Nikt jej nie daje za darmo

  • 03.12.2017, 00:21 (aktualizacja 03.12.2017, 05:52)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nikt jej nie daje za darmo
Każdego roku Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie zaprasza mieszkańców naszego miasta na patriotyczne spotkanie. Karta za kartą pojawiała się na ekranie historia Polski. Polski wielkiej, wspaniałej, czasami załamanej klęską, ale nigdy niepoddającej się i zawsze walczącej o wolność i niepodległość. Na wszystkich frontach świata, przez wszystkie wieki żołnierzowi towarzyszyła piosenka. Piosenka była również w każdym polskim domu. Dawała siłę, pozwalała przetrwać nawet najtrudniejszy czas. Była w niej i radość, i tęsknota. Bohaterstwo, mogiły i polskie brzozy. Dziś ojczyzna jest wolna. Nie ma kibitek, łańcuchów i swastyk. Jednak nie wolno zapominać, że wolności należy strzec i o nią dbać, bo nikt jej nie daje za darmo. Mówią o tym wspomnienia i historia, polska historia, o której piszą poeci, że „krzyżami się mierzy”.

Spektakl, jak podkreślił nauczyciel historii Rafał Guga to dzieło przede wszystkim młodzieży, wspaniałej młodzieży. Współtwórcami piątkowej uroczystości oprócz pana Rafała były również panie Beata Gągolińska, Katarzyna Gierek i Wiesława Myszka. Pomysł wspólnego śpiewania piosenek okazał się trafiony w dziesiątkę. Utwory z pokoleń śpiewały pokolenia. Wiele osób nie kryło wzruszenia. Cieszy więc fakt, że dla wielu z nas powrót do tego co było, do wspomnień zawsze będzie miał znaczenie. Gryfinianie dziękują młodzieży i pedagogom.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (54)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

iza
iza 04.12.2017, 07:44
przecież puste krzesła w Gryfinie to nie nowina
Uczennica
Uczennica 03.12.2017, 20:32
Kilka lat temu robilisny ten sam spektakl. Paniie Rafale juz nic nowego nie mozna stworzyc
Witamy bratnią armię sowiecką
Witamy bratnią armię sowiecką 03.12.2017, 15:00
Kampanię wyborczą uważam za rozpoczętą. Czas aby komuniści i złodzieje jak rude fałszywe lisy przefarbowali się w patriotyczne barwy narodowe, bo czego to się nie robi dla kasy
UCZNIOWIE
UCZNIOWIE 03.12.2017, 14:30
" Nauczyciel" ( tylko czego , jak nie wiesz jakie to wydarzenie?!) Zrób coś sam, a my ocenimy !!
Nauczyciel
Nauczyciel 03.12.2017, 13:48
Jakie wydarzenie taki organizator :) Co z resztą widać po widowni. Ktoś się za coś bierze tylko o tym nie ma zielonego pojęcia :))
ale
ale 03.12.2017, 13:17
Tak !!! ALE !!! Krzyż , świeczki, czarne koszule, martyrologia i żałoba. To raczej tryumf czarnych i cywilizacji śmierci. Teraz na to mówi się patriotyzm. I do tego na widowni zorganizowana dwudziestokilku osobowa grupa z jakiegoś stowarzyszenia, jeden radny, jedna urzędniczka (może mama), pani dyrektor i kilku nauczycieli. Oj zapomniał bym! Kilku rodziców oprócz mamy urzędniczki.
Uczestnik.
Uczestnik. 04.12.2017, 08:28
Radny szuka miejsca rozważa możliwość gdzie przytulić się do wyborów.
@
@ 04.12.2017, 15:12
Oj , uczestnik, ten i nie tylko, szukają szukają i juz kombinują
Anna Maria
Anna Maria 03.12.2017, 12:29
Piękny wieczór poezji. Dziękuję p. Rafale Gudze i Jego młodzieży. Mam nadzieję, że historia jakiej naucza p. Guga będzie prawdziwa.
Rudy i fałszywy jak Tusk
Rudy i fałszywy jak Tusk 03.12.2017, 12:49
"Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział".


Cytat z "Misia" Barei
Poldek
Poldek 03.12.2017, 10:52
Za darmo to dają cichodajki.
Rudy jak ksiądz
Rudy jak ksiądz 03.12.2017, 12:47
On e nie dają za darmo lecz z potrzeby.... potrzeby serca
Smutna
Smutna 03.12.2017, 10:33
Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba o tym pamiętać, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Szanujmy Ją i nie pozwólmy Jej zniszczyć.
Jestem wolnym człowiekiem
Jestem wolnym człowiekiem 03.12.2017, 13:41
Precz z dyktatorami, precz z autorytaryzmem.
uczeń
uczeń 03.12.2017, 08:46
Taki patriotyzm czy politykierstwo??bo o czy świadczą te puste krzesła??

Pozostałe