Świąteczne spotkanie Bractwa Kurkowego Gryf

  • 16.12.2017, 10:22
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Świąteczne spotkanie Bractwa Kurkowego Gryf fot. TWS
W gryfińskim Klubie Nauczyciela stoły przykryte białymi obrusami oczekują na przybycie gości. Nieco innych gości. To gryfińskie Bractwo Kurkowe Gryf skrzyknęło się w piątek 15 grudnia 2017 r. na świąteczne spotkanie. Na stole w koszyczku opłatki, są też gałązki jedliny i świąteczne specjały. Pojawili się panowie w mundurach. Jest również ten najważniejszy – prezes Marek Woś. Zjawia się ksiądz Piotr, a wraz z nim świąteczny nastrój. Spotkanie rozpoczyna odczytanie fragmentu Ewangelii. Potem modlitwa i męskie, gromkie zaśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Prawie wszyscy z braci kurkowej zaprezentowali się w mundurach i z medalami. Oczywiście nie mogło zabraknąć króla kurkowego z pięknym srebrnym łańcuchem na szyi (złożonym z 21 ogniw), do którego przytwierdzony został mały kurek. Ileż dumy i radości jest w tych prezentacjach! I jakże wyjątkowe to świąteczne spotkanie kurkowej braci.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (36)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oost
oost 17.12.2017, 20:56
witam Bractwo Kurkowe- i mam prośnbe o wyjaśnienie czy się zajmuje to Bractwo, bo trzeba przyznać, że ciekawie sa ubrani . Czy chodzi o jakies tradycje historyczne, bo jesli tak, to nie krytykujcie, że ce się chcie, a nie siedzieć na kanapie i wszystko obrzydliwie krytykowac.
Jakie proste.
Jakie proste. 18.12.2017, 18:46
Strzelają.
postronny
postronny 17.12.2017, 22:22
Jak to na co? Szkolą wojska terytorialne. Ktoś musi uczyć podstawowych umiejętności strzeleckich!
Milosz
Milosz 17.12.2017, 12:01
Jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów.
zdjęcie nr 20
zdjęcie nr 20 17.12.2017, 15:30
Czy o nie chodzi?
cliwia
cliwia 17.12.2017, 08:31
Wystarczy, że Państwo wszystko widzicie , niestety nie wszystko rozumiecie
?
? 17.12.2017, 08:39
A co tu jest do rozumienia p Tamaro?
?
? 17.12.2017, 08:55
Czy takie działanie jest profesjonalne? No i prosba ,więcej dyskrecji, pani za dużo gada na temat różnych ludzi.
na opak
na opak 17.12.2017, 12:12
A to służby specjalne czy media? Bo zdaje się właśnie o to chodzi, żeby milczały odpowiednie służby a media mówiły. A nie odwrotnie...
!!!
!!! 17.12.2017, 03:47
Burmistrz to też chyba jest w tej organizacji ?
KRECIK
KRECIK 17.12.2017, 08:28
Chyba jest, ale p Tamara usuwa fotki tego pana jak zreszta widać, jedną przeoczyła, ktos ma przerośnięte ego ?
na opak
na opak 17.12.2017, 12:14
A czemu ma usuwać? Co to wstyd, że człowiek ma jakąś pasję?
kiciuś
kiciuś 17.12.2017, 13:09
Daj se siana babciu na opak
Nie pogrążaj się obciachowo
bratek
bratek 17.12.2017, 14:21
Większego obciachu niż w stroju na wykopki burmistrz mieć nie będzie. Bractwo Kurkowe ma swoje mundury, nie rozumiem o co chodzi? Że się burmistrz nie chciał dać sfotografować?
Włodzimierz
Włodzimierz 16.12.2017, 23:00
Kto to jest to Bractwo Kurkowe? Ja widzę tam starych komuchów, pozwalnianych ze swoich ciepłych posadek.
ira
ira 16.12.2017, 22:40
a co to za przebierance, to jest ekipa peerelu, same komuchy ale wszedzie dobrze gdzie mozna sie napic
bractwo
bractwo 16.12.2017, 21:42
a pani tamara nie widzie że ks wojciech tez jest???????????
!!!
!!! 17.12.2017, 03:48
Incognito.
przysłowie
przysłowie 16.12.2017, 20:20
Za mundurem panny sznurem!
feee
feee 16.12.2017, 20:41
Za mundurem tak ,ale nie za takim dziadkiem feeee
88
88 16.12.2017, 18:07
Co to za przebierańce w tych dziwnych mundurach z milicyjnymi pasami, koalicyjką , kordzikiem, co niektórzy z atrapami karabinków. To chyba nie nowe mundury galowe dla Obrony Terytorialnej ? Gdyby nie naszywka ' Poland ' pomyślałbym ,że to jacyś kwaczystowscy pogrobowcy NSZ. Może to zaproszone polonijne stowarzyszenie z Wielkiej Brytanii albo Ukrainy. Trepy ? Bo przecież nikt nie uprawniony nie będzie się obnosił z gapą w klapie.
Nie widzę wśród bractwa Poldka, który był jednym z założycieli tego gryfińskiego stowarzyszenia. Micha mi się uśmiechnęła, jak zobaczyłem moją dawną koleżankę. Wygląda czarująco .
AMELKA
AMELKA 16.12.2017, 17:26
Jak się siedzi pomiędzy dwoma księżmi to chodzi o rozgrzeszenie czy żeby lepiej wyglądało???
rozmowy kontrolowane
rozmowy kontrolowane 16.12.2017, 15:19
Bardzo wystawna wigilia.
No zgodnie z tradycją właściwie powinien być opłatek.
: Słusznie, słusznie, ale nie róbcie z tego zagadnienia. Najważniejsza jest tradycja. Podzielimy się jajeczkiem.
a kuku
a kuku 16.12.2017, 14:13
Burmistrza można "złapać" między garami w kuchni hehe przed p Tamarą nie schowa się, ta wszystko wyłapie. Ale ubaw !!

Pozostałe