Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Zalewa mi mieszkanie – skarżył się czytelnik. Wystarczyła interwencja igryfino aby pojawiła się ekipa PUK

  • 31.01.2018, 18:33 (aktualizacja 31.01.2018, 20:50)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zalewa mi mieszkanie – skarżył się czytelnik. Wystarczyła interwencja igryfino aby pojawiła się ekipa PUK Pan Wiesław Gluba mimo że cały czas pompował wodę, to i tak zalewało mu suterenę. Do dziś...
Trzy miesiące zalewało mu suterenę. W poniedziałek skontaktował się z naszą redakcją. Tego samego dnia wysłaliśmy pismo do burmistrza. Dziś pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przyjechali i w 2 -3 godziny przepchnęli kanalizację, tak że wody spod domu odpłynęły.

Pan Wiesław zerwał wykładzinę podłogi i panele. Ze studzienki od tygodni pompuje wodę aby nie pływał w domu. W ten sposób walczył z awarią w budynku komunalnym.

-W marcu ubiegłego roku pękła rura przy wjeździe budynku i zalała mi mieszkanie, które mam w suterenie. W listopadzie, kiedy była wysoka woda, zatkała się rura od wód deszczowych. W związku z tym, że to mieszkanie częściowo poniżej poziomu ziemi, w pomieszczeniach pojawiła się woda. To budynek komunalny, a ja sam nie mogłem tego zrobić, więc zgłosiłem się do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Mamy koniec stycznia, a PUK nie podjął żadnej akcji – skarżył się nam pan Wiesław Gluba z Chojny.

Rury drenażowe kiedyś odprowadzały ścieki. Po tym jak wybudowano oczyszczalnię, płynęły nimi tylko wody gruntowe. W zeszłym roku gdzieś się zapchały i przestały odprowadzać nadmiar wód do Rurzycy.

Mieszkaniec zgłosił do radnego Pawła Bucyka i jednocześnie zadzwonił do redakcji igryfino. Niezwłocznie, w poniedziałek, wysłaliśmy list do burmistrza Adama Fedorowicza. We wtorek byliśmy na wizji lokalnej i zrobiliśmy zdjęcia. Dziś (31 stycznia 2018 r.) w środę rano przyjechali pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych z Chojny i przepchnęli kanalizację tak, że woda w studzience opadła. Teraz trzeba osuszyć mieszkanie i podjąć się remontu.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 02.02.2018, 18:28
i co? planowali blisko trzy miesiąc , a chłopa zalewało?!
chojnianin
chojnianin 04.02.2018, 16:09
mam nadzieję, że PUK i gmina obciążą w udziałach właścicieli budynku a nie w całości pokryje to z naszych podatków... Gmina jest wlascicielem tylko jednogo z 5 mieszkan w tym budynku
obserwator Chojenski
obserwator Chojenski 02.02.2018, 18:16
u Pan redaktor zakłada, że w ciągu kilku godzin załatwi wszystko.. a z tego co widać było to PUK już w ubiegłym tygodniu walczył kolo Platana z odkopaniem jakiś studzienek... wiec raczej to było zaplanowane a nie wpływ jakiś zapytań do burmistrza.....
michał
michał 02.02.2018, 19:25
Nie ma to jak komentarze zazdrosnej konkurencji;)
Lidia Sz.
Lidia Sz. 02.02.2018, 04:46
A kto zapłaci za remont? Za opieszałość urzędników kto zapłaci? Lidia Sz.
Znajomy
Znajomy 01.02.2018, 20:25
Znam Tego człowieka ,mi jest go bardzo żal .Ciężko pracował żeby to mieszkanie wyremontować i doprowadzić do stanu możliwego do zamieszkania .Nie chodził po pomoc do nikogo i za własne pieniądze je wyremontował. A tu masz w zeszłym roku dwa razy Go zalało.Mieszkanie można było uratować gdyby urzędnicy i puk od razu zaczęli działać. Teraz w nagrodę kierownictwo z puk i urzędnicy powinni tam zamieszkać .
Wolność
Wolność 01.02.2018, 15:44
Cud nad Odrą. Musiał aż fatygować się do gazety, by szanowny PUK ruszył się do roboty, za co miesiąc bierze kasę. Gdyby nie to pewnie utonął by w tym bagnie .
może
może 01.02.2018, 22:48
A może PUK akurat na ten dzień zaplanował przyjazd i to przypadek?
kornik
kornik 02.02.2018, 19:27
No tak, cud - czekał, czekał a tu taki przypadek :):):)

Gdyby nie igryfino jeszcze długo pewnie byłoby....
list
list 01.02.2018, 12:00
To teraz burmistrz odpisze i poinformuje o swojej dobroci.
trzecia zmiana
trzecia zmiana 01.02.2018, 02:37
To rzeczywiście cud nastąpił!!!! Ja nie miałem takiego szczęścia.
Maciej Del Cannes
Maciej Del Cannes 31.01.2018, 21:39
Wspaniałe i operatywne jest igryfino dlatego bardzo proszę aby równie skutecznie interweniowali w sprawie śniegu!


Zima się kończy a Nikitinski jak nie załatwił śniegu na święta tak dalej nic nie robi w tej sprawie! Pogonić dziada do roboty!!!
Obserwator
Obserwator 31.01.2018, 20:23
Dobrze ze radny zareagował i pomógł bo niektórzy to nic nie robią. Pozdrawiam radnego Nawodna to że nie masz samochodu to nie znaczy że droga z chojna do nawodnej musi być w takich dziurach.
lokator
lokator 31.01.2018, 19:57
Tak to już niestety jest że gmina swoimi lokalami nie bardzo się interesuje.

Pozostałe