Zaatakował ją młotkiem, żądając pieniędzy

  • 11.10.2017, 00:36
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zaatakował ją młotkiem, żądając pieniędzy policja
Jak wynika z dokonanych ustaleń, pokrzywdzona w dniu 5 kwietnia 2017 r. około godziny 19.15 przebywała w swoim mieszkaniu w Goszkowie (gm. Mieszkowice) i oglądała telewizję. W pewnym momencie Jacek K. wybił szybę w oknie w sąsiednim pokoju i wszedł do mieszkania kobiety. Na widok napastnika pokrzywdzona zapytała go czego chce. Mężczyzna zażądał wydania pieniędzy. Nagle uderzył pokrzywdzoną w czoło trzymanym w dłoni młotkiem. Potem sprawca ukradł pieniądze w kwocie 850 zł.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała w październiku 2017 r. do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Jackowi K. Mężczyzna jest podejrzany o to, że: w dniu 5 kwietnia 2017 r. około godziny 19.15 w miejscowości Goszków działając w warunkach recydywy w zamiarze kradzieży pieniędzy po uprzednim wybiciu szyby w oknie wszedł do mieszkania pokrzywdzonej, uderzył ją młotkiem w głowę, powodując ranę tłuczoną czoła, naruszając funkcję powłok miękkich twarzy oraz oka prawego na okres przekraczający 7 dni, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 850 zł., czym działał na szkodę pokrzywdzonej, tj. o przestępstwo z art. 280 § 2 kk w zb. z art. 157 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 64 § 1 kk – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Pokrzywdzona w wyniku zadanego ciosu doznała uszkodzenia ciała w postaci rany tłuczonej czoła, co spowodowało naruszenie funkcji powłok miękkich twarzy oraz oka prawego na okres przekraczający 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk.

W wyniku sprawnych działań funkcjonariuszy policji, sprawca rozboju został  szybko ustalony i zatrzymany krótko po dokonanym przestępstwie. Na wniosek prokuratora podejrzany Jacek K. został następnie tymczasowo aresztowany. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 280 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12, przy czym z uwagi na fakt popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy, wobec podejrzanego może zostać wymierzona kara w rozmiarze do lat 15.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andżej
Andżej 11.10.2017, 09:45
Jeszcze raz powtórzę, bo może ktoś nie zrozumiał: "Pokrzywdzona w wyniku zadanego ciosu doznała uszkodzenia ciała w postaci rany tłuczonej czoła, co spowodowało naruszenie funkcji powłok miękkich twarzy oraz oka prawego na okres przekraczający 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk."
Wolność
Wolność 11.10.2017, 08:17
Niech sobie *** zarobi, mało ofert pracy. Teraz pójdzie siedzieć na koszt obywatela, którego zterroryzował i będzie podwójnie stratny. Nie odzyska już zrabowanej kasy i będzie musiał utrzymać odsiadkę. O takie prawo mamy w chorym systemie.
Ada
Ada 11.10.2017, 07:38
Po tym co zrobił tej kobiecie to widać że to jakiś psychol.
Monika
Monika 11.10.2017, 02:44
Co za drań! Całe szczęście, że ta kobieta żyje.

Pozostałe