sobota, 20 kwietnia 2024 01:55

Mikołajkowe zawody na Lagunie

Dziś, w sobotę 2 grudnia UKP „Marlin” zorganizowało dla swoich najmłodszych członków mikołajkowe zawody pływacki, które swoją obecnością zaszczycił sam św. Mikołaj, wręczając dzieciom słodkie upominki. W zawodach udział wzięło 94 zawodników i zawodniczek. Dzieci rywalizowały w konkurencjach indywidualnych i w sztafetach rodzinnych, wraz rodzicami. Takich sztafet w dzisiejszych zawodach wystartowało 40. Udział w tej konkurencji był równie emocjonujący dla rodziców, jak i dla dzieci. Dla wielu młodych pływaków był to pierwszy start w zawodach i okazja do pokazania nabytych, przez kilka ostatnich tygodni, umiejętności pływackich.

Najmłodsze dzieci, startujące w zawodach, miały cztery lata i rywalizowały na dystansie 25m z przyborem. Wśród nich najszybsza była Julia Grabowska, druga dopłynęła Antonina Suchecka, a trzeci był Maciej Dąbrowski.

W kategorii 5 lat, na tym dystansie, zwyciężyli: Marcelina Chańko i Dawid Mężyński, na drugim miejscu dopłynęli: Jagoda Żeluk i Bartosz Wojciechowski, na trzecim stopniu podium stanęli: Aleksandra Gorczyca i Hubert Malecki, tuż za podium stanęli: Łucja Kujawa i Władysław Sadłowski, na piątej pozycji uplasowali się: Oliwia Mizińska i Michał Łyczakowski, na szóstym miejscu znaleźli się: Agata Korpaczewska i Karol Jonasik, siódmy był Bartosz Walczak, ósmy Tymoteusz Mazur, dziewiąte miejsce zajął Maciej Juzyszyn, dziesiąte Miłosz Taczyński, a jedenaste: Tymon Kotara i Aleksander Stankowski.

W śród sześciolatków najszybciej ten dystans pokonali: Hanna Jankowska i Szymon Wichucki, srebrny medal zawisł na szyi: Malwiny Szczęsnej i Bartosza Dąbrowskiego, brąz wywalczyli: Lena Adamska i Filip Serafin, czwarte miejsce zdobyli: Nel Stróżyk i Piotr Słomiński, a piąte wywalczyła Ewa Wrzesień.

W najstarszej kategorii 7 lat na pierwszym miejscu przypłynęli: Alicja Walter- Jastrzębska i Mateusz Pawlik, na drugim: Martyna Kurtz i Filip Korczyński, trzecia była Martyna Andrych, czwarta Jessica Głód, a piąta Amelia Janik.

W drugiej konkurencji dzisiejszych zawodów, 25m stylem grzbietowym, wśród siedmiolatków zwyciężyli: Martyna Burdzy i Tomasz Szczygielski, na drugim stopniu podium stanęli Gabriela Czyżowicz i Jakub Wojciechowski, a na trzecin stopniu podium stanęła Dominika Obruszkiewicz.

W kategorii osiem lat zwycięstwo odnieśli: Nikola Włodarczyk i Igor Łaszewicz, drugie miejsce zajęli: Julia Juzyszyn i Dawid Włodarczyk, brązowy medal zdobyli: Pola Czyleko i Karol Szczęsny, zaś tuż za podium stanął Michał Florek.

Na dystansie 25m stylem dowolnym w kategorii 6 lat najszybsi byli: Julia Świeboda i Konrad Czerlikowski, srebro zdobyli: Adrianna Bielan i Stanisław Suchecki, na najniższym stopniu podium stanęli: Katarzyna Dorawa i Maksymilian Plombon, czwarty był Jakub Słomiński, a piąty Wojciech Sadłowski.

W kategorii 7 lat jako pierwsi dopłynęli: Hanna Kruk i Filip Sapiński, przed Mają Kawicką i Borysem Cieślakiem, oraz Michałem Stolarskim.

Wśród ośmiolatków zwycięstwo odnieśli: Łucja Witek i Szymon Taczyński, drugie miejsce przypadło: Julii Garbowskiej i Dominikowi Włodarczyk, trzecie było udziałem: Hanny Grabowskiej i Szymona Surmacza, czwarte wywalczyli: Maja Serafin i Jakub Suzynowicz, a piąte Emilia Majewska.

Na dystansie 50m stylem grzbietowym w kategorii osiem lat odważyli się popłynąć: Karina Mitręga i Błażej Kujawa.

W kategorii 9 lat zwycięstwo odnieśli: Lidia Kujawa i Jan Granda, srebro zdobyli: Natalia Grzech i Hubert Korpaczewski, trzecie miejsce zdobyła Róża Stankiewicz, a tuż za podium stanęła Hanna Borowiec.

W ostatniej konkurencji indywidualnej dzisiejszych zawodów, 50m stylem dowolnym, w kategorii 8 lat zwyciężyli: Gabriela Krawczyk i Mikołaj Rosiak, przed Liwą Babińską.

Wśród dziewięciolatków, najszybsi byli: Szymon Serafin i Hanna Barticzka, na drugim miejscu dopłynęli: Joanna Głowacka i Michał Wituszyński, trzecie miejsce wywalczyli: Aleksandra Magadzia i Patryk Jankowski, czwarte Hubert Chańko, piąte Emil Bożek, szóste Paweł Witkoś, siódme Piotr Stolarski, ósme Piotr Szczepański i dziewiąte Miłosz Chrobak.

Wyniki sztafet dystans 2x25m stylem dowolnym z przyborem