Wyjechali szlakiem wież

  • 21.10.2017, 11:17
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wyjechali szlakiem wież
Grupa odkrywców wyruszyła dziś, 21 października 2017 r. szlakiem wież. To podróż studyjna, której celem jest znalezienie nowego polsko-niemieckiego szlaku turystycznego oraz stała współpraca kulturalna. Wiąże się to z nowoamerikańskim pojęciem turystyki, gdzie ważne są również idee przedsięwzięcia - spojrzenie na wszystko z pewnej perspektywy.

Projekt stworzył Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu we współpracy z innymi partnerami m.in. Towarzystwem Miłośników Ziemi Cedyńskiej.

-Zaplanowaliśmy dwudniową autokarową podróż studyjną dla osób z branży turystycznej i aktywnych obywateli. Wspólny czas w podróży wykorzystamy do celów integracji i wzmocnienia relacji partnerskich - informuje Andrzej Łazowski, dyrektor COKiS. -Działania prowadzone przez uczestników projektu mają przyczynić się do powstania ulotki informacyjnej opisującej sieć wież naszego regionu, w której znajdziemy fotografie z wyprawy oraz opisy poszczególnych miejsc. Całość ma tworzyć grupa aktywnych ludzi, którzy poprzez swoje umiejętności i doświadczenie przyczynią się do rozwoju projektu. Wiosną będzie realizowany drugi etap podróży i liczymy, że dołączą do nas kolejne osoby. Wówczas też planujemy pozyskać środki na druk katalogu i realizację drugiej podróży studyjnej.

Pod Cedyni podróż wiedzie przez Lubiechów Górny, Chojnę, Swobnicę, potem Schwedt i Bad Freienwalde. Nocleg zaplanowany jest w Krajniku Górnym.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Schutzengel
Schutzengel 23.10.2017, 08:07
Nowo ' amerikańskim ' pojęciem tutystyki ? a to faktycznie nowość, na czym to polega , o jaką idę i perspektywę chodzi nie napisano.
Szlag też wie, o jakie wieże chodzi. Widokowe, ppoż, a może kościelne ? Kto jest sponsorem tej wycieczki, kim są te osoby z branży turystycznej, jakie firmy reprezentują , co to znaczy być aktywnym obywatelem i kto decyduje ,że się nim zostaje ? Na pierwszy rzut oka wygląda to na wycieczkę Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. Zakupy wskazują na imprezkę. Skończyły się czasy termosów, kanapek, konserw i jajek na twardo. Jak na zdjęciu widać samochód PR, to znaczy ,że musi w tym gronie być też jakiś kiecman. Ta pora roku, nie sprzyja wytyczaniu nowych szlaków turystycznych, aktywni ruchowo obywatele poruszają się na rowerach a nie autokarami. Pewnie trzeba rozliczyć się z jakiejś kasy, trochę szumu medialnego. Tak po amerikańsku. G... z tego będzie, ale kasa będzie się zgadzać, a TWA mile spędzą czas na koszt frajerów.
uczestniczka
uczestniczka 23.10.2017, 08:33
Interpretacja godna psychoanalityka ;) Jestem pod wrażeniem.
Gabi
Gabi 21.10.2017, 15:54
A co tam robi radio?
Majka
Majka 21.10.2017, 14:35
Ciekawy pomysł :)

Pozostałe