Nie pytajcie burmistrza, pytajcie adwokata

  • 13.12.2017, 21:17
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie pytajcie burmistrza, pytajcie adwokata
-Wielokrotnie zarzuca mi się tutaj, że czasami proszę radnych, żeby w sprawach, które powinny być indywidualnie załatwiane przez inne organy albo przez osoby fizyczne kontaktowali się z burmistrzem na etapie rozmowy w moim gabinecie – tak rozpoczął kolejny swój wywód burmistrz Mieczysław Sawaryn na sesji Rady Miejskiej w Gryfinie.

Mieczysław Sawaryn wyraźnie zdenerwowany jest gdy podczas sesji o różne sprawy pytają go radni, zwłaszcza jeśli sprawy wychodzą poza kompetencje burmistrza.

-Bo szanowni państwo jeśli pada pytanie dotyczące wspólnoty mieszkaniowej i prosi się burmistrza, żeby burmistrz interweniował w kwestii eksmisji osób, które tam zamieszkują to podkreślam, że taką możliwość ma tylko i wyłącznie wspólnota mieszkaniowa. Tylko ona może wystąpić do sądu, żeby usunąć lokatora, który narusza zasady współżycia społecznego. Ja rozumiem, że czasami nas, sam byłem radnym, mieszkańcy pytają o określone sprawy i obiecujemy interwencję, bo nie wszyscy ludzie o tym wiedzą, ale jest dobrze zorganizowana pomoc prawna w gminie Gryfino. Przy Ośrodku Pomocy Społecznej we wtorki przyjmuje adwokat, można spokojnie z takiej pomocy skorzystać i ja takiej pomocy również osobiście określonym osobom nie odmówię. Mamy komisję mieszkaniową, pani radna Jolanta Witowska jest z tego co pamiętam przewodniczącą tej komisji, więc ta komisja ma też szerokie uprawnienia, żeby w tym zakresie spokojnie zadziałać – radzi burmistrz Mieczysław Sawaryn.

Burmistrz odniósł się nie tylko do radnych, ale też do sołtysów.

-Apeluję również do sołtysów, co jest ustawowym obowiązkiem, że mogą w każdej sprawie występować i współpracować z burmistrzem. Nie trzeba czekać do sesji, można się spokojnie o te kwestie zapytać. Poinformujemy i będziemy informować na bieżąco – obiecuje burmistrz Mieczysław Sawaryn.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (131)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fakt
Fakt 15.12.2017, 20:02
Nie moja kompetencja
do fotki
do fotki 15.12.2017, 16:29
A dlaczego ta radna w czerwonym szaliczku płacze ? No ,czemu pytam
pytanie do adwokata
pytanie do adwokata 15.12.2017, 11:47
Czy ulubiona firma Sawaryna Elw będzie robić już wszystkie wazne roboty w mieście? Kolega Sawaryna jest w Elektrowni to nawet widać ich na Łużyckiej.
macius wykopany
macius wykopany 15.12.2017, 10:13
spewnom niesmialosciom hcialem zauwarzyc rze safaryn siem nienadaje apsolutnie i narut napewno to zrozumie rze ino ja jestem jedynym prawdziwym dinitrem samozwancem kturen POwinie POfrucic do zadlurzania grefina
Pawcio najarany?
Pawcio najarany? 15.12.2017, 11:49
Pawcio najarany? Przewrót pałacowy ci się marzy?
jard
jard 15.12.2017, 09:49
Skoro zeloci władzy wpadają już w tak obrzydliwą narrację, znaczy mają ciepło. Pomóżcie lepiej się swoim bóstwom się pakować, bo jak tak dalej pójdzie to Time to say goodbye.....
fakt
fakt 15.12.2017, 19:29
Zmiana ordynacji wyborczej ich tak ruszyła. Oj zrobiło się ciekawie.
zakrzyczeć się nie uda, obrzucić obelgami to jedyny argument
zakrzyczeć się nie uda, obrzucić obelgami to jedyny argument 15.12.2017, 11:55
Przetarg na śmieci - którego od tego roku nie musieli ogłaszać BO RZĄD PIS CHRONI SPÓŁKI GMINNE!
Ustawa antykorupcyjna łamana. Ludzie na publicznych stanowiskach z własną działalnością gospodarczą...
do admina drugiego
do admina drugiego 14.12.2017, 23:45
ADMINIE DRUGI - SKOŃCZ KOCHANY USUWANIE WYZWISK PROBURMISTRZOWSKICH TROLLI - bo one są bardzo potrzebne, żeby pokazać, co o ludziach z własnym zdaniem sądzi ta "sekta"!
przyjazny
przyjazny 14.12.2017, 22:50
Bardzo proszę nie pytajcie burmistrza?to wam (...) się podoba,to pytajcie (...) dążąych do koryta,posłuchajcie (....) .przecież wy i wasi poplecznicy,wręcz nie możecie uczestniczyć w życiu publicznym bo jesteście pariasami , i nikt i nic tego nie zmieni,to wasze PO-dziadostwo to kojarzy się każdemu z korupcją i dziadostwem........cdn......

Część komentarza usunięto. admin2
język przyjaźni? brrr
język przyjaźni? brrr 14.12.2017, 23:08
Paweł, pora leków. Przecież nikt nie uwierzy w nawrócenie Sawaryna z ekipą na PiS!
Jak się PiS zaczynał - razem z Szabałkinem stanowili gminny POPiS!

popis został...
Kubuś Puchatek
Kubuś Puchatek 14.12.2017, 20:54
kwik, kwik , kwik ....... nie płacz prosiaczku, może jednak kiedyś zrozumiesz że wycieczki do Cannes są fajne ale POlityka i ciężka praca na rzecz mieszkańców to jest to co tygryski lubią najbardziej
tygrysku ty mój malutki:)
tygrysku ty mój malutki:) 14.12.2017, 23:13
Jak ci taka ciężka praca - idź do biedronki popracuj! Nikt cię na siłę nie trzyma "tygrysku" - buchachacha

Kubuś Puchatek Dzisiaj, 20:54 Polityka i ciężka praca na rzecz mieszkańców to jest to co tygryski lubią najbardziej
biedny tygrysek:):):)
biedny tygrysek:):):) 14.12.2017, 23:47
"Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu Tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!"

Kubuś Puchatek Dzisiaj, 20:54 Polityka i ciężka praca na rzecz mieszkańców to jest to co tygryski lubią najbardziej
burza
burza 14.12.2017, 20:13
Do Jana
Uczysz innych kultury,a przeczytałeś to co sam napisałeś zwolenniku p Sawaryna ? Już nie mogłeś napisać większych bzdur ? Wiesz jednak kulturalny człowiek czymś się różni od chama.
Wolno ci głosować na kogo zechcesz, tylko co to np mnie obchodzi ?
zwolennik czy "wyznawca"?
zwolennik czy "wyznawca"? 14.12.2017, 23:16
Czytając wypowiedzi "wyznawców" burmistrza i wójta Gryfina można dużo się dowiedzieć o ich stosunku do samodzielnego krytycznego myślenia!

Powinno to pozostać jako obraz świata roku 2017!

Te wszystkie obelgi - "knury, ścierwa, tuczniki, wieprze, warchlaki itp itd"
świat nie jest czarno-biały
świat nie jest czarno-biały 15.12.2017, 08:54
Dlaczego wieprzu zakładasz że jak ktoś jest przeciwko POwrotowi spasionej świni do koryta to automatycznie jest wyznawcą burmistrza i wójta?
zoolog:)
zoolog:) 15.12.2017, 09:32
Ponieważ tylko psychopatyczna świnia która dorwała się do koryta tak się zapiera się, żeby jej od niego nie odstawili:)
A że widzi wokół tylko świnie - to i nic dziwnego, że tylko o nich mówi...

świat nie jest czarno-biały Dzisiaj, 08:54 Dlaczego wieprzu zakładasz że jak ktoś jest przeciwko Powrotowi spasionej świni do koryta to automatycznie jest wyznawcą burmistrza i wójta?
kultura słowa
kultura słowa 15.12.2017, 09:08
Dlatego, że to zwolennicy obecnej władzy używają na tym forum inwektyw. Zmień język a będzie zupełnie inna rozmowa.
zoolog
zoolog 15.12.2017, 09:34
Nie ma w języku ludzi kulturalnych określeń na zwyrodnienie prezentowane przez "wyznawców" władzy. Dlatego jedynym sposobem jest używanie języka, który sami stosują...
Jan
Jan 14.12.2017, 18:46
Aż się za głowę złapałem, co wy tu wypisujecie? Czy jesteście zdrowi na umyśle? Takie teksty? Co wy wypisujecie na tego burmistrza? Czytać tego nie idzie. Sami sobie wystawiacie laurkę. Tak ma wyglądać kampania? Tacy ludzie będą ubiegać się o mandaty radnych gminnych i powiatowych? A won stąd, takiego chamstwa to ja nie widziałem i wy z taką " kulturą osobistą" chcecie reprezentować mieszkańców? Będziemy ja i cała moja rodzina głosowali na Sawaryna. Im więcej go krytykujecie tym bardziej jesteśmy pewni że wybraliśmy dobrego burmistrza, bo na dzień dzisiejszy nie ma w tej gminie osoby, co by mogła z nim konkurować. Popisy kultury i to co sobą reprezentuje pozostałe towarzystwo widać poniżej. Jaki wstyd, że tacy ludzie jeszcze marzą o zmianie władzy. Kultury się najpierw naucz jeden z drugim a potem możesz marzyć o karierze.
Janie podaj nocnik
Janie podaj nocnik 15.12.2017, 20:01
nie czytaj i sam spi.......j
5,10,15 czy 100,200,300%
5,10,15 czy 100,200,300% 14.12.2017, 20:37
Z tym bólem idź do psychiatry i nie łap się za głowę.
Jarząbek
Jarząbek 14.12.2017, 19:03
"łubudubu łubudubu, niech nam żyje prezes naszego klubu" to Jarząbek

KULTURY POWIADASZ? Od kogo? Od zwolenników Sawaryna i Nikitińskiego? Nie daj Boże!!!

Jan Dzisiaj, 18:46 Tacy ludzie będą ubiegać się o mandaty radnych gminnych i powiatowych? A won stąd, takiego chamstwa to ja nie widziałem i wy z taką " kulturą osobistą" chcecie reprezentować mieszkańców?
przyjazny
przyjazny 14.12.2017, 16:48
Faktem niezaprzeczalnym jest ,że inwestycje w budowanie nowych lokali w Gryfinie leżą całkowicie,także nie uzbraja się działek pod budownictwo .W Gryfinie budują tylko prywatni deweloperzy i osoby prywatne,jak dla mnie ,taka sytuacja jest niezrozumiała,ociera się o skandal,mam nadzieję ,że to się zmieni bo ta sytuacja dalej tak wyglądać nie może.
Bóbr
Bóbr 14.12.2017, 17:35
Jak dla mnie to nie bardzo rozumiem czemu gmina miałaby się bawić jakieś komunalne budownictwo skoro od lat spada liczba mieszkańców i wiadomo że demografii nie oszukasz - spadać będzie nadal. Przecież po to mamy wolny rynek aby prywaciarze budowali domy i mieszkania bo zrobią to taniej i tam gdzie trzeba. Pan Tomasz Miler przedstawił plany i finansowanie projektu w Nowym Czarnowie ( na terenach zrujnowanych przez ekipę Piłat-Szabałkin) i wg. wszelkiej wiedzy ta inwestycja w pełni zaspokoi komunalne potrzeby mieszkaniowe jakie będą wynikać z konieczności wyburzenia kilkunastu poniemieckich ruder.
sprawdź podjęte uchwały
sprawdź podjęte uchwały 14.12.2017, 20:31
Burmistrz likwiduje komunalne budownictwo, ale bogatych zwalnia z podatków od nieruchomości na 10 lat. Przejrzyjcie podjęte uchwały i przeanalizujcie kto teraz się buduje. Kpina. Kilka lat temu był boom budowlany przy Jana Pawła, a władza dopiero teraz zwalnia wybrańców z podatków.
AA
AA 14.12.2017, 20:57
A kiedy miała zwalniać? Przedtem się nie dało bo wszystko przechlaliście z Heniem i nawet wymyśliliście nowy POdatek ( bez wiedzy i zgody sejmu i wbrew wyrokowi Trybunału) aby wykończyć elektrownię byle tylko było co przechlać !!!!
??
?? 15.12.2017, 09:16
AA ( anonimowi alkoholicy)? Piszesz jak pijany, a przecież obowiązuje cię abstynencja ??
nie ma już klubu..
nie ma już klubu.. 14.12.2017, 23:49
Trybunał? Fe... Poza tym, trybunał w gminie?

bez wiedzy i zgody sejmu i wbrew wyrokowi Trybunału
uchwały
uchwały 14.12.2017, 21:44
Ha, ha wykończyć elektrownię! A to dobre! No to wybawca dostał stołeczek w radzie nadzorczej elektrowni w nagrodę?
zmiana ale na pewno niedobra
zmiana ale na pewno niedobra 14.12.2017, 19:05
Burmistrz Sawaryn likwiduje GTBS? I likwiduje budownictwo komunalne? Ciekawa opozycja wobec rządu Morawieckiego!
Zlikwidować kwiczącego knura!
Zlikwidować kwiczącego knura! 14.12.2017, 19:18
Z którego to brudnego palca wyssałeś te rewelacje o sawarynowych likwidacjach?
uważaj, bo życzenie wróci...
uważaj, bo życzenie wróci... 14.12.2017, 23:10
Co do budownictwa komunalnego - nic "wysysać" się nie da - PO RAZ PIERWSZY W HISTORII 4 lata bez budowy.

A po co "przedsiębiorstwo budownictwa społecznego" - które NIE BUDUJE?
róże -strach się bać
róże -strach się bać 14.12.2017, 23:59
Faktycznie, żeby z TBS nie zrobili tego samego co z różami na cmentarzu.
borsuk
borsuk 14.12.2017, 14:27
zakrzyczeć się nie uda, to obrzućmy obelgami Dzisiaj, 13:34

O gminę to ty się nie martw reakcja jak to napisałeś "zelotów burmistrza" jest jak najbardziej prawidłowa. Sam masz problem razem ze swoimi kompanami. Wspólnota ma problem niech go rozwiązuje a jak tak się bardzo przejmujesz tym wszystkim to nic nie stoi na przeszkodzie jak za sponsorujesz jakiś lokal:) No co ty na to mądralo????? ;)
nie moja kompetencja?
nie moja kompetencja? 14.12.2017, 14:48
Rozumiem, że gmina Gryfino nie oferuje lokali dla ludzi po eksmisjach?
Nemezis
Nemezis 14.12.2017, 19:19
A rozumiesz że gmina Gryfino oferuje lokale dla ludzi przed eksmisjami?
zoolog
zoolog 15.12.2017, 09:36
A chociaż jeden w tej kadencji oddała? Obojętnie czy dla ludzi przed eksmisją czy po eksmisji?
Niedoceniani
Niedoceniani 14.12.2017, 14:18
Robi gdzie W Gryfinie a wioski?wybory niedaleko ludzie pamiętają panie Burmistrzu!????
Hodowca tuczników
Hodowca tuczników 14.12.2017, 16:06
Gryfino od kilku lat ma coraz mniej mieszkańców więc niby po co miałoby mieć coraz więcej komunalnych mieszkań? Zresztą już Heniu za grosze sprzedawał pokątnie świeżo wyremontowane przez gminę nieruchomości, więc skąd to zdziwienie wieprzu?
nie kłam świniofilu
nie kłam świniofilu 14.12.2017, 19:06
O jakie pomówienia chodzi z tymi "pokątnymi sprzedażami nieruchomości komunalnych"?
Hodowca tuczników
Hodowca tuczników 14.12.2017, 19:21
O jakie pomówienia to nie wiem. A jakie nieruchomości szły PO znajomości to chyba wszyscy wiedzą :-)
:)
:) 15.12.2017, 09:37
No to jakie szły "po znajomości"? Te łąki za dawną szkołą specjalną:):):)
zakrzyczeć się nie uda, to obrzućmy obelgami
zakrzyczeć się nie uda, to obrzućmy obelgami 14.12.2017, 13:34
Niemniej reakcja wszystkich zelotów burmistrza wskazuje, że gmina znowu zapomniała, że ma obowiązek dać lokale dla eksmitowanych - bo wspólnoty nie mają gdzie eksmitować z wyrokami sądu...
Lokis
Lokis 14.12.2017, 16:07
Za twoich czasów gmina nie miała takiego obowiązku?
wyrzut sumienia
wyrzut sumienia 14.12.2017, 17:30
Jeśli na każdą krytykę obecnej władzy jakiś "zelota" szczeka - "za poprzednika tak było - TO NA CHOLERĘ BYŁO ZMIENIAĆ, jak wszystko po staremu?
Hodowca tucznikó
Hodowca tucznikó 14.12.2017, 19:23
Jak byłeś przy korycie to trzeba było zmieniać a nie tylko ryj wsadzić i siorbać jak najwięcej. Teraz twoje kwiczenie nikogo już nie interesuje
zoolog
zoolog 15.12.2017, 09:39
A ja myślałem, że Nikitiński Sawaryn i Miler to nie "ŚWINIE PRZY KORYCIE" - no i nie "siorbią przy jedzeniu"!

Hodowca tucznikó Wczoraj, 19:23 Jak byłeś przy korycie to trzeba było zmieniać a nie tylko ryj wsadzić i siorbać jak najwięcej.

Dosyć frajerstwa!
Dosyć frajerstwa! 14.12.2017, 14:10
To problem wspólnot i niby czemu my wszyscy uczciwi POdatnicy- mieszkańcy mamy sponsorować patologii mieszkania zastępcze albo wycieczki do Cannes?
dosyć bydlactwa!
dosyć bydlactwa! 14.12.2017, 14:26
Żeby potem czterech grobów w jednym roku z jednej kamienicy bydlaku nie było!

Doucz się prawa!!!
Cztery groby dla bezdomnych
Cztery groby dla bezdomnych 14.12.2017, 14:53
Gbyby nie te wycieczki na nasz koszt do Cannes to pewnie nie jedno miedzkanie by za to kupił, prawda warchlaku?
dość bydlactwa!
dość bydlactwa! 14.12.2017, 15:24
TY SKUR... Nick sobie przybrałeś????

A ILE NAKRADŁ SAWARYN Z NIKITIŃSKIM, SKORO ANI JEDNO MIESZKANIE NIE POWSTAŁO???

Cztery groby dla bezdomnych Dzisiaj, 14:53 Gbyby nie te wycieczki na nasz koszt do Cannes to pewnie nie jedno miedzkanie by za to kupił, prawda warchlaku?
Lokis
Lokis 14.12.2017, 16:08
No faktycznie - lepiej chyba zapewnić patologi mieszkanie niż wycieczkę do Cannes
cham lokis!
cham lokis! 14.12.2017, 17:24
Śp. Rysiu "samochodzik" był dla ciebie PATOLOGIĄ bydlaku! Lokis, weź leki, bo kuna ze strychu urzędowego cię zeżre!!!
Lokis
Lokis 14.12.2017, 19:25
Naucz się czytać - patologia POjechała na wycieczkę do Cannes. Ja o żadnym samochodziku nawet słowem nie wspomniałem to jakoś tobie on ciąży widać na sumieniu :-)
zgadzam się!
zgadzam się! 14.12.2017, 19:08
Dla tego psychopaty każdy poza wszystkimi z którymi rozmawia w lustrze to patologia!

cham lokis! Dzisiaj, 17:24 Śp. Rysiu "samochodzik" był dla ciebie PATOLOGIĄ bydlaku! Lokis, weź leki, bo kuna ze strychu urzędowego cię zeżre!!!
Czy jest na pokładzie lekarz?
Czy jest na pokładzie lekarz? 14.12.2017, 19:27
To dość dziwne że sam się ze sobą zgadzasz w kwestii własnych insynuacji
łowca chamskich debili
łowca chamskich debili 14.12.2017, 16:24
Ty matole do szkoły uczyć się, a nie bzdury z błędami pisać!
obrzydzenie
obrzydzenie 14.12.2017, 15:49
Psychopata nie ma żadnych hamulców! Bronić władzę przybierając nick "4 groby bezdomnych"?

A co - tragedia rodziny "samochodzika" to też wina każdego poza gospodarzami gminy?
Hodowca tuczników
Hodowca tuczników 14.12.2017, 16:12
Z tego co wiem to mieszkali tam gdzie im Heniu przydzielił kwaterunek, więc o co ciebie chodzi bo nie jarze? Daj mieszkanie - źle, nie daj też źle. Może ty knurze PO prostu dopierdzielasz się do wszystkiego jak sfrustrowany psychopata z manią prześladowczą?
wyrzut sumienia
wyrzut sumienia 14.12.2017, 17:32
Czyżby? A CO TY I TWOJA EKIPA ZROBIŁA PRZEZ TRZY LATA W TEJ SPRAWIE?
Przestań ciągle odsyłać do poprzednika - bo trzy lata temu mieszkańcy wybierali burmistrza a nie nędzną podróbkę poprzednika, który cały czas ma jedno wytłumaczenie" 'poprzednik robił to samo"!
Hodowca tuczników
Hodowca tuczników 14.12.2017, 19:29
Ja i moja ekipa od ponad trzydziestu lat hodujemy trzodę chlewną więc nic nie robimy w sprawie mieszkań komunalnych bo to nie nasza sprawa tylko gminy. Masz jeszcze jakieś głupie pytania kwiczący warchlaku?
zgadzam się!
zgadzam się! 14.12.2017, 19:10
"ale czego pan ode mnie oczekuje" - jak to było w telewizji przy innej sprawie. TVP!
nie moja kompetencja?
nie moja kompetencja? 14.12.2017, 14:51
Biedny śp. Rysiu "samochodzik" zresztą i cała rodzina. Ofiary "tumiwisizmu" ekipy "niech sobie sami radzą"!

Dosyć frajerstwa! Dzisiaj, 14:10 To problem wspólnot i niby czemu my wszyscy uczciwi Podatnicy- mieszkańcy mamy sponsorować patologii mieszkania zastępcze albo wycieczki do Cannes?

dosyć bydlactwa! Dzisiaj, 14:26 Żeby potem czterech grobów w jednym roku z jednej kamienicy bydlaku nie było!

Doucz się prawa!!!
dość bydlactwa!
dość bydlactwa! 14.12.2017, 15:25
Wrzucili chorych ludzi pozbawili nadziei - i tragedia!
straszne rzeczy panie kochany
straszne rzeczy panie kochany 14.12.2017, 19:31
Kto ich wrzucił i gdzie? Ponoć Piłat to nawet Jezusa załatwił!!!
senior
senior 14.12.2017, 12:06
Niezależnie od rasy, kwiczy każda świnka oderwana od koryta. Burmistrz to łebski facet, nie ma powodu aby ryzykował przepadek tego co osiągnął w życiu. Drodzy parafianie,oportuniści . Polak jest niereformowalny. https://www.youtube.com/watch?…
rózga
rózga 14.12.2017, 13:38
"...Polak jest niereformowalny..." a ja uważam,że to ty masz problem "seniorze" bo jak burmistrz przegra wybory,to też będzie kwiczał jak świnka oderwana od korytka ?? Myślenie nie boli,a rózga ma dwa końce!!!
"wieprze i knury" - taka kultura...
"wieprze i knury" - taka kultura... 14.12.2017, 14:30
Szkoda, że burmistrz Piłat był kulturalniejszy - bo jakby za każdym razem wyzywał Sawaryna i Nikitińskiego od wieprzy i knurów "co się pchają do koryta" - to ludzie poznaliby wcześniej ich wredny charakter!

Jak można każdy głos krytyki zawrzaskiwać wyzwiskami od świń, i tekstami "pchasz się do koryta"!

Co - na wybory chodzą tylko kandydaci i ich rodziny?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.12.2017, 20:22
Burmistrz Piłat zaufał kłamczuchom i wystawilli Go do wiatru , co mocno przeżywał .Myślał że rozmawia z poważnymi osobami , a jak było ..... Przypomnijcie sobie Państwo sami. bez odbioru...
Picoland
Picoland 14.12.2017, 14:19
rózga haaaaaa ty swoje mądrości to zostaw dla siebie haaaaaa twoje wizje się nie sprawdziły haaaaaa bo widzę że jesteś jedną z nich oderwaną haaaaaa od koryta :))
rózga
rózga 14.12.2017, 14:59
Picoland nie masz nic do powiedzenia tylko to haaaa,to nie śmieć niemoto,a kto tu będzie kwiczał za korytem to się wkrótce okarze
haaaaa
haaaaa 14.12.2017, 14:36
Jakubek - "ty masz wolne dzisiaj"?

Picoland Dzisiaj, 11:35 Masz dzisiaj wolne?
Senior seniorka a tak jakby komuś coś nie pasowało
Senior seniorka a tak jakby komuś coś nie pasowało 14.12.2017, 10:09
Jakie fochy strzela? Już sami nie wiecie co macie na tego Sawaryna napisać. Tak najlepiej napisać że nic nie robi a samo się robi. Na nic te wasze puste komentarze takimi tekstami mu nie zaszkodzicie. Prawda jest zupełnie inna należy się cieszyć że władzę przejął ktoś taki jak Sawaryn bo jeszcze trochę a gmina by popadła w całkowitą ruinę. Wyciąga ją z bagna w jakie wpakowali nas poprzednicy czego się nie chwyci to większe bagno. I proszę nie krytykować bo nie macie za co szukacie pierdół bo tak naprawdę to nie macie mu nic do zarzucenia. I nie musicie go pouczać jakie obowiązki ma burmistrz bo te obowiązki wykonuje należycie. A wiecie co jest najgorsze? Że ci co okradali gminę doprowadzili do ruiny dziś krzyczą najwięcej a dlaczego krzyczą? Bo im się skończyło koryto i chcą wrócić. Ale nie ma takiej opcji nikt już się na to nie nabierze. Możecie nie wiem co tu na niego napisać ludzie wiedzą swoje i swój rozum mają.
Nemezis
Nemezis 14.12.2017, 11:41
No dokładnie i kwiczenie jednego sfrustrowanego knura nie zmieni rzeczywistości
kalarepa
kalarepa 14.12.2017, 10:21
Senior a ty w tym UMiG nie masz co robić? Jakie ty stanowisko pełnisz? Wiceburmitrza?
Warchlaczek POpierduje z żalu za korytem
Warchlaczek POpierduje z żalu za korytem 14.12.2017, 11:42
Kwik, kwk, kwiiiiiiikkkkklk
wicek
wicek 14.12.2017, 11:01
Widocznie kierownicze :)
Senior
Senior 14.12.2017, 10:33
Mam dla ciebie smutna wiadomość. Moim pracodawcom jest ZUS. Przykro mi że cię zawiodłem.
zus
zus 14.12.2017, 13:26
A co masz rentę za chorobę psychiczną i w urzędzie dorabiasz?
ZUS
ZUS 14.12.2017, 19:32
Na rencie chorobowej nie można dorabiać
burza
burza 14.12.2017, 09:05
Dzięki "bezradny" za przypomnienie p burmistrzowi i radnym jaki jest zakres działania i obowiązki gminy. Po co gość pcha się na stanowisko burmistrza, jak nie ma ochoty pracować? Kolokwialnie mówiąc to chce tylko bywać, jak już tu ktoś zauważył? Waląc takie fochy strzela sobie w wielki brzuch na siedząco ?
Lokis
Lokis 14.12.2017, 11:45
Nie chce.mu się pracować? To wypad mi na darmowe wczasy do Cannes a Gryfino "samo" się podniesie z ruin po POprzednikach
wczasy w Raciechowicach
wczasy w Raciechowicach 14.12.2017, 13:28
Takie ruiny, że spłaty kredytów według planów poprzednika - a i jakoś forsa leży nie używana?
Forsa
Forsa 14.12.2017, 14:12
Dobrze że ty leżysz używany ( leżysz i kwiczysz)
!
! 14.12.2017, 14:32
Jaka nadwyżka jest w gminie? Dlaczego?
Długi i deficyt POprzedników
Długi i deficyt POprzedników 14.12.2017, 19:34
Nadwyżka jest bośmy POgonili tych co POtrafili przepić nawet ten pieniądz którego jeszcze nie było w budżecie
sesja to nie laurki pralinki i łubudubu do szafy
sesja to nie laurki pralinki i łubudubu do szafy 14.12.2017, 08:39
Burmistrz Sawaryn i starający się o urząd radny Sawaryn to dwie różne osoby! Przecież wszystkie sprawy powinny być załatwiane jawnie i przy wszystkich! A nie w zaciszu gabinetu na zasadzie „mojemu funflowi drogę i lampę, mojemu wrogowi wicie rozumiecie ni ma piniendzy” Żeby potem propagandziści zeloci pokazywali: proszę, ten radny/sołtys tyle załatwia, a tamten leń W OGÓLE GŁOSU NIE ZABIERAŁ!
A na sesjach rady tylko laurki, pralinki. I "łubudubu" podziękowania do prezesa Ochódzkiego.
zapomniał wół...
zapomniał wół... 14.12.2017, 14:35
Jak Sawaryn był radnym protestował, żeby wszystko załatwiać jawnie i na sesji. Jak został burmistrzem woli w zaciszu gabinetu obdarowywać swoich, odmawiać "zdrajcom"?
Knur POpierduje
Knur POpierduje 14.12.2017, 09:09
Kwik, kwik kwiiiiik
do knura co popierduje:):):)
do knura co popierduje:):):) 14.12.2017, 13:29
A ludzie myśleli że ty tylko palisz w gabinecie:):):)
Weź coś na gazy:)
Knur Popierduje Dzisiaj, 09:09
:)
:) 14.12.2017, 14:33
Może dlatego kopci w gabinecie, żeby smrodu pierdów nie było czuć???
Sołtys
Sołtys 14.12.2017, 08:33
Czyli strzelił focha
stary niedźwiedź mocno śpi
stary niedźwiedź mocno śpi 14.12.2017, 08:41
„Bim bam czegoś -znowu czegoś chcą -bim bam- jakaś eksmisja -bim bam -ale ja adwokat a nie komornik -bim bam- niech sobie sami eksmitują- bim bam -nie wiem o co się rozchodzi ale NA PEWNO TO NIE MOJA KOMPETENCJA -bim bam” gdzieś zadzwoniło niedźwiedź się obudził i nie wie w którym kościele.


A jak można eksmitować, jak nie ma gdzie?
do niedźwiedzia
do niedźwiedzia 14.12.2017, 14:40
Rewelacyjne! Coś zadzwoniło burmistrzowi o eksmisjach, nie wiedział w którym kościele to przywalił, żeby załatwić samemu. A niby jak, jak lokale dla eksmitowanych powinien przygotować samorząd?

stary niedźwiedź mocno śpi Dzisiaj, 08:41 „Bim bam czegoś -znowu czegoś chcą -bim bam- jakaś eksmisja -bim bam -ale ja adwokat a nie komornik -bim bam- niech sobie sami eksmitują- bim bam -nie wiem o co się rozchodzi ale NA PEWNO TO NIE MOJA KOMPETENCJA -bim bam” gdzieś zadzwoniło niedźwiedź się obudził i nie wie w którym kościele.


A jak można eksmitować, jak nie ma gdzie?
Picoland
Picoland 14.12.2017, 11:35
Haaaaa a co tobie grozi eksmisja rozumiem? Haaaaa i znowu czynszu nie płaciłeś? :))) Masz dzisiaj wolne?
:)
:) 14.12.2017, 13:30
Rozumiem, że ty w pracy walisz w klawiaturę:)

Picoland Dzisiaj, 11:35 Masz dzisiaj wolne?
Lokis
Lokis 14.12.2017, 12:10
Już od trzech lat ma wolne :-)
:)
:) 14.12.2017, 13:31
A to daje się zauważyć, że od trzech lat jak na wakacjach. W urzędzie nie ma, albo niezorientowany:)

Lokis Dzisiaj, 12:10 Już od trzech lat ma wolne :-)
drogie te wakacje. Dla podatników
drogie te wakacje. Dla podatników 14.12.2017, 14:38
Prawda. Na sesjach bywa rzadko, i jeszcze rzadziej na całych. W urzędzie też nie bywa codziennie.
Wicek też niekoniecznie równo z urzędnikami...
Wakacje i my jeszcze za to płacimy...
bezradny
bezradny 14.12.2017, 02:01
Gmina i jej spółka GTBS zarzuciła całkowicie budownictwo mieszkaniowe ponad trzy lata temu wraz przyjściem tej ekipy. Trudno ocenić czy to z lenistwa czy nieudolności. A burmiszcz zapomniał, że jest w gminie gospodarzem. Dla przypomnienia :
Rozdział 2
Zakres działania i zadania gminy
Art. 6. 1. Do zakresu działania gminy należą wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów.
2. Jeżeli ustawy nie stanowią inaczej, rozstrzyganie w sprawach, o których mowa w ust. 1, należy do gminy.
Art. 7. 1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:
1) ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej;
2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego;
3) wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz; 3a) działalności w zakresie telekomunikacji;
4) lokalnego transportu zbiorowego;
5) ochrony zdrowia;
6) pomocy społecznej, w tym ośrodków i zakładów opiekuńczych;
6a) wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
7) gminnego budownictwa mieszkaniowego;
8) edukacji publicznej;
9) kultury, w tym bibliotek gminnych i innych instytucji kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami;
10) kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych;
11) targowisk i hal targowych;
12) zieleni gminnej i zadrzewień;
13) cmentarzy gminnych;
©Kancelaria Sejmu s. 8/49
2017-10-13
14) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego;
15) utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych;
16) polityki prorodzinnej, w tym zapewnienia kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej;
17) wspierania i upowszechniania idei samorządowej, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej;
18) promocji gminy;
19) współpracy i działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 i 1948 oraz z 2017 r. poz. 60 i 573);
20) współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw. 1a. (uchylony)
2. Ustawy określają, które zadania własne gminy mają charakter obowiązkowy.
3. Przekazanie gminie, w drodze ustawy, nowych zadań własnych wymaga zapewnienia koniecznych środków finansowych na ich realizację w postaci zwiększenia dochodów własnych gminy lub subwencji. Przepis art. 8 ust. 4 i 5 stosuje się odpowiednio.

To jest z ustawy o samorządzie gminnym .Tak tylko dla przypomnienia. Ale ponieważ często gmina mówi, że nie odpowiada za bałagan komunikacyjny w mieście to dla przypomnienia proponuję zapoznanie się z punktem drugim cytowanego art. 7. To pan panie burmistrzu odpowiada za organizację ruchu drogowego w gminie. Nikt inny tylko pan.

















Mocno zdziwiony
Mocno zdziwiony 14.12.2017, 14:13
Za henia i maciusia też były te przepisy?
ustawa antykorupcyjna
ustawa antykorupcyjna 14.12.2017, 13:40
Przecież u tych burmistrzów zatrudnia się ludzi mających własną działalność gospodarczą - ty oczekujesz, że się przejmą innym prawem?

Ustawa antykorupcyjna nie jest przestrzegana!
Nemezis
Nemezis 14.12.2017, 09:11
Spać knurze a nie łudzić się POwrotem do koryta!!!!
słowo wychodzi...
słowo wychodzi... 14.12.2017, 13:32
Czy o Nikitińskim albo Sawarynie wypada mówić "spać knurze won od koryta"?

Pozostałe