Premier Morawiecki wziął udział w szczecińskich obchodach Grudnia ’70

  • 17.12.2017, 16:37
  • ZUW
Premier Morawiecki wziął udział w szczecińskich obchodach Grudnia ’70 Fot. ZUW
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki uczestniczył dzisiaj 17 grudnia 2017 r. w szczecińskich obchodach Grudnia ’70. W uroczystościach pod bramą Stoczni Szczecińskiej udział wzięli również wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, szef Urzędu ds. Osób Represjonowanych i Kombatantów Jan Kasprzyk, wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, wicewojewoda Marek Subocz oraz parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z Pomorza Zachodniego.

47 lat temu na Wybrzeżu trwały protesty, demonstracje i strajki robotników. W Szczecinie zostały krwawo stłumione przez ówczesną władzę – śmierć poniosło 16 osób, w tym wiele młodzieży i osób przypadkowo znajdujących się na terenie zamieszek. Stocznia Gdańska i Szczecińska otoczone były przez wojsko.

- Nasza wolność mierzy się krzyżami miłosierdzia, ale też krzyżami wartości i krzyżami wolności – mówił premier Morawicki podczas uroczystości. - Jesteśmy tym krzyżom winni wierności i wykonanie ich testamentu, a wykonanie to wolna, silna i sprawiedliwa Polska.

List od prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytała Halina Szymańska: „Bohaterowie szczecińskiego grudnia mają trwałe miejsce w panteonie Polaków zasłużonych dla naszej niepodległości”.

Podczas uroczystości odczytano Apel Poległych, była też salwa honorowa i składanie kwiatów pod tablicą i pomnikiem upamiętniającym ofiary Grudnia 70’.

Dalsza część uroczystości, w której udział wziął wicewojewoda Marek Subocz, odbyła się pod pomnikiem Anioła Wolności na placu Solidarności w Szczecinie.

ZUW

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 18.12.2017, 02:41
Dyzma
ali
ali 17.12.2017, 21:21
Podnoszę rękę za a nawet dwie jak tato premiera
robol
robol 17.12.2017, 19:25
Tylko modlitwa do Boga katolickiego ,wykopywanie trupów ,rozpamiętywanie tragicznej przeszłości i oczywiście bogaty Kościół Katolicki spowoduje potężny rozwój gospodarczy i ekonomiczny Polski!
Brawo panie Morawiecki
Józek Waligrucha
Józek Waligrucha 17.12.2017, 17:59
A kogo to obchodzi,pytam się kogo?
Miś Gogo
Miś Gogo 17.12.2017, 18:11
Kogo? Misia Gogo!

Pozostałe