Wybuch gazu spowodował ewakuację 25 osób. Jedna osoba trafiła do szpitala

  • 19.10.2017, 14:38 (aktualizacja 19.10.2017, 18:15)
  • Agnieszka Muchla, biuro prasowe wojewody
Wybuch gazu spowodował ewakuację 25 osób. Jedna osoba trafiła do szpitala ZUW
Do wybuchu doszło ok godz. 5 nad ranem – poszkodowana została jedna osoba – kobieta, obecnie przebywa w szpitalu. Cześć mieszkańcy samodzielnie opuściła budynek, część osób ewakuowała policja i straż pożarna. Na miejscu po odebraniu zgłoszenia o wybuchu pracowało 9 zastępów straży pożarnej (27 osób) oraz 3 patrole policji.

W wyniku wybuchu w kamienicy zniszczeniu uległa trzecia kondygnacja, poddasze i dach w mieszkaniach klatki nr 11 i 13 przy ul. Gdyńskiej – doszło do całkowitego zburzenia ściany frontowej i tylnej od podwórza na IV piętrze. Nie stwierdzono pożaru ani zadymienia. Lokatorzy nie mogą wrócić do budynku – trwa inspekcja nadzoru budowlanego, z pierwszych ustaleń wynika, że dwie uszkodzone klatki budynku zostaną zupełnie wyłączone z eksploatacji.

- Najważniejsze jest teraz zabezpieczenie dachu nad głową dla tych lokatorów, którzy nie mogą wrócić do swoich mieszkań – mówił wojewoda Krzysztof Kozłowski na miejscu zdarzenia, po wysłuchaniu relacji o przebiegu akcji służb ratunkowych  – Trwa również dochodzenie, w wyniku którego poznamy przyczynę eksplozji - dodaje. 

Na miejscu trwa zabezpieczanie budynku, akcję nadzoruje straż pożarna i policja. Mieszkania zastępcze dla lokatorów mają zapewnić władze miasta Szczecin. Wojewoda podziękował na miejscu strażakom i policjantom za szybką i prawidłowo przeprowadzoną akcję ratunkową. O dalszych pracach związanych z budynkiem i jego dostępnością będzie decydował inspektor nadzoru budowlanego.

Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski zwołał dziś przed południem posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego po wybuchu gazu, do którego doszło w kamienicy na szczecińskim Niebuszewie. Na miejscu wydarzenia rozmawiał też ze strażakami i policjantami, którzy brali udział w akcji ratowniczej, a także z lokatorami uszkodzonej kamienicy.

 

Agnieszka Muchla, biuro prasowe wojewody

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

b
b 20.10.2017, 08:22
konieczna zmiana igryfino na ipolska....szkoda, bo zaglądam tu po to, aby poczytać LOKALNE (POWIATOWE) wiadomości...
Adrian
Adrian 19.10.2017, 20:39
Nieciekawie to wygląda.
Grzegorz
Grzegorz 19.10.2017, 15:16
Widziałem to, budynek może pójść do rozbiórki.

Pozostałe