Z tymi jasełkami prezentowaliśmy się w trzech miejscach

  • 11.01.2018, 09:40
  • Admin Admin
Z tymi jasełkami prezentowaliśmy się w trzech miejscach Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radziszewie.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia nasi uczniowie przygotowali jasełka z pomocą nauczycielek: p. Katarzyny Gierek (religia) oraz p. Grażyny Zajkowskiej (muzyka). Zespół wykonawców składał się z aktorów oraz zespołu wokalnego naszej szkoły „Dziewczyny Grażyny”. Scenariusz jasełek w zabawny sposób przedstawił rolę zwierząt w narodzinach Jezusa. Nie zabrakło też głównych postaci, czyli Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy i królów. Kolorowa scenografia i starannie dobrane stroje dopełniły całości przedstawienia. Nieodłączną częścią jasełek były kolędy śpiewane przez „Dziewczyny Grażyny” z akompaniamentem nauczyciela: „Anioł pasterzom mówił”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „O gwiazdo betlejemska”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze” oraz „Lulajże Jezuniu”, w którym to utworze Oliwia Najda zagrała na flecie sopranowym pierwszą zwrotkę.

Jasełka dzieci zaprezentowały trzykrotnie. Premiera odbyła się w „Zagrodzie” 15 grudnia 2017r. na spotkaniu opłatkowym. Mieszkańcy oraz zaproszenie goście nagrodzili wysiłek młodych aktorów i zespołu wokalnego gromkimi brawami.

W dniu 22 grudnia jasełka zaprezentowano w szkole. Tym razem widzowie: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali przygotowane przez dzieci śpiewniki. Przedstawienie zostało wzbogacone o wspólne kolędowanie, a wykonano wszystkie znane zwrotki każdej kolędy. Było ich nawet kilkanaście!

Nasi artyści wyjechali też na konkurs. 5 stycznia w Centrum Kultury w Chojnie odbyła się XIX edycja Rejonowego Przeglądu Jasełek, w którym wzięły udział dzieci ze szkoły w Radziszewie. Pozostałe zespoły reprezentowały przedszkola i szkoły podstawowe w Chojnie oraz miejscowościach regionu. „Wystartowało”14 zespołów, a nasi uczniowie zdobyli III miejsce J Ciepłe słowa jury dotyczyły akompaniamentu „na żywo”oraz gry na flecie, co było wyjątkowe wśród wszystkich przedstawień. Gratulujemy sukcesu naszym artystom!

Grażyna Zajkowska

Admin Admin

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Parafianka
Parafianka 11.01.2018, 15:02
A czy to prawda, że Proboszcz Krzyżewski już nie jest Dziekanem?
Schutzengel
Schutzengel 11.01.2018, 16:13
awansował na dyrektora w Kurii
Parafianka
Parafianka 12.01.2018, 08:21
Bardzo śmieszne po prostu boki zrywać.
zdziwienie
zdziwienie 11.01.2018, 11:36
to kasia nie jest już w komunistycznej szkole na górce???
widz z Zagrody
widz z Zagrody 11.01.2018, 11:14
Gratulacje!

Pozostałe