Odpowiedzą za fałszywe donosy i metody rodem z komuny! – grzmiał na pogrzebie kapelan leśników [FILM]

  • 23.11.2017, 19:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Odpowiedzą za fałszywe donosy i metody rodem z komuny! – grzmiał na pogrzebie kapelan leśników [FILM]
Mimo że na mszy św. obecni byli księża Jan Zalewski i Antoni Chodakowski, to kazanie pogrzebowe w intencji zmarłego Andrzeja Wysockiego – odwołanego kilka tygodni temu z funkcji nadleśniczego - wygłosił kapelan szczecińskich leśników ks. Wojciech Musiałek. Wypowiedział się dosadnie. Oskarżycielsko. Nie wszystkim się to podobało. Na koniec kazania rozległy się jednak brawa.

Na mszy świętej pogrzebowej padły dziś oskarżenia wobec tych, którzy - zdaniem kapelana Musiałka - przyczynili się do śmierci odwołanego nadleśniczego.

-Niełatwo pogodzić się z tą przedwczesną śmiercią. Zapewne zastanawiamy się dlaczego? Miał przecież dopiero 59 lat – zaczął swoje kazanie pogrzebowe ksiądz Wojciech Musiałek.

Duchowny wyjawił, że w dniu śmierci, 17 listopada 2017 r. Andrzej Wysocki był u niego i rozmawiali.

O tym, jakim był patriotą

-Znaliśmy go wszyscy. Z Chojną był związany od 30 lat. Kochał Chojnę. Kochał las. Był doskonałym fachowcem i leśnikiem – chwalił zmarłego ksiądz Wojciech Musiałek.

-To jest duże nadleśnictwo. Dziwne, że przez 30 lat to funkcjonowało dobrze, aż tu nagle… Były kontrole. Były efekty - rozpoczął w pewnym momencie swój oskarżycielski wywód kapelan leśników.

Ksiądz Musiałek dawał przykłady dobrego działania, polityki łowieckiej prowadzonej z sukcesami. Nazwał Andrzeja Wysockiego wzorowym leśnikiem i patriotą.

Oskarżenie wobec skradających skargi

-Tymczasem mimo że Andrzej się starał, dobrze prowadził nadleśnictwo, to nie pozwolono mu doczekać do jubileuszu 30-lecia. Został zwolniony… Choć tak naprawdę nie było za co! Mogę za to zaświadczyć, że wszystko było w porządku. Wystarczyły jednak kłamliwe donosy… - twierdzi kapelan Musiałek.

I tu zwrócił się do tych, którzy pisali skargi.

-Jak mogą teraz spojrzeć w oczy kolegów i koleżanek?! – grzmiał ksiądz Musiałek. – A wiecie, że ci, którzy go do tego doprowadzili, odpowiedzą przed Bogiem za ludzką krzywdę! – dodał później.

Oskarżenia wobec dyrekcji

–Co się dzieje w naszej dyrekcji?! – pytał w kontekście donosów i zwolnienia duszpasterz leśników.

Ksiądz opowiadał, że przypadek z zawałem serca (jak u Andrzeja Wysockiego) nie jest w ostatnim czasie jedyny. Na szczęście ta druga osoba przeżyła, ale wcześniej był inny wypadek i „skrzywdzona osoba odebrała sobie życie”.

-Nikt nie patrzy, że zwolnienie to ludzka tragedia. Że ten człowiek cierpi, cierpi rodzina. Jako kapelan nie mogę się z tym pogodzić. I dlatego gorzko mówię. I mimo wszystko stanowczo protestuję! Wybaczcie, ale te metody przypomniały mi czas komuny. Tak nie można! Trzeba się zatrzymać! Co trzeba zrobić aby człowiek mógł w pracy czuć się bezpieczny? Ta polityka nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością, z prawem i człowieczeństwem! - mówił wyraźnie rozgoryczony ksiądz Musiałek.

-Nie wszystkim będzie się podobać to, co powiedziałem. Ale to nie jest ważne. Musiałem to wyrzucić z siebie - powiedział na końcu kapelan leśników.

-Dla wielu Andrzej Wysocki może być wzorem do naśladowania, ale też dla wielu, którzy go skrzywdzili, wyrzutem sumienia – mówił rozgoryczony.

Za swoje kazanie pogrzebowe wygłoszone 23 listopada 2017 r. w kościele Mariackim w Chojnie otrzymał brawa.

Kondukt żałobny w asyście straży pożarnej przeszedł na cmentarz przy ul. Nadodrzańskiej w Chojnie.

 

O pogrzebie śp. Andrzeja Wysockiego napisaliśmy także tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/25950,setki-lesnikow-i-tlumy-mieszkancow-na-pogrzebie-by

 

Kondukt żałobny przeszedł ulicami Chojny [nagrania wideo]

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktoś z Chojny
Ktoś z Chojny 30.11.2017, 19:09
Ks.Wojciech po tym kazaniu został odwołany z funkcji kapelana leśników na wniosek dyrektora szczecińskiej dyrekcji lasów
utylizacja ZKT
utylizacja ZKT 30.11.2017, 22:22
Szczucie ludzi donosami, z tym kapelan walczył. Jak się nie potrafi kierować ludźmi to się ich straszy. Tak wygodniej. Smutne.
faryzeusze
faryzeusze 30.11.2017, 19:45
Dziękuję księże Wojciechu! Prawda podlych ludzi boli. Prawdziwy ksiądz z powolaniem nie spodobał się dobrej zmianie
będzie dym
będzie dym 30.11.2017, 22:26
kopiują komunę na całego!
nie chce mi się wierzyć...
nie chce mi się wierzyć... 30.11.2017, 19:44
Człowiekiem się jest albo nie, kapelanem się bywa. Tym bardziej jak się idzie na kapelana LEŚNIKÓW a chcą kapelana DYREKTORÓW...
dopytywacz
dopytywacz 30.11.2017, 19:51
A co naciski z góry były?
czytelnik
czytelnik 30.11.2017, 19:54
Sam się z funkcji nie odwołał
Marek
Marek 01.12.2017, 18:57
Odwołał się bredząc głupoty
Rob
Rob 01.12.2017, 22:26
Jeśli głupotą nazywasz mówienie prawdy - to jednak wolę księży tak nazywających rzeczy po imieniu. Niż biskupów odwołujących za mówienie prawdy i stawanie po stronie uciśnionych!
Kasia
Kasia 30.11.2017, 15:16
Dziękuję, że są jeszcze w miarę uczciwi księża. Chociaż coraz ich mniej. Liczy się tylko pieniądz.Te czasy rzeczywiście przypominają czasy komuny.
ambona
ambona 27.11.2017, 22:49
I po co było do tego politykę mieszać???
do dyrekcji
do dyrekcji 26.11.2017, 21:40
Cztery śmierci w nieodległym czasie powinno dać cos do myślenia tym, którzy powinni myśleć.
lol
lol 26.11.2017, 19:55
Dziwne, bo zmarły był członkiem Solidarności, i tak swoi potraktowali?
A swoją drogą, to już czwarta taka dziwna śmierć pracownika Lasów z terenu RDLP Szczecin. Najpierw Torzym potem Drawno, potem sam Szczecin, no i teraz Chojna, dziwne
Lol
Lol 30.11.2017, 17:13
Torzym należy do Dyrekcji Zielona Góra.
wierSzydło
wierSzydło 24.11.2017, 22:19
Krąża o mnie wredne plotki, tu-i-tam, że konfliktogenny system zycia mam. Lizusostwa nienawidze i z autorytetów szydzę i w ogóle jestem cham. Oszołomem mnie uczynił slepy traf, ale świat od przy***sów pęka w szwach, co głosują na lewicę, a w praktyce... sa durniami, że aż strach. Lepiej byc nazwanym draniem, a zachować własne zdanie bez świnienia swego ja...
złośliwy
złośliwy 24.11.2017, 22:13
O zmarłych powinno się mówić tylko dobrze, dlatego nie mam nic do powiedzenia.
TW Boleś W.
TW Boleś W. 24.11.2017, 18:29
To już ekooszołomy dotarli do nas ????? Precz z POoszołomami !!!!
świerk
świerk 24.11.2017, 22:03
TW Boleś a ty się z choinki urwałeś?
wioskowy
wioskowy 24.11.2017, 15:41
Szkoda człowieka , ale nikt nie mówił, że nadleśniczym jest się wiecznie. Przy dobrej zmianie powinien o tym wiedzieć jeszcze bardziej. A ksiądz pełen szacun pojechał ale wszyscy wiemy, że LP to państwo w państwie
lokis
lokis 24.11.2017, 13:10
Sami napuszczają ludzi na siebie a potem próbują umoralniać i namawiać do pojednania i zgody , jestem ciekaw jak jeden z drugim codziennie spogląda w lustro i widzi zdradziecką mordę czy to mu się jednemu z drugim podoba?, kler to obłuda złodziejstwo rozpasanie i prywata,,,,k4restwo
słuchacz
słuchacz 24.11.2017, 10:28
Według mnie ksiądz poleciał po bandzie. To była oskarżycielska mowa, gdzie nie ma słów o przeznaczeniu, wybaczaniu...
faryzejstwo?
faryzejstwo? 24.11.2017, 10:54
Ty śmiesz wołać o miłosierdzie, wybaczanie dla oprawców w czasie pogrzebu zaszczutego człowieka?
I Chrystus biczem pogonił obłudników ze świątyni!!!
słuchacz
słuchacz 24.11.2017, 11:10
Widocznie inaczej widzimy role księży i może inaczej sprawy woli bożej i wybaczania.
faryzejstwo?
faryzejstwo? 24.11.2017, 11:33
Widocznie tobie potrzebny ksiądz obojętny na los prześladowanych a bezkrytycznie sławiący prześladowców. I milczący na krzywdę, gdy ofiara jeszcze nawet nie w grobie!
Klimek
Klimek 24.11.2017, 12:15
Ofiara ? :-D Dobre...
Albert
Albert 26.11.2017, 20:38
Jesteś po prostu s-synem.
z Gryfina
z Gryfina 26.11.2017, 21:32
Daj spokój. Podły człowiek nie zrozumie. Zaszczuto człowieka. Dobrze, że ksiądz powiedział te słowa. Zmiany nie powinny odbywać się poprzez oszczerstwa i kłamstwa. Śp. Henryk Piłat w Gryfinie doswiadczał tego przez ostatnie lata swoich rządów. A ze robił dla gminy wiele to szmatławce non stop pisały i oczerniały. Opozycja bez zahamowań pisała donosy. Teraz rządzą już 4 rok, a nadal nie odpuszczają. Ciągle patrzenie wstecz zamiast w przyszłość. Na pogrzebie słowa z siebie nie wydusili.
tak jest
tak jest 26.11.2017, 22:19
Jest jak mówisz. Ale jak sponiewierają człowieka, to po przejęciu stołka nagle okazuje się, że żadnych dowodów nie ma na te rzekome nieprawidłowości!
Taka goebbelsowska zasada o kłamstwie powtarzanym sto razy.
Kłamca nie przestaje być kłamcą. Nawet po stukrotnym kłamstwie.
słuchacz
słuchacz 24.11.2017, 12:03
Daleko idące wnioski wysuwasz. Kto niby jest prześladowcą? Kto niby był prześladowanym?
Mnóstwo ludzi traci pracę i znajduje nową. Nikt o prześladowaniach nie mówi, tylko o rynku pracy.
rynek pracy? W LP????
rynek pracy? W LP???? 26.11.2017, 22:20
To nie jest "rynek pracy", kiedy donos usuwa "nie dość swoich"!
Mundek
Mundek 24.11.2017, 09:53
Według mnie kapelan jednoznacznie wskazał kto za ta śmierć jest odpowiedzialny. Podejrzewam, że wiedział więcej niż mógł powiedzieć. Jeśli takich spraw jest więcej to ktoś powinien się tym zająć.
!
! 24.11.2017, 10:56
Bardzo mądrze powiedział - za każdym niesłusznie oskarżonym jest tragedia człowieka i rodziny.
Jeśli na podstawie donosów przekreśla się dobre imię na które człowiek pracuje całe życie?
zwolniony
zwolniony 24.11.2017, 09:05
A dlaczego zwolnienie nadleśniczego to tragedia? A co robią wójtowie i burmistrzowie jak im się ktoś nie podoba, tak bez podstawy zwalniający swoich rzekomych wrogów? Za nimi też się ktoś ujmie czy muszą mieć swojego kapelana.Kapelana niesprawiedliwie usuniętych z gminy...
Jaś
Jaś 26.11.2017, 21:27
Przykładem Widuchowa.
biblista
biblista 23.11.2017, 23:53
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?
przesłanie
przesłanie 24.11.2017, 08:22
Wypisz , wymaluj to przesłanie pasuje jak ulał do włodarzy Gryfina...
ucho prezeska
ucho prezeska 23.11.2017, 23:48
Proszę was nie mówimy, nai ni piszemy juz "donosiciel". Mówimy i myślimy "sygnalista"! To nowy człowiek do walki z ciemnymi siłami!
koroner
koroner 23.11.2017, 23:10
To on umarł na donos czy na zawał? Widzę, że niektórzy chcą zmienić diagnozę lekarską z karty zgonu.
Rafał
Rafał 26.11.2017, 11:00
Palant
dziwny jest ten świat
dziwny jest ten świat 23.11.2017, 23:34
Jak śpiewał Niemen – „gdzie jeszcze wciąż człowiek słowem złym zabija, tak jak nożem”
jabrzoza
jabrzoza 23.11.2017, 22:51
I zrobiła się z tej śmierci polityczna zadyma.
obłuda?
obłuda? 23.11.2017, 23:36
A od kiedy przyzwoitość i prawda to „polityczna sprawa”? Ksiądz mądrze powiedział. Trzeba wstrząsnąć. Jeśli zwolnienie tylko na podstawie usłużnego donosu (może po to, żeby zrobić sobie miejsce) to zdecydowanie trąci ubeckimi metodami!
dobitnie
dobitnie 23.11.2017, 22:58
Się zrobiła? Czy kapelan zrobił?!
obłuda?
obłuda? 23.11.2017, 23:36
A co, miał „lukrować” dyrekcji? Mądrze powiedział. Zaszczuć człowieka i żeby uczciwy musiał nagle bronić dobrego imienia? Bo donosicielowi bardziej się wierzy niż człowiekowi do którego wcześniej nie było zarzutów?
Jolka
Jolka 24.11.2017, 05:53
A jak mi odebrali 3/4 emerytury za to że służyłem w WOP-ie i SG to jest OK. Nazwali mnie oprawcą!!! Nie znając mnie i moich czynów. Zastosowali odpowiedzialność zbiorową nazywając nas jeszcze ubekami.
Odbiorca
Odbiorca 25.11.2017, 10:45
POwinni całą zabrać a ciebie towarzyszu na szczaw i mirabelki wysłać
as
as 24.11.2017, 11:38
No widzisz. A komuch Pio...rowicz Sejmie rej wodzi.... takie czasy hipokrytów
Naczelny Kaczysta IV RP
Naczelny Kaczysta IV RP 24.11.2017, 06:51
Wstydz sie ubecka wdowo!!!
Jolka
Jolka 24.11.2017, 11:14
Czego mam się wstydzić, to ty powinieneś się wstydzić. Mam nadzieję, że kiedyś ciebie także tak potraktują jak mnie. Wtedy zobaczysz co to znaczy kłamstwo, obłuda, niesprawiedliwość i chora zemsta.
Śmiech to zdrowie
Śmiech to zdrowie 23.11.2017, 23:43
Ha ha ????????
Robert
Robert 23.11.2017, 23:20
Gdzie można zgłosić obłudne i haniebne zachowanie księdza ?
sygnalista
sygnalista 23.11.2017, 23:35
Masz wprawę, pisz donos. Tylko uważaj, bo może ci piorun z jasnego nieba spaść.
Albo lustro na twój widok pęknąć!
Robert
Robert 01.12.2017, 19:00
Dawno mnie tutaj nie było... Coś się wydarzyło ? Kogoś odwołali ? Sprawiedliwość istnieje :-)
cudzysłów
cudzysłów 23.11.2017, 22:37
"Dobra zmiana" robi "porządki"...
Mały
Mały 23.11.2017, 22:02
Teraz Szczecinska Dyrekcja jest pisowska. Dyrektorem jest czlowiek PIS-u.
piotrowicze
piotrowicze 23.11.2017, 22:55
To akurat nie wyklucza doskonałej znajomości metod z komuny...
były
były 23.11.2017, 21:50
Nie tylko Jego skrzywdzili! Mnie też! A "zieloni" złodzieje mają się nadal dobrze!
szrapner
szrapner 30.11.2017, 23:29
Ekologów do tego nie mieszaj ;)

Pozostałe