Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Nauczycielka przedszkola awansowana i… skazana

  • 31.10.2017, 01:14 (aktualizacja 31.10.2017, 03:02)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nauczycielka przedszkola awansowana i… skazana CBA
Iwona A. - nauczycielka Przedszkola nr 2 w Gryfinie została skazana. Wyrok I instancji został utrzymany w mocy przez Sąd Okręgowy w Szczecinie 19 października 2017 r. i jest prawomocny. -Czyn miał zostać popełniony w okresie od kwietnia do maja 2013 r. i miał polegać na naruszeniu nietykalności dwojga dzieci, które uczęszczały do przedszkola – informował portal igryfino rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, kiedy 20 marca 2017 r. przed Sądem Rejonowym w Gryfinie zapadł wyrok w I instancji.

- Sąd przyjął, iż kwalifikacja czynu to art. 217 par. 1 kk i wymierzył oskarżonej Iwonie A. karę grzywny 200 stawek dziennych po 10 zł każda i podanie prawomocnego wyroku do publicznej wiadomości. Prokurator oskarżył zaś Iwonę A. o czyn z art. 207 par. 1 kk [znęcanie się – przyp. red.] – dodaje rzecznik Tomala.

Kiedy zapadł wyrok w I instancji, zgodnie z postanowieniom sądowym Iwona A. została przez dyrektorkę przedszkola zawieszona w pełnieniu obowiązków nauczycielki.  Jednak wkrótce decyzja ta została zmieniona, ponieważ za przedszkolankę poręczono w 2014 r.

Korzystając z tego, że sąd zgodził się na poręcznie, Iwona A. wróciła do pracy z dziećmi. I postanowiła zdobyć wyższy stopień awansu zawodowego. Proces sądowy o naruszenie nietykalności dwojga dzieci trwał. Odbywały się kolejne rozprawy. Wyrok skazujący przed Sądem Rejonowym w Gryfinie zapadł w marcu 2017 r.

-Dyrektor nie skierował wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, bo nie miał takiego obowiązku. W kwestii podnoszenia kwalifikacji przez nauczyciela, nie istnieje żaden przepis uniemożliwiający mu realizację awansu zawodowego w przypadku nieprawomocnego wyroku. Nauczycielka ta uzyskała pozytywną ocenę swojego dorobku zawodowego, po czym zdała egzamin, zyskując stopień nauczyciela mianowanego – mówi nam Anna Nieradka z Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

-Pani Iwona A. w wyniku postępowania egzaminacyjnego zdała 24 lipca 2017 r. egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nadał decyzją z dnia 31 lipca 2017 r. stopień nauczyciela mianowanego pani Iwonie A. Nauczyciele, którym w br. nadano stopień nauczyciela mianowanego, 16 października 2017 r. wezmą udział w gminnej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej – odpowiedział w wakacje na nasze pytania Grzegorz Jastrowicz, naczelnik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.

Parę dni po uroczystości wręczenia w gryfińskim Klubie Nauczyciela przez burmistrza aktów mianowania, Sąd Okręgowy w Szczecinie podtrzymał wyrok skazujący w stosunku do przedszkolanki. W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem, wygasa stosunek pracy z takim nauczycielem. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w tym przypadku.

-Pani Iwona nie pracuje już w naszym przedszkolu. Stosunek pracy wygasł 18 października 2017 r.  – poinformowała nas Jolanta Krzak, dyrektor Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie.

 

O sprawie napisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,24269,wyrok-dla-nauczycielki-przedszkola.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

33
33 09.11.2017, 09:52
Ta sprawa była rozpatrywana w Sądzie od 2013 roku ? skandal !
Zapewne, nigdy nie dowiemy się jak został ukarany Bronisław Kozłowski który spowodował wypadek na przejściu dla pieszych, jak też, co tam słychać w sprawie pobicia dzieci, jakiego dopuścił się, magister, kanonik, prałat, proboszcz Henryk, który pobił dzieci w kościele ?
http://www.igryfino.pl/wiadomo…
głupiś ty głupi
głupiś ty głupi 09.11.2017, 13:14
Głupi jesteś. I mieszasz sprawy!
Jak w starym dow*** - coś słyszałeś, ale nie wiesz co!
I wrzucasz do jednego garnka wiele róznych spraw!
bezprawie i niesprawiedliwość
bezprawie i niesprawiedliwość 09.11.2017, 10:28
Tak jak już nigdy nie dowiemy się ile POwinien dostać były burmistrz za ustawienie przetargu na peugota, za 700 mb ciepłociągu, za angielskie drogi, za przekręt z bagnami, za POdarowanie 10 milinów z wycinki przy Lagunie, za delegacje, za......
prawo? e tam. sprawiedliwość? Zapomnij...
prawo? e tam. sprawiedliwość? Zapomnij... 09.11.2017, 13:52
Czerepach, jeśli przez trzy lata wasza ekipa nie doszukała się nic, żeby złożyć zawiadomienie to weź się zajmij czytaniem ustawy antykorupcyjnej...
Nemezis
Nemezis 09.11.2017, 12:51
Niestety nie ma co liczyć w tym skorumpowanym kraju na sprawiedliwość, ale karma wróci do tych złodziei którzy z łapówek pozakładali prywatne firmy doradcze aby za kasę doradzać innym jak okradać społeczeństwo.
karma
karma 09.11.2017, 13:15
A czerepach z kolegą chałupki już wykończyli? Mebelki kupione?
Izis:)
Izis:) 09.11.2017, 13:54
Czerepach czepia się innych, zapominając, że już trzy lata mijają, jak sam rządzi. To władza jest rozliczana ze swoich czynów.
Trzeba było znaleźć dowody. Już nie jesteś w opozycji!
Nemezis
Nemezis 09.11.2017, 16:22
Wątek jest o tym że procesy w głupich sprawach toczą się latami, a nie o tym że czerepach trzy lata sam rządzi
uciekający adwokat
uciekający adwokat 09.11.2017, 16:41
Toczą się latami przez różnych adwokatów i ich uniki - gmina od miesiąca po ujawnieniu skandalu z łamaniem ustawy antykorupcyjnej a adwokat w roli burmistrza milczy i ucieka z sesji rady!
Nauczyciel
Nauczyciel 07.11.2017, 18:57
Strach się bac....wystarczy że trafisz na rodziców rozpieszczonego dzieciaka któremu dana Pani nie pasuje.....a którzy trzymają się jakiegoś stołka.....i masz wyrok za znęcanie się....niedługo w przedszkolach będziecie mieć same Ukrainki....i dopiero będziecie wnioski do sądów składać....
żaba moczarowa
żaba moczarowa 09.11.2017, 16:23
Ukrainki mogą okazać się lepsze jak nasze nauczycielki z SS
Ania
Ania 09.11.2017, 08:57
Strach to trafić na kogoś takiego jak ty... nazywasz się nauczycielem- spraw Boże , żeby moje dzieci na ciebie nie trafiły. Przeczytałam wszystkie komentarze- ludzie, wy na prawdę powinniście zacząć używać mózgów do myślenia. Ta kobieta skrzywdziła dzieci-nie bachory, nie rozpieszczone, nie dzieci pieniaczy, po prostu dzieci!!!!!!!! Czemu zastanawiam się dziwi fakt, że dzieci umierają przez sadystycznych opiekunów - bo tacy jak wy zamykają oczy i udają , że nic się nie dzieje. Wstyd mi, że muszę każdego dnia napotykać bezdusznych, podejrzewam bezdzietnych, samolubnych , i jak dla mnie niezrównoważonych emocjonalnie ludzi, którzy bronią kata, a z ofiary w postaci MAŁEGO dziecka robią bezdusznego i rozpieszczonego bachora.
lola
lola 08.11.2017, 00:55
Masz rację niestety- nie ma nic gorszego.
Justyna
Justyna 06.11.2017, 00:20
miałam, sąsiadkę nad sobą, która chorowała na ciężką schizofrenie i zamieniła nam życie w piekło, po pół roku się wyprowadziliśmy. To co ona wyprawiała jest nie do opisania. ..i wiecie kim była?? Sędzią Gryfińskiego sądu do spraw rodzinnych i nieletnich - mianowana w 2004 roku. To można łatwo sprawdzić i udowodnić. wydawała wyroki juz chorując psychicznie, więc Sorry ale jakoś nie wierzę w sprawiedliwe wyroki sędziów sądu rejonowego w Gryfinie.
Justyna
Justyna 06.11.2017, 00:21
Pewnie usuną mój komentarz a szkoda, chciałabym, zeby wreszcie ktoś zaczął coś z tym robić.
male
male 05.11.2017, 23:53
Znowu komuś nasz wspaniały sąd zniszczył życie, pewnie te dzieci były jakiś następnych gryfińskich pieniaczy
buenawista
buenawista 04.11.2017, 08:57
Znajomość prawa i wyczucie społeczne nie jest w tej gminie duże.
Mama
Mama 31.10.2017, 19:35
Bylismy z synem obecnie w grupie Pani Iwonki bardzo ciepła i dobra osoba. Dzieci zasmucił fakt, że odeszła ... Trzymam kciuki za lepsze "jutro" !
rodzic
rodzic 31.10.2017, 16:30
Awans zawodowy należał się tej pani. Mam nadzieje że jeszcze pani wróci do naszych dzieci.
do wyżej
do wyżej 31.10.2017, 17:06
Masochistka?
KRECIK
KRECIK 31.10.2017, 13:53
Mnie dziwi stamowisko burmistrza który "kocha" dzieci i bywa w przedszkolach ostatnio dziwnie często, jednoczesnie przymyka oko na ich krzywdę.
Pytanie
Pytanie 31.10.2017, 16:22
Co ty bredzisz człowieku?
Zlikwidowaćkastę przekupnych nadludzi. Ich miejsce jest w zoo za kratami.
Zlikwidowaćkastę przekupnych nadludzi. Ich miejsce jest w zoo za kratami. 31.10.2017, 11:20
Ta pani po usłyszeniu wyroku powinna być zwolniona dyscyplinarnie z pracy i nie pracować w zawodzie nauczyciela. Karta nauczyciela jest w przypadku popełnienia przestępstwa z winy umyślnej jednoznaczna i bezwzględna. A tu na dodatek pobicia dzieci. Potem zdziwienie, że w przedszkolu pracują zwichrowane psychicznie przestępczynie i sadystki. Jeżeli ta pani pracuje, to burmistrz łamie prawo ( to nie nowość). Inna sprawa to wyrok sądu przyjmujący dniówkę po 10 zł. Tak się omija przepisy i lekceważy polskie prawo. Dniówka minimalna to obecnie chyba 96 zł. Ale sąd ma to gdzieś i z wyroku robi pośmiewisko. Przestępcy muszą być karani. Szybko i sprawiedliwie. Precz z przekupnymi sędziami.
Gdzie sprawiedliwość?
Gdzie sprawiedliwość? 06.11.2017, 07:10
No właśnie!!! A byłe skorumpowane władze chodzą nadal na wolności i śmieją się z sądów lekceważą sobie polskie prawo. Jak tak dalej pójdzie to pewnie nikt nie pójdzie siedzieć za angielskie drogi, czy delegacje do Cannes
współpracownicy
współpracownicy 31.10.2017, 12:13
To jest też zakaz pracy w zawodzie. Chociaż tylko do czasu zatarcia. W przypadku 217 kk ściga się z oskarżenia prywatnego. A co robili dyrektor i burmistrz ?! Tolerują przestępczość wobec malutkich. Prokurator nie powinien pozwolić na taki łagodny wyrok.
MP
MP 31.10.2017, 10:09
Jakim sposobem stosunek pracy "wygasł" dzień przed wyrokiem? Dziwna zbieżność....
Schutzengel
Schutzengel 31.10.2017, 08:55
Mnie zaciekawiło, 'KTO' ma taką wielką siłę przebicia, że nawet Sąd musiał ulec jego poręczeniu w stosunku do oskarżonej ?
Jak on/a się nazywa, jak nabywa się taką moc sprawczą, dlaczego jest anonimowy ?
Jaki wyrok wyda Sąd w stosunku do gryfińskiego dziekana, który pobił dzieci w kościele, czy też rozwiążą z nim stosunek pracy ?
W III RP wszyscy są traktowani jednakowo, ale w wyrokach nie ma precedensów, bo są święte krowy.
do 08.55
do 08.55 31.10.2017, 09:20
Sam się przedstaw bo jesteś anonimowy tylko raz Schutzengel to znowu 33 i nikt ci nie pasi spasiony frustrancie
Schutzengel
Schutzengel 31.10.2017, 09:56
spasiony ? to potwarz. Mam łabędzie pióra, więc troszkę mnie pogrubiają. Wkrótce, św. Archanioł ma wymienić umundurowanie na kacze pióra, to będę wyglądał jak ty.
zapytywacz
zapytywacz 31.10.2017, 08:50
CZy Gryfino ma szanse zostać stolica bezprawia w województwie? Pytam tylko czy ma szanse?
male
male 05.11.2017, 23:55
na to wygląda
siara
siara 31.10.2017, 08:57
Mogli uprzedzić przed wyborami, że będą starać się o podium akurat w konkurencji ignorancji zasad moralnych i prawa!
łowca debili
łowca debili 31.10.2017, 08:39
Dojna zmiana jest na podium.
nie moja kompetencja
nie moja kompetencja 31.10.2017, 08:01
Stosowanie prawa w gminie Gryfino a czasów Sawaryna woła o pomstę do nieba!
siara
siara 31.10.2017, 08:58
Chciałeś napisać - "niestosowanie prawa..."
ustawa antykorupcyjna sobie jest, ale pan adwokat jej nie widzi. Jej łamania też! Komentarzy i pytań mieszkańców też.
Dojna zmiana
Dojna zmiana 31.10.2017, 07:22
Jak tylko zapisze się do kaczystów to Adrian ją wnet ułaskawi a zioberek zajmie się tymi sędziami którzy stoją ponad prawem !!!
oliwka
oliwka 31.10.2017, 06:35
No proszę, jednak winna.
trudno uwierzyć
trudno uwierzyć 31.10.2017, 08:00
Tak winna ale.....nagrodzona przez burmistrza ! SIARA
Pittta
Pittta 31.10.2017, 09:56
Nie nagrodzona tylko awansowana na nauczyciela mianowanego.

Pozostałe