Reforma oświatowa wdrażana jest sprawnie – zapewniał w Gryfinie wicekurator Jerzy Sołtysiak

  • 07.02.2018, 08:30 (aktualizacja 07.02.2018, 09:37)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Reforma oświatowa wdrażana jest sprawnie – zapewniał w Gryfinie wicekurator… fot. TWS
Zarząd Gryfińskiego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości zorganizował 6 lutego 2018 r. konferencję oświatową. Spotkanie odbyło się w siedzibie Komitetu PiS w Gryfinie przy ul. Bolesława Chrobrego i było poświęcone omówieniu zmian, które nastąpiły w systemie edukacji po pierwszym roku reformy. W konferencji wziął udział zachodniopomorski wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak.

- Jestem szczęśliwy i jest to dla mnie dużym przeżyciem, że właśnie u nas odbędzie się pierwsza konferencja mówiąca o reformie oświaty. Dla nas wszystkich dyskusja, jak wychowywać młodego obywatela na uczciwego człowieka i dobrego Polaka ma ogromne znaczenie. Młody człowiek oprócz wiedzy powinien otrzymać również od nas wrażliwość. Dobrze, że w tym spotkaniu uczestniczą nie tylko nauczyciele, ale także osoby z różnych środowisk, bo to jakim będzie młode pokolenie, jest istotnym dla każdego z nas – powiedział przewodniczący Zarządu PiS Tomasz Mirakowski.

-Reforma systemu oświaty jest dobrze zaplanowana, przeliczona, przedyskutowana i monitorowana – zapewniał zachodniopomorski wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak.

Podczas spotkania mówiono m.in. o niżu demograficznym, dostosowaniu sieci szkół do nowego ustroju szkolnego, o zatrudnieniu nauczycieli i braku specjalistów z niektórych przedmiotów (np. języków obcych), o finansowaniu oświaty, współpracy ze związkami zawodowymi.

Rafał Guga zwrócił m.in. uwagę na brak szczęścia do ministrów oświaty i o tym, że współpraca ze związkami nie do końca jest doskonała. A każda reforma, żeby była w miarę dobra, powinna być mądrze przeprowadzona. Mówił także o tym, że wielu nauczycieli ma cały etat, ale tylko dlatego, że pracuje w trzech placówkach. Pytań było sporo.

Omawiając wiele spraw i podsumowując obszerną debatę, wicekurator Jerzy Sołtysiak zapewnił, że reforma przebiega sprawnie i w miarę łagodnie dzięki dobrej współpracy ze wszystkimi podmiotami, którym zależy na dobrej polskiej szkole.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawa
Ciekawa 08.02.2018, 20:43
Do N. W czym?
N
N 08.02.2018, 19:34
PiS górą dobra robota!
Pacyfka
Pacyfka 07.02.2018, 23:45
Wygląda prawie jak spotkanie Związku Emerytów i Rencistów. Tylko ten facet rozparty w pierwszym rzędzie w szarej koszuli wygląda na nauczyciela wychowania patriotycznego.
Gazeta P.
Gazeta P. 07.02.2018, 23:11
Pan Rafał Guga z niektórymi pytaniami to powinien zwrócić się do pana burmistrza bo to do niego powinny być adresowane te zastrzeżenia.
kenzoo
kenzoo 07.02.2018, 22:10
Silna ekipa z Widuchowej!
Obserwator
Obserwator 07.02.2018, 21:53
Niektórzy już zapewniają sobie dyrektorowanie na kolejną kadencję....
fatum
fatum 07.02.2018, 22:09
Kogo masz na myśli?
exbelfer
exbelfer 07.02.2018, 09:56
"Sprawnie", bo szkoła to przecież jak wojsko - rozkaz i wykonać.

Pozostałe