Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019

Jak ocenić jakość wykonania kasetonu reklamowego? Gdzie warto zamówić?

  • 1.02.2018, 09:08
  • Grupa Tipmedia
Jak ocenić jakość wykonania kasetonu reklamowego? Gdzie warto zamówić?
Kasetony reklamowe należą do jednych z najpopularniejszych nośników reklamy. Badania rynkowe prowadzone w branży marketingu i reklamy wskazują, że na ich wykorzystanie decydują się podmioty z różnych branż i sektorów gospodarki, niezależnie od rodzaju oferowanych produktów i usług, rozmiarów prowadzonego przedsiębiorstwa oraz lokalnych uwarunkowań związanych ze specyfiką prowadzenia działalności gospodarczej na określonym terytorium.

Duże zainteresowanie tego rodzaju formą reklamy związane jest przede wszystkim z jej powszechnością – usługi wykonania kasetonów reklamowych dostępne są powszechnie w każdej większej agencji reklamowej oraz u podmiotów zajmujących się produkcją nośników reklamy, ale także ze stosunkowo niskimi nakładami finansowymi, jakie należy ponieść dla wykonania stosunkowo dobrej jakości kasetonów. Oczywiście jednak – jakość wykonania poszczególnych nośników może się diametralnie różnić, w zależności od użytego surowca, sposobu montowania konstrukcji (stelażu) reklamy, a także materiałów wykorzystywanych dla przygotowania tak zwanego lica reklamowego, tj. płyty kasetonowej, na której umieszczane są treści reklamowe.

Spore znaczenie dla jakości wykonania ma także sama jakość wykonanego na kasetonie reklamowym nadruku. Dotyczy to zwłaszcza tych reklam, które przeznaczone są do ekspozycji na zewnątrz budynków i pomieszczeń. Wykorzystanie farb oraz innych materiałów, które nie będą zapewniać odpowiedniej odporności na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych, takich jak śnieg, deszcz, grad, promieniowanie słoneczne UV, w krótkim czasie doprowadzić może do uszkodzenia, a co najmniej – obniżenia walorów wizualnych przygotowanego nośnika reklamy. Takiej sytuacji uniknąć można decydując się na wykonanie kasetonów reklamowych z wysokiej jakości surowców i materiałów, które posiadać będą odpowiednie właściwości fizyczne i chemiczne, potwierdzane najczęściej zapewnieniami producentów oraz certyfikatami jakości.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Równie ważnym co wybór odpowiednich materiałów, z których wykonany ma być nośnik reklamowy, jest powierzenie jego produkcji sprawdzonemu podmiotowi. Jak wyżej wspomniano – kasetony reklamowe wykonywane są przez tysiące podmiotów w kraju. Nie wszystkie jednak gwarantują równie wysoki poziom świadczonych usług oraz pełne zadowolenie z końcowego efektu pracy. Chcąc uchronić się przed ryzykiem związanym ze złym wyborem wykonawcy, powinniśmy ograniczyć liczbę potencjalnych kontrahentów do sprawdzonych podmiotów, działających w branży reklamowej już od jakiegoś czasu. Zazwyczaj dysponują one odpowiednim zapleczem technicznym oraz doświadczeniem, które przekładają się na jakość wykonywanych nośników reklamy. Pomocnym jest też bazowanie na opiniach dotychczasowych kontrahentów danego wykonawcy, którzy udzielą nam niezbędnych porad oraz wskazówek. Wreszcie – nie można też zapominać o tym, że wysoka jakość wykonana zazwyczaj odpowiadać musi panującym cenom rynkowym. Już na wstępie powinniśmy więc odrzucić oferty opiewające na kwoty rażąco niższe niż te, które zostały zamieszczone w cennikach konkurencyjnych podmiotów.

Zobacz:
Wysokiej jakości kasetony reklamowe - Aurora

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe