Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Płomienna mowa z wezwaniem o pojednanie w mieście. Pogrzeb Zbigniewa Łodziewskiego

  • 22.11.2017, 19:15
  • Admin Admin
Płomienna mowa z wezwaniem o pojednanie w mieście. Pogrzeb Zbigniewa Łodziewskiego
Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Łodziewskiego w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju prowadzili proboszczowie Marek Romańczuk (dawny wikary) i Marek Piotrowski. Na środku świątyni ustawione były wieńce i kwiaty. Przybyli licznie wierni i poczty sztandarowe straży pożarnych z Warszawy, powiatu gryfińskiego i gminy Trzcińsko-Zdrój.

Na cmentarzu wygłoszone zostały trzy mowy pogrzebowe. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju przypomniała, jakim samorządowcem był Zbigniew Łodziewski. W imieniu władz krajowych OSP byłego prezesa żegnał strażak. Przypominał jego zasługi i wkład zmarłego w rozwój OSP. Przejmującą mowę pogrzebową wygłosił syn Zbigniewa Łodziewskiego, zwracając się z niecodziennym apelem do mieszkańców.

-Mój ojciec jest teraz w niebie. Umarł na chodniku. Poszedł na spacer. Mama smażyła kotlety mielone, rosół gotowała i czekała na niego. Czekała… Patrzyła w okno… A to po prostu był wtedy jego dzień. I każdy z nas ma datę ustaloną przez Pana Boga. Wszystko co zrobicie do śmierci liczy się na całą wieczność. Zacznijmy więc wszyscy sobie wybaczać. Zakopmy topór wojenny, jaki mamy tu w mieście. Bo jest tak, że ludzie nie odzywają się do siebie od 20 lat. Dziękuję wam, że przyszliście pożegnać dzisiaj mojego tatę – mówił dziś na cmentarzu syn śp. Zbigniewa Łodziewskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Admin Admin

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ringo
ringo 25.11.2017, 14:17
Nie widzę , aby się ktoś nawrócić na szanowanie drugiego bliźniego.
astra
astra 25.11.2017, 19:12
A ja jednak widzę zmianę u moich sąsiadów. Już "dzień dobry" zaczęli mówić...
Romek
Romek 25.10.2018, 11:58
Chwała Jezusowi!
Wojtek
Wojtek 25.11.2017, 08:26
To był piękny pogrzeb i poruszające słowa...oby dotarły do nas...
Romek
Romek 25.10.2018, 11:58
...szkoda że ksiądz nie zaprosił go jeszcze żeby świadectwo nawrócenia powiedział na Mszach Świętych...
M.
M. 24.11.2017, 00:00
W zasadzie o zmarłych nie mówi się źle. Więc co niektórzy niech się powstrzymają od pisania głupot. W jakiś sposób zasłużył się dla gminy i tego nikt mu nie odbierze. Niech spoczywa w spokoju. Wyrazy współczucia dla rodziny.
marmoza
marmoza 23.11.2017, 23:01
Byłam dziś na pogrzebie ś.p. nadleśniczego Andrzeja Wysockiego i tam były poczty ze szkół. Dlaczego u nas nie było. Jakby nie było to zmarły ś.p. Zbyszek był zwierzchnikiem szkół. Choćby z tego powodu wypadało.
sztandarowy
sztandarowy 29.11.2017, 10:26
A komu teraz "podlegają" poczty sztandarowe? Komuchy kiedyś kazali wyprowadzić poczty sztandarowe. A w tym przypadku ktoś nie kazał wyprowadzać pocztów sztandarowych. Barbarzyństwo. Do kwadratu, To bestialstwo przyszło pożegnać Człowieka.
Romek
Romek 25.10.2018, 11:59
Kitlas...
Mieszkanka
Mieszkanka 23.11.2017, 21:59
Żenująca obłuda... przykre. Ale Boga nie oszuka.
Romek
Romek 25.10.2018, 12:00
będziesz sądzona swoim sądem...
fdfdfdfd
fdfdfdfd 23.11.2017, 13:36
" Zacznijmy więc wszyscy sobie wybaczać. Zakopmy topór wojenny, jaki mamy tu w mieście. Bo jest tak, że ludzie nie odzywają się do siebie od 20 lat. "

Już to widzę jak niedoszły burmistrz godzi się z obecnym i wybacza mu hahahahahaha
dh
dh 22.11.2017, 22:14
Szkoda, że tak wcześnie i w takich okolicznosciach, wspaniały człowiek, niech mu ziemia lekką będzie. Kondolencje dla rodziny.
mng
mng 22.11.2017, 21:18
Co prawda to prawda z tymi waśniami wiecznymi.
M.A.
M.A. 22.11.2017, 21:10
NIe mieli już innego zdjęcia dać przed trumną tylko takie sprzed 30 lat?
Romek
Romek 25.10.2018, 12:01
Głupek jesteś.
st
st 24.11.2017, 12:30
Idź precz szatanie w imię Jezusa...
mm
mm 24.11.2017, 12:47
A znasz drugie przykazanie?
Romek
Romek 25.10.2018, 12:03
Myślę że na daremno imię Jezusa nie było tu użyte...
W