Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Sekretarz Gryfina radzi planowanie wymiany dowodu na kilka tygodni przez utratą jego ważności

  • 29.12.2017, 19:54 (aktualizacja 30.12.2017, 02:48)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sekretarz Gryfina radzi planowanie wymiany dowodu na kilka tygodni przez utratą jego ważności TWS Dziś (29 grudnia 2017 r.) przed zamknięciem UMiG nie zauważyliśmy większych odwiedzin petentów.
Wiele osób w tym roku musiało wymienić dowód osobisty, bo kończy się jego dziesięcioletni okres ważności. Nie wszyscy jednak to zrobili. Mieliśmy sygnał od czytelniczki, że są problemy z odbiorem dokumentu związane z długą kolejką w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie. Otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie od sekretarz Ewy Sznajder.

Oto treść odpowiedzi z UMiG:

W odpowiedzi na Pańskie pytanie, uprzejmie informuję, że w Referacie Spraw Obywatelskich nie występuje zjawisko „końca ważności wielu dokumentów”.

Dowód osobisty każdego obywatela ma określony indywidualnie termin ważności i zgodnie z jego upływem każdy powinien złożyć wniosek o nowy dokument.

Dbałość o posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości jest obowiązkiem każdego obywatela RP. Ponieważ dowód osobisty jest wytwarzany w Warszawie, w Centrum Personalizacji Dokumentów, należy wziąć pod uwagę okres oczekiwania zarówno na wytworzenie, jak i na transport dokumentów. Tak więc warto sobie zaplanować wymianę dokumentu tożsamości przynajmniej na kilka tygodni przez utratą jego ważności, żeby się nie narazić na problemy z załatwianiem spraw w instytucjach, w których musimy dowód okazywać.

Informuję również, że nigdy nie zdarzyło się, żeby biuro Referatu Spraw Obywatelskich było nieczynne, ani też nie było sytuacji, w której 20-30 osób czekało w kolejce.

Obsługa interesantów odbywa się na bieżąco.

Ewa Sznajder

Sekretarz Miasta i Gminy

Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

 

Sygnał od czytelniczki umieściliśmy tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/26463,co-sie-dzieje-z-biurem-dowodow-pod-koniec-roku

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

chichot
chichot 07.01.2018, 23:50
W całej Polsce występuje zjawisko "końca ważności dowodów" a w Gryfinie NIE!

I na co było tyle obelg? Dziesięć lat temu kończyły się dowody książeczkowe, więc OWSZEM WYSTĘPUJE ZJAWISKO WIĘKSZEJ ILOŚCI!

Pani sekretarz tego nie wiedziała?
puenta z tvp!!!
puenta z tvp!!! 07.01.2018, 22:58
W całej Polsce do wymiany na przełomie roku 5 milionów dowodów, bo 10 lat temu skończyły się „książeczki” – a DZIELNE WŁADZUNIE NIE ZAUWAŻYŁY WZMOŻONEGO RUCHU!!!

I JESZCZE OBWINIAJĄ MIESZKAŃCÓW!!!
smutne
smutne 30.12.2017, 22:48
Niektórym słowo przepraszam nie przejdzie przez gardło, za to obelgi i wyzwiska bardzo łatwo...
chichot
chichot 07.01.2018, 23:50
Jak nie potrafią ogarnąć, ile dowodów traci ważność, to jak oczekiwać słowa przepraszam za niedogodności (nawet niezawinione ze strony urzędu)???
prymitywy po ohp-ie z PO won
prymitywy po ohp-ie z PO won 30.12.2017, 22:30
oszołom nie odpowiedział,no cóż można było się spodziewać,czekamy na posty przegranych i zdeprecjowanych!!!!!!!!
łowca debilnych ststystyk!!!
łowca debilnych ststystyk!!! 30.12.2017, 20:36
debilne statystyki!!!!prosty przykład- między godz. 8 a 11 jest ludzi słownie czterech, pomiędzy godz. 12 a 13 może przyjść osób 50,to są rzeczy tzw. płynne,strasznie poległeś gościu wyjeżdżając z taką głupotą!
kawusia
kawusia 30.12.2017, 22:29
Wystarczyło zwykłe przepraszamy za niedogodności - a nie jak w PRL albo u Barei - "awanturują się"
watt
watt 30.12.2017, 18:12
Sekretarz pochodzi ze zbyt dobrej rodziny aby kłamać pisze 88, ale w tym wypadku wiedzy nie ma. A druga sprawa to musi być grzeczna w stosunku do burmistrza, bardzo grzeczna.
przepraszam
przepraszam 30.12.2017, 16:38
Sekretarz nie dostała dekretu od napoleona, więc nie wiedziała co ma zrobić.
fan
fan 30.12.2017, 17:00
A gdzie jest Napoleon?
kopciuch
kopciuch 30.12.2017, 18:19
Jak to gdzie jest? Kopci.
ciekawy
ciekawy 30.12.2017, 18:35
wyjechał?
pawulon
pawulon 30.12.2017, 16:06
Jeszcze jeden komentarz
http://demotywatory.pl/4821644…
statystyk
statystyk 30.12.2017, 14:39
To, że stacja benzynowa czynna jest cała dobę GWARANTUJE, ŻE NIGDY NIE BĘDZIE TAM KOLEJEK? Bo "statystycznie" wychodzi jeden klient co kilka minut?

Kobieta trafiła na kolejkę. Co się zdarza. W dodatku urzędniczka musiała na chwilę wyjść. To też normalne.

A sekretarz zamiast przeprosić, wyjaśnić - zrobiła z tego wielką aferę!

Ciekawe czy w hipermarkecie znalazłaby robotę rzecznika, gdyby dziennikarz zwrócił się z pytaniem, czemu taka długa kolejka do kasy była, kiedy przyszedł.

Powiedziałaby wtedy: "trza było przyjść na początku grudnia?"
przepraszam - jedno słowo
przepraszam - jedno słowo 30.12.2017, 15:53
Zwykłe powiedzenie przepraszamy za niedogodności to byłoby za duże wymaganie?
Jako rzeczniczka hipermarketu długo nie popracowałaby...
pawulon
pawulon 30.12.2017, 13:54
Jest nas w gminie ok 30.000. Dowód ma ważność 10 lat, co oznacza, że rocznie wymienia się 3000 dowodów. Rok ma 50 tygodni, co daje 60 dowodów tygodniowo. 60 podzielić przez 5 dni pracujących daje 12 osób zgłaszających się po wymianę dziennie. Co godzinę statystycznie wymienia dowód 1,5 osoby. Kobieta twierdzi, że w kolejce było 20-30 osób? Tak duża rozbieżność świadczy o tym, że to wypowiedz nie merytoryczna, a objaw pieniactwa. Podobnie jak z dowodami osobistymi jest z PIT-ami. Co roku 30 kwietnia w US jest cyrk. Takie jest niestety nasze społeczeństwo, takie są rezultaty ogłupiania ,,państwa opiekuńczego''. Człowiek nie myśli o tym, że musi o siebie zadbać, załatwić swoje sprawy odpowiednio wcześnie, odłożyć trochę pieniędzy na ,,czarną godzinę''. Pić, pier...ić, nie żałować, bieda musi pofolgować. 500+, alleluja i do przodu. I oczywiście na koniec wszystkiemu winne jest pańswo (w tym wypadku samorząd, czyli mieszkańcy gminy) bo nie dało, bo długa kolejka, bo się należy, bo...
statystyka
statystyka 30.12.2017, 14:35
Pawulon to sobie wziąłeś z tą statystyką. Jak statystycznie wychodzi człowiek z psem na spacer to mają po trzy nogi?
fakt
fakt 30.12.2017, 14:39
Tak poszedł taką ludową statystyką.
śmiech
śmiech 30.12.2017, 18:38
Głupawe wyliczenia. W ten sposób pewnie gościu w żadnych kolejkach nie stoi, bo zakupy na Boże Narodzenie robi po Wielkanocy...
pawulon
pawulon 30.12.2017, 21:49
Nie robię żadnych specjalnych zakupów ani na Boże Narodzenie, ani na Wielkanoc. To nie są święta ,,wielkiego żarcia'' tylko przeżyć religijnych i duchowych. Gdyby nasz quazi-chrześcijański naród to rozumiał, to zakupy przed świętami nie różniłyby się od tych robionych w inne dni. Ale do tego potrzeba odpowiedzieć sobie na jedno, proste pytanie - quo vadis? Życzę miłego Sylwestra z TVP1.
mamusia robi i samo się znosi do domu? Na rodzinne święta?
mamusia robi i samo się znosi do domu? Na rodzinne święta? 30.12.2017, 22:27
Tak gadać może tylko „quasi chrześcijański” „macho” który nie pojmuje, że jak się spotyka cała rodzina to MUSZĄ BYĆ WIĘKSZE ZAKUPY. No chyba że chodzi do mamusi „na wyżerkę” i nie widzi, że to ona znosi wszystko do domu...
Obiad dla dwóch osób a obiad dla kilkunastu...
bez kitu
bez kitu 30.12.2017, 08:29
Jak ktoś jest toomanen i sądzi, że urząd za niego wymieni jego dowód to tylko o nim świadczy, bezmoozgi !!!
niestety
niestety 30.12.2017, 09:13
bez kitu, kitujesz - nie zrozumiałeś poprzedniego tekstu.
Olo
Olo 30.12.2017, 00:06
I gdzie jest ta rzekoma kolejka?
petent
petent 30.12.2017, 00:38
A gdzie jest ta urzędniczka teraz:)???
ha
ha 30.12.2017, 00:45
A co? Kolejka do niej czeka?
???
??? 30.12.2017, 01:11
A co, jest "noc urzędów"?
zawiadowca
zawiadowca 30.12.2017, 00:11
Na stacji PKP, ale odjechała.
Olo
Olo 30.12.2017, 00:03
I gdzie ta kolejka? Korytarz pusty! Czy redaktor dobrze widział pisząc artykuł?
petent
petent 30.12.2017, 00:35
A czy ty czytałeś artykuł, czy tylko po tytułach i obrazkach jedziesz?
zawiadowca
zawiadowca 30.12.2017, 00:11
Idź zobacz teraz czy stoi ta kolejka i za czym.
petent
petent 30.12.2017, 00:37
Jak pytanie burmistrza na zarzuty radnej, że trawa w mieście nie skoszona - "ale o którą zieleń pani chodzi"?
taaa
taaa 30.12.2017, 00:50
To Miler tak pytał!
nie tylko...
nie tylko... 30.12.2017, 01:09
Miler pytał o mapkę, gdzie jest dziura w asfalcie przy wyjściu z tunelu. O którą zieleń pani chodzi to pytał Sawaryn...
udana ekipa
udana ekipa 30.12.2017, 12:40
Jeden pyta o mapkę dziury 50 metrów od urzędu, drugi pyta o "którą zieleń pani chodzi"!
A trzeci z refleksjami o hałasie w mieście.
Udali nam się, nie ma co!
Sms
Sms 29.12.2017, 23:26
To jest odpowiedź godna naszej władzy. Dużo pisania o niczym. Jak zawsze wina mieszkańców i kropka.
d
d 29.12.2017, 22:21
A ja mam o tych paniach bardzo dobre zdanie.
zdziwiony
zdziwiony 29.12.2017, 22:30
O których paniach masz takie dobre zdanie, bo trudno się doczytać.
d
d 30.12.2017, 00:21
Dokładnie o paniach, które zajmują się dowodami osobistymi. Mój Tata, w czasie ciężkiej choroby musiał wymienić dowód, a leżał w szpitalu w Gryfinie. Pełne porozumienie z rodziną, która może w takiej sytuacji pomóc, cierpliwość i duży takt w trudnych warunkach szpitalnych.
fakt
fakt 30.12.2017, 09:38
Pewnie tak mogło być ale za czasów poprzednika i to po interwencji u burmistrza
d
d 30.12.2017, 16:08
To było w drugiej połowie tego roku. A fakty są takie: urzędnicy w sytuacjach, kiedy jest potrzebny podpis osoby, która wskutek zdarzeń losowych nie jest w stanie dotrzeć do urzędu, a znajduje się na terenie gminy są zobowiązani do przyjazdu do takiej osoby. To są obowiązki - i to jest fakt, a nie to, co piszesz. Żadnej interwencji burmistrza nie było. Druga sprawa, to sposób w jaki to robią. W naszym przypadku to był pełny profesjonalizm.
profesjonalizm
profesjonalizm 30.12.2017, 16:36
Ha ha zwłaszcza gdy o swoim profesjonalizmie pisze sama urzędniczka. Wystarczyło przepraszam. Trudne?
d
d 30.12.2017, 18:43
profesjonalizm Dzisiaj, 16:36
Twoje insynuacje nie zmienią ani faktów, ani mojej oceny. Obyś człowieku, nigdy nie znalazł się w takiej sytuacji, a jeśli się znajdziesz, bo życie pisze różne scenariusze, obyś trafił na takie panie. Bo choć jesteś dupkiem, źle ci nie życzę.
mniej pogardy, więcej życzliwości
mniej pogardy, więcej życzliwości 30.12.2017, 19:33
Ale przecież sama piszesz, przy okazji obrażając, że urzędniczki zachowały się ZGODNIE Z PRZEPISAMI - więc czemu niby ma być taki zachwyt? Po prostu wykonujecie robotę i nic ponadto!

d Dzisiaj, 16:08 A fakty są takie: urzędnicy w sytuacjach, kiedy jest potrzebny podpis osoby, która wskutek zdarzeń losowych nie jest w stanie dotrzeć do urzędu, a znajduje się na terenie gminy są zobowiązani do przyjazdu do takiej osoby. To są obowiązki - i to jest fakt, a nie to, co piszesz.
d
d 30.12.2017, 20:01
mniej pogardy, więcej życzliwości Dzisiaj, 19:33
To jest mój pierwszy wpis: "d Wczoraj, 22:21
A ja mam o tych paniach bardzo dobre zdanie."
Widzisz tu zachwyt?
To jest wyrażenie opinii, dobrej opinii, i przy niej zostaję. Twoje insynuacje i manipulacje nie mają żadnego znaczenia. Owszem, jest to wypełnienie obowiązków (urzędnicy mają takie obowiązki, nie wszyscy o tym wiedzą). Dla nie ważny jest styl, w jakim te obowiązki zostały wypełnione. Mniej pogardy człowieku dla ludzi, dla tych, co pracują i dla tych, co korzystają z tej pracy, także w sytuacjach wyjątkowych.
manipulacje i insynuacje
manipulacje i insynuacje 30.12.2017, 20:29
Według mnie zachwycasz się pracą, jeśli piszesz, że masz o nich bardzo dobre zdanie. Chociaż przyznajesz, że to ich obowiązek, nic ponadto...
A "manipulatorką i insynuatorką" to jesteś sama, uważając, że jak ktoś nie jest zadowolony z kilkunastoosobowej kolejki, w której był zmuszony stać to od razu jest pełen pogardy" wobec pracowników.

Rzecz nie w tym, że była kolejka, tylko że sekretarz pisze, że TO WINA MIESZKAŃCÓW. DOBRZE ŻE NIE NAPISAŁA WPROST, ŻE UPIERDLIWYCH!
d
d 30.12.2017, 20:49
Mam nadzieję, że ludzie, którzy czytają na tym portalu, czytają tekst rozumiejąc go. Do pań, które umiały się zachować w trudnej sytuacji: doceniam to, w jaki sposób została załatwiona sprawa mojego Taty. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
łowca pełowskich debili!
łowca pełowskich debili! 29.12.2017, 22:15
cóż tutaj za gnój jest?

Zmień nick. To ostatnie ostrzeżenie. Następnym razem komentarz po prostu zniknie, choćby jego treść była nie wiem jak inteligentna.
administrator
petent
petent 30.12.2017, 00:36
Jak ci gnój śmierdzi, to się może podmyj – bo póki ciebie nie było, nie śmierdziało...
troć
troć 29.12.2017, 22:29
Inteligentnie? Za duże wymagania. Przecież to niemożliwe!
petent
petent 30.12.2017, 00:33
Inteligencja to umiejętność myślenia... Faktycznie niemożliwe, żeby usunąć INTELIGENTNY wpis tego trolla..
polonista
polonista 29.12.2017, 22:06
Pani sekretarz powinna trochę poczytać i dokształcić się. Każdy obywatel, każdy powinien itd. Stylistyka słaba. Poza tym co to znaczy, że w referacie nie występuje zjawisko końca ważności wielu dokumentów? Pani chyba nie wie sama co to znaczy.
petent
petent 30.12.2017, 00:34
„rżnie głupa” jak kiedyś powiedział JKM o rządzie. Normalne, że jak przyjdzie kilkanaście osób na raz zrobi się zator. A jak dowody wydaje jedna osoba to musi czasem wyjść do toalety.
Ale pani sekretarz dała przykład klasycznej urzędasowej pychy i pogardy wobec „petenta” – jak w Barei!
łowca idiotów
łowca idiotów 29.12.2017, 22:03
Nieudolność urzędu wyjaśniająca konieczność korzystania przez urzędniczkę z toalety politycznym spiskiem - to dopiero odpał!
petent
petent 30.12.2017, 00:36
Do faktu, że była chwilowa kolejka dopisywanie teorii spiskowych, że to opozycja –paranoja! Może jeszcze Tusk z Putinem?
miki
miki 29.12.2017, 22:25
nie rozumiem tresci......
kiszka stolcowa
kiszka stolcowa 29.12.2017, 22:28
Bo treść żołądka wchodzi wiesz gdzie...
odezwa
odezwa 29.12.2017, 22:02
Do nieudaczników naszego pięknego miasta. Jak się nie ma pomysłów to najlepiej wyśmiewać lub krytykować. Bo tak jest najłatwiej.
petent
petent 30.12.2017, 00:32
Widać, że dla ciebie nasze miasto w ogóle byłoby najpiękniejsze bez tych "czepialskich" mieszkańców, co ciągle "krytykują, wyśmiewają"...

I żadnej refleksji, że może jednak mieszkańcy mają rację krytykując...
łowca pełowskich złodziei!!!
łowca pełowskich złodziei!!! 29.12.2017, 21:54
czyżby złodziejstwo pełowców gnębiło p. redaktorka?
chorobliwa nienawiść
chorobliwa nienawiść 29.12.2017, 22:02
Każde wytknięcie błędów czy potknięć władzy kończy się inwektywami.
petent
petent 30.12.2017, 00:31
Psychopatę poznaje się po tym, że reaguje tępym atakiem najgrubszymi inwektywami niewspółmiernymi do zarzutów. Jak ostatnio odnośnie worków przytrzymujących ozdoby na nabrzeżu – drobna acz widoczna wpadka estetyczna a wytoczone działa, jakby nie wiadomo o jaką zbrodnię oskarżano!

Pozostałe