Ciekawski George spotkał się z przedszkolakami

  • 22.11.2017, 16:41 (aktualizacja 22.11.2017, 18:21)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ciekawski George spotkał się z przedszkolakami
Gryfińską bibliotekę odwiedzili wyjątkowi goście, a mianowicie Anna Uszyńska z Wydawnictwa MODO oraz ciekawska i niesforna małpka o imieniu George. Jest to słynny bohater serii książek autorstwa Margret i Hansa Rey zaliczanych do klasyki amerykańskiej literatury dla dzieci, które od ponad 75 lat bawią i uczą. Od kilku lat jest też znany dzieciom w Polsce nie tylko z książek, ale też z emitowanego na kanale Mini Mini serialu animowanego. Do tej pory książki o Ciekawskim George’u zostały przetłumaczone na 27 języków, a w Polsce wydano już 6 książeczek, które niebawem pojawią się w Oddziale Dziecięcym.

Na spotkanie z uwielbianą przez najmłodszych ciekawską małpką przybyły „Żabki” z Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały i Przedszkola nr 4 im. Pszczółki Mai. Najpierw przedszkolaki poznały bohatera serii – dużą uroczą maskotkę i wysłuchały książki pt. "Ciekawski George w bibliotece", której towarzyszyła projekcja oryginalnych, książkowych ilustracji.

Następnie pani Ania zaprosiła dzieci do zabawy w detektywów, których zadaniem było poszukiwanie książek ukrytych w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży pod bananowymi zakładkami. Wszyscy wykonali zadanie na medal!

Później dzieci rysowały okładki swoich ulubionych książek, które chciałyby zaproponować George’owi.

Na zakończenie fantastycznego spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie w rakiecie kosmicznej. Wraz z ciekawskim George’m zachęcam rodziców do założenia dziecku konta bibliotecznego, regularnych odwiedzin w bibliotece, uczestnictwa w zajęciach i imprezach bibliotecznych oraz codziennego czytania dzieciom.

Tekst i fot. Mariusz Kiełtyka

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe