czwartek, 28 marca 2024 20:50

Mityng Pływacki Laguna Cup 2017 sprawdzianem pływaków z 9 klubów

W sobotę 25 listopada 2017 r. na gryfińskim basenie odbył się kolejne zawody z cyklu Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej Mityng Pływacki Laguna Cup 2017. Na zaproszenie organizatora, UKP „Marlin” odpowiedziało 9 klubów, które wystawiły łącznie 165 zawodników i zawodniczek.

Gryfino reprezentowało 31 młodych pływaków i pływaczek. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wicestarosta Jerzy Miler. Najlepiej z naszej reprezentacji wypadł, rywalizujący w najmłodszej kategorii wiekowej, Szymon Serafin, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, za dystanse 50m stylem grzbietowym i dowolnym, 100m stylem zmiennym i dwukrotnie cieszył się z brązu za dystanse 50m stylem motylkowym i klasycznym. Osiągnięte wyniki pozwoliły mu zdobyć tytuł najlepszego zawodnika w roczniku 2008 i młodsi. Tuż za podium za na dystansie 50m stylem klasycznym uplasowała się Gabriela Krawczyk, a na dystansach 50m stylem grzbietowym, motylkowym i 100m stylem zmiennym była 10. Wysokie 5 miejsce Nadia Majchrzak zajęła na dystansie 50m stylem grzbietowym, 11 na 100m stylem zmiennym, 12 na 50m motylkiem i 15 na 50m stylem dowolnym. Mikołaj Rosiak był 7 na 50m stylem grzbietowym, dwukrotnie 8 na 100m stylem zmiennym i 50m motylkiem, 10 na 50m klasykiem i 12 na 50m stylem dowolnym. Karina Mitręga dwukrotnie dopłynęła jako 9 na dystansie 50m stylem grzbietowym i klasycznym, 11 na 50m motylkiem i 13 na 50m stylem dowolnym. Łucja Witek zajęła 11 miejsce na 50m stylem klasycznym, 13 na 100m stylem zmiennym, 16 na 50m stylem motylkowym i 21 na 50m grzbietem. Hanna Kruk uplasowała się na 13 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym, 15 na 50m klasykiem, 16 na 50m stylem grzbietowym i 17 na 50m stylem dowolnym. Zuzanna Wojdyła trzykrotnie dopłynęła jako 14 na 50m stylem grzbietowym i klasycznym i 100m zmianą. Liwia Babińska zajęła 15 miejsce na dystansie 50m motylkiem i dwukrotnie 18 na dystansie 50m stylem grzbietowym i dowolnym. Julia Grabowska była 17 na 50m stylem grzbietowym.

W kategorii 10 lat Aleksandra Szewczuk zdobyła 4 srebrne medale na dystansach 50m stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym, oraz złoto na 100m stylem zmiennym. Weronika Małolepsza wywalczyła brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym, dwukrotnie była 4 na 50m stylem grzbietowym i 100 zmiennym, 5 na 50m klasykiem i 6 na 50m stylem dowolnym. Jacek Wodzyński zajął 5 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, 6 na 50m stylem klasycznym, 8 na 50m stylem motylkowym i dowolnym i 10 na 100m zmianą. Karolina Fabian dwukrotnie była 7 na dystansie 50m grzbietem i klasykiem, 9 na 100m zmianą i dwukrotnie 11 na 50m motylkiem i dowolnym. Wiktoria Iwan dopłynęła jako 6 na 50m stylem klasycznym, dwukrotnie 8 na 50m stylem grzbietowym i 100m zmianą, 10 na 50m motylkiem i 12 na 50m stylem dowolnym. Miłosz Wróbel uplasował się na 8 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym, 10 na 50m motylkiem, dwukrotnie był 11 na dystansie 100m zmianą i 50m stylem dowolnym i 13 na 50m grzbietem. Patryk Mitręga wywalczył 9 miejsce na 50m stylem grzbietowym i 18 na 50m stylem dowolnym. Oliwia Linkowska była dwukrotnie 9 na dystansie 50m grzbietem i stylem dowolnym, 10 na 100m stylem zmiennym i klasycznym, 12 na 50m stylem motylkowym. Antoni Kokoszyński wywalczył 13 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 14 na 50m stylem grzbietowym. Jan Staszak uplasował się na 12 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym, 13 na 50m stylem motylkowym, 15 na 100m stylem zmiennym i 16 na 50m stylem dowolnym.

Wśród 11-latków dwa srebrne medale wywalczył Mateusz Rozmiarek na dystansie 200m stylem zmiennym i 50m stylem motylkowym, trzeci był na 400m stylem dowolnym, 4 na 50m klasykiem i 5 na 50m grzbietem. Celestyna Szulc była najszybsza na dystansie 50m stylem klasycznym, tuż za podium znalazła się na dystansie 50m stylem motylkowym, 7 była na 50m stylem grzbietowym i dwukrotnie 8 na 200m stylem zmiennym i 400m stylem dowolnym. Adrianna Gniłka uplasowała się na 4 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym 7 na 50m motylkiem, 8 na 50m stylem grzbietowym i dwukrotnie 9 na dystansie 200m stylem zmiennym i 400m stylem dowolnym. Tomasz Płoch przypłynął na 7 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym, 9 na 50m stylem klasycznym, 12 na 50m stylem grzbietowym i 14 na 400m stylem dowolnym. Iga Stróżyk zajęła 9 miejsce na dystansie 50m motylkiem, 10 na 50m grzbietem i dwukrotnie 12 na dystansie 200m stylem zmiennym i 400m stylem dowolnym. Martyna Berk była 10 na 50m stylem motylkowym, dwukrotnie 11 na 200m stylem zmiennym i 400m stylem dowolnym i 13 na 50m grzbietem. Karolina Dorawa zajęła 11 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym, 12 na 50m stylem grzbietowym i dwukrotnie była 13 na 200m stylem zmiennym i 400m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej Hanna Zielińska trzykrotnie stanęła na drugim stopniu podium na dystansie 50m stylem grzbietowym i motylkowym, oraz 200m stylem zmiennym, a 7 była na dystansie 800m stylem dowolnym. Michał Mężyński uplasował się dwukrotnie tuż za podium na 4 miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym i klasycznym i trzykrotnie był piąty na dystansie 50m motylkiem, 200m zmianą i 800m stylem dowolnym. Zuzanna Zawada wypływała 5 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym, 9 na 50m grzbietem i dwukrotnie 15 na dystansie 200m stylem zmiennym i 800m stylem dowolnym. Nel Brzeskot uplasowała się na 8 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym, 10 na 50m grzbietem i dwukrotnie była 14 na dystansie 200m stylem zmiennym i 800m stylem dowolnym.