Mistrzowie ilustracji - wystawa

  • 10.01.2018, 13:57
  • Admin Admin
Mistrzowie ilustracji - wystawa
Przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry wystawa „Mistrzowie Ilustracji” prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość.

Każdy z nich wypracował własny, oryginalny styl graficzny rozpoznawalny na pierwszy rzut oka: smukłych linii Szancera nie sposób pomylić z dowcipną lapidarnością Butenki, a oszczędnej kreski Lengrena – z subtelnym realizmem Orłowskiej-Gabryś. Reprodukcjom towarzyszą napisane z przymrużeniem oka i skrzące się od zaskakujących ciekawostek sylwetki ilustratorów. Wystawa zapożyczyła swój tytuł od popularnej serii książek „Mistrzowie Ilustracji”, w której Wydawnictwo Dwie Siostry publikuje reedycje klasycznych tytułów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej grafiki książkowej. Poszczególne tytuły serii można wypożyczyć w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Gryfinie.

Dla dorosłych wystawa będzie sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa. Dla dzieci – spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które, mimo upływu lat, wcale się nie starzeją. Dla wszystkich bez wyjątku – okazją do obejrzenia świetnych ilustracji i zastrzykiem pozytywnej energii i uśmiechu. Wystawa powstała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach programu „Literatura i czytelnictwo”) i została nam udostępniona przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Zapraszamy do jej oglądania od 11 stycznia br. do końca lutego na II p. Biblioteki Publicznej w Gryfinie.

 

Biblioteka Publiczna w Gryfinie (JS)

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rocznica
rocznica 11.01.2018, 21:02
Alojzy Piontek, Uznali go za martwego. Tylko najbliższa rodzina miała jeszcze cień nadziei. Tymczasem przeżył i po niemal ośmiu dniach spędzonych w piekle, 780 metrów pod ziemią - wrócił do żywych. Właśnie dzisiaj mija 42. rocznica uratowania Alojzego Piontka, górnika z kopalni Mikulczyce-Rokitnica, który zjadł styl od łopaty i pił własny mocz, ale przeżył. Po wydobyciu na powierzchnię żył jeszcze ponad 30 lat! Nakręcono o nim film, napisano książkę i stworzono komiks.
czyt
czyt 10.01.2018, 20:50
polecam przeczytac ksiazke przechytrzyc diabla pisarza napoleon hill super ksiazka dostepna w ksiegarniach lub przez internet

Pozostałe