Pieniądze na poprawę bezpieczeństwa

  • 11.01.2018, 13:45
  • Admin Admin
Pieniądze na poprawę bezpieczeństwa
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło cztery konkursy dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Na poprawę bezpieczeństwa przeznaczono 260 tys. zł.

W ramach zadania „Edukacja dotycząca zasad bezpiecznego zachowania podczas obozów dla dzieci i młodzieży na terenie lub w pobliżu lasu w sytuacji zagrożeń pogodowych” wykonawca przygotuje i przeprowadzi ogólnopolską kampanię społeczną. Akcja informacyjna będzie dotyczyła m.in. niebezpiecznych sytuacji na jakie są narażeni uczestnicy obozów oraz właściwych zachowań w sytuacjach zagrożeń pogodowych. Na realizację zadania przeznaczono 50 tys. zł.

Drugie zadanie to „Prowadzenie działań związanych z poszukiwaniem osób zaginionych oraz zapewnieniem wsparcia ich rodzinom”. Będzie polegało na prowadzeniu ogólnopolskiego, bezpłatnego telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci, a także działań informacyjnych, szkoleń i współpracy międzynarodowej w kwestii poszukiwania zaginionych. Dotacja na to zadanie wynosi 110 tys. zł.

Realizacja trzeciego zadania dotyczy przygotowania i przeprowadzenia ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczny senior – świadomy senior”. Chodzi o kształtowanie właściwych zachowań wobec zagrożeń na jakie narażone są starsze osoby w miejscu publicznym i w miejscu swojego zamieszkania. Dotacja na to zadanie wynosi 50 tys. zł.

Czwarte zadanie „Edukacja społeczna dotycząca bezpiecznych zachowań w obliczu zagrożeń terrorystycznych” obejmować ma działania wspierające edukację społeczną na temat bezpiecznych zachowań w obliczu potencjonalnego zagrożenia terrorystycznego także podczas podróży zagranicznych. Zadanie dotyczy również przeprowadzenia ogólnopolskich działań informacyjnych o prawidłowym reagowaniu na potencjalne zagrożenia m.in. podczas imprez masowych. Na realizację zadania przeznaczono 50 tys. zł.

Oferty należy składać do 29 stycznia 2018 r. korespondencyjnie na adres: Departament Komunikacji Społecznej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, ul. Batorego 5, 02-591 Warszawa, z dopiskiem „Edukacja dotycząca zasad bezpiecznego zachowania podczas obozów dla dzieci i młodzieży na terenie lub w pobliżu lasu w sytuacji zagrożeń pogodowych”.

O przyznanie dotacji mogą się ubiegać organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej MSWiA.

Piotr Pieleszek, Centrum Prasowe Wojewody

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 12.01.2018, 14:58
260 tys. zł to faktycznie poszaleją.
Błażej
Błażej 11.01.2018, 14:50
To strasznie małe pieniądze!
Jakub
Jakub 11.01.2018, 15:11
Ale i tak wygra i dostanie kase WOPR Gryfino , jak zawsze.

Pozostałe