Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019

Fundusz sołecki przyjazny mieszkańcom

  • 9.02.2018, 09:29
  • dost.
Fundusz sołecki przyjazny mieszkańcom Ubiegłoroczny wyjazd seniorów.
Wiadomo na co w Kołbaczu przeznaczony zostanie fundusz sołecki. Mieszkańcy tegoroczne środki wykorzystają m.in. na zajęcia rehabilitacyjne i rekreacyjne dla osób starszych oraz warsztaty taneczne z zumby czy fitness. Nie zabraknie wyposażenia świetlicy, a także zakupu sprzętu AED do ratowania życia, który następnie przekażą strażakom-ochotnikom.

Fundusz sołecki to specjalnie wyodrębnione środki w budżecie gminy. Gwarantują one realizację przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców. Tak tez się stało w Kołbaczu, gdzie odbędzie się szereg cennych społecznych inicjatyw. Co to będzie?

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Już w lutym rozpoczęły się zajęcia rehabilitacyjne i rekreacyjne. Warsztaty prowadzone będą w świetlicy wiejskiej w Kołbaczu. Uczestniczyć w nich będzie można w poniedziałek oraz czwartek od godziny 17 do 18. Tempo zajęć i forma ćwiczeń zostanie dostosowana do potrzeb uczestników, których udział jest bezpłatny.

Także od lutego, w każdy wtorek od godziny 19 do 21 ruszyły zajęcia taneczne. To zumba fitness. Bezpłatne warsztaty poprowadzi w świetlicy wiejskiej w Kołbaczu dyplomowana instruktorka.

- Cieszę się, że świetlica w Kołbaczu zaczęła tętnić życiem i organizowane są w niej uroczystości oraz okolicznościowe spotkania. Dodatkowy atut to fakt, że mieszkańcy tak roztropnie potrafią gospodarować funduszem sołeckim wskazując szczytne inicjatywy - podkreśla wójt Starego Czarnowa Marzena Grzywińska.

Pomysłów na wydatkowania sołeckiego funduszu było więcej. Kolejnym jest automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED). To wysoce specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w akcji zatrzymania krążenia.

- Coraz więcej miejsc użyteczności publicznej i instytucji zakupuje defibrylator AED, m.in. dworce, lotniska, czy centra handlowe. Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest priorytetem - przyznaje zastępca wójta gminy Marcin Krawczyk.

Więcej informacji na temat funduszu sołeckiego można uzyskać pod numerem telefonu: (91) 485 70 53, e-mailowo: [email protected] lub osobiście w siedzibie urzędu gminy.

dost.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obcy
obcy 11.02.2018, 12:12
Tak fajna ale nie z funduszu sołeckiego tylko z programu unijnego i nie Kołbacz w tym brał udział tylko cała gmina więc ściema jak pisać to prawdę bez samochwalstaw
Jasia
Jasia 10.02.2018, 12:14
I wszystko za darmo - świetna rzecz i też tam byłam " miód i wino piłam '' - Koszalin i okolice. A tak to człowiek tylko w domu siedział i mało gdzie się jeżdziło , bo ciągle krucho na tej rencinie, a póżniej emeryturze - dziękuję P. Wójtowej i P. Tomkowi.
DARMO
DARMO 14.02.2018, 09:59
Nie ma NIC ZA DARMO. Koszta były i ktoś za nie zapłacił.
zadowolona
zadowolona 9.02.2018, 10:52
Fajna to była wycieczka.

Pozostałe