Przebudowali pół kilometra drogi przekazanej gminie przez powiat

  • 18.12.2017, 08:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przebudowali pół kilometra drogi przekazanej gminie przez powiat fot. UG Stare Czarnowo
Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną nr 1355Z. Prace zakończono w grudniu 2017 roku.

Droga od dłuższego czasu wymagała modernizacji, tym bardziej, że Żelewo jest jedną z największych atrakcji turystycznych gminy Stare Czarnowo. Wieś położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Miedwie. W okresie letnim odwiedzają ją liczni turyści.

Ulicę, której odcinek został przebudowany, przekazało gminie Stare Czarnowo starostwo powiatowe w Gryfinie. Infrastruktura była w złym stanie technicznym, a nieliczne remonty w latach ubiegłych sprawiły, że w wielu miejscach nie tylko nie było asfaltu, ale również nie brakowało dziur.

- Stara droga to już przeszłość. Przebudowie poddany bowiem został odcinek w najgorszym stanie technicznym. Najważniejsze jest teraz, aby wszyscy uczestnicy ruchu, zarówno piesi, jak i kierowcy, mogli w bezpieczny i komfortowy sposób poruszać się po Żelewie - zaznacza wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Zmodernizowana przez Urząd Gminy Stare Czarnowo trasa to 515-metrowy odcinek, liczącej ponad 1,5 km drogi, stanowiącej główną ulicę Żelewa. Zakres prac objął rozbiórkę istniejącej nawierzchni, a także wykonanie nowej konstrukcji ze zjazdami do posesji. Po przebudowie jezdnia ma szerokość od 4,5 do 5 metrów. Koszt modernizacji to ponad 730 tys. zł.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

klos
klos 19.12.2017, 10:41
Oczywiście robi to za co bierze pensję, zresztą nie małą nic nie robi nadzwyczajnego ale za to na sesji będą podziękowania w znanym już nam mieszkańcom gminy Stare Czarnowo stylu;
łubu dubu łubu dubu....
Amelka
Amelka 20.12.2017, 16:45
Areczek robi kampanię??,??
mieszkaniec
mieszkaniec 19.12.2017, 11:14
Jak to takie oczywiste, to czemu poprzednik tego nie robił?!
Mieszkaniec  Żelewa
Mieszkaniec Żelewa 18.12.2017, 19:18
Pani Wójt po prostu Kobieta na medal, jak coś zrobi to po prostu na piątkę lub jak by powiedział uczeń na całą SZÓSTKĘ - dziękujemy za Żelewo nasz Pani Wójt - życzymy Radosnych Świąt i dobrych pomysłów w Nowym 2018 Roku a my będziemy o Pani pamiętać przy wyborach !!!
O co chodzi ?
O co chodzi ? 18.12.2017, 17:35
Zauważcie, że gmina Stare Czarnowo oddając ten odcinek zrobiła więcej niż gmina Gryfino na drogach gminnych przez cała kadencję. Gmina Stare Czarnowo to niewielka biedna gmina. Gmina Gryfino należy do najbogatszych w Polsce. Tu pani wójt jest za rozwojem gminy i inwestuje. W Gryfinie nie ma inwestycji. Nie budują mieszkań, nie rozbudowują strefy gospodarczej, nie sprzedają nieruchomości w mieście - czekają aż stracą wartość(?), nawet w drogi jeżeli ktoś tam inwestuje to marszałek albo starosta. Ale powiększają miasto aby ułatwić odrolnienie komuś gruntów.. Nieudolność czy celowe działanie ? Czemu ON nie bywa na sesjach. Nie chce być przy rozstrzyganiu o swoich gminnych sprawach ? Co ich interesuje jeśli nie gmina ?
Droga warta naprawy
Droga warta naprawy 18.12.2017, 12:33
A kiedy trasa turystyczna do ogrodu w Glinnej nie wymaga to dużo wkładu wystarczy zdjąć kamienie wyrównać pobocze i przełożyć ponownie, lasy powinny pomóc bo tam ciężki sprzęt jeździł....

Pozostałe