Wzniecił pożar. Sąd zastosował areszt

  • 07.10.2017, 08:11
  • KWP Szczecin
Wzniecił pożar. Sąd zastosował areszt
W sądzie znajdzie finał sprawa nieodpowiedzialnego mieszkańca szczecińskiego Niebuszewa, który naraził na niebezpieczeństwo wiele osób. Mężczyzna, który w miniony piątek prawdopodobnie wzniecił pożar w swoim mieszkaniu, usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzi za kratkami. W miniony piątek w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał informację o pożarze w jednym z mieszkań w dzielnicy Niebuszewo. W wyniku tego zdarzenia spłonęło mieszkanie oraz część klatki schodowej kilkupiętrowego budynku. Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie ustalili, że prawdopodobnym sprawcą zaprószenia ognia mógł być mieszkaniec spalonej posesji. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów 42-letniemu szczecinianinowi. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzna sprowadził zdarzenie, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu o wielkich rozmiarach. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

We wtorek Sąd Rejonowy Szczecin Centrum, na wniosek Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Trwają czynności, które pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia oraz ustalenie wszystkich pokrzywdzonych w tej sprawie.  

KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jadiwga
Jadiwga 08.10.2017, 09:46
I tak powinni takich karać, na miejscu i od razu!
pyt
pyt 07.10.2017, 15:23
Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
Marzena
Marzena 07.10.2017, 08:42
U nas na klatce tez jest taki, i wszyscy się boją kiedy wszytkich podpali.
strażak
strażak 07.10.2017, 10:15
A gdzie ta klatka?
Lucjan
Lucjan 07.10.2017, 08:29
Niech zgadnę. Nałogowy alkoholik zatruwający życie mieszkańcom?

Pozostałe