Marsz reniferów i wróżka Mikołajka to tylko niektóre z wielu atrakcji bożonarodzeniowego jarmarku

  • 19.12.2017, 11:07 (aktualizacja 19.12.2017, 12:51)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Marsz reniferów i wróżka Mikołajka to tylko niektóre z wielu atrakcji bożonarodzeniowego jarmarku fot. MOK Moryń
64 osoby wzięły udział w tegorocznym „Marszu Reniferów”, zorganizowanym podczas jarmarku z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Liczną grupę kijkarzy stanowili seniorzy z Goleniowa z Uniwersytetu III Wieku, którzy po raz kolejny przyjechali do Morynia specjalnie na marsz.

Zwycięzcami zawodów na dystansie 4 km zostali:

miejsce I - Małgorzata Baczyńska z Morynia (czas 27:56),

miejsce II - Konrad Rzymczyk z Goleniowa (czas 28:01),

miejsce III - Waldemar Przybylski z Goleniowa (czas 28:47).

Nagrodzono również najstarszego zawodnika, a był nim 79-letni Regimont Kindur z Goleniowa.

Podobnie jak w wielu sąsiednich miejscowościach, również w Moryniu jarmark świąteczny odbył się w niedzielę 17 grudnia 2017 r. w godzinach popołudniowych. Gospodarzami imprezy byli Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Moryniu, który był również fundatorem poczęstunku dla wszystkich odwiedzających.

Podczas samego kiermaszu prowadzona była po raz pierwszy sprzedaż choinek z prywatnej szkółki z Gądna. Tradycyjnie można było nabyć piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, książki dla dzieci i dorosłych. Wśród słodyczy górowały wyjątkowe, malowniczo zdobione pierniki. Można było również skosztować dietetycznego barszczu z uszkami wykonanymi z mąki razowej. Ciepłego klimatu dodawało duże ognisko, usytuowane niedaleko straganów. Na koniec burmistrz Morynia Józef Piątek oraz nowy proboszcz parafii Klępicz ks. Andrzej Lemieszko złożyli wszystkim mieszkańcom, wystawcom i gościom świąteczne życzenia.

Na scenie muzycznej sali Geoparku zaprezentowali się soliści i zespoły Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu pod opieką instruktor Ewy Kwiecień. Dzieciom dzielnie kibicowali rodzice i dziadkowie, którzy mogli usłyszeć młodych wykonawców w nowych aranżacjach kolęd
i pastorałek. Największą niespodzianką popołudnia był bez wątpienia pokaz magii w wykonaniu
iluzjonisty Apollino. Wraz z wróżką Mikołajką zabawiali małych i dużych, gromadząc przy tym licznie przybyłych mieszkańców gminy Moryń i nie tylko. Po występach ogłoszono i nagrodzono laureatów konkursu literacko-plastycznego pt. „Mój ulubiony bohater zimowy”.

 

Miejski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do organizacji ww. imprezy. Dziękujemy opiekunom świetlic wiejskich
i środowiskowych, uczestnikom zajęć świetlicowych, Kołom Gospodyń Wiejskich, wszystkim organizacjom, klubom i osobom indywidualnym. Szczególne podziękowania kierujemy do strażaków OSP w Moryniu, funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Chojnie oraz członków Koła LOK-DZIK w Moryniu - za zabezpieczenie trasy marszu i pomoc techniczną. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu – za pomoc organizacyjną. Za ufundowanie darmowego transportu mieszkańcom gminy Moryń serdecznie dziękujemy firmie „Przewozy autokarowe – Grzegorz Barylski”.

 

Marta Cacek

Miejski Ośrodek Kultury

w Moryniu

 

O moryńskim jarmarku bożonarodzeniowym napisaliśmy także tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/26307,wigilia-przy-ognisku-jedna-z-glownych-atrakcji-boz

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (57)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe