Policjanci ugasili szkolny autobus

  • 19.10.2017, 18:17
  • Policja
Policjanci ugasili szkolny autobus Policja
Policjanci ugasili szkolny autobus, który odwoził małych pasażerów po zakończonych lekcjach. Dzięki czujności mundurowych oraz szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii, a „feralny” piątek, 13 października dla pasażerów okazał się szczęśliwy.

Jak już było wspomniane, to było w piątek 13 października br. kiedy to policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie na drodze wojewódzkiej nr 163 zauważyli szkolny autobus, z którego wydobywał się ogień. Mundurowi w okolicach miejscowości Połczyn-Zdrój wykonywali obowiązki służbowe i gdy zauważyli zagrożenie, natychmiast zareagowali.

Funkcjonariusze ruszyli za autobusem, z którego wydobywały się czarne kłęby dymu, by zatrzymać pojazd i ewakuować przebywających w nim pasażerów. Z uwagi na zadymienie kierowca autobusu początkowo nie zauważył sygnałów do zatrzymania nadawanych przez funkcjonariuszy, jednak po przejechaniu krótkiego odcinka drogi zatrzymał się. Natychmiast ewakuowano pasażerów - ośmioro dzieci oraz ich opiekunkę, a policjanci wraz z kierowcą autobusu przystąpili do gaszenia pojazdu.

Pasażerowie oraz kierowca autobusu w wyniku tego zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Po zakończonej akcji gaszenia pojazdu dzieci bezpiecznie wróciły do swoich domów.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świdwińskich policjantów, miniony piątek 13 okazał się szczęśliwy dla pasażerów, którzy z tego zdarzenia wyszli cało i zdrowo. 

Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wozak
Wozak 21.10.2017, 17:19
Co to za kierowca bombowca , widząc kopcacy sie silnik, jechal dalej....
b
b 20.10.2017, 08:18
Połczyn-Zdrój ??? to jakieś przedmieście Gryfina czy miejscowość w powiecie gryfińskim bo jakoś pogubiłam się..... no litości

Pozostałe