Mieszkańcy mają nowe miejsce do rekreacji

  • 09.11.2017, 17:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mieszkańcy mają nowe miejsce do rekreacji UG Stare Czarnowo
Przy kompleksie boisk „Orlik” w Starym Czarnowie powstała nowa przestronna wiata rekreacyjna. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy sołectwa i gminy Stare Czarnowo w pozyskaniu środków zewnętrznych z programu „Granty Sołeckie” w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

- Finalizujemy długo oczekiwaną przez mieszkańców Starego Czarnowa budowę wiaty rekreacyjnej. Miejsce, przy którym powstała wiata, cieszy się dużym zainteresowaniem z uwagi na fakt, iż kompleks boisk orlik jest lubianym i często odwiedzanym miejscem. To tutaj w przyszłości odbywać się będą spotkania integracyjne z mieszkańcami. Miejsce to będzie idealne do organizowania przeróżnych zabaw i festynów - mówi wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Wiata rekreacyjna o powierzchni ponad 30 m2 jest przestronna i wykończona ażurowymi kratkami. Dach jest czterospadowy oraz pokryty grafitowym gontem. Wiata została zaimpregnowana i pomalowana. W przyszłym roku zostanie wykonana również podłoga z kostki polbrukowej oraz prowadzący do niej chodnik. Część materiałów zakupiono rok temu w ramach funduszu sołeckiego. W przyszłorocznym budżecie, sołectwo już zabezpieczyło środki na zakup stołów i ławek.

- Budowa wiaty rekreacyjnej to kolejny etap wspólnej, długofalowej wizji mieszkańców Starego Czarnowa oraz włodarzy gminy. W 2016 r. dzięki staraniom wójta gminy Stare Czarnowo do tego miejsca prowadzi bezpieczny chodnik. Teren przylegający do kompleksu został następnie wyrównany, gdyż do tej pory porośnięty był chaszczami i wyglądał nieestetycznie. W sierpniu tego roku odbyło się tutaj Święto Plonów - największe jak do tej pory dożynki w naszej gminie. Z pewnością będziemy przeznaczać środki finansowe funduszu sołeckiego na rozwój tego miejsca - informuję sołtys sołectwa Stare Czarnowo Bożena Froncala.

Projekt „Budowa wiaty rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Stare Czarnowo” zrealizowany został w ramach konkursu „Granty Sołeckie” ogłoszonym przez marszałka województwa zachodniopomorskiego w kwocie 10 tys. zł oraz z funduszu sołeckiego sołectwa Stare Czarnowo w kwocie prawie 15 tys. zł.

Ponadto w konkursie „Granty Sołeckie”, grant w wysokości 10 tys. zł na wykonanie zadania „Zagospodarowanie terenu nad jeziorem Binowskim w miejscowości Binowo” otrzymał od Urzędu Marszałkowskiego również wspólny wniosek sołectwa Binowo i gminy Stare Czarnowo.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy 13.11.2017, 16:27
Do Tos - a nazwiska to się niedouczony pisze dużą literą w Polskiej ortografii
Mieszkaniec St, Czarnowo
Mieszkaniec St, Czarnowo 13.11.2017, 16:22
Masz rację Łoś - że zawsze się znajdzie jakaś Menda. , ale całe szczęście , że wszyscy inni są zadowoleni - jeszcze pewnie będzie zagospodarowanie wokół wiaty, jak znamy naszą Wójtową, ale nie wszystko naraz, bo przecież na pasem zima .......... pozdrawiam
Łoś
Łoś 12.11.2017, 09:08
Co by nie zrobił to zawsze się znajdzie jakaś niezadowolona menda.
ten trzeci bo z innej wioski
ten trzeci bo z innej wioski 12.11.2017, 09:33
Zaraz tam menda... Jest demokracja i jest wolny wybór nawet w ocenach. Mozna być:
-zadowolonym,
-nie zadowolonym,
-i można mieć to gdzieś!
mieszkaniec
mieszkaniec 13.11.2017, 19:35
Demokracja i wolny wybór nie polega na wyśmiewaniu i obrażaniu innych. A tak przy okazji to można być "niezadowolonym", chyba że kolega spał na polskim.
Miś
Miś 11.11.2017, 06:47
Na jajbliższej sesji uslyszymy a ja bym chciała podziękować pani wojt za wybudowaniw wiaty....to ja jarząbek czytaj soltys. Bowiem to juz taka gminna tradycja że przed sesją są proszeni przez tzw. władzę o dobre słowo o nich.. ..no w koncu to władza naszyvh marzeń....
Tos
Tos 10.11.2017, 12:01
Pani froncalowa to niech sie tak nie rzadzi kasa z funduszu soleckiego. To pieniadze w dyspozycji mieszkancow. Befzie mial gdzue radny ziemniaki przebierac.
czerepach
czerepach 10.11.2017, 07:45
to miś na miarę naszych możliwości
mol
mol 10.11.2017, 13:21
kuźwa...ale inwestycja... no ludzie , na swoim ogrodzie mam większą
Przestroga
Przestroga 10.11.2017, 07:44
Oby się nie zawaliła jak ta w Starych Brynkach
Yuno
Yuno 09.11.2017, 23:19
teraz to już wiadomo gdzie będą się spotykać miejscowe pijaczki i nie tylko oni !!!
julka
julka 09.11.2017, 22:33
widać porządnie zrobiona wiata, tylko pozazdrościć
prawda
prawda 09.11.2017, 20:44
Tak była potrzebna!

Pozostałe