Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

O mało ich nie zabili. Za pobicie Ukraińców grozi im więzienie

  • 23.10.2017, 16:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
O mało ich nie zabili. Za pobicie Ukraińców grozi im więzienie Policja
Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował właśnie do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi W. i Andrzejowi J., którym zarzucono popełnienie przestępstwa. Otóż 11 czerwca 2017 r. w Gryfinie, działając wspólnie i w porozumieniu, w sposób chuligański publicznie i bez powodu pobili trzech pokrzywdzonych. Uderzali ich pięściami w głowę i po całym ciele. Ponadto dwóch spośród pokrzywdzonych przewrócili na ziemię, powodując u wszystkich swoich ofiar obrażenia ciała i narażając na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo kalectwa.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, pokrzywdzeni będący obywatelami Ukrainy,  przebywali w Polsce w celach zarobkowych. W dniu zdarzenia - kiedy udawali się na połów ryb – zostali zaczepieni przez podejrzanych, a potem pobici. Z ustaleń postępowania wynika, że przestępstwo to nie miało charakteru narodowościowego. Sprawcy dopuścili się pobicia pokrzywdzonych bez żadnego powodu, dopuszczając się występku o charakterze chuligańskim.

W tej sprawie już dnia 13 czerwca 2017 r. na wniosek prokuratora rejonowego, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował wobec obu sprawców pobicia tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, które zostało następnie przedłużone na dalszy okres. Ten środek zapobiegawczy stosowano również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu. Jeden z podejrzanych – Mariusz W. był w przeszłości karany sądownie.

Za zarzucany podejrzanym czyn z art. 158 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, przy czym w przypadku występku o charakterze chuligańskim ustawa przewiduje zwiększenie dolnej granicy ustawowego zagrożenia o połowę, a nadto nawiązkę na rzecz pokrzywdzonych - informuje rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Schutzengel
Schutzengel 25.10.2017, 12:29
Bardzo mi głupio i przykro za to co przydarzyło się Ukraińcom. Jest mi wstyd, że coś takiego spotkało ich w Polsce. Władze miasta powinny przeprosić i zadość uczynić poszkodowanym. Nie jestem zwolennikiem tego narodu, ale ja jestem staruch, znający osobiście ofiary ich dziadków. Nie można za tragedie sprzed 70 lat obarczać nowego pokolenia, to inne czasy, inni ludzie. Trzeba zdecydowanie pokazać światu i przeciwstawić się tej kato-narodowo-socjalistycznej wściekliźnie przemocy podsycanej przez polityków i prawicowe media.
Dla przykładu, tych dwóch bandytów, najpierw poddać obserwacji weterynaryjnej w areszcie, a jeżeli potwierdzi się wścieklizna, to uśpić .
Podatnicy nie powinni utrzymywać w więzieniu, pasożytów, darmozjadów, bandytów i innych nie potrafiących żyć zgodnie z zasadami cywilizowanych ludzi.
Wizerunki tych Weszpolaków, powinny być podane w mediach do publicznej wiadomości i wisieć w gablocie hańby która powinna stanąć na placu Barnima, aby każdy mógł sobie do woli splunąć na takiego wyklętego żołnierza ciemnej strony mocy.
haczyk
haczyk 24.10.2017, 21:46
Należy powołać komitet obrony niesłusznie oskarżonych Polaków!!! To Ukraińska prowokacja!!!
Renato
Renato 24.10.2017, 21:43
Stary mit o naszej wielkiej gościnności został tu obalony
Weronika
Weronika 24.10.2017, 20:33
A gdyby zabili to z pierdla by nie wyszli do końca życia! Mieli więcej szczęścia niż tych resztek rozumu!
Mgr
Mgr 24.10.2017, 17:51
Niech wracają do siebie brudasy a nie kobiety na ulicy zaczepiają!
Pizzą po ryju
Pizzą po ryju 24.10.2017, 18:18
Sam jestes brudasem zasrańcu jeden
Okkkol
Okkkol 24.10.2017, 17:42
Nikt nie idzie siedzieć więc po co ***y pisze Gryfinska gazeta skoro sprawy nawet nie było
Ksw
Ksw 24.10.2017, 07:49
O mało nie zabili ! Ale jednak nie zabili ! Bo jak by chcieli to by zabili !!
zwyczajny
zwyczajny 24.10.2017, 11:22
A kto ty jesteś że piszesz jak pan życia i śmierci?
Mma
Mma 24.10.2017, 14:41
A [email protected] cie obchodzi
haczyk
haczyk 23.10.2017, 22:46
Skoro policja toleruje kłusujących Ukraińców(naszych za kłusownictwo zamykają) to porządni obywatele musieli Ich wyręczyć!!!Nie należy Ich karać tylko nagrodzić!!!
klakier
klakier 24.10.2017, 09:55
Na razie to w Polsce nie obowiązuje na szczęście prawo linczu, a jak będzie obowiązywało to pierwszego Ciebie powinni za jajca powiesić.
KS
KS 24.10.2017, 03:18
Widze ze jestes taki sam jak oni, obronca prawych i sprawiedliwych.
Pewnie zyjesz na garnuszku Mamusi , rozgladasz sie
gdzie komus dac w miche lub cos zwedzic, tylko odwagi ci brak. Z pewnoscia gdybys byl z nimi to bys jeszcze dokopal
ale lezacym. Cykorze.
pawulon
pawulon 23.10.2017, 22:07
Mariusz i Andrzej... Niech zgadnę - wykształcenie podstawowe, ostatnia przeczytana książka ,,Nasza szkapa'' 35 lat temu, ulubiony napój - najtańsze piwo z Biedry, brak jakiegokolwiek hobby, bielizna zmieniana po każdej kąpieli, czyli w sobotę. Po prostu Wolacy.
też janusz
też janusz 24.10.2017, 11:23
Ale mogli by miec na imię "Janusze".
Kaczyzm nie przejdzie!!!
Kaczyzm nie przejdzie!!! 23.10.2017, 21:41
To jakieś zryte szowinistyczno-faszystowskie polactwo. Morda w pizze i kopa na zapęd !!!
Miejscowy
Miejscowy 24.10.2017, 11:05
Polactwu POlszewicki POmiocie z dziada NKWDzisty i ojców ubekow, to możesz buty czyscic jezykiem
Pizzą po ryju
Pizzą po ryju 24.10.2017, 18:21
Zmień lekarza POsrany imbecylu
Cutbj
Cutbj 23.10.2017, 21:09
Za darmo nie dostali w morde.
Fck bandera
Fck bandera 23.10.2017, 20:54
Bravo za odwage dobrze zrobili popieram wypier***ć z Polszy jeb*ńce
anty
anty 24.10.2017, 13:25
i miliony Polaków z innych krajów bezmózgu?
szok
szok 23.10.2017, 22:28
Przynosisz wstyd Polakom faszysto!
Miejscowy
Miejscowy 24.10.2017, 11:06
Chyba ty blaznie
Pizzą po ryju
Pizzą po ryju 24.10.2017, 18:22
Raczej na pewno ty miejscowa parówo
Miejscowy
Miejscowy 25.10.2017, 07:27
Kijbolem w makowke takim banderowca jak pizza po ryju , kopa w dope i do siebie za Bug pucowac pomniki bandery.
Xx
Xx 23.10.2017, 20:53
Pierdoły piszecie i nie prawdziwe fakty!!! ????
xxx
xxx 23.10.2017, 20:41
Takich chuliganów to krótko -maksymalny wymiar kary !!!!
H
H 23.10.2017, 19:49
Palec w [email protected]@pe im wsadzić to powietrze zejdzie
Zzorro
Zzorro 23.10.2017, 20:56
Moze tobie kutada ukrainskiego wsadzic w ***
Kompresja
Kompresja 23.10.2017, 19:39
Hołotę za jądra i na latarnię. Zryć przez miesiąc nie dawać to wyjdzie głupota z tępych łbów
Zetka
Zetka 23.10.2017, 17:47
Chuligaństwo powinno być srogo karane.

Pozostałe