czwartek, 28 marca 2024 13:30

Hania wywalczyła złoto, a Mateusz srebro

Pierwsza edycja Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w pływaniu szkół podstawowych odbyła się piątek 20 października 2017 r. Z tej okazji 280 zawodników i zawodniczek w wieku 11 i 12 lat z 11 klubów zjechało do Szczecina. W tym gronie znaleźli się również zawodnicy reprezentujący barwy UKP „Marlin” Gryfino.

Autor: UKP Marlin

W starszej kategorii wiekowej Hanna Zielińska wywalczyła złoto na dystansie 200 m stylem grzbietowym i 7 miejsce na 400 m stylem dowolnym. Natomiast Michał Mężyński dopłynął na 16 miejscu na dystansie 200 m stylem grzbietowym i 24 na dystansie 100 m stylem klasycznym.

W kategorii 11 lat najlepiej spisał się Mateusz Rozmiarek, który po dystansie 100 m stylem klasycznym stanął na drugim stopniu podium, a po 50m motylkiem uplasował się tuż za podium.

Celestyna Szulc zajęła 11 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 13 na dystansie 50m motylkiem. Jagoda Kujawa była 16 na dystansie 100m stylem klasycznym i 27 na dystansie 100m stylem zmiennym. Martyna Berk uplasowała się na 18 miejscu na dystansie 50 m motylkiem i 34 na 100 m stylem zmiennym. Adrianna Gniłka wywalczyła 20 miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym i 25 na dystansie 100m stylem klasycznym.