Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Oferenci się zgłosili, ale przetarg unieważniono

  • 22.10.2017, 10:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Oferenci się zgłosili, ale przetarg unieważniono
-Postępowanie podlega unieważnieniu, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty, złożonej przez Tomasza Madejskiego Biuro Projektowo Wykonawcze PROMAD z siedzibą w Stargardzie, przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – informuje burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn. Chodzi o przetarg nieograniczony na budowę miejsca spotkań i wypoczynku dla mieszkańców gminy Gryfino, realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego 2017. Na to zadanie, na które zagłosowało najwięcej mieszkańców.

-W terminie składania ofert w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 2 oferty. Przed otwarciem ofert Zamawiający podał, iż zamierza przeznaczyć na sfinansowanie danego zamówienia kwotę w wysokości 262 000,00 zł. Natomiast najkorzystniejsza oferta została złożona za cenę brutto 559 683,26 zł – tłumaczy przyczynę unieważnienia przetargu burmistrz Mieczysław Sawaryn.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

umig
umig 25.10.2017, 19:22
Wydział składający się z 2 ludzi musi być. Bo jeden to naczelnik i lepsza kasa jest!
propozycja
propozycja 25.10.2017, 10:21
W sprawie budżetu obywatelskiego władza też musi przyznać wreszcie, że NIE JEST NIEOMYLNA, i że może ktoś mieć lepsze pomysły co do regulaminu, realizacji itp.

No i przydałoby się na bieżąco informować, co się dzieje z realizacją. Bo pamiętam wpisy z kwietnia zwolenników władzy "rok się nie skończył, spokojnie, władza działa" - NIE ZADZIAŁAŁA. WIAT, na które głosowało najwięcej mieszkańców nie ma - i w tym roku nie będzie!
(zresztą, czego od wiosny nie mogli "zrozumieć" zwolennicy władz - po jakie licho wiata w grudniu?)
karma wróci
karma wróci 24.10.2017, 18:50
Wybrany przez największą liczbę mieszkańców projekt, wiedzieli od listopada a przetarg ogłosili w sierpniu?
Na wiaty, które miały służyć mieszkańcom do spotkań przy grillu? W grudniu?
A komputery do szkoły gminnej to dziwnym trafem kupili już w kwietniu, mimo że i tak potrzebne były od września!
cameleon
cameleon 24.10.2017, 19:38
I co komputery leżały na strychu do września?
ed
ed 25.10.2017, 00:03
Wydział informatyki w UMiG dobrze pracuje
ha ha
ha ha 25.10.2017, 19:14
Wydział informatyki!!! Komuś w dekiel dobrze wali! Jaki wydział, 2 osoby zatrudnione i wydział? Sawarynowi odwaliło?
kicek
kicek 24.10.2017, 17:21
Wiadomo rączki trzeba umyć bo tak jest najwygodniej uciec od odpowiedzialności
rączka rączkę myje
rączka rączkę myje 24.10.2017, 18:25
Ale żeś dowalił teraz Heniowi..... ale on już jakoś w sierpniu uciekł od odpowiedzialności :-(
karma wraca!
karma wraca! 24.10.2017, 18:47
Skończony sk... syn jesteś! Ale karma wraca!
x11
x11 24.10.2017, 11:25
Dopiero po zakończeniu pierwszego budżetu będzie można poduskutować co należy zmienić. Tegoroczne konsultacje to skreślenie szkół i przesuniecie wieku głosujących. Doświadczenia z realizacji projektów też da wiele do myślenia. A przecież są projekty udane.
Może nawer "większa ich połowa".
i tak i nie:)
i tak i nie:) 24.10.2017, 18:54
Nie - przecież już w czasie poprzedniego głosowania pojawiały się głosy krytyczne - regulamin władze uznały za tak doskonały, że został na ten rok.
Wystarczyłoby nauczyć się czytać, co mieszkańcy piszą na forach.
Krytyka szkodzi tylko takim, którzy uważają się za geniuszy!

Co do twoich pomysłów - jestem za.
Koala
Koala 23.10.2017, 22:03
Głosujący na projekt mieszkańcy głosowali na projekt za 250 tyś. a nie za pół miliona. To wnioskodawcy wykazali kwotę. Jest oczywiste że radni nie mogą dołożyć brakujących pieniędzy bo nie ma ich w budżecie. Pomawianie burmistrza to działanie z premedytacją ale ten portal z tego słynie i nie tylko.
"nie moja kompetencja"
"nie moja kompetencja" 24.10.2017, 19:00
Nie - mieszkańcy zagłosowali na PROJEKT, nie na sumę. Nie zwalaj winy na innych, bo projekt był weryfikowany!
Jakby ktoś zgłosił budowę hali za pół miliona - CZY URZĄD DOPUŚCIŁBY TAKI PROJEKT DO GŁOSOWANIA?


Jest oczywiste że radni nie mogą dołożyć brakujących pieniędzy bo nie ma ich w budżecie.

10 DUŻYCH BANIEK MAJĄ NA HALĘ A ułamka tej kwoty nie znajdą?


Pomawianie burmistrza to działanie z premedytacją

Łamanie ustawy antykorupcyjnej przez gminę zawiadywaną przez prawnika - TO PRĘDZEJ BĘDZIE PREMEDYTACJA!

ale ten portal z tego słynie i nie tylko.

No nie ma jak to prasa przychylna władzy:):):):)
rozliczenie
rozliczenie 23.10.2017, 23:16
Mówisz, że w budżecie nie ma pieniędzy? A co z pozostałymi projektami? Przecież nie zrealizowano połowy.
finansista
finansista 24.10.2017, 13:18
Sprawozdanie za półrocze pokazuje olbrzymie nadwykonanie nadwyżki budżetowej. Na koniec roku będzie z 15 milionów. To efekt podwyższania podatków i opłat oraz w zasadzie braku inwestycji. Gmina opływa w wolne środki. Może więc nie podwyższać już podatków jak władza nie wie co robić z pieniędzmi. To samo dotyczy GTBS, które nie buduje od trzech lat i Laguny , która ma na koncie po półroczu ponad milion zł środków obrotowych i nie inwestuje ani nie remontuje. Po co więc była ostatnia podwyżka biletów. Te instytucje jak i urząd działają dla nas a nie aby nas drenować i odprowadzać podatki państwu a tak jest w przypadku LAGUNY i TBS. Np. Laguna odprowadziła 70 tys. podatku dochodowego od osób prawnych. To skandal. To jest samorząd a nie firma kapitalistyczna. Nie udało mi się poznać wyniku PUK bo nie publikują obowiązkowych danych jak za skazanej R.S> Nikt nic nie wie. To, że TBS dysponując uzbrojonymi działkami, gotowymi projektami i montażem finansowym zarzuciło budownictwo gminne na już trzy lata to skandal. Można powiedzieć , że za Sawaryna i jego wicka od inwestycji Milera programowo zarzucono budownictwo mieszkaniowe - jedno z podstawowych działań gminy. A wyzyskiwanie mieszkańców na Lagunie świadczy, że oni nie mają zielonego pojęcia o samorządności. Wstęp na Lagunę powinien wynosić kilka złotych za godzinę jak w Choszcznie czy innych gminach. To taka sama działalność jak biblioteka, szkoła czy dom kultury i powinna służyć nam mieszkańcom a nie stanowić element wyzysku i zarabiania. Gdyby poniosła stratę to należy ją finansować jak oświatę, kulturę i sport. Oj , nie udała się nam ta władza. P. s. Polecam jako lekturę sprawozdanie z wykonania budżetu za półrocze. Dostępne jest na BIP.
Teddy
Teddy 23.10.2017, 21:54
Metody jak przez 12 lat, przypomnijmy, remont świetlicy w Radziszewie za ponad 700 000 zł, angielskie drogi, tatar z truskawek, najdroższy samochód w samorządzie polskim, afera bagienna, wyprzedaż majątku gminnego, likwidacja szkoły, zamiar sprzedaży działki pod żłobkiem, zrujnowane finanse, zadłużone spółki, konflikt z Dolną Odrą i jej pracownikami. A to wszystko zakropione długiem na blisko 80 000 000 zł i ekonomistką, od siedmiu boleści, która powinna zastanowić się, co jej się w życiu udało i co ona ma do Gryfina siedząc w Niemczech. Zawiedzioną dziennikarkę zostawiam, ta bowiem, często mówi co wie, rzadko niestety wie co mówi i o ironio co pisze o swoim środowisku
znowu kopiujesz bez opamiętania?
znowu kopiujesz bez opamiętania? 24.10.2017, 19:03
cyt.: Lepiej nie wymieniać dziurawego kawałka rynny i czekać, aż odleci elewacja z urzędu.
Lepiej nie wspominać o drogach jadąc do Radziszewa, bo się przed Czepinem człowiek zainteresuje drogą w las...
Lepiej nie chwalić się, że się nie jadło truskawek, tylko pójść do dyskontu
Lepiej nie przypominać samochodu za 160 tysięcy, gdy nikt nie może połapać się, ile poszło na „kilometrówki” w urzędzie
Lepiej nie wspominać bagien, gdy ma się korty z trawą po kolana (i z zerwaną umową dzierżawy).
Lepiej nie wspominać „wyprzedaży majątku gminnego”, gdy się publicznie żali, że nabrzeża „PRZEZ PIĘĆ LAT NIE MOŻNA SPRZEDAĆ”
Lepiej nie wspominać o likwidacji szkoły, gdy akurat wszyscy pamiętają mądre decyzje pana Piłata w zakresie szkół.
Lepiej nie wspominać o mądrej decyzji sprzedaży działki WRAZ Z AZBESTOWYM POTWORKIEM, bo ktoś zapyta ile kosztowało gminę rozebranie i utylizacja. A przecież ze sprzedaży działki można było wybudować żłobek na innej gminnej działce – bardziej odpowiedniej niż Łużycka – zniknąłby pustostan, zniknąłby problem azbestowej ruiny, i jeszcze byłyby pieniądze na budowę – ze sprzedaży działki.
Lepiej nie wspominać o rujnowaniu PRZY ARTYKULE O RUJNOWANIU ZABYTKÓW
Lepiej nie wspominać o spółkach, gdy mowa o złamanej ustawie antykorupcyjnej
Lepiej nie wspominać o konflikcie z elektrownią, gdy teraz nie wiadomo, czy rozmawiając z elektrownią burmistrz bardziej jest burmistrzem miasta, czy członkiem władz PGE
Lepiej jest nie wspominać o długach, gdy tu padło tyle słów O ZANIEDBANIACH KOSZTUJĄCYCH DUŻO WIĘCEJ NIŻ ODSETKI
Lepiej nie wspominać o sprawach kadrowych, gdy samemu ma się pracowników, hmm – z facebooka;)
A już w ogóle lepiej nie wspominać o dziennikarzach, JAK SIĘ MA WŁASNYCH, CO RZADKO „mówi co wie, rzadko niestety wie co mówi i o ironio co pisze o swoim środowisku”
jutro
jutro 23.10.2017, 21:58
To wszystko prawda i co z tego........?
jutro
jutro 23.10.2017, 20:34
Burmistrz, który milczy w sprawie złamania ustawy antykorupcyjnej nie zasługuje na miano gospodarza miasta.
Wiecie dlaczego Sawaryn będzie bronił Stypy? Słowem klucz jest - Orlen. Stypa nie pierwszy raz występuje w podwójnej roli. Szukajcie, a znajdziecie.
Radni Sawaryna, kiedy wasz burmistrz mości sobie gniazdko na przyszłość w spółce skarbu państwa, ośmieszając was, wy ślepi wasale będziecie milczeć, jak on, razem z szefem komisji rewizyjnej Adamiakiem, umyślnym burmistrza. Ta łajba zatonie, a wy zostaniecie, jak te sieroty.............. jutro.
...
... 23.10.2017, 21:19
Ciekawe czy gdyby w poprzedniej kadencji tak jawnie złamano ustawę antykorupcyjną jak teraz Sawaryn, Nikitiński i Miler też by milczeli przez tyle tygodni od ujawnienia afery...
kk
kk 24.10.2017, 12:53
Korupcja polityczna rodzi korupcję kryminalną.
jutro
jutro 23.10.2017, 21:30
Punkt siedzenia zmienia punkt widzenia. Banał, ale prawdziwy. "Wtopa", bo tak to nazwę, życzliwie, może się zdarzyć zawsze i każdemu. Ważne, to się z tym zrobi i jaki przyjmie się priorytet w działaniu.
"nie moja kompetencja"
"nie moja kompetencja" 24.10.2017, 19:04
"wtopa" to by była, gdyby burmistrz poinformowany, przeprosił, wyjaśnił. A on milczy od miesiąca chyba!
sygnalista
sygnalista 23.10.2017, 16:42
Co tu duzo mówić w gminie nie dzieje się dobrze!
zadziwiająca psychika "wyznawcy" władzy
zadziwiająca psychika "wyznawcy" władzy 23.10.2017, 21:23
Zadziwiająca jest ta psychika kapryśnego dzieciaka – artykuł o braku zdolności do sprawnej realizacji najczęściej wybieranego przez mieszkańców projektu BO – a taki gluś jedyne co ma do powiedzenia: „kto kjitikuje panów bulmisców jest be, bo one są kochane i ich nie można kjitikować ”!
Zadziwiająca ta psychika...
borsuk
borsuk 23.10.2017, 20:18
Co tu dużo mówić na igryfino w jak najlepsze trwa kampania wyborcza. A tak nawiasem w gminie się dobrze dzieje.
zadziwiająca psychika "wyznawcy" władzy...
zadziwiająca psychika "wyznawcy" władzy... 23.10.2017, 21:21
Borsuk, tak BO wybrany w zeszłym roku już zrealizowany, zabytki naprawione chociaż troszkę, władza czysta przejrzysta i rozmawia ze społeczeństwem - i ty innym zarzucasz, że prowadzą kampanię, kiedy sam nic na temat nie piszesz poza zachwytem nad wspaniałością i geniuszem władzy?
ono
ono 23.10.2017, 10:39
Z art i postów wynika jasno, że TE B. O ,czyli orgamizowane przez tych rzadzących to faktycznie ściema. W przyszlym roku nie zagłosuje nikt z moich bliskich
wstyd!
wstyd! 23.10.2017, 11:53
Skoro te projekty, które są OBOWIĄZKAMI gminy potrafią przepchać a tych, które zdobywają najwięcej głosów mieszkańców blokują - to faktycznie nie ma co brać udziału w propagandowej ustawce czerepachów!
gosc
gosc 22.10.2017, 23:27
Zdania nie zmieniłem wiem że ten człowiek kłamie.
macius wykopany
macius wykopany 23.10.2017, 06:04
tylko krofy i osiolki niezmieniajom sfego zdania
Robert
Robert 23.10.2017, 04:44
Olo- specjalista włazidoup.
Olo
Olo 22.10.2017, 23:38
gosc - specjalista od prawdy!
Tylko, dlaczego taki tchórz?! przetargi łatwo sprawdzić.
Nawet gdyby Burmistrz -jak złota rybka -spełnił wszystkim mieszkańcom gminy po trzy życzenia, to i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto zarzuci, że to nie było po cztery życzenia!
Albin
Albin 23.10.2017, 08:36
Olo, a skąd wiesz kogo ma na myśli gosc? Może piszącego?
"gospodarni"
"gospodarni" 22.10.2017, 23:53
Tylko na razie w październiku zeszłego roku mieszkańcy najczęściej wybierali projekt. A ci mimo że w listopadzie wiedzieli, przetarg ogłosili w sierpniu - w najgorętszym sezonie robót budowlanych!

Więc burmistrz póki co sam zeżarł rybkę, a życzenia nie spełnił nawet jednego.
Co mówić o czterech...
miraż
miraż 22.10.2017, 23:16
Wniosek zawiera propozycję postawienia pięciu wiat ogniskowych (drewnianych altanek), przygotowanie terenu, nasadzenia, przyłączenie prądu i wody. Powiedzcie mi, za co ponad pół miliona??!! Te altany mają być z drewna sandałowego, czy jaki grzyb????
"gospodarni"
"gospodarni" 22.10.2017, 23:48
Burmistrz ma swoją firmę PUK, burmistrz ma OSiR, który buduje place zabaw - nie startowali?
A może właśnie specjalnie zawyżono warunki przetargu - na przykład wstawiając roboty niepotrzebne albo takie "drzewo sandałowe"?
drzewo na wiaty
drzewo na wiaty 23.10.2017, 14:59
A może wiaty będą zbudowane z wyrżniętych w parku drzew? Póki co drzewo jeszcze rosną, więc nie ma jak zbudować wiat. ;)
Robert
Robert 22.10.2017, 23:02
Sawarynie Mieczysławie. Jesteś najbardziej cienkim leniwym i nieudolnym burmistrzem jakiego miała gmina Gryfino od 30 lat.
Lampard
Lampard 23.10.2017, 20:16
To się napisałeś cyt.Sawarynie Mieczysławie. Jesteś najbardziej cienkim leniwym i nieudolnym burmistrzem jakiego miała gmina Gryfino od 30 lat.
A ja uważam że najlepszym a wiesz dlaczego? Bo przejął bagno "wielka spuściznę " po poprzednikach że gdzie się nie spojrzy to wszędzie jeden wielki syf. A on powoli doprowadza to ubóstwo do porządku. Kiedyś nawet nikt nie marzył o Budżecie Obywatelskim a jest dzięki niemu i wiele wiele innych działań. Jak to szybko się zapomina o tym co było.
Fajnie się krytykuje a pewnie sam nie wiele potrafisz. Będę powtarzał że Sawaryn to najlepszy burmistrz jakiego miała ta gmina i wasze złośliwe wyborcze komentarze tego nie zakrzyczą.
Olo
Olo 22.10.2017, 23:32
Robercie! Jesteś najbardziej tchórzliwym,złośliwym, zakompleksionym małym człowieczkiem jakiego znam!
żal
żal 22.10.2017, 22:11
szkoda bo to super pomysł jest to miejsce, a tak albo nic nie zrobią albo okroją do miejsca na ognisko i 2 ławek
suweren
suweren 22.10.2017, 22:33
No nie tak prosto - raczej niech dołożą z pozostałej części budżetu - przecież mieszkańcy głosowali na konkretny projekt - I TAK CHCE SUWEREN!
No chyba że cały ten BO to był tylko taki propagandowy "pic na wodę, fotomontaż"...
buhaha
buhaha 22.10.2017, 19:55
Nawet oferenci mają w nosie propozycje burmistrza :)))))))))))))))
radca
radca 22.10.2017, 16:35
Skoro burmistrz Sawaryn już się swoim nie podoba to musi skoczyć na jakąś operację plastyczną!
Picoland
Picoland 22.10.2017, 19:35
Po czym tak sądzisz ??? Robiłeś to zdjęcie ??? Haaaaaa......
urząd
urząd 22.10.2017, 20:13
po co mi zdjecie, mam gościa w realu każdego dnia, no i cud to raczej nie jest ,a ubior pozostawia wiele do źyczenia, wymięte spodnie i brudne buty panie Picoland
Olo
Olo 22.10.2017, 23:50
Widujesz go w realu każdego dnia i z uniżonym uśmiechem mówisz mu Dzień dobry? Brawo!!! Żygać się chce na takich jak ty!
"wypada" - nie tylko u cioci...
"wypada" - nie tylko u cioci... 23.10.2017, 00:21
Zważywszy, że większość to kobiety a to nie nobliwy staruszek WYPADAŁOBY, żeby to burmistrz mówił dzień dobry a nie oczekiwał "uniżonego uśmiechu"...
:)
:) 22.10.2017, 21:56
każdego dnia? Nie wierzę...
Picoland
Picoland 22.10.2017, 20:41
no tak odezwała się gwiazda ze spalonego teatru haaaaaaaa ..............
:)
:) 22.10.2017, 21:57
Teatr nie jest spalony, ma nowe pomieszczenia w bibliotece i banku, najwyżej tynk odpada...
"gospodarni"
"gospodarni" 22.10.2017, 23:50
"gwiazda spalonego teatru" - pic powiedział do "urzędu" - do tej pory tylko odpadał tynk...
mania
mania 22.10.2017, 19:28
Burmistrz jest spoko, i wygląda dobrze, ale jak się wrzuca zdjęcia, albo z przymkniętymi oczami albo z otwartymi ustami, i to się powtarza bardzo często, to można uznać z całą pewnością, że jest to celowy zabieg.
Chyba ktoś ma kompleksy :))
:)
:) 22.10.2017, 21:58
Każda potwora....:)

mania Dzisiaj, 19:28 Burmistrz jest spoko, i wygląda dobrze
do osła mania powyżej
do osła mania powyżej 22.10.2017, 19:49
Ośle mówi do mikrofonu, to co ma mieć zamknięte usta?
Marco
Marco 22.10.2017, 14:54
I bardzo mądra decyzja burmistrza dba o finanse gminy a nie szasta na prawo i lewo. Dobre działanie.
niekoniecznie
niekoniecznie 22.10.2017, 15:16
To nie jest mądra decyzja, tylko brak prawidłowych działań związanych z oszacowaniem właściwym zamówienia.
macius wykopany
macius wykopany 23.10.2017, 06:10
ale pszeciesz to POmysl jezd miejscowyh komunistuf wienc nic dzifnego rze niepszemyslany niefoszacofany i rze na pinc wiat nie ma tam zaplanowanego nafet jednego krana z wodom czy tojtoja
Pawcio najarany?
Pawcio najarany? 23.10.2017, 10:28
Pawcio najarany? I ty tak do pracy? Zasr. ny obowiązek władz, żeby projekt zweryfikować i przygotować!
Jeszcze parszywym leniom pomysłodawcy za darmo mają przetargi przygotowywać?
A za co płaci się urzędasom?
Teraz nagle budżet obywatelski to ko kitu?
niedoszacowanie:)
niedoszacowanie:) 22.10.2017, 21:59
Na halę powinien ogłosić przetarg na pół miliona. Wtedy Marco też się powinien zachwycić:)

Marco Dzisiaj, 14:54 I bardzo mądra decyzja burmistrza dba o finanse gminy a nie szasta na prawo i lewo. Dobre działanie.
stronniczość
stronniczość 22.10.2017, 14:46
Nawet zdjęcia na tym portalu dobierane są według klucza; im gorsze tym lepsze. Wstyd, gdzie obiektywność dziennikarska i kultura wykonywania zawodu.
parasol
parasol 22.10.2017, 15:30
Jak się nie ma jak tłumaczyć z podejmowanych decyzji to się atakuje dziennikarza. Czasy słusznie minione są nie dla wszystkich minione jak widzę.
alek
alek 22.10.2017, 19:32
Nikt nie atakuje, proszę przejrzeć zdjęcia czy to burmistrzów, czy ze dwa artykuły wcześniej burmistrzów ze skarbnik, Przecież trudno uwierzyć w to, że dziennikarz nie posiada umiejętności zrobienia normalnej fotki, tylko zawsze jakieś takie... byle jakie
:)
:) 22.10.2017, 22:00
I w Paryżu... :)

alek Dzisiaj, 19:32 tylko zawsze jakieś takie... byle jakie
dziennikarzyna
dziennikarzyna 22.10.2017, 14:53
Coś ci się nie podoba? To wyciągnij archiwalne gazetki braci M. ośmieszające wielu ludzi.
Mam odruch wy.....
Mam odruch wy..... 22.10.2017, 15:43
Jeden z braci M jest teraz wickiem. Atakował poprzednika za wszystko i co teraz ? Gdzie ta transparencja ? Gdzie te inicjatywy ? Gdzie te dobre rady ?
:)
:) 22.10.2017, 22:01
Transparencja? Łamią ustawę antykorupcyjną, która zakazuje działalności gospodarczej urzędnikom - WPROST, JASNO I BEZPOŚREDNIO!!!
Borsuk
Borsuk 22.10.2017, 14:58
czego jape drzesz dobrze napisał a co to nie
nie prawda ? Jak się prowadzi taki portal to i sprzętu dobrego trzeba używać nie wspomnę już o umiejętnościach ;) Złóżcie się i kupcie redaktorowi dobry aparat :))
:)
:) 22.10.2017, 22:02
I aparat nie pomoże... :)
gaspaczio
gaspaczio 22.10.2017, 15:31
A może by się tak władza złożyła na brakującą sumę do realizacji zadania z budżetu obywatelskiego który wygrał z największą ilością głosów?
pstryk
pstryk 22.10.2017, 15:25
redaktor, pstryka tak długo, aż uda mu się zrobić właśnie takie :))
do Nikitińskiego
do Nikitińskiego 22.10.2017, 19:57
Zajmij się merytoryką a nie wyględem . Czy w urzędzie też zajmujecie się tylko plotkami kto jak wygląda?
hi hi
hi hi 22.10.2017, 19:03
pstryk - z ładnego zrobić brzydactwo jest łatwo, ale odwrotnie to się raczej nie da...hi hi
tragicznie
tragicznie 22.10.2017, 21:03
hi hi racja , żaden retusz tu nie pomoże!
alek
alek 22.10.2017, 19:38
hi,hi: a kto mówi o robieniu ładnego, czy brzydkiego. Wystarczy, żeby był obiektywny, a nie celowo wrzucał np. z niedomkniętymi oczami, popatrz artykuł ze zdjęciem skarbniczki, piękna kobieta, a zdjęcie parszywe.
czytelnik
czytelnik 22.10.2017, 20:03
"Każdy widzi jak koń wygląda. "
niedojdy
niedojdy 22.10.2017, 14:25
Nikt w urzędzie nie weryfikował założeń do projektu? Projekt, kosztorys itd? Przyjęli nieudacznicy w ciemno co ludzie przynieśli? Czy była to zwykła ustawka? Pierwszy przetarg ogłoszony 3 sierpnia i unieważniony z tych samych przyczyn co drugi- mamy w kasie 262 tysiące. Na pierwszy przetarg wpłynęła oferta na 1 mln złotych. Dlaczego więc nieudacznicy za chwilę ogłosili nowy przetarg z tymi samymi parametrami?
niedoszacowanie:)
niedoszacowanie:) 22.10.2017, 22:05
Dlaczego przetarg na wiaty ogłoszono dopiero w sierpniu, skoro w listopadzie było wiadomo że wygrał?
A taka sala komputerowa miała kupione komputery już w kwietniu, chociaż miała ruszyć od września?
A WŁAŚNIE - RUSZYŁA OD POCZĄTKU WRZEŚNIA?
Picoland
Picoland 22.10.2017, 15:01
niedojdy z ciebie to dopiero niedojda haaaaaa no nie nic nie napiszę bo mam litość nad tobą.............
niedoszacowanie