Groził wysadzeniem Ośrodka Pomocy Społecznej. Recydywista Damian Ł. może pójść za kratki na 15 lat

  • 01.02.2018, 13:37 (aktualizacja 01.02.2018, 14:53)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Groził wysadzeniem Ośrodka Pomocy Społecznej. Recydywista Damian Ł. może pójść za kratki na 15 lat Fot. Policja
Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko Damianowi Ł. Mężczyzna podejrzany jest m. in. o to, że w dniu 3 listopada 2017 r. w Gryfinie w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, działając w warunkach recydywy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usiłował doprowadzić pokrzywdzoną do rozporządzenia mieniem ww. Ośrodka, grożąc wysadzeniem w powietrze jego siedziby. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął z uwagi na postawę pokrzywdzonej – informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Z ustaleń postępowania wynika, że podejrzany 34-letni Damian Ł. udał się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie i 2 listopada 2017 r. złożył wniosek o przyznanie mu pomocy finansowej. Następnego dnia ponownie zgłosił się do OPS, żądając wypłacenia środków pieniężnych. Gdy obsługująca podejrzanego pracownica ośrodka poinformowała go, że decyzja w jego sprawie jeszcze nie została wydana – zagroził, że jeśli nie otrzyma wypłaty pieniędzy, to kupi butlę gazową i wysadzi budynek.

Na miejsce niezwłocznie wezwano straż miejską oraz policję, której funkcjonariusze dokonali zatrzymania podejrzanego. Następnie na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie i obecnie zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy – informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 282 kk grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. Jednocześnie z uwagi fakt, że podejrzany działał w warunkach recydywy, grozi mu kara surowsza – do 15 lat pozbawienia wolności.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

porowaty
porowaty 03.02.2018, 01:20
Taki Iwan Groźny!
Frytki z chleba
Frytki z chleba 03.02.2018, 00:23
Terrorysta Gryfinski a teraz będziemy wszyscy darmozjada utrzymywać do kamieniołomów typa wysłać
endura
endura 02.02.2018, 20:58
W tym wypadku najbardziej potrzebny wydaje się być psychiatra.
MIESZKANKA
MIESZKANKA 02.02.2018, 15:57
OCZYWISCIE ZA DLUGO GRZEJE STOLEK ONA SIE NIENADAJE NA STANOWISKO DYREKTORKI. TA PANI OLA NAWET NIE WIEDZIALA CO TO JEST I CO ZNACZY SKROT ROR TA PANI TYLKO NADAJE SIE DO POSTAWIENIA W WITRYNIE SKLEPOWEJ Z KROTKA KIECKA ,ZE TYLEK WIDAC I Z CYCKAMI NA WIERZCHU
POMAGAM
POMAGAM 03.02.2018, 00:34
EWKA TY SIĘ JUŻ DO NICZEGO NIE NADAJESZ. PISZĘ CI TO WIELKIMI LITERAMI CHOCIAŻ PEWNIE I TAK NIE ZAŁAPIESZ.
Ciapaty
Ciapaty 02.02.2018, 22:06
Ja to bym tą Dyrektor (...)

Część komentarza usunięta. adm3
Sąsiadka
Sąsiadka 02.02.2018, 14:40
Osobiście znam Damiana sytuację i chodź dużo ma za uszami..jego groźby przez Panią Olę zostały bardzoo naciągnięte. Dla mnie pozbyla się problemu z tym ze oni są do pomocy a nie do "dobijania"..
Szczurek i wysadzanie budynku dobre..
Ani nie było użycia siły ani fizycznych szkód spowodowanych przez Damiana..jedynie wyszczekana buzia..bez komentarza zostawię postawę Pani Dyrektor..
Tak myśle
Tak myśle 02.02.2018, 20:54
Dla ciebie to może i był ,,Damian" ale dla starszych osób z ul. Kościelniej to był najgorszy
sort patologii,strach było przejść koło niego, jak patrzył swoim obłędnym wzrokie, ciągłe kradzieże w sklepach i rozboje, powinien być izolowany
Nachbar
Nachbar 02.02.2018, 13:49
Jak Ten na 15 lat za kratki , to ile musi odsiedzieć radny powiatowyza atak pizzą na przechodnia?
wątpliwy sukces
wątpliwy sukces 02.02.2018, 11:48
I ukarali gościa za niewyparzony język. Brawo pani Olu!
Upss
Upss 02.02.2018, 11:02
Głodnego nakarmić spragnionego napoić!
czarny
czarny 02.02.2018, 10:08
,,Straszny,, terrorysta ... Ciekawe za co by kupił butlę gazową , jak mu nie przyznali zapomogi ! Prawdopodobieństwo zagrożenia zerowe ! A paniusie biją larum na cały świat !I Wyjdzie tak : paniusie dostaną medal a gościu - nareszcie prawdziwą pomoc czyli wikt i opierunek - wiadomo gdzie ... CHWAŁA OPS na wieki !
I
I 03.02.2018, 00:36
EWKA POMÓŻ CZŁOWIEKOWI, JESTEŚ TAM?
efka
efka 03.02.2018, 00:55
Niech się Olka zajmie, za to ma płacone.
:
: 02.02.2018, 10:44
Na to wygląda, ze przekazali człowieka jak paczkę innym.
Obserwator
Obserwator 01.02.2018, 22:19
Czasem to nie ten typek co koczuje w kamienicy na przeciwko kebaba za krzysiem gdzie decha drewniana w oknie zamiast szyby
Obserwator
Obserwator 01.02.2018, 21:55
A to czasami nie (...)
Używaj słów uznanych za przyzwoite. adm.3
Obserwator
Obserwator 01.02.2018, 22:20
Ok przepraszam
Jola
Jola 01.02.2018, 21:42
Mogła pani z opsu dać mu bon na obiad czwartkowy we wtorek.
upss
upss 01.02.2018, 20:58
to byl szczur damianek
Zapomoga
Zapomoga 01.02.2018, 19:52
Pani dyrektor strasznie przewrażliwiona. Dziwne, że zawsze są z nią problemy, a mimo to dalej grzeje stołek... Dużo osób uważa, że już pora podzięklwać tej pani...
rzepak
rzepak 01.02.2018, 19:34
Tyle służb wezwali do tego przypadku że tylko pogotowia gazowego brakuje!
Eh dajcie spokój
Eh dajcie spokój 01.02.2018, 18:40
Tyle co ten gryzoń z nory za sklepem krzyś nawiwijał, to dawno już powinien dostać dwucyfrówkę
gumowiec
gumowiec 01.02.2018, 17:39
Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Każdy musi poznać smak gumy na milicji. Lać gumą ile wejdzie.
Pogromca kurwiłbów
Pogromca kurwiłbów 01.02.2018, 19:31
Gumowiec dobrze gadasz gumą tylko przez łeb
OK
OK 01.02.2018, 16:54
Zlikwidowac ten socjalistyczny twor. Przychodzi gościu który moglby isc do pracy po zapomogę. Smiech na sali a wy debatujecie czy nalezalo mu się czy nie. zlikwidować i swiety spokoj niech się ludzie za prace wezma.
Pogromca kurwiłbów
Pogromca kurwiłbów 01.02.2018, 16:21
Co za idiota mógł dęba zapalić stamtąd po co czekał ns psy kretyn jeden a jesli cos tam powiedział to pewnie w nerwach
Młynuś
Młynuś 01.02.2018, 16:47
I co by mu to dalo? Skoro dzien wczesniej wniosek z danymi zlozyl. Debil jakich malo. Ale to tylko szczur co za rajty i dziesiony siedzial. Teraz mu dowala za akt terroryzmu i znowu na gnide bedziemy musieli sie skladac. A ja moglbym osobiscie zaplacic za kule 9mm dla niego.
gang Olsena
gang Olsena 01.02.2018, 16:07
To teraz "zamachowcy" będa przychodzili po zapomoge na odpalenie swojej butli?
Wolność
Wolność 01.02.2018, 16:18
Zapomoga to zapomoga. Tak nie wszystko idzie na to co powinno

Pozostałe