Aresztowano podejrzanych o napad na pocztę

  • 20.12.2017, 11:47
  • KWP Szczecin
Aresztowano podejrzanych o napad na pocztę
Policjanci, w toku śledztwa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, ustalili i zatrzymali 5 podejrzanych o rozbój w placówce pocztowej przy ul. Struga w Szczecinie. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Za rozbój grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło 24 listopada 2017 r. w godzinach popołudniowych. Do punktu pocztowego wtargnęło dwóch zamaskowanych sprawców, trzymających w rękach przedmioty przypominające broń palną. Zastraszyli obsługę i zażądali wydania pieniędzy. Ze znaczną ilością gotówki uciekli z miejsca zdarzenia.

Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Szczecinie, a śledztwo nadzorem objęła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Zabezpieczone ślady i przede wszystkim ustalenia operacyjne doprowadziły do wytypowania odpowiedzialnych za to przestępstwo. Zebrano materiał dowodowy wskazujących na udział w rozboju nie tylko dwóch napastników, ale jeszcze innych powiązanych z nimi osób.

Do zatrzymań doszło w tym samym czasie na terenie województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. W zatrzymaniach kryminalnych wspomagali funkcjonariusze z AT.

Dwóch podejrzanych zatrzymano w Świnoujściu, kiedy zjechali busem z promu ze Skandynawii.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szczecinianka
Szczecinianka 20.12.2017, 15:08
To byl napad na placowke in post a nie poczte polska i widac ze juz pracownice po tym daly noge z pracy bo do pup w Szczecinie wplynely wnioski o dwoch pracownikow do pracy biurowej z wymaganiami ze ho ho i oczywiscie za podstawowa pensje i na umowe zlecenie.wszyscy bezrobotni rzucili sie na to ha ha....
Krzysiek
Krzysiek 20.12.2017, 12:11
Podejrzewam, że wcześniej musiał tam wcześniej ktoś pracować, albo w srodku albo był listonoszem.

Pozostałe