Mikołajkowe zawody na Lagunie

  • 02.12.2017, 23:31
  • I.R.
Mikołajkowe zawody na Lagunie
Dziś, w sobotę 2 grudnia UKP „Marlin” zorganizowało dla swoich najmłodszych członków mikołajkowe zawody pływacki, które swoją obecnością zaszczycił sam św. Mikołaj, wręczając dzieciom słodkie upominki. W zawodach udział wzięło 94 zawodników i zawodniczek. Dzieci rywalizowały w konkurencjach indywidualnych i w sztafetach rodzinnych, wraz rodzicami. Takich sztafet w dzisiejszych zawodach wystartowało 40. Udział w tej konkurencji był równie emocjonujący dla rodziców, jak i dla dzieci. Dla wielu młodych pływaków był to pierwszy start w zawodach i okazja do pokazania nabytych, przez kilka ostatnich tygodni, umiejętności pływackich.

Najmłodsze dzieci, startujące w zawodach, miały cztery lata i rywalizowały na dystansie 25m z przyborem. Wśród nich najszybsza była Julia Grabowska, druga dopłynęła Antonina Suchecka, a trzeci był Maciej Dąbrowski.

W kategorii 5 lat, na tym dystansie, zwyciężyli: Marcelina Chańko i Dawid Mężyński, na drugim miejscu dopłynęli: Jagoda Żeluk i Bartosz Wojciechowski, na trzecim stopniu podium stanęli: Aleksandra Gorczyca i Hubert Malecki, tuż za podium stanęli: Łucja Kujawa i Władysław Sadłowski, na piątej pozycji uplasowali się: Oliwia Mizińska i Michał Łyczakowski, na szóstym miejscu znaleźli się: Agata Korpaczewska i Karol Jonasik, siódmy był Bartosz Walczak, ósmy Tymoteusz Mazur, dziewiąte miejsce zajął Maciej Juzyszyn, dziesiąte Miłosz Taczyński, a jedenaste: Tymon Kotara i Aleksander Stankowski.

W śród sześciolatków najszybciej ten dystans pokonali: Hanna Jankowska i Szymon Wichucki, srebrny medal zawisł na szyi: Malwiny Szczęsnej i Bartosza Dąbrowskiego, brąz wywalczyli: Lena Adamska i Filip Serafin, czwarte miejsce zdobyli: Nel Stróżyk i Piotr Słomiński, a piąte wywalczyła Ewa Wrzesień.

W najstarszej kategorii 7 lat na pierwszym miejscu przypłynęli: Alicja Walter- Jastrzębska i Mateusz Pawlik, na drugim: Martyna Kurtz i Filip Korczyński, trzecia była Martyna Andrych, czwarta Jessica Głód, a piąta Amelia Janik.

W drugiej konkurencji dzisiejszych zawodów, 25m stylem grzbietowym, wśród siedmiolatków zwyciężyli: Martyna Burdzy i Tomasz Szczygielski, na drugim stopniu podium stanęli Gabriela Czyżowicz i Jakub Wojciechowski, a na trzecin stopniu podium stanęła Dominika Obruszkiewicz.

W kategorii osiem lat zwycięstwo odnieśli: Nikola Włodarczyk i Igor Łaszewicz, drugie miejsce zajęli: Julia Juzyszyn i Dawid Włodarczyk, brązowy medal zdobyli: Pola Czyleko i Karol Szczęsny, zaś tuż za podium stanął Michał Florek.

Na dystansie 25m stylem dowolnym w kategorii 6 lat najszybsi byli: Julia Świeboda i Konrad Czerlikowski, srebro zdobyli: Adrianna Bielan i Stanisław Suchecki, na najniższym stopniu podium stanęli: Katarzyna Dorawa i Maksymilian Plombon, czwarty był Jakub Słomiński, a piąty Wojciech Sadłowski.

W kategorii 7 lat jako pierwsi dopłynęli: Hanna Kruk i Filip Sapiński, przed Mają Kawicką i Borysem Cieślakiem, oraz Michałem Stolarskim.

Wśród ośmiolatków zwycięstwo odnieśli: Łucja Witek i Szymon Taczyński, drugie miejsce przypadło: Julii Garbowskiej i Dominikowi Włodarczyk, trzecie było udziałem: Hanny Grabowskiej i Szymona Surmacza, czwarte wywalczyli: Maja Serafin i Jakub Suzynowicz, a piąte Emilia Majewska.

Na dystansie 50m stylem grzbietowym w kategorii osiem lat odważyli się popłynąć: Karina Mitręga i Błażej Kujawa.

W kategorii 9 lat zwycięstwo odnieśli: Lidia Kujawa i Jan Granda, srebro zdobyli: Natalia Grzech i Hubert Korpaczewski, trzecie miejsce zdobyła Róża Stankiewicz, a tuż za podium stanęła Hanna Borowiec.

W ostatniej konkurencji indywidualnej dzisiejszych zawodów, 50m stylem dowolnym, w kategorii 8 lat zwyciężyli: Gabriela Krawczyk i Mikołaj Rosiak, przed Liwą Babińską.

Wśród dziewięciolatków, najszybsi byli: Szymon Serafin i Hanna Barticzka, na drugim miejscu dopłynęli: Joanna Głowacka i Michał Wituszyński, trzecie miejsce wywalczyli: Aleksandra Magadzia i Patryk Jankowski, czwarte Hubert Chańko, piąte Emil Bożek, szóste Paweł Witkoś, siódme Piotr Stolarski, ósme Piotr Szczepański i dziewiąte Miłosz Chrobak.

 

Wyniki sztafet dystans 2x25m stylem dowolnym z przyborem

Miejsce

Kategoria 5 lat i młodsi

Kategoria 6 lat

Kategoria 7 lat

1.

Dawid Mężyński

z tatą Bartoszem

Filip Serafin

z tatą Piotrem

Martyna Kurtz

z tatą Rafałem

2.

Antonina Suchocka

z tatą Pawłem

Hanna Jankowska

z mamą Katarzyną

Alicja Walter-Jastrzębska z tatą Łukaszem

3.

Bartosz Wojciechowski

z tatą Wojciechem

Władysław Sadłowski

z tatą Łukaszem

Jessica Głód

z tatą Piotrem

4.

Hubert Malecki

z tatą Mirosławem

Ewa Wrzesień

z mamą Ewą

Martyna Andrych

z tatą Kamilem

5.

Oliwia Mizińska

z mamą Agnieszką

 

Filip Korczyński

z tatą Tomaszem

6.

Bartosz Walczak

z mamą Haliną

 

Amelia Janik

z mamą Ewą

7.

Łucja Kujawa

z mamą Anetą

 

 

8.

Agata Korpaczewska

z tatą Zbigniewem

 

 

9.

Mikołaj Korczyński

z tatą Tomaszem

 

 

10.

Aleksandra Karbowska

z mamą Agnieszką

 

 

 

Wyniki sztafet dystans 2x25m stylem dowolnym

 

Miejsce

Kategoria 6 lat

Kategoria 7 lat

Kategoria 8 lat

1.

Julia Świeboda

z tatą Andrzejem

Maja Kawicka

z tatą Michałem

Szymon Taczyński

z tatą Bartoszem

2.

Maksymilian Plombon

z mamą Roksaną

Borys Cieślak

z tatą Marcinem

Błażej Kujawa

z tatą Arkadiuszem

3.

Adrianna Bielan

z tatą Robertem

Jakub Wojciechowski

z tatą Wojciechem

Julia Juzyszyn

z tatą Tomaszem

4.

Stanisław Suchocki

z tatą Pawłem

Marta Burdzy

z tatą Tomaszem

Jakub Suzynowicz

z tatą Pawłem

 

Wyniki sztafet dystans 2x50m stylem dowolnym

 

Miejsce

Kategoria 8 lat

Kategoria 9 lat

1.

Mikołaj Rosiak

z tatą Pawłem

Szymon Serafin

z tatą Rafałem

2.

Gabriela Krawczyk

z tatą Krzysztofem

Patryk Jankowski

z mamą Katarzyną

3.

Karina Mitręga

z mamą Anną

Róża Stankiewicz

z tatą Jakubem

4.

 

Piotr Szczepański

z tatą Mirosławem

5.

 

Hubert Korpaczewski

z tatą Zbigniewem

 

 

 

I.R.

Zdjęcia (55)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziadek
Dziadek 04.12.2017, 17:07
W przyszłym roku wystartuje moja wnusia Julia. Będzie miała 4 lata. To będzie jej debiut w poważnym sporcie.
uczestnik
uczestnik 04.12.2017, 10:47
Dziękuję wszystkim za super zabawę, brawo dzieci, gratulacje Marlin!
Sport i rekreacja to zdrowie
Sport i rekreacja to zdrowie 03.12.2017, 13:32
Panie burmistrzu ! Pan to widzisz ? A to tylko setka dzieciaczków. A pan finansujesz rodzinny klub triatlonu i nieudolnych kopaczy. Obniżcie ceny biletów na Lagunę. To obecnie najdroższy, wręcz elitarny sport. A to budowaliśmy my Gryfiniacy, z naszych pieniędzy. Budowaliśmy dla nas. Dziękujemy panie Wojtku Długoborski.
biegaczka
biegaczka 03.12.2017, 22:50
A to ciekawostka...rodzinny klub triathlonowy!
Turysta
Turysta 03.12.2017, 02:16
Brawo Marlin. Frajda dla dzieci i spotkanie z poważnym sportem. Ze wszystkich klubów w Gryfinie to tylko Marlin zajmuje się maluchami i to od razu na jakim wysokim poziomie.
Paweł
Paweł 03.12.2017, 13:25
Są wśród nich przyszli olimpijczycy.
yeti
yeti 03.12.2017, 10:40
W grudniu to jak morsy!

Pozostałe