piątek, 29 marca 2024 13:33

Zdobyli 4 pierwsze medale w Lidze Miast

Od startu w Koszalinie w święto Trzech Króli, 6 stycznia 2018 r., pływacy rozpoczęli tegoroczną edycję Ligi Miast. Cykl tych zawodów charakteryzuje się startami w czterech różnych miastach, a suma zdobytych punktów we wszystkich tych startach pozwala na koniec wyłonić najbardziej wszechstronnego pływaka i pływaczkę. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba klubów, bo aż 10. Po pierwszych zawodach UKP „Marlin”, które wystawiło 16 zawodników, zajęło 4 miejsce z 4 medalami, ustępując miejsca tylko tak dużym klubom jak Szczecin, Choszczno i Koszalin.

Autor: fot. UKP Marlin

W młodszej kategorii wiekowej 8-10 lat najlepiej wypadł Szymon Serafin, który daleko w tyle pozostawił swoich konkurentów i wywalczyło złoto na dystansie 50m stylem dowolnym i 5 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Nadia Majchrzak stanęła na najniższym stopniu podium po przepłynięciu 50m stylem klasycznym i była 32 na 50m stylem dowolnym. Tuż za podium na dystansie 50m stylem klasycznym stanęła Gabriela Krawczyk i jako 19 dopłynęła na dystansie 50m stylem dowolnym. Mikołaj Rosiak był 14 na dystansie 50m stylem klasycznym i 21 na dystansie 50m stylem dowolnym. Liwia Babińska uplasowała się na 20 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym i 39 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym.

W starszej kategorii wiekowej 11 lat dwukrotnie na podium stanęła Aleksandra Szewczuk, na drugim stopniu za 100m stylem grzbietowym i trzecim na dystansie 50m stylem motylkowym. Jacek Wodzyński był dwukrotnie 7 na dystansie 100m stylem grzbietowym i 200m stylem dowolnym. Weronika Małolepsza wywalczyła 8 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 9 na 200m stylem dowolnym. Miłosz Wróbel dwukrotnie dopłynął na 13 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym i 200m stylem dowolnym. Jan Staszak uplasował się na 16 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym. Karolina Fabian wypływała 17 pozycję na dystansie 200m stylem dowolnym i 20 na dystansie 50m stylem motylkowym. Oliwia Linkowska zajęła 20 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym i 24 na 100m stylem grzbietowym.

Pozostali nasi zawodnicy również popłynęli na miarę swoich możliwości i zajmowali miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Bardzo dobry występ zaliczyły nasze sztafety 4x50m stylem dowolnym. W młodszej kategorii wiekowej, w składzie: Mikołaj Rosiak, Gabriela Krawczyk, Nadia Majchrzak i Szymon Serafin zajęła wysokie 5 miejsce. Druga sztafeta w składzie: Kacper Kubiś, Liwia Babińska, Zuzanna Wojdyła i Bartłomiej Prokopowicz dopłynęła na 11 pozycji.

Również na piątym miejscu przypłynęła nasza starsza sztafeta w składzie: Jacek Wodzyński, Weronika Małolepsza, Miłosz Wróbel i Aleksandra Szewczuk. Druga sztafeta, w składzie: Jan Staszak, Karolina Fabian, Oliwia Linkowska i Wiktoria Iwan wywalczyła 10 pozycję