Tę wieczornicę przygotowali specjalnie dla mieszkańców

  • 12.11.2017, 13:54 (aktualizacja 12.11.2017, 15:09)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tę wieczornicę przygotowali specjalnie dla mieszkańców SP Grzybno
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości nie ma prawa do przyszłości” – to słowa Józefa Piłsudskiego, które stały się myślą przewodnią organizatorów oraz uczestników tegorocznej wieczornicy niepodległościowej zorganizowanej w kościele parafialnym w Grzybnie (gm. Chojna).

W sobotni wieczór 11 listopada 2017 r. mieszkańcy Grzybna i przybyli goście, mogli uczestniczyć w wyjątkowej lekcji patriotyzmu, przygotowanej przez uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

Uroczystość rozpoczął proboszcz parafii ksiądz Daniel Klich, który przywitał zebranych w kościele mieszkańców, gości oraz sołtys Beatę Malecką i dyrektora szkoły w Grzybnie Jacka Dybczaka, a także przypomniał jak ważne i potrzebne jest pielęgnowanie pamięci o przeszłości.

Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny wzbogacony o multimedialne prezentacje. Uczestnicy mieli okazję zaśpiewać popularne pieśni patriotyczne oraz wysłuchać wykonania tych pieśni przez uczniów szkoły.

Po zakończeniu części artystycznej proboszcz parafii oraz sołtys Grzybna podziękowali uczestnikom, organizatorom oraz uczniom za wspaniały przykład patriotyzmu. Nastrój kościoła nadał całej imprezie wyjątkową oprawę i niepowtarzalny charakter.

Organizatorami uroczystości byli proboszcz parafii w Grzybnie ksiądz Daniel Klich oraz nauczyciel historii w SP Grzybno – Paweł Maj.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ryga
ryga 12.11.2017, 17:46
I bardzo fajnie, że tradycja w narodzie nie ginie.

Pozostałe