Dyrektorka domu dziecka przed sądem. Oskarżona jest o naruszenie nietykalności cielesnej wychowanka

  • 9.11.2017, 23:31
Dyrektorka domu dziecka przed sądem. Oskarżona jest o naruszenie nietykalności cielesnej wychowanka
-Przyznaję się do spoliczkowania chłopca [tu pada imię i nazwisko 9-latka]. Nie przyznaję się do innych zarzutów, bo nie popchnęłam go na meble - mówiła dziś, 9 listopada 2017 r. zawieszona przez starostę gryfińskiego w wykonywaniu obowiązków służbowych dyrektorka domu dziecka. –Chcę tylko przeprosić. Wiem, że nie powinnam tak się zachować. Wcześniej nigdy podczas 35 lat pracy w zawodzie nauczyciela nie zdarzyło mi się aby uderzyć dziecko – dodała dziś oskarżona w Sądzie Rejonowym w Gryfinie.

Wracamy do zdarzenia, które miało miejsce 20 marca 2017 r. w naszym powiatowym Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Dziś 9 listopada 2017 r. odbyła się pierwsza rozprawa. Proces prowadzi sędzia Agnieszka Brodzińska.

Zeznawało 5 świadków z Chojny i Trzcińska-Zdroju. Wśród tego grona była osoba, która… nagrywała na dyktafon przyznanie się dyrektorki do winy.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Były wychowanek
Były wychowanek 19.12.2017, 21:02
Nie raz szarpala i zucala dziećmi o ściany nie raz padały do mnie obraźliwe teksty straszna kobieta a dzieci boją się mówić o tym głośno bo straszy wywuzka do ośrodka zamkniętego lub ze rozdzieli ich z rodzeństwem ukrywa to że adopcja jest otwarta i przez nią nie mam brata a ta rodzina wysyłała zdjęcia a ona nie pozwoliła mi ich dać :(
Byly wychowanek
Byly wychowanek 19.12.2017, 10:36
Ta pani uzywala przemocy wielokrotnie jak i psychicznej tak i fizycznej oby dwie panie R.i pani L pasuja do siebie robia przekręty i wyzywaja sie na dzieciach
śpiewa Anna German
śpiewa Anna German 13.11.2017, 17:14
Róże mają kocie źrenice ja wiem
Róże z rzadka oczy podnoszą ja wiem
I najchętniej róże z księżycem ja wiem
Swe dialogi wiodą wśród nocy ja wiem
Waldek
Waldek 13.11.2017, 12:19
"Monika, ach, Monika, dziewczyno ratownika,
pół plaży tutaj marzy, że kiedyś się przydarzy....."
ktoś
ktoś 13.11.2017, 10:41
O tym piszą i dobrze a co " pod dywanem" zostanie to druga sprawa. Bo Panie L. i R. lubią zamiatać :)
Chajto
Chajto 13.11.2017, 15:46
Jak druga sprawa? Co ty kobieto znowu wymyślasz! Mało ci?
Ktos
Ktos 13.11.2017, 18:45
Malo
ktoś
ktoś 13.11.2017, 16:34
Mało trzeba ponisić konsekwencje swoich czynów
obserwator
obserwator 13.11.2017, 08:05
Nie rozumiem dlaczego bronicie tą kobietę, skoro przyznała się sama do haniebnego czynu. Pobiła dziecko z domu dziecka, to są fakty, o co wam jeszcze chodzi? Próbujecie zaklinać rzeczywistość. Wydaje mi się, że te wpisy dokonywane są przez jedną osobę, albo wąską grupę popierającą i usprawiedliwiającą takie postępowanie. Nie liczcie na poklask logicznie myślących ludzi. Nic nie usprawiedliwia takiego postępowania nie tylko w stosunku do dzieci, ale i do wszystkich ludzi. Te dzieci trafiają tu w większości przypadków z domów, gdzie stosowana była przemoc. Tu miały mieć poczucie bezpieczeństwa, a co ich spotyka? patologiczne zachowanie i to kogo? Skandal!!!
Jestem rzeczywiście zorientowany w sprawie, bo to nie tajemnica, od kilku miesięcy o tym rozpisują się media, więc nie musiałem zadawać sobie wiele trudu, żeby znać sprawę.
,,obserwatorka"'
,,obserwatorka"' 13.11.2017, 22:18
http://www.fokus.tv/news/czy-w-sieci-jestesmy-anonimowi/2002
Waldek
Waldek 12.11.2017, 22:16
No właśnie typ najpierw pisze o dobru dziecka a później o polityce.. Coś tu nie gra.... Zdecyduj się, przemysl, a później napisz,... Bo trochę głupio wyszło.
Kasia
Kasia 12.11.2017, 22:07
O czym Ty człowieku piszesz, nie masz pojęcia jak było, to się nie wypowiadaj. Nie dość, że wprowadzasz ludzi w błąd, to niepotrzebnie też oczerniasz. Zdecyduj się, czy zależy Ci faktycznie na dobru tego dziecka i innych dzieci,, czy przypadkiem widzisz w tym inny interes...swój interes. Mam wrażenie, że próbujesz wykorzystać tę sytuację i zaspokoić swoje niespełnione ambicje, albo próbujesz się zrealizować życiowo, wykorzystując sytuację.
minge
minge 12.11.2017, 22:33
Kasia, a mnie się wydaje, że obserwator dobrze zna sprawy.
S
S 12.11.2017, 22:43
Najgorzej jak się komuś wydaje:)
obserwator
obserwator 12.11.2017, 21:29
To koniec takich praktyk i nietykalności złych ludzi. Jakie by te dzieci nie były, to nikomu nie wolno ich bić i znęcać się na nich. To skala mikro, takich kwiatków jest więcej. Wszystkim z PO i funkcjonariuszom minionej epoki wydawało się, że będą zawsze na tych stanowiskach i będą nietykalni. Teraz trzeba zapłacić za całe zło i to ich boli, ale ile bólu zadali oni innym, to tylko oni sami wiedzą. Taka osoba była przełożoną większej ilości dzieci i wychowawców. Szacun, dla wychowawców, którzy przestali milczeć i powiadomili odpowiednie organa. Ta pani przyznała się, że spoliczkowała to biedne dziecko, ale jak by ktoś obserwował całą, to by wiedział, że ten chłopiec został w psychiatryku, że by zrobić z niego nienormalnego i mało wiarygodnego. To koszmar, nie ma takiej kary, żeby była odpowiednia za wyrządzoną krzywdę temu dziecku i tak już pokrzywdzonemu przez los. Dońca życia będzie to pamiętał. Ta pani o całej sprawie pewnie po zapłaceni tej drobnej sumy zapomni o wszystkim.Nie chodzi mi o odwet, ale o to, żeby już nigdy nie miała możliwości skrzywdzenia dzieci i takiego traktowania swoich podwładnych.
krysia
krysia 13.11.2017, 21:06
https://www.youtube.com/watch?v=qpNekLp5yfE
dociekliwa
dociekliwa 12.11.2017, 22:19
Obserwator widzę, że wiesz więcej. Ale coś tu jest nielogiczne. Jak mogła skierować chłopca do psychiatryka jak po tym wydarzeniu została odsunięta od dyrektorowania przez starostę?
były wychowanek
były wychowanek 17.01.2018, 15:27
jest jeszcze jedna drekorka kótra wspułprauje z nia wszysy wychowankowie byli w psychiaryku ktuzy mieli własne zdanie i sie sawiali tylko nie ci co mieli buzie na kłudke bo sie bali pozdrawiam
doris
doris 11.11.2017, 19:09
Sedzia Brodzinka to bardzo dobry i rzetelny Sedzia, akurat sprawa karna ktora trafila do niej za art 216kk zostala bardzo wnikliwie przeprowadzona wiec komentarze co do tej sedziny sa zbedne jesli ktos nie mial z nia stycznosci
Kryspin
Kryspin 12.11.2017, 17:38
Czytam komentarze i nic nie ma w tym temacie. Usunięte?
sąd
sąd 11.11.2017, 11:08
czy te wszystkie sędziny musza tak dramatycznie wygladać??? nie ma w nich serca???
palona
palona 13.11.2017, 19:01
sędzina to żona sędziego
facet
facet 11.11.2017, 17:03
Fajna babka, chyba jakaś cię skrzywdziła i stąd to uprzedzenie.
sygnał
sygnał 11.11.2017, 02:50
Co się dzieje z tymi nauczycielami?

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,25586,nauczycielka-przedszkola-awansowana-i-skazana.html

http://www.igryfino.pl/kat-186,a,22751,dyrektorka-przedszkola-uslyszala-wyrok.html
szczecinianka
szczecinianka 11.11.2017, 00:27
Czy to były metody wychowawcze czy tylko raz nie wytrzymała, bo to ważne rozróżnienie.
S
S 11.11.2017, 10:22
To nie było pierwszy raz,tylko Pani R.czuła się ,za pewnie w swojej branży,ale tego już było,za dużo,aż wkońcu się doigrała.
Krzysia
Krzysia 11.11.2017, 09:39
To proste, skoro ma jeden zarzut.
Gosc
Gosc 11.11.2017, 12:39
Dokładnie
czyt.
czyt. 10.11.2017, 15:22
Radny Paweł Sławiński wypowiada się o przedszkolankach a na żadnej rozprawie nie był. Radny robi za plotkarza: coś słyszał coś przeczytał, ale błądzi jak dziecko we mgle.
kogucik
kogucik 10.11.2017, 14:25
mniammm jakie kuperki
iwa
iwa 10.11.2017, 13:43
Tak naprawdę te wpisy,tylko ukazują ile jest w nas nienawiści i złośliwości. Nikt nie zastanowił się, co przeżyją ci biedni pedagodzy. Nie jeden z nas nie wytrzymałby 1 dnia.
były wychowanek
były wychowanek 17.01.2018, 15:29
hehehe
X
X 10.11.2017, 18:31
Te "dzieci"to bestie współczucia dla dyrektorki
były wyhowanek
były wyhowanek 17.01.2018, 15:30
besia bez sumienia jestes ty pozdrawiam
ktos
ktos 13.11.2017, 12:53
Bestia to z Ciebie dzieci jak dzieci to że są z patologicznych rodzin nie stanowi o tym ze sa gorsze od Twoich
mis
mis 10.11.2017, 19:59
Dzieci są niewinne. To nie wina dziecka, że zostało porzucone i ma RAD, albo matka piła i dziecko ma FAS.
dyrdymały
dyrdymały 10.11.2017, 20:48
jak naki na fazie skatuje twoje dziecko to co powiesz? Niewinne?
K
K 10.11.2017, 13:14
Mam nadzieję,że odpowie, za swoje zachowanie,Jej tam już dawno powinno nie być!
broszka
broszka 10.11.2017, 13:18
To był dobry dyrektor lubiany przez dzieci!
były wychowanek
były wychowanek 17.01.2018, 15:31
hehehe dobry zart
K
K 10.11.2017, 15:08
Dobry dyrektor nie okrada inie bije!
Justyna
Justyna 10.11.2017, 19:40
Krystyna przestań to do ciebie wróci
Isia
Isia 10.11.2017, 15:23
Z tym okradaniem to przegiełaś!
były wychowanek
były wychowanek 17.01.2018, 15:32
nie przegieła
Danka
Danka 10.11.2017, 11:57
A w onecie dzisiaj czytam: - Sąd Rejonowy w Gryfinie przyjął, że doszło do podżegania do naruszenia nietykalności dwójki pokrzywdzonych dzieci - mówi sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie. - Sąd uznał oskarżoną za winą i wymierzył jej karę grzywny 200 stawek dziennych po 10 zł każda
Bartek
Bartek 10.11.2017, 12:15
do Danka: To nie ta sprawa!
Danka
Danka 10.11.2017, 11:58
I czytam tam też: Iwona A. została skazana za podżeganie swoich podopiecznych do bicia kolegów. Różę K. prokuratura oskarża o naruszenie nietykalności dzieci. Dwie przedszkolanki z Gryfina zasiadły w ostatnim czasie na ławie oskarżonych. Obie miały krzywdzić swoich podopiecznych.
Gość
Gość 10.11.2017, 10:36
A Ty drogi "RODZICU"powinienes natychmiast zmniejszyć dawkę albo całkowicie ograniczyc bo Ci ewidentnie nie słuzy ....dbaj o siebie desperato, pamietaj zdrowie najwazniejsze!
Rodzic
Rodzic 10.11.2017, 10:24
Powinna natychmiast podać się do dymisji.czy ktoś pomyślał o tym chłopcu ,upokorzonym.nicją nie usprawiedliwia.pani dyrektor dziękujemy.co się w tej gminie i powiecie dzieje?dorośli nauczyciele sfrustrowani wyżywają się na dzieciach.czas władzo zrobić porządek!rozliczymy was na wyborach!
wiem
wiem 10.11.2017, 11:24
Przecież starosta Konarski odsunął ją od zarządzania placówką. Ona już tam nie egzystuje!

Pozostałe