Zróbcie coś z tą drogą, bo nie da się tam mieszkać! – apeluje czytelniczka

  • 25.11.2017, 17:05
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zróbcie coś z tą drogą, bo nie da się tam mieszkać! – apeluje czytelniczka arch.
Jestem mieszkanka Wełtynia (gm. Gryfino) od 10 lat. Mieszkam przy ulicy Polnej i zwracam się z prośbą o poruszenie tematu stanu drogi. Droga kompletnie nie nadaje się do jeżdżenia, niszczą się samochody, wózki itp. Niedawno u sąsiada odmówiono przyjazdu szambiarki z PUK-u, ponieważ auto nie będzie wjeżdżać na takie dziury. Odmawiają przyjazdu także kurierzy, którzy proszą, żeby zjeżdżać do Wełtynia na dół. A co dopiero jak miałaby przejechać karetka do chorego? Sama będąc w ciąży wolałam przejść się tą drogą niż jechać.

Wiele razy poruszaliśmy ten temat. Sąsiadka napisała podanie o lampy, bo nie mamy ani jednej! Zimą chodzimy z latarkami i w kaloszach przez 3 km! Będąc w bibliotece, w szkole, w sklepie wraca się jak szybciej do domu, bo teraz szybko robi się ciemno, a wtedy nie widać którędy można iść, żeby ominąć kałuże!

Jest tu agroturystyka, organizowane są kolonie, nauka jazdy na koniu, latem odbywa się koncert Open Air muzyki techno. Po prostu tragedia, jeśli chodzi o dojazd. Mieszka tu coraz więcej rodzin dziećmi. Szybko niszczą się wózki, auta, miski olejowe, tłumiki.

Sąsiadka z Agroturystyki napisała do gminy z podpisami sąsiadów o prośbę zrobienie drogi. Nie prosimy o autostradę, tylko chociaż o płyty betonowe, tak jak na drugiej polnej, która nie jest prawie używa. Wygląda na to, że gmina zrobiła lepszą nawierzchnię , gdzie nie potrzeba i jesteśmy na to oburzeni! Nie można dzielić mieszkańców na gorszych i lepszych. Naprawiają całą drogę w Wełtyniu, robią inne inwestycje, a tu tego nie widzą czy nie chcą widzieć?

(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lotem bliżej
lotem bliżej 26.11.2017, 17:44
jest jeszcze jedna ulica z tymczasową nawierzchnią z pokruszonych, ażurowych płyt typu" jumbo".
Jurek
Jurek 26.11.2017, 10:36
Gdzie mieszkają radni i burmistrzowie to są drogi zrobione a gdzie tzw. wyborca lub soweren to nie trzeba. A w przyszłym roku wybory to dopiero będzie wazelina.
mieszkanka
mieszkanka 26.11.2017, 16:49
dokladnie jak byla impreza gminna w hanczowce to szybko latali byle czym droge a jak juz bylo po imprezie to lalai temat a chwili sie impreza
tak
tak 26.11.2017, 10:44
Bliższa ciału koszula.
Jolka.
Jolka. 26.11.2017, 10:15
Widać że tu działają ekolodzy,za zadne skarby nie dają zniszczyć natury,natura jest na pierwszym miejscu.Głosujcie dalej na swoich radnych,a im się będzie żyło długo i dostatnio,tylko tak dalej?!!!
miesznka z weltynia
miesznka z weltynia 26.11.2017, 16:51
ekologia ekologia jest tu obszar na olnej ol gdzie nie rusza bo jest ptaszek to rozumiemy ale droga mozna zrobic rad olozyli oklaski za to ale nie maja mieszkancy kanalizy i bierzacej wody
Infoludek
Infoludek 26.11.2017, 07:12
Niech zajmie się tom sprawa radna sejmiku która mieszka w weltyniu
Aa
Aa 26.11.2017, 15:30
radna sejmiku?a co moze jedna radna????jak nawet na tj ulicy niema plakatow informacyjnych a cieszasie jak koncert muzyki jest albo dojazd dojeziora bolepszaplaza niz na wirowku
łowca
łowca 26.11.2017, 15:54
Tobie to już nic nie pomoże. O co ci chodzi w tym bełkocie?
West
West 26.11.2017, 09:58
A dlaczego radna wojewódzka ma zajmować się gminną drogą? Pan Tomasz Miler bierze pieniądze za to żeby zajmował się m.in. drogami to niech wpisze w przyszłoroczny budżet i zrobi drogę.
Rob
Rob 26.11.2017, 00:10
Proponuje tutaj się przejechać:
53.22459,14.52685
na żórawie za nowym mostem na tywie
marwice
marwice 26.11.2017, 00:31
Żurawie już odleciały!
Dojechałem 1
Dojechałem 1 25.11.2017, 22:17
Gmina Trzcińsko-Zdrój też zaprasza na moto-cross. Trasa to droga na Drzesz i droga na Gogolice. Za kierwnicą siedzieć będzie starosta a pilotem burmistrz. Jazda bez trzymanki!
kret
kret 25.11.2017, 21:20
Dalej planują wprowadzić opłaty za parkowanie w centrum zamiast wygospodarować nowe miejsca parkingowe?
samochodzik
samochodzik 25.11.2017, 21:14
I w Gryfinie są ulice przypominajace portki nędzarza - dziury i łata na łacie.
Danka
Danka 25.11.2017, 21:12
Tam wystarczy stanąć ze smartfonem, nakręcic 5-minutowy filmik, jak przejeżdżają tym odcinkiem wszyscy
Rob
Rob 25.11.2017, 21:08
Obejrzałem film i ... są gorsze drogi dojazdowe do posesji.
mieszkaniec
mieszkaniec 25.11.2017, 22:08
Film tego trzęsienia nie oddaje, zapraszamy na wycieczkę. :) Poza tym to nie jest droga dojazdowa do posesji ( to robimy we własnym zakresie, tylko droga GMINNA).
m2
m2 25.11.2017, 21:20
Są gorsze ,to prawda .Ale jak zainteresowane osoby tego nie nagłośnią ,to nikt im drogi ott tak nie wyremontuje .Dla tego nagłaśniamy i upubliczniamy !!
rada
rada 25.11.2017, 21:26
Macie radnego to mu wierćcie dziurę w brzuchu. Od tego jest.
m2
m2 25.11.2017, 21:38
Hahah ! To jest dobre .A co on bidulek może sam jeden niepozorny.
Rob
Rob 25.11.2017, 21:05
m2 napisał "Poprzedni mieszkańcy Wełtynia ,mam na mysli ludnośc niemiecką"

Właśnie mieszkańcy kiedyś potrafili a teraz tylko lament :),
Dla uspokojenia borykam się z podobnym problemem i gmina też się nie garnie.
m2
m2 25.11.2017, 21:15
Nie ma problemu ,chętnie pomogę przy remoncie drogi , mam szpadel,tylko trzeba mieć czym remontowac .A tak na marginesie ,to mieszkańcy Polnej sami łatają dziury czym mogą , pomaga to na chwilę.Potrzebny jest odpowiedni materiał do remontu.
podwykonawca
podwykonawca 25.11.2017, 21:27
Spoko loko, przyjedzie złota rączka z UMiG i naprawi. Tylko kalendarz robót ma zapisany na najbliższe miesiące :))))))))
wba
wba 26.11.2017, 13:47
Na umowę zlecenia ? Na ile umów można pracować w urzędzie ?
PIP
PIP 26.11.2017, 17:12
Inspekcja Pracy powinna zbadać sprawę
dedi
dedi 25.11.2017, 20:53
A co będzie jak wiosną pojadą rolnicy ciągnikami lub kombajnami.
DW
DW 26.11.2017, 15:38
Wosna kombajnem to chyba tylko na jakis zlot?
m2
m2 25.11.2017, 21:02
W brew pozorom , rolnicy nie niszczą tej drogi tak bardzo , bo mają szerokie koła. Droga się niszczy sama , bo jest zrobiona z nieodpowiedniego {badziewnego} materiału woda deszczowa nie spływa tylko droga nasiąka i robią się dziury.
m2
m2 25.11.2017, 19:51
Rob napisał: ,, Nikt nie zmuszał do zamieszkania w tej okolicy - ryzyko własne i teraz nie można wymagać.,,

Bardziej głupszego argumentu nie słyszałem !
Chyba nie do końca przemyślana opinnia , albo Rob jest z tych ,,wszechwiedzących,, i potrafi rozwiązywac problemy od ręki,choc nie sądze. Prawda jest taka ,że ulica Polna w Wełtyniu jest ulicą GMINNĄ a nie drogą dojazdową do stodoły !!,i jako taka powinna być utrzymana w należytym stanie technicznym przez własciciela drogi w tym wypadku gminę .Nikt z mieszkańców z Polnej ,nie wymaga tu autostrady , tylko zwykłego gruzu ,przeznaczonego do reperacji drogi .Mówiąc odpowiedniego , mam na myśli materiał przeznaczony do tego a nie śmieci budowlane ,[szkła ,plastyki, kable ,mół, tynk, i inne smieci ,których ktoś sie pozbył i jeszcze wziął za to pieniądze} które zostały wysypane i ubite ..Efekt "remontu"jest taki , ze droga jest masakrycznie dziurawa.Nie ma miesiąca ,żeby ktoś nie uszkodził auta ,głównie miski olejowe i zawieszenia.
Włodarze nic sobie z tego nie robia ,bo ich to nie dotyczy , ale prawda jest taka ,ze jest to ich obowiązek ..Poprzedni mieszkańcy Wełtynia ,mam na mysli ludnośc niemiecką , potrafili zrobić drogi , które funkcjonują do dziś, a mają ponad 100 lat !! A tu "wyremontowana " droga ni wytrzymuje 1 roku !!! .
Duzo by o tym pisac , ale w dzisiejszych czasach , zeby coś wywalczyc trzeba to NAGŁAŚNIAĆ ,BO INACZE SIĘ NIE DA. !!
To nagłaśniamy : https://www.youtube.com/watch?…

https://www.youtube.com/watch?…
m2
m2 25.11.2017, 20:07
https://www.youtube.com/watch?…
czytelnik
czytelnik 25.11.2017, 20:53
Faktycznie straszna ta droga.
Rob
Rob 25.11.2017, 18:59
1. Nikt nie zmuszał do zamieszkania w tej okolicy - ryzyko własne i teraz nie można wymagać.

2. Inni tez się borykają z podobnymi tematami - jak już to dlaczego tam a nie w innym miejscu

3. Inną sprawą jest że podatki się płaci i można od gminy coś wymagać aby zadowolić swoich podatników.
brynek
brynek 25.11.2017, 19:07
Ryzyko własne i to bardzo duże było wybrać takie władze.
brynek
brynek 25.11.2017, 19:07
Ryzyko własne i to bardzo duże było wybrać takie władze.

Pozostałe