Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

PSONI z nagrodą ufundowaną z prywatnych pieniędzy burmistrza

  • 31.01.2018, 23:29 (aktualizacja 01.02.2018, 00:46)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
PSONI z nagrodą ufundowaną z prywatnych pieniędzy burmistrza fot. TWS
Kolejna prywatna comiesięczna nagroda burmistrza Gryfina Mieczysława Sawaryna tym razem została przekazana dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie. Spotkanie odbyło się 30 stycznia 2018 r. przy ul. Szczecińskiej w budynku, w którym mieści się Warsztat Terapii Zajęciowej. Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale wszyscy wiedzą, że są konieczne do zaspokojenia codziennych potrzeb.

- W życiu czasem liczy się chwila, a ta spędzona dzisiaj z wami dała mi bardzo wiele. To dobrze, że interesujecie się tym, co się dzieje w naszym mieście, że chcecie uczestniczyć w różnego rodzaju spotkaniach. Podziwiam wykonane przez was prace. Jestem pewien, że otrzymane pieniądze na pewno wam się przydadzą. Cieszę się, że choć trochę mogę pomóc - powiedział burmistrz Mieczysław Sawaryn, wręczając pieniądze jednemu z uczestników spotkania.

Nagrodzeni członkowie PSONI bardzo podziękowali, podkreślając że przy trwającym remoncie i adaptacji budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych każdy grosz się przyda. W spotkaniu uczestniczyli również radny Zdzisław Kmieciak oraz jego żona Wanda Kmieciak, którym potrzeby osób niepełnosprawnych nie są obce.

Przewodnicząca Zarządu Koła Elżbieta Wiśniewska opowiadała, jak wiele daje przebywanie z członkami stowarzyszenia, o zaangażowaniu personelu, pasjach i emocjach, o trwającym jeszcze remoncie.

Wanda Kmieciak poruszyła temat, do którego powracamy w każdym artykule na temat przyznawanych przez burmistrza nagród - że byłoby dobrze, gdyby inni chociaż spróbowali wziąć przykład z burmistrza i czasem ze swojej kieszeni dorzucili pieniądz na potrzeby innych.

W czasie spotkania poruszono wiele spraw dotyczących PSONI, mówiono m.in. o potrzebach niepełnosprawnych.

Nie zabrakło również wspomnień, w tym powrotu do szkolnych czasów: co się zbroiło i jakie żarciki wymyślano.

Dla uczestników warsztatów spotkanie i rozmowa z burmistrzem i radnym oraz jego żoną miały duże znaczenie. Mogli się nie tylko pochwalić swoimi pracami, ale również opowiedzieć o swoich oczekiwaniach i potrzebach, a przede wszystkim o oczekiwaniu na zakończenie remontu budynku przeznaczonego dla potrzeb osób niepełnosprawnych, mieszczącego się przy ulicy Szczecińskiej 33 w Gryfinie.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (30)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiler gryfinski
kiler gryfinski 04.02.2018, 17:30
nikt ci tyle nie da co ci mieciu obieca !!!! :)
acan
acan 03.02.2018, 22:06
Ten gość zaczął chyba kampanię wyborczą i teraz będzie wszystkich katował informacjami o robocie za którą bierze po prostu kasę od nas podatników? Dziennikarze szanujcie się i nas i publikujcie każdej bzdury wymyślonej żeby tylko zaistnieć.
.
. 03.02.2018, 15:29
Krwi Rysia z rak NIDGY Pan nie zmyjesz.
dopytywacz
dopytywacz 03.02.2018, 17:25
A możesz rozwinąć tą insynuację?
Oko
Oko 02.02.2018, 20:41
Łubu-dubu, łubu dubu... Bardzo wyrafinowany pijar. Trzeba ocieplić wizerunek przed wyborami jak ma sie taka słabą reputacje.
Artykuł sponsorowany?
uhaha
uhaha 02.02.2018, 21:09
Chyba igryfino sponsoruje burmistrza ;)
kasandra
kasandra 02.02.2018, 09:33
za te koperty płacimy wszyscy w opłatach za wodę śmieci i inne podatki więc pan burmistrz rozdysponuje odpowiednio budżet i nie robi szopki ,wiadomo zbliżają się wybory i dlatego takie parcie na szkło powiem tak panie Meczysławie pan wie i ja wiem że pan nie wygra
niepełnosprawny to nie znaczy głupi
niepełnosprawny to nie znaczy głupi 02.02.2018, 10:19
Prawda do tej pory nie interesował się burmistrz niepełnosprawnymi ( boi się czy brzydzi nie wiem) teraz "układy robi,wizyty,kasę daje" nawet niepełnosprawny zadaje sobie pytanie dlaczego nagle taka zmiana
Myśliże wygra znowu wybory ? Nie chcemy pana
kampanija
kampanija 02.02.2018, 22:29
Ani niepełnosprawnymi ani ludźmi z depresją, a teraz ma zdanie na każdy temat. Taki wstyd. To najmniej empatyczny i prospołeczny, zaraz po PN , człowiek na stołku jakiego znam.
kolega ze zmywaka
kolega ze zmywaka 02.02.2018, 20:22
Ty Maciusiu jesteś głupi a skoro nie nadajesz się do normalnej pracy (boisz się czy brzydzisz nie wiem) to i widocznie jesteś niepełnosprawny (fizycznie bo intelektualnie to z całą pewnością)
kolega po historii prądu
kolega po historii prądu 02.02.2018, 21:01
a co ty Pawełku wiesz o "normalnej pracy"? I "normalności"?
Fakt
Fakt 01.02.2018, 22:20
Punkt 1;z czyich pieniędzy ma leń wypłatę? - podatników
Punkt 2;z czyich pieniędzy wypłaca "nagrody"? - patrz punkt 1
Chciwy traci dwa razy
Chciwy traci dwa razy 01.02.2018, 23:04
SkorumPOwani POprzednisy mieli więkrze wypłaty ale zamiast dawac koperty to tylko je brali
POsadzić drania
POsadzić drania 02.02.2018, 07:41
Bo to banda złodziei i komunistów była ale przyszła kryska na Maciusia
Masz dobry nick, obłudniku...
Masz dobry nick, obłudniku... 02.02.2018, 00:49
Znowu ci się literki z wściekłości mylą! Wsadziłeś Sawaryna na minę z tym propagandowym pomysłem rozdawania jałmużny z fanfarami, fotografami itp. – i teraz na każdą krytyczną uwagę reagujesz psychopatyczną wściekłością!
5 10 15
5 10 15 01.02.2018, 23:11
Dawałeś czy mówisz to bo tak jest teraz?
Chciwy traci dwa razy
Chciwy traci dwa razy 01.02.2018, 23:58
Tak jest teraz ze dają koperty a przedtem tylko brali i zawsze wam było mało 
Masz dobry nick, obłudniku...
Masz dobry nick, obłudniku... 02.02.2018, 00:50
A co, obecnym łapówki do kopert się nie mieszczą, fake newsiarzu? Miałeś udziały, że taki zorientowany jesteś?
Korupcja jak w III świecie
Korupcja jak w III świecie 02.02.2018, 07:43
Nie ja jeden pucowałem się z kasą u Henia. Wszyscy dawali bo bez tego nic nie można było załatwić
ZAWIADOMIENIE O PRZESTĘPSTWIE!!!
ZAWIADOMIENIE O PRZESTĘPSTWIE!!! 02.02.2018, 08:33
Przyznałeś się do dania łapówki? Bo nie bardzo rozumiem twój slang...

Korupcja jak w III świecie Dzisiaj, 07:43 Nie ja jeden pucowałem się z kasą
burza
burza 01.02.2018, 21:01
Żyj i działaj (pomagaj) tak, abyś nie musiał się z tego przed nikim tłumaczyć, wyjaśniać, bo nie musisz, wiedząc o tym , że spełniasz dobry uczynek, a widząc swoje odbicie w lustrze, czuł do siebie samego szacunek z dobrze spełnionego obowiązku .
Borodino
Borodino 01.02.2018, 20:10
Brawo panie Sawaryn!
Ja
Ja 01.02.2018, 16:27
Fajnym ludziom gratulacje , zazdrosnikom; dziekujemy
J
J 01.02.2018, 16:18
A dlaczego zazdrościsz
Neri
Neri 01.02.2018, 14:36
Ten gość z wąsikiem i przylepionym sztucznym uśmieszku to może radny z Czepina?
Obiektywny.
Obiektywny. 01.02.2018, 18:32
Nie zazdrościć .
Obiektywny.
Obiektywny. 01.02.2018, 18:26
Nie zazdrościć.
Prawda
Prawda 01.02.2018, 18:24
Uczyć się i naśladować dobro.
Odp do 12.52
Odp do 12.52 01.02.2018, 13:53
No to na co czekasz gamoniu? Dawaj , idż w ślady Mietka, przecież gosć cały czas o tym mówi,że czeka aby ktoś mu pomógł w tym dawamiu. Najpierw zrób sobie bilans finansów stowarzyszenia,póżniej pisz o tej pomocy,którą dostają z gminy i starostwa.
POcztówka z Cannes
POcztówka z Cannes 01.02.2018, 12:52
Stowarzyszenie jest wspierane w swoich działaniach zarówno przez powiat jak i przez gminę Gryfino. http://www.psouugryfino.org.pl… Oczywiście warto podkreślić znaczenie wsparcia od prywatnych osób w tym np. ten tysiąc złotych od pana Sawaryna. Pamietajmy jednak że nikt nie ma monopolu na dobroczynność więc zamiast trollować możecie iść śladami Mietka i pokazać że jesteście lepsi/szczodrzy. Zapraszam Macieju!!!
Zaproś Pawła, czemu Macieja???
Zaproś Pawła, czemu Macieja??? 01.02.2018, 17:47
Pawełku, nie uważasz, że ten twój obiekt westchnień musiałby być pracowitym internautą, skoro każda krytyka tercetu to jego autorstwa...
Retoryczne pytanie
Retoryczne pytanie 01.02.2018, 18:33
A znasz kogoś innego kto ma tak zryty łeb jak trwale bezrobotny Maciuś?
retoryka tego smyka
retoryka tego smyka 01.02.2018, 18:56
Poczekaj do listopada, poznasz innych "trwale bezrobotnych", którymi gardzisz...
Listopad
Listopad 01.02.2018, 19:23
Tobą przez cały rok gardzą okradzeni i oszukani mieszkańcy
Wokulski
Wokulski 01.02.2018, 18:09
Niech żyje wsim wyimaginowanym napoelonskim świecie jak Rzecki. W listopadzie obudzi się z ręką w nocniku.
mango
mango 01.02.2018, 19:33
Po tych wpisach widać, że to podły człowiek. I jak taki może jakikolwiek urząd sprawować?
STR8
STR8 02.02.2018, 00:00
Przecież nie sprawuje urzędu bo POdlec dostał kopa w grudniu 2014 :-)))
Masz dobry nick, obłudniku...
Masz dobry nick, obłudniku... 02.02.2018, 00:51
Masz rację, widać, że ten od grudnia 2014 nadal nie sprawuje urzędu, tylko macha łapkami czerwony z wściekłości...
!!!
!!! 01.02.2018, 15:20
Tysiąc złotych - uuuuu, to powaga...
macius wykopany
macius wykopany 01.02.2018, 17:11
jatam tysionc zlotyh tobym hentnie wziol anie rozdawal jak mnietek co miesionc
piar
piar 01.02.2018, 17:45
Żeby pan burmistrz każdemu za tysiaka oferował fotki i cyrki, to pewnie taniej niż reklama wychodzi...
"odruch dobroci..."
"odruch dobroci..." 01.02.2018, 12:10
uważam.....
HE HE
Poszedł człowiek do jaskini lwa z marchewką na patyku ?
Przed wyborami ?
Po tym czego się dopuścił?
Przecież to burmistrz odpowiada za gminę te tragedie i kanty
Odruch dobroci ? Dobre określenie !
Desperat czy .....
ABBA
ABBA 01.02.2018, 12:33
Tutaj nie chodzi o Burmistrza ,ale kasę. Koszty utrzymania tak dużego budynku ( media, płace). Przecież była inicjatywa samorządu, kiedy stowarzyszenie przenosiło się na Szczecińską by wspólnie działać. Jaka była odpowiedź?
Sam chciałeś Grzegorzu Dyndało....
!!!
!!! 01.02.2018, 15:20
SDS powstał w obiecanej stowarzyszeniom kawiarni platana - chociaż to najfatalniejsza z możliwych lokalizacja!
:-)
:-) 01.02.2018, 17:47
W Lubanowie wszyscy uPOśledzeni się nie mieszczą więc musiała powstać ta filia pod platanem
A do Pniewa wciąż dochodzą...
A do Pniewa wciąż dochodzą... 01.02.2018, 18:50
"wszyscy upośledzeni się nie mieszczą w Lubanowie", bucu?
Za to dla ciebie biedny Sawaryn musiał budować ŚDS!!!
Trochę wdzięczności pasiołku
Trochę wdzięczności pasiołku 01.02.2018, 20:14
Tylko nie bucy upośledzony kmiocie ze wsi! ŚDS jest właśnie dla takich jak ty i będziesz miał blisko z autobusu czy pociągu.
do użytkownika popierdułek i pasionków
do użytkownika popierdułek i pasionków 01.02.2018, 21:02
buc - i to psychopatyczny. Ale pod platanem przyjmują chorych zdiagnozowanych...
???
??? 01.02.2018, 15:27
Jasne, najlepiej u Nas i dajta jeszcze kasiorkę...
uważam, że
uważam, że 01.02.2018, 11:37
Uważam, że nie można krytykować odruchów dobroci
to uważaj
to uważaj 01.02.2018, 12:31
To nie jest odruch dobroci, a wyrafinowanie!
POcztówka z Cannes
POcztówka z Cannes 01.02.2018, 12:43
W wyrachowaniu to nikt ci Maciusiu nie dorówna :)))
!!!
!!! 01.02.2018, 15:21
Pawełek wrócił do zwyczajów sprzed "odezwy Nikityńskiego"? Wszędzie widzi jednego wpisującego?
;-)
;-) 01.02.2018, 17:48
A co? Sklonowałeś się kwiczący ryju?
weź leki, bo po dwóch tygodniach znowu ci odbija!
weź leki, bo po dwóch tygodniach znowu ci odbija! 01.02.2018, 18:52
Ale "kwiczący ryju" z plamką między oczami czy bez? SKOŃCZ Z TYMI OBELGAMI PSYCHOLU!!!
To są komplementy maciusiu
To są komplementy maciusiu 01.02.2018, 20:15
Tobie już trzy lata odbija paranoiczna skorumPOwana POpierdółko
do użytkownika popierdułek i pasiołków
do użytkownika popierdułek i pasiołków 01.02.2018, 21:03
Oj Paweł, Paweł. Przeczytaj odezwę Nikityńskiego sprzed dwóch tygodni, bo widać zapomniałeś jej tekst...
krawiec
krawiec 01.02.2018, 10:14
Polityczna nagroda, to i polityczne komentarze. Mnie to nie dziwi.
Wolność
Wolność 01.02.2018, 10:32
Prywatne pieniądze prywatnym interesem rozdającego. Nie zaglądać do cudzej kieszeni.
sam prosi, żeby zaglądać...
sam prosi, żeby zaglądać... 01.02.2018, 18:54
Ale przecież on rozdaje właśnie po to, żeby tym się chwalić- to jak "nie interesować się"? Przecież po to ten szum medialny...
POcztówka z Cannes
POcztówka z Cannes 01.02.2018, 20:19
Gdyby portalik mógł coś napisać o twoich "sukcesach" w modrym lesie, to pewnie darowałby sobie relacje o comiesięcznym tysiącu złotych jakiegoś tam pana
O Sawarynie "jakiś tam pan":):):):)
O Sawarynie "jakiś tam pan":):):):) 01.02.2018, 21:05
Widać innych sukcesów władza nie ma, skoro "portalik" jak pogardliwie nazywasz pisze "o jakimś tam panu"!!!

Przy okazji - czyja to maniera "jakaś osoba", "ten człowiek"?
jakiś tam pan:):):)
jakiś tam pan:):):) 01.02.2018, 21:50
No się wydało, kto jest tą "pocztówką", co zniknęła po "odezwie Nikityńskiego", chi chi...
Andrzej
Andrzej 01.02.2018, 20:56
Ja na twoim miejscu bym się tego nie domagał bo tam padły słowa, które stawiaja was w bardzo złym świetle. Ale skoro się domagasz to o tym wkrótce...
jakiś tam pan:):):)
jakiś tam pan:):):) 01.02.2018, 21:50
A czy burmistrz przedstawił może jakieś racjonalne argumenty za lokalizacją ŚDS pod platanem?
KRECIK
KRECIK 01.02.2018, 08:24
Taaaa ktoś tu kombinuje jak naprawić zło wczsniej uczynione i to za te grosze? Rysiowi życia pan nie kupisz, ŚDS powinno być właśnie w tym budynku p Sawaryn, a nie pod platanem..a teraz ta pokazówka na otarcie łez? Uspokojenie własnego sumienia? Już się nic nie wróci i w pamięci zostanie
AAAA
AAAA 01.02.2018, 10:08
Jasne, ŚDS w budynku na Szczecińskiej, kasa dla stowarzyszenia i...nie wtrącać się ......
rysiu
rysiu 01.02.2018, 09:53
prawdę napisaliście krecik i tak nie zagłosujemy na tego faceta
oburzony
oburzony 01.02.2018, 09:47
To bezczelność mieszać te dwa wątki.
nie kombinuj
nie kombinuj 01.02.2018, 10:03
Oburzony to nie dwa a cztery wątki kasa Sawaryna
smierć rodziny Rysia
podprowadzony plan ŚDS
pożar tego domu
Łowca komuchów z BBSu
Łowca komuchów z BBSu 01.02.2018, 08:59
Maciusiu zachowaj swoje mądrości dla siebie - miałeś swoje 300 sekund i już pokazałeś co POtrafisz
Ja
Ja 01.02.2018, 08:15
Gratuluję panie burmistrzu , miłe i wzmacniające.
wyborca
wyborca 01.02.2018, 08:05
Brawo my
he he he