Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 14:55

Wywalczyli brąz podczas mikołajkowych zawodów o puchar burmistrza [ale nie burmistrza Sawaryna]

Zawodnicy UKP Marlin, w liczbie 26 osób, w sobotę 9 grudnia 2017 r. wzięli udział w Drużynowych Mikołajkowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz, które zorganizował MKP Myślibórz. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało blisko 115 zawodników. Zawody te były połączone z jubileuszem dziesięciolecia istnienia myśliborskiego klubu. Z tej okazji uhonorowali oni specjalnymi okolicznościowymi medalami zaprzyjaźnionych trenerów i zasłużonych działaczy klubu, w tym prezesa UKP „Marlin” Zbigniewa Starostę. Nasi zawodnicy w sumie wywalczyli 14 medali, w tym 6 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych, co pozwoliło zająć naszemu klubowi 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Autor: fot. UKP Marlin

W najmłodszej kategorii wiekowej 5-9 lat Szymon Serafin dwukrotnie zwyciężał na dystansie 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym. Bartosz Prokopowicz zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym i uplasował się na 4 miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym. Mikołaj Rosiak stanął na najniższym stopniu podium za dystans 50m stylem grzbietowym i był tuż za podium na dystansie 50m stylem dowolnym. Łucja Witek wywalczyła 3 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 9 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Najmłodsza w naszej ekipie Hanna Kruk na dystansie 50m stylem dowolnym była 6 i na dystansie 50m stylem grzbietowym była 10. Liwia Babińska dopłynęła jako 10 na dystansie 50m stylem dowolnym i 13 na dystansie 50m stylem grzbietowym

W kategorii 10-11 lat Aleksandra Szewczuk wywalczyła złoty medal na dystansie 100m stylem grzbietowym i srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym. Celestyna Szulc była dwukrotnie 3 na dystansie 50m motylkiem i 100m stylem klasycznym. Mateusz Rozmiarek stanął na drugim stopniu podium na dystansie 50m stylem motylkowym i trzecim stopniu podium na dystansie 100m stylem dowolnym. Iga Stróżyk wywalczyła 7 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 9 na 100m stylem grzbietowym. Oliwia Linkowska była 10 na dystansie 50m stylem motylkowym i 12 na 100m grzbietem. Jan Staszak był 5 na dystansie 50m motylkiem i 7 na 100m stylem grzbietowym. Adrianna Gniłka zajęła 4 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 6 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym. Jagoda Kujawa uplasowała się na 6 miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym i 9 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym. Weronika Małolepsza zajęła 6 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 8 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym. Martyna Berk dopłynęła jako 8 na dystansie 50m stylem motylkowym i 11 na 100m stylem dowolnym. Karolina Dorawa dopłynęła jako 12 na dystansie 100m stylem dowolnym i 14 na dystansie 50m stylem motylkowym. Karolina Fabian przypłynęła na 11 miejscu na dystansie 100m stylem grzbietowym i 16 na 100m stylem dowolnym. Jacek Wodzyński był 4 na 100m stylem grzbietowym i 8 na dystansie 100m stylem dowolnym. Miłosz Wróbel zajął 8 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i 12 na 100m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej 12-13 lat Aleksander Chróściak dwukrotnie był najlepszy na dystansie 50m stylem motylkowym i 100m stylem dowolnym. Michał Mężyński zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem klasycznym i był 5 na dystansie 100m stylem dowolnym. Jakub Iliński znalazł się tuż za podium na dystansie 50m stylem motylkowym i był 7 na dystansie 100m stylem dowolnym. Nel Brzeskot wypływała dwukrotnie 8 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 100m stylem dowolnym. Julia Pokora wywalczyła 4 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 5 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym. Zuzanna Zawada przypłynęła na 8 miejscu na dystansie 100m stylem zmiennym i 10 na dystansie 100m stylem dowolnym

Bardzo dobrze wypadły nasze sztafety w składzie: Weronika Małolepsza, Michał Mężyński, Celestyna Szulc, Szymon Serafin, Adrianna Gniłka, Mateusz Rozmiarek, Aleksandra Szewczuk i Aleksander Chruściak wywalczyła 4 miejsce, zaś 5 sztafeta w składzie: Jagoda Kujawa, Miłosz Wróbel, Martyna Berk, Jacek Wodzyński, Oliwia Linkowska, Jan Staszak, Julia Pokora i Jakub Iliński. Nasi zawodnicy przegrali tylko ze sztafetami, których jednym z zawodników byli trenerzy.