Wybory odradzają Dni Gryfina, Chojny czy Trzcińska-Zdroju? Tegoroczna zasada - zastaw się, a postaw się

  • 04.01.2018, 19:05 (aktualizacja 04.01.2018, 23:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wybory odradzają Dni Gryfina, Chojny czy Trzcińska-Zdroju? Tegoroczna…
Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina raczej niechętnie jak do tej pory chciał wydawać duże pieniądze na coroczne święto miasta. W tym roku Dni Gryfina mają być „na bogato”! Rozmowy prowadzi się z Anią Dąbrowską i Sławomirem. Biedna Chojna, która jeszcze niedawno prosiła budżet państwa o pożyczkę i realizowała program naprawczy, planuje zespół z gwiazdą. Na Dniach Chojny ma bawić publiczność m.in. Cezary Pazura. W zeszłym roku był tylko skromny festyn rodzinny. Z kolei Trzcińsko-Zdrój, które nie może spiąć budżetu, także zamierza zaprosić Sławomira.

Włodarze zmieniają swoją dotychczasową politykę i głęboko sięgają do swojej kieszeni, a tak naprawdę do kieszeni podatników. W tym roku wybory samorządowe. Czy tylko wtedy zaczyna się myśleć o godziwej rozrywce dla mieszkańców i gości?

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hanka
Hanka 07.01.2018, 21:45
Sławomir - obciach, jak już chcą wydać pieniądze niech to będzie coś na poziomie. Mile wspominam teatry uliczne, które bywały w Gryfinie.
giedek
giedek 05.01.2018, 19:45
Ogarnijcie się malomiasteczkowicze.
lokos
lokos 05.01.2018, 18:01
Jakiegoś Sławomira..... Nie lepiej jakiś podrzędnych discopolowców, dobrych raperów, rock z normalnej polskiej półki i dj'ów za gaże samego Sławomira? każdy by miał coś tam dla siebie do słuchania, każdy by się bawił a nie grupka ludków którym podoba się "twórczość" sławka.
TW Boleś W.
TW Boleś W. 05.01.2018, 10:07
Redaktorku , to był spęd POd sądem z łobuzem od Pizzy . co wstyd teraz [isać prawdę ????

Wstyd obrazać ludzi. adm
odpocznij
odpocznij 05.01.2018, 10:40
Odpocznij. jak nazywasz "łobuzem" rosłego gościa przepychającego się przez tłum z pizzą to nie mów o wstydzie!
TW Boleś W.
TW Boleś W. 05.01.2018, 09:36
Ci (...) to niech se POchód zrobią na 1 Maja , a nie jakieś Dni Gryfina za kasę podatników .
żabka
żabka 05.01.2018, 09:24
Czyli pan Sawaryn przyznał się do winy, że nie ma co zaniżać poziomu Dni Gryfina. Lepiej Późno niż wcale
to nie takie proste
to nie takie proste 05.01.2018, 10:41
Tylko z zaniedbaniami to nie jest tak, że "pstryk" i z powrotem ranga imprezy wraca...
macius wykopany
macius wykopany 05.01.2018, 07:18
apsolutnie niemorzna siem zgodzic na to rzeby burmiszcz wydawal sfojom gazetowom wersje prafdy, robil jakies infestycje,imprezy,igszyska i wojenki na bogato bo to pszeciesz skuteczniejsze jezd jak muwienie moherom dziendobry na cmentarzu
Pawcio najarany
Pawcio najarany 05.01.2018, 08:08
Pawcio najarany? MÓWIENIE DZIEŃ DOBRY TO NIE JEST DLA CIEBIE NIEPOJĘTA RZECZ???
I to jeszcze "mówienie moherom na cmentarzu"?
Pawcio najarany
Pawcio najarany 05.01.2018, 11:16
Pawcio najarany kwiczy z rana na cmentarzu?
Lokis
Lokis 05.01.2018, 07:28
Okropność! Jak tak można kopać leżącego?
!
! 05.01.2018, 08:09
Poskarż się adminowi:). Przecież ty wszystkim mówisz dzień dobry pierwszy!
to nie takie proste
to nie takie proste 05.01.2018, 10:42
O ile zauważa. A po prostu nie zauważa...
Ostatnie trzy lata na Dni Gryfina byłem w Międzywodziu.
Ostatnie trzy lata na Dni Gryfina byłem w Międzywodziu. 05.01.2018, 00:48
To Sawaryn nie będzie chodził w mundurze ze stenem ? Co się porobiło. Ja chcę Arnhem 3.
bunia
bunia 05.01.2018, 00:02
Ania Dąbrowska jak najbardziej i kto jeszcze.....?
artysta
artysta 04.01.2018, 23:09
wybory czynią cuda :) tylko teraz trzeba podejść do sprawy jak władza pobawić się i głosować na kogoś innego :)
piosenkarz
piosenkarz 04.01.2018, 21:12
Kolejny sezon za nami.
A u was bez zmian w gablotce z pucharami.
Rozumiem, że łapiecie przez to mocną frustrację.
Pragnę was przeprosić za te wszystkie rzeczy.
Za które nawet nie powinienem.
obłęd
obłęd 04.01.2018, 20:47
co to za szatan w tym szaliku na zdjęciu??????????
gwóźdź
gwóźdź 04.01.2018, 21:10
Mietek liczy ile może wydać pieniędzy ;)
zmiana
zmiana 04.01.2018, 20:23
Jak się poczyta komentarze o "bezsensie" urządzania dni Gryfina w zeszłych latach, jak teraz "wyznawcy" wójta Gryfina uzasadnią, że burmistrz zmienił zdanie?
krętactwo ma krótkie nogi:)
krętactwo ma krótkie nogi:) 05.01.2018, 01:12
W poprzednich latach „zeloci” chwalili burmistrza, że „skończył z poronionym pomysłem” – a TERAZ „PORONIONY” NIE JEST JUŻ PORONIONY???
zmienił zdanie? dziwne :-)
zmienił zdanie? dziwne :-) 05.01.2018, 00:14
Pewna radna powiedziała Piłatowi prosto w oczy na sesji - JAK SIĘ NIE MA BUTÓW TO NIE KUPUJE SIĘ KOŻUCHA!

Jak w budżecie były same długi po POprzednikach to chyba normalne że wydatki na "igrzyska" się cięło na maksa tak aby na "chleb" starczyło.
durne powiedzenie!
durne powiedzenie! 05.01.2018, 01:13
Nogi w kożuch owiniesz, pleców w buty nie. Każdy Sybirak ci to powie.

zmienił zdanie? dziwne :-) Dzisiaj, 00:14 Pewna radna powiedziała Piłatowi prosto w oczy na sesji - JAK SIĘ NIE MA BUTÓW TO NIE KUPUJE SIĘ KOŻUCHA!
z kożuchem dłużej przeżyjesz niż z samymi butami...
z kożuchem dłużej przeżyjesz niż z samymi butami... 05.01.2018, 08:14
Jak radna była nakarmiona i bogata, to sobie mogła dyskutować o kozaczkach...

Durne powiedzenie, bezbłędnie wyłapane...
Lokis
Lokis 05.01.2018, 07:30
To nie jest durniu POwiedzenie o owijaniu lecz o kupowaniu ( inwestowaniu)
to nie takie proste
to nie takie proste 05.01.2018, 10:44
O inwestowaniu to też głupie powiedzenie lokis. I też każdy Sybirak ci wyjaśni, co ważniejsze do przeżycia kożuch czy buty...
NOGI KOŻUCHEM OCHRONISZ, PLECÓW BUTAMI NIE!
NOGI KOŻUCHEM OCHRONISZ, PLECÓW BUTAMI NIE! 05.01.2018, 08:11
DURNIEM JEST TEN, KTO POWTARZA BEZMYŚLNIE: KOŻUCH JEST WAŻNIEJSZY OD BUTÓW!
Ale masz rację, obecna władza wyznaje zasadę - najpierw hala, potem się pomyśli o dewastacji parku...
Patologia spod wierzowca
Patologia spod wierzowca 04.01.2018, 20:21
Miałam dziś rano obudzić się wcześniej
Dać małej śniadanko i gnać po zakupy
A potem się troszkę powłóczyć po mieście
Dać komuś po ryju i nie iść do ciupy
Nie mogę ja sobie ostatnio pozwolić
Na żadną zadymę, co kończy się paczką
Bo tatuś już siedzi, a trzeba z przedszkola
Odebrać Agunię, podrzucić sąsiadkom

Bryndza, bryndza codzienna
Bryndza, bryndza codzienna
Bryndza, bryndza codzienna
Patologia spod wierzowca
Patologia spod wierzowca 04.01.2018, 20:20
Miałam dziś rano obudzić się wcześniej
Dać małej śniadanko i gnać po zakupy
A potem się troszkę powłóczyć po mieście
Dać komuś po ryju i nie iść do ciupy
Nie mogę ja sobie ostatnio pozwolić
Na żadną zadymę, co kończy się paczką
Bo tatuś już siedzi, a trzeba z przedszkola
Odebrać Agunię, podrzucić sąsiadkom

Bryndza, bryndza codzienna
Bryndza, bryndza codzienna
Bryndza, bryndza codzienna
metafora
metafora 04.01.2018, 20:04
Hahaha, przez 3 lata był ślepy a teraz przejrzał na oczy?
jowitka
jowitka 04.01.2018, 20:01
Zaczyna się kupowanie wyborców. Ciekawe ile razy burmistrz z wickami pojawią się na scenie.
Nemezis
Nemezis 04.01.2018, 19:49
Większe fundusze na rozrywkę wynikają wyłącznie z faktu większych wpływów do budżetu i nie mają żadnego bezpośredniego związku z jesiennymi wyborami które zasłużenie wygra ekipa Burmistrza Sawaryna.

To chyba oczywiste że skoro gmina więcej zarabia to może więcej wydawać.... Aczkolwiek warto pamiętać że skorumPOwani POprzednicy nie ogarniali podstawowych praw ekonomii
zmiana
zmiana 04.01.2018, 20:26
Ale przecież w zeszłych latach nie mówiliście że "chcecie ale nie macie pieniędzy" TYLKO ŻE NIE CHCECIE BO DNI GRYFINA TO MARNOWANIE PIENIĘDZY!!!

Poczytaj sobie wpisy waszej ekipy przy artykułach o poprzednich dniach Gryfina!
Nemezis
Nemezis 04.01.2018, 20:33
Ty to do mnie kwiczysz czy do jakiejś ekipy którą tu w swej paranoi szukasz?
nie kwicz, nie kwicz, "ekipo":):):):)
nie kwicz, nie kwicz, "ekipo":):):):) 04.01.2018, 21:45
Nie widzę kwiczenia, widzę pisane po polsku. Ty tylko "kwiczenie" rozumiesz? Włącz translator...
łowca idiotów
łowca idiotów 04.01.2018, 19:59
O czym ty bredzisz człowieku? Przejrzyj ze zrozumieniem budżet. Większe wpływy do budżetu wynikają z dotacji z budżetu państwa na 500+ wypłacane w gminie. Z czego się cieszysz? Powtarzanie bzdur klepanych przez władzę tylko potwierdza ich przeświadczenie, że mieszkańcy to idioci. Użyj mózgu i przeczytaj dokumenty.
Nemezis
Nemezis 04.01.2018, 20:38
Większe wpływy do budżetu wynikają głównie ze wzrostu wpływów POdatkowych a te rosną wprost proporcjonalnie wraz ze wzrostem koniunktury gospodarczej w kraju i na świecie. Np. Polski PKB za 2017 wzrósł (szacunkowo) o ponad 4 %, u nas w Gryfinie ten wzrost jest nawet większy
łowca idiotów
łowca idiotów 04.01.2018, 21:04
To też, ale tak znaczący wzrost dochodów budżetowych ktorymi chwaliła i chwali się władza wynika właśnie z wypłaty w gminie 500+
Nemezis
Nemezis 05.01.2018, 00:17
Pieniądze z 500+ nie stanowią dochodów własnych gminy
mieszkaniec
mieszkaniec 04.01.2018, 20:27
Zgadzam się w zupełnosci z łowcą idiotów. Sawaryn z Nikityńskim myslą że w tym mieście zostali tylko starcy i idioci, a pierogi i grochówka pod kościołem też będą czy może we wrześmiu na wojence???
Borodino
Borodino 04.01.2018, 20:40
Trzeba dać ludziom chleba i igrzysk skoro tego pragną :-)))
zmiana
zmiana 04.01.2018, 20:26
Ich ekonomia bardzo trąci czasami Gomułki...

Pozostałe