Chcą wspólnie budować wizerunek

  • 11.11.2017, 18:19
  • KWP Szczecin
Chcą wspólnie budować wizerunek KWP Szczecin
Województwo zachodniopomorskie graniczy na długości prawie 190 km z krajami związkowymi: Meklemburgią Pomorzem Przednim oraz Brandenburgią. Współpraca Policji obu państw zacieśnia się od wielu lat na kilku płaszczyznach. Jedna z nich dotyczy promowania wspólnych działań w mediach obu państw.

Podczas spotkania roboczego niemieckich i polskich policjantów w maju 2017 r. obie strony wyraziły akces zacieśnienia współpracy oraz wymiany doświadczeń w zakresie działań wizerunkowych naszych formacji. Efektem tych rozmów jest realizacja przedmiotowego projektu.

Projekt obejmuje dwudniowe konferencje z udziałem przedstawicieli Policji polskiej i niemieckiej. W miniony wtorek i środę odbyła się pierwsza konferencja z dwóch zaplanowanych spotkań. Tematem wykładów połączonymi z warsztatami była „Rola mediów w budowaniu wizerunku Policji polskiej i niemieckiej – wymiana doświadczeń oraz wypracowanie rekomendacji i kierunków współpracy.”

Podczas spotkania wymienialiśmy się wypracowanymi praktykami w/w zakresie oraz wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach na temat wystąpień publicznych i mediów społecznościowych, prowadzonych przez policyjnych oraz zewnętrznych ekspertów. Rola rzecznika prasowego w kreowaniu wizerunku formacji oraz działania w sytuacjach kryzysowych, współpraca Policji polskiej i niemieckiej w zakresie budowania wizerunku formacji, internet jako narzędzie współpracy z obywatelami – to niektóre z zagadnień, które zostały poruszone podczas dwudniowego spotkania.

Drugą konferencję planujemy zorganizować za miesiąc. Będzie się ona odbywała pod hasłem „Budowanie etosu zawodu policjanta oraz tożsamości formacji.”. Podczas spotkania chcemy poruszyć te aspekty naszej służby, które mają istotny wpływ na wizerunek formacji, tzn. m.in. działania profilaktyczne, uroczystości ceremonialne i państwowe, rolę historii i tradycji w służbie.

KWP Szczecin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pawulon
pawulon 12.11.2017, 19:59
Przypominam, że zgodnie z prawem organy administracji działają na podstawie i w granicach prawa. Paniom i Panom policjantom polecam lekturę Ustawy o Policji. Nie ma tam mowy o tym, czym się będziecie zajmować na tej konferencji. Jest natomiast mowa o tym, że:
art. 2. Do podstawowych zadań Policji należą:
1) ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra;
2) ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania;
3) inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi;
4) wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców;
5) nadzór nad specjalistycznymi uzbrojonymi formacjami ochronnymi w zakresie określonym w odrębnych przepisach;
6) kontrola przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych związanych z działalnością publiczną lub obowiązujących w miejscach publicznych;
7) współdziałanie z policjami innych państw oraz ich organizacjami międzynarodowymi, a także z organami i instytucjami Unii Europejskiej na podstawie umów i porozumień międzynarodowych oraz odrębnych przepisów;
8) gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie informacji kryminalnych;
9) (uchylony)
10) prowadzenie zbiorów danych zawierających informacje gromadzone przez uprawnione organy o odciskach linii papilarnych osób, niezidentyfikowanych śladach linii papilarnych z miejsc przestępstw oraz o wynikach analizy kwasu deoksyrybonukleinowego (DNA).

Rozumiem, że w czasie konferencji nie ma co dzwonić pod 997 z prośbą o interwencję, bo nie będzie miał kto przyjechać...
Zastraszony
Zastraszony 12.11.2017, 12:47
Wizerunek budujecie codziennie na ulicach i ścigając bandytów czyli nie ścigając. Wczoraj w Warszawie podczas marszu nazi dobrze się ukryliście a spacyfikowaliście kilkanaście osób z Antify. Zamiast narad w sprawie podniesienia prestiżu i stawianiu kropek na mapie zagrożeń proponuję odrobinę operatywności i przyjmowania zgłoszeń o popełnionych przestępstwach a nie mówieniu , że zgłoszenie nie będzie przyjęte ze względu na znikomą czy małą szkodliwość czynu. To chyba jakaś nowa procedura ? I uruchomcie monitoringi na komendach . Wydano setki milionów i nic. Bo im nie pasuje. Jakaż tam musi być przestępczość, skoro wyłącza się monitoring ? Dlatego ludzie boją się policji i zgłaszania przestępstw. Policja i tak nic nie zrobi.
Ona
Ona 12.11.2017, 07:25
Dobre ????
kołdun
kołdun 11.11.2017, 20:39
Ludzie nie żryjcie tyle, wczorajszy dzień w sklepach spożywczych wyglądał jak ostatni dzień, armagedon.
Udany dzień
Udany dzień 12.11.2017, 01:13
Za to w Narodowe Święto Niepodległości większość z nas pojechała na zakupy do Niemiec. W Odertal Center spotkałem więcej znajomych niż przez miesiąc w Gryfinie.
nauczycielka
nauczycielka 11.11.2017, 19:23
Pozdrawiam pana policjanta Zaniewskiego. Zapraszamy ponownie do szkoły!
szkolnik
szkolnik 12.11.2017, 11:17
U nas też był...

Pozostałe