Myślałem o aktorstwie, ale zwyciężyła matematyka

  • 14.10.2017, 18:23
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Myślałem o aktorstwie, ale zwyciężyła matematyka TWS
Szkoła towarzyszy nam właściwie przez całe życie. Najpierw w jej murach zdobywamy wiedzę, a potem z tej wiedzy korzystamy. To w murach szkoły pedagodzy uczą nas co to są wartości, jak nazywają się rzeki płynące od gór do morza. Opuszczając każdą z placówek edukacyjnych zabieramy ze sobą wspomnienia, które po drodze czasami gdzieś się gubią. Bywa, że jednych nauczycieli pamiętamy, innych nie. Jednych lubiliśmy bardziej, drugich mniej. Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października to doskonała okazja, by powiedzieć naszym pedagogom „dziękuję” i powspominać. Co zostało z tych dawnych wspomnień, zapytałam starostę gryfińskiego Wojciecha Konarskiego.

- Do klasy pierwszej z konieczności pomaszerowałem w wieku lat sześciu. Nie było  miejsca w przedszkolu, więc przeszedłem konieczne badania no i tak się zaczęło. Jestem poznaniakiem i wszystkie szkoły wraz ze studiami na politechnice ukończyłem w Poznaniu.

Po zakończeniu nauki w szkole podstawowej zostałem uczniem Liceum Ogólnokształcącego  numer 4, później im. Komisji Edukacji Narodowej. Do ogólniaka trudno było się dostać, ale miałem bardzo dobre świadectwo, więc się udało. W naszym liceum - oprócz języka rosyjskiego, za którym nie przepadaliśmy ze względu na panią profesor, która była dość oschłą i wymagająca osobą  mieliśmy język angielski, co w tamtych czasach było dość rzadkim zjawiskiem. W mojej klasie, mimo że była to klasa matematyczno-fizyczna, było sporo dziewcząt. Tworzyliśmy mocną i zgraną grupę. Pamiętam, jak zdarzyło się nam w czasie spektaklu teatralnego słuchać meczu przez radio. Była za to bura.

I mimo że umknęły mi imiona, nie zapomnę pani Łankiewicz, zwanej przez uczniów „Łanią”. Raz była wpadka, bo pewien rodzic nieznający nazwiska pani profesor zapytał ją samą, czy nie wie gdzie można spotkać panią Łanię. Druga nauczycielka, którą pamiętam z tych lat to p. Kolicka. Nie zapomnę swojej wychowawczyni. Mądra, wyrozumiała, ostra gdy zdarzyło się przekroczyć granice, trzymająca dystans, mimo że poczucia humoru jej nie brakowało. Pamiętam również profesora z wychowania fizycznego. Mały, łysy, z przezwiskiem „Żarówa”. Super nauczyciel.

A co z językiem polskim? Zdarzyło mi się polec na „Kwiatach polskich”, jak to bywa z lekturami obowiązkowymi. Szczególnie matematycy ich nie kochają. Tuwim, Słowacki, Mickiewicz. Po  latach zajrzałem do ich dzieł. Myślę, że do wszystkiego trzeba dorosnąć.

Zdradzę jeszcze, że w tych wczesnych latach snuło mi się po głowie aktorstwo. Jednak matematyka wzięła górę. A co mnie przygnało do Mieszkowic? Miłość - opowiada starosta Wojciech Konarski, któremu bardzo dziękuję za poświęcony czas.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gawwiedź
gawwiedź 18.10.2017, 13:33
Ciągoty do aktorstwa zostały!
tytuł
tytuł 17.10.2017, 09:22
A teraz zwycięża koniunkturalizm!
gabinet
gabinet 16.10.2017, 21:06
Kampania wyborcza ruszyła. Konkurencja wkrótce uratuje małego kotka albo pieska
kabała
kabała 16.10.2017, 20:51
Pan Konarski jest politologiem nie tylko z powołania. Kończyl takie kursy gdzie też uczą tych wszystkich" patentów" na zdobywanie popularności i punktów wyborczych. Dlatego krytycy jak się nie znacie to się nie wypowiadajcie.
powiaty zlikwidować
powiaty zlikwidować 16.10.2017, 09:29
za rok na wybory i to będzie koniec złego wyboru dla naszego powiatu

hahaha
hahaha 16.10.2017, 20:00
Ale się uśmiałam nie masz co robić w pracy
rys
rys 15.10.2017, 21:30
Wzruszyła mnie jego historia. Poświęcił się dla matematyki, a został samorządowcem.Zwykły oszołom.Ludzie ***ją, płacą podatki na studiujących, a potem z tego wychodzi polityczny nierób. Absolwenci wyższych uczelni powinni odpracować pieniądze które państwo wyłożyło na ich, kształcenie, albo płacić za studia.
Stettiner
Stettiner 15.10.2017, 20:21
Korwin Mikke w Szczecinie powiedział dziś tak: Służby zdrowia nie należy naprawiać. Należy ją położyć do trumny, wziąć osinowy kołek, przebić tę trumnę, żeby nigdy w życiu ten potwór nie wstał
picuś
picuś 15.10.2017, 18:05
Taka jedna ze starostwa u doktora: - Niech mi pan pomoże! Trzmiel mnie użądlił! - Spokojnie, zaraz posmarujemy maścią.. - A jak go pan doktor złapie? Przecież on już poleciał! - Nie! Posmaruje to miejsce, gdzie panią użądlił! - Aaaa! To było w parku, przy fontannie, na ławce pod drzewem. - Kretynko! Posmaruje tą część ciała, w którą cię uciął! - To trzeba było od razu tak mówić! W palec mnie użądlił. Boże, jak to boli! - Który konkretnie? - A skąd mam wiedzieć? Wszystkie trzmiele wyglądają podobnie...
reklama
reklama 15.10.2017, 16:16
Dlaczego pan Wojtek jest przy panu marszałku jakiś taki mniejszy?
Justyna
Justyna 15.10.2017, 14:07
cyt. z Kurier Szczeciński 12. 10 2017
.......Jak nam powiedziała wójt
Rewala, gmina otrzymała od
Zachodniopomorskiego Zarządu
Dróg Wojewódzkich w Koszalinie
(właściciel drogi) 1,2 mln zł
odszkodowania za wywłaszczenie
gruntów gminnych pod rozbudowę
trasy 102. ......
Na nadmorskiej drodze 102
Więcej „wahadeł”
niż robotników
Trwa remont nadmorskiej drogi wojewódzkiej nr 102 na
odcinku od Łukęcina do Lędzina. Prace rozpoczęto w trakcie
wakacji i już wówczas protestowali kierowcy, którzy na
pokonanie „wahadeł” tracili czas i nerwy. Niekiedy trzeba
było stać w korkach nawet i dwie godziny......
zgłoś
Bum cyk cyk
Bum cyk cyk 15.10.2017, 08:59
Już dawno nie widziałem i nie słyszałem tylu przekrętów w starostwie.
Łu bu du bu
Łu bu du bu 15.10.2017, 09:26
Powtarzasz się człowieku marszałka.
echo
echo 15.10.2017, 09:55
A ty za kim klepiesz?
rewal dr wojewodzka
rewal dr wojewodzka 15.10.2017, 10:58
Kurier szczeciński z 12.10 .2017
głupoty
głupoty 15.10.2017, 11:19
To akurat mało wiarygodna prasa gdzie wielu pisze na zlecenie.
??
?? 15.10.2017, 13:02
np. kto?
adam
adam 15.10.2017, 00:31
Komentatorzy, zróbcie coś sami. Schowani za "płotem" głupotę za głupotą gadacie. Czy wam warto o czymś czy o kimś pisać. Dobrze, że choć pisać umiecie. Politechnika w Poznaniu? Wiesz co to jest ?
z urzędu
z urzędu 15.10.2017, 08:23
A ja myślałam, że tu oceniają człowieka,bo teź uważam że jest dwulicowy i cwany,a nie uczelnię w Poznaniu. Kompleksy ??
bibliofil
bibliofil 15.10.2017, 09:28
A kim ty jesteś aby oceniać ludzi? Pamiętasz co Chrystus mówił jak kamieniowano: Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem!
a pamiętasz, kogo i za co chciano kamieniować:)?
a pamiętasz, kogo i za co chciano kamieniować:)? 15.10.2017, 12:13
Że też politycy zazwyczaj tym cytatem z Ewangelii chcą pozbyć się odpowiedzialności - a innych fragmentów nie czytali?
Jakoś żaden uczciwy nie boi się "stanąć w prawdzie" - tylko politycy...
rózga
rózga 15.10.2017, 09:40
Pogięło Cię bibliofilu? Oceniają ludzie pracę s t a r o s t y nie zwyklego mieszkańca, a Ty tu z Chrystusem jedziesz ?? Durnych szukasz ?? CIEMNOGRÓD
:)
:) 15.10.2017, 12:15
Widać uważa porównanie starosty do "tej osoby" którą przed kamieniowaniem wybroniono za trafione:)
nietoperz
nietoperz 15.10.2017, 00:47
Surową ocenę sobie wystawiłeś pisząc: "za płotem głupotę za głupotą gadacie"!
mr.  robot
mr. robot 15.10.2017, 00:18
tak ogólnie trzeba przyznać.że ta cała polityka ,to o dupę potłuc,nie dajmy się zwariować,walczmy o swoje i olewajmy polityków.tym gnojom chodzi o jedno -aby nas skłócić-won z polityką i ***mi,którzy to pragną zawładnąć ludzkimi emocjami
mr. normlaność
mr. normlaność 15.10.2017, 00:23
Polityka to sztuka skutecznego i mądrego rządzenia. Jeśli chcesz odrzucić politykę, to na co mamy się zdać? Na autorytaryzm! Niedoczekanie twoje!
mr. normlaność
mr. normlaność 15.10.2017, 00:23
Polityka to sztuka skutecznego i mądrego rządzenia. Jeśli chcesz odrzucić politykę, to na co mamy się zdać? Na autorytaryzm! Niedoczekanie twoje!
krytyk polityczny
krytyk polityczny 14.10.2017, 23:17
Trzeba przyznać, że dobry z niego aktor na naszej scenie politycznej!
aktorstwo i scena nie dla niego-za rok
aktorstwo i scena nie dla niego-za rok 14.10.2017, 21:20
za roczek wybory i zarówno scena ,jak i aktorstwo skończą się
$$$
$$$ 14.10.2017, 21:04
Po co ten artykuł szkoda pradu. ? Może niech powie jak grunty pod supermarkety sprzedawał to może być chyba ciekawsze???
Fan Kina
Fan Kina 14.10.2017, 21:02
Jak to mówił Ryszard Ochódzki w " Misiu"..." Frończewskiego chcą ze mnie zrobić..."
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski 14.10.2017, 20:53
Bycie magistrem a bycie mądrym, to dwie różne rzeczy.
Wolność
Wolność 14.10.2017, 21:14
A dla ciebie nie ma pracy z twoim wyształceniem.
aktorzyna z Gryfina
aktorzyna z Gryfina 14.10.2017, 23:18
A po co? Ferdek został burmistrzem w Chojnie i nie powiem, że sobie radzi, ale dobra kase dostaje!
uczony
uczony 14.10.2017, 20:51
Nie wiem czy wiecie ale ja z matematyki jestem tepy jak obuch od siekiery.I co? Kopary wam opadły? Pytam sie kopary wam opadły?
lubisz
lubisz 14.10.2017, 20:28
Próba ocieplenia wizerunku?

Pozostałe