Nie budują mieszkań, a kpią z „roszczeniowej klienteli”

  • 13.02.2018, 20:51 (aktualizacja 13.02.2018, 21:08)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie budują mieszkań, a kpią z „roszczeniowej klienteli”
Zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych w przyszłości powinno odbywać się poprzez budowę nowych lokali - jeżeli potrzeby mieszkańców są większe niż możliwości lokalowe gminy, to jedynym rozwiązaniem jest tak naprawdę powiększenie zasobu mieszkaniowego – taką odpowiedź dostaliśmy z Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie, gdy wiceburmistrza Tomasza Milera pytaliśmy o mieszkania socjalne i tymczasowe dla mieszkańców będących w trudnym położeniu.

Przez 4 lata obecna gryfińska władza nie wybudowała ani jednego mieszkania komunalnego! Tym wcześniej zajmowało się Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Na ostatniej sesji radny Zenon Trzepacz – zaufany człowiek burmistrza Mieczysława Sawaryna - kolejny raz zaatakował ludzi korzystających z mieszkań komunalnych. Dziś brat wiceburmistrza – Kamil Miler skrytykował w swoim tygodniku „roszczeniową klientelę opieki społecznej”. Skarży się tam Tomasz Miler, że „niektórzy otrzymaną pomoc traktują jako coś, co im się bezwzględnie należy”.

-Ktoś dostaje z gminy mieszkanie komunalne i nie wywiązuje się ze swoich obowiązków – zauważa Tomasz Miler.

A my pytamy co z władzami, które nie wywiązują się z zadania budowy mieszkań komunalnych, socjalnych i tymczasowych? Różnie w życiu bywa i nie wszyscy to „roszczeniowa klientela”, którą władza ma wytykać palcami!

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (189)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mocca
mocca 16.02.2018, 17:21
Z mieszkaniami komunalnymi to wielki skandal i to dowód na to,z ę ta ekipa nie potrafi rozwiązywać problemów społecznych!
polan
polan 15.02.2018, 20:12
Teraz potrzebny jest jeszcze miecz excalibur którym będzie można odrąbać łapy, które biorą pod stołem.
Kot
Kot 15.02.2018, 14:02
No pięknie...a co na to Rada Nadzorcza TBS-su?
Kuba
Kuba 15.02.2018, 12:48
Skąd macie takie informacje o tej Łużyckiej ? Toż to był by kryminał albo decyzja wariata.
z ręką w nocniku
z ręką w nocniku 15.02.2018, 15:12
Podobno NSA nakazał aby WSA w Szczecinie uchyliło sprzeczny z prawem plan miejscowy dla Łużyckiej i dlatego gmina nie może wykonać swoich inwestycji
prob.
prob. 15.02.2018, 20:18
Jak to jest, że ukrywał to wszystko przez te kilka miesięcy? My jako mieszkańcy, radni, przedsiębiorcy i cała reszta powinniśmy o tym wiedzieć.
łowca idiotów
łowca idiotów 15.02.2018, 19:14
Dlaczego kłamiesz cymbale? Bzdura totalna.
Meg
Meg 15.02.2018, 15:37
realizuje wytyczne 100 procentowego właściciela firmy - czyli gminy...
:)
:) 15.02.2018, 13:03
Jedno WCALE nie wyklucza drugiego:):):)
precz z pogardą
precz z pogardą 15.02.2018, 10:30
Pogarda milionerów z urzędu wobec "roszczeniowej klienteli" której nie stać za uczciwie zarabiane pieniądze na kupno mieszkania, więc przez całą kadencję nie wybudowali ani jednego mieszkania komunalnego jest niewyobrażalna.

Naprawdę kuna ze strychu byłaby od was lepsza, JAŚNIE PANOWIE - przynajmniej korzysta z wyposażenia sali ślubów...
:D
:D 15.02.2018, 08:47
Psy szczekaja karawana jedzie dalej. co z tego ze tu będzie lament ? jak i tak się to nie zmieni :) i niby kto z nimi ma wygrac następne wybory słucham ? kto jest tym socjalista co wam wybuduje osiedla domow. przy okazij ci pracujący tez tam zamieszkają na koszt państwa :) i tak sobie będziemy zyc w idealnym socjalizmie. wszystko dam dadza za darmo :D
:D
:D 15.02.2018, 10:40
zadałem proste pytanie a tu pis pis ... chcecie innej władzy to napiszcie kto to ma być. nie ma dla nich konkurencji wiec nastepna kadencje maja w kieszeni...
kulson
kulson 15.02.2018, 15:48
ujawnienie się konkurencji to hasło do ataku trójcy, szczególnie tego co z narodowcami, ale juz czas
i żyj dalej w tym przekonaniu:)
i żyj dalej w tym przekonaniu:) 15.02.2018, 11:29
Widzę, że jedynym, z kim rozmawiasz to ty sam:) 8:47 odpowiadasz o 10:40:):)
??
?? 15.02.2018, 11:16
....za kogo się uważasz oszołomie? że ktoś tu ma cię słuchać?
Pp
Pp 15.02.2018, 10:54
He he he
Tak bardzo chcesz wiedzieć i myslisz, że tymi komentarzami SPROWOKUJESZ kogoś do uchylenia rąbka tajemnicy? Infantyly gostek!! " A na pocieszenie powiem ci,że" każdy inny, oby nie Sawaryn będzie lepszy" jak to kidyś głosił pewien pan, no i miał rację !!
:)
:) 15.02.2018, 11:30
dokładnie tak - każdy lepszy od tego tercetu!
do psa, co szczeka
do psa, co szczeka 15.02.2018, 10:08
PiS
precz z pogardą
precz z pogardą 15.02.2018, 10:27
Dokładnie - nazwano tu prezesa partii wprowadzającej mieszkanie plus "zgredem" i "ramolem" - i to by było na tyle w kwestii zbieżności poglądów milionerów z urzędu z linią PiS...

waliza Wczoraj, 10:54 Nie trzeba być zgredem i starym ramolem żeby umieć liczyć, aby policzyć, że nie opłaca się budować mieszkań przez gminę.

ramol i zgred Wczoraj, 11:27 Nie na darmo Sawaryn przed czterema laty wypisał się z PiS - "mieszkanie plus" wymyślił według niego "ramol i zgred"?

market garden Wczoraj, 15:42 Nazwać prezesa partii wprowadzającej "Mieszkanie plus" RAMOLEM I ZGREDEM? To już nie głupota.... to skierowanie do psychiatry...
:)
:) 15.02.2018, 11:30
bo ich poglądami są pieniądze - a nie jakieś przekonania...
budrys
budrys 14.02.2018, 22:52
Czego to jeszcze przed wyborami nie wymyślą. Ale ta roszczeniowa klientela to strzał w kolano.
nikt nie wymyśliłby lepiej...
nikt nie wymyśliłby lepiej... 14.02.2018, 23:23
Ale to nie "roszczeniowa klientela" mieszkańców miasta przerwała remont Łużyckiej - bo się znudziła zabawa...
innowacja
innowacja 14.02.2018, 23:50
daliby "złotej rączce" szast prast i całą Łużycką z kanalizacją by wymienił! A tak męczy się z trzecim zestawem mebli do dawnej sali ślubów w tej kadencji...
Tomek kutałowski
Tomek kutałowski 14.02.2018, 22:21
TOMASZ NIE WSTYD CI !!!!!!
macius wykopany
macius wykopany 14.02.2018, 21:07
f tem miejscu pszypomne rze ta ekipa jezd beznadziejna i nafet w ulamku promila niejezd tak kompetentba jak ja wienc czeba ih POgonic w najbliszszyh wyborah bo mnie sie kasa kunczy i POczebuje fotela dla prafdziwego fahofca
Pawcio najarany?
Pawcio najarany? 14.02.2018, 21:41
Pawcio najarany? Niezawodnie pojawia się, gdy brakuje argumentów...
Ciekawski
Ciekawski 14.02.2018, 19:10
Zastopowanie remontu Łużyckiej to powinien być kryminał. Czy chodzi o pola , które mają być włączone do miasta a po których pobiegnie obwodnica ale już jako po gruntach miejskich ? To kilkunastokrotny jeżeli nie kilkudziesięciokrotny wzrost wartości wykupywanych gruntów. Kto zyska ? Spójrzmy na mapę.
zasadne pytanie
zasadne pytanie 14.02.2018, 19:29
Nie tylko zastopowali gminną kanalizację ale przez nich spadły z kalendarza inwestycje GDDKIA i wojewódzkie...
orwllowskie ministerstwo prawdy
orwllowskie ministerstwo prawdy 14.02.2018, 20:38
Nie potrafili przygotować wymiany kanalizacji to jak z Orwella uzasadniają że "dla dobra mieszkańców" Łużyckiej nie skończą przez wiele lat!
z Łużyckiej
z Łużyckiej 14.02.2018, 19:21
Sam jesteś jak kryminał. Jestem mieszkańcem łużyckiej i ciesze się z podjęcia prac dla usprawnienia ruchu.
z Pniewa
z Pniewa 14.02.2018, 20:15
To ty nie mieszkasz w Pniewie? A jakie to "usprawnienie ruchu" przez zostawienie rozbabranej inwestycji?

Zamiast skończyć w tym roku i mieć porządnie zrobioną drogę znowu wygrywa prowizorka!
do z Pniewa
do z Pniewa 14.02.2018, 21:04
Nie w Baden Baden :))
Bronisław
Bronisław 14.02.2018, 18:59
Nie jestem politykiem, nie jestem działaczem społecznym tylko zwykłym obywatelem którego interesuje co się dzieje w mojej gminie. Jak czytam te komentarze to sz...k mnie trafia co tu państwo wypisujecie. Kogo wy chcecie nabrać na te wasze sensacje.Jeżeli burmistrz Sawaryn przerwał roboty na Łużyckiej, to uważam to za bardzo dobrą decyzję. Taką decyzję podejmuje dobry gospodarz, który dba o finanse gminy.Taka decyzja moim zdaniem pozwoli na dobre przygotowanie organizacji ruchu i zgromadzenie większych finansów.. Jak można pisać, że w tej naszej gminie nic się nie dzieje? Jakim trzeba być złośliwcem i zakłamanym człowiekiem. Ta nasza gmina dopiero teraz nabiera kolorów, dopiero teraz ruszyła do przodu z 12 letniego uśpienia. Nie będę tu wymieniał wszystkich dokonań bo za długo by je wyliczać. Dla was wszystko jest źle. Budują drogi źle, ściągają inwestorów źle. Dla prominenta z byłego BBS wszystko jest źle. Mam tylko nadzieje, że nasze społeczeństwo nie da się już nabrać na te gierki. Zabrali wam posady ? Na tym polega demokracja byliście, nic nie zrobiliście, mało co nie puściliście gminy z torbami i gdzie się z powrotem pchacie? Z czym do ludzi. Myślicie, że jak będziecie wypisywali bzdury to naród to kupi. Otóż naród tego nie kupi, bo naród nie jest ciemny, drugi raz na te wasze obietnice i baje nie da się nabrać. Mamy dobrego burmistrza, który okazał się dobrym gospodarzem i ekonomistą i trzyma finanse gminy twardą ręką. I takiego właśnie gospodarza w gminie było potrzeba, bo dzięki niemu jest szansa, że ta gmina zacznie się rozwijać . Polska idzie do przodu i Gryfino też.
Non
Non 15.02.2018, 07:26
Broniu. Czegos ty się nażarł dzisiaj??
wiara bez rozumu to fanatyzm
wiara bez rozumu to fanatyzm 14.02.2018, 23:21
Masz bilans. Dodaj skandaliczne przerwanie remontu Łużyckiej z powodu braku przygotowanej dokumentacji kanalizacji...

bilans twojego guru w TEJ KADENCJI Dzisiaj, 00:20

Bilans mieszkań - UJEMNY,
bilans miejsc parkingowych - UJEMNY,
bilans "kibli" - UJEMNY
drogi - latarnia w środku błota
chodniki - NIE BUDUJĄ PRZY DROGACH Z PŁYT BETONOWYCH
zbrojenie terenów - ZERO
strefa - WICEK WYSTĘPUJE W PLEBISCYCIE
nabrzeże - ZERO KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA

ZA TO DELEGACJE TAJNE PRZEZ POUFNE DO RACIECHOWIC, GRUZJI, "SZTRLANSUNDU" SUWAŁK - BEZ ŻADNEJ KONTROLI I UMIARU...
CBA
CBA 14.02.2018, 23:54
Komisja rewizyjna ich jeszcze nie kontrolowała?
Guguś
Guguś 15.02.2018, 14:58
Po***o Cię, jaka komisja? Ci radni to najgorszy sort w historii radnych, same niemoty i wlazłodupcy. Szkoda tylko hajsu na tę farsę
po których lekach gmina nabrała ci kolorów?
po których lekach gmina nabrała ci kolorów? 14.02.2018, 20:35
Kolor obecnej ekipy? Błoto, chwasty zamiast trawników i sucha fontanna w lecie...

Bronisław Dzisiaj, 18:59 . Ta nasza gmina dopiero teraz nabiera kolorów,
do po których lekach
do po których lekach 14.02.2018, 21:06
Zmień repertuar pisz wolniej i dużymi literami.
zaburzona zdolność postrzegania rzeczywistości? brzmi znajomo...
zaburzona zdolność postrzegania rzeczywistości? brzmi znajomo... 14.02.2018, 21:17
To nie dość, że po tych lekach "gmina nabiera kolorów" to jeszcze masz problem z czytaniem?
RADNY
RADNY 14.02.2018, 20:20
Panie Bronisławie zmusiłem się, żeby przeczytać te wypociny, ale to jest teatrzyk, zapomniał pan, p Sawaryn to były członek BBS jak i kilku innych partii i ugrupowań? Pomnożył stanowiska pracy, "rozbudował" urząd niemożliwie, a mieszkańców naraził na dodatkowe koszty i wydatki ( podwyżki opłat) zresztą tak samo jak to robił w D O, ale będąc radnym awanturował się o każdy nowy etat. Proszę o szczegóły, które drogi to budował burmistrz Gryfina ? Takie pisanie to zwykłe lanie wody i jest pan OSOBĄ NIEWIARYGODNĄ i niestety to pańskich wypocin naród NIE KUPI!!
Papis
Papis 14.02.2018, 20:58
Radny jak komentarz Bronisława nazywasz wypocinami to jak ja mam nazwać twój??? Niech no pomyślę ................ no brakuje mi słów :))
:)
:) 14.02.2018, 21:15
Ty myślisz? No to nic dziwnego, ze efektem jest brak słów...
lekarz
lekarz 14.02.2018, 19:49
Weź leki człowieku.
zatrzymanie remontu Łużyckiej to dobry gospodarz?
zatrzymanie remontu Łużyckiej to dobry gospodarz? 14.02.2018, 19:20
Pawełek widać w desperacji – jednocześnie pochwalić Sawaryna za przerwanie remontu Łużyckiej i budowę dróg....
Duduś
Duduś 14.02.2018, 19:44
Bronisław = Pawełek a to dobre. Dalej wymyślajcie ;)
Biedny ten Pawełek kto pisze dobrze o władzy to zaraz on. Bronisław napisał prawdę a wy jak szerszenie się zlecieliście. A ja wiem że mieszkańcy i przedsiębiorcy cieszą się z podjęcia takiej decyzji. I co wy na to?
a skąd wiesz "duduś" że nie?
a skąd wiesz "duduś" że nie? 14.02.2018, 20:31
A ty coś taki pewien Duduś? Przez internet WIDZISZ i jesteś pewien? Czy nie używasz tego nicka?:)

Więc twoja "pewność" może być tylko usprawiedliwiona tym, że "duduś = Pawełek".
Duduś
Duduś 14.02.2018, 21:02
Wiesz co, lubię pojedynki na inteligencję ale możesz się nie bać - nigdy nie atakuję bezbronnego :))
do kanapowego wielbiciela inteligencji:)
do kanapowego wielbiciela inteligencji:) 14.02.2018, 21:21
Kibic też lubi. Ale nie każdy kibic szermierki trzymał w ręku szpadę...
duda
duda 14.02.2018, 20:07
A kto przy zdrowych zmysłach i jako takim zmyśle obserwacyjnym pochwali tercet?
duduś wszechwiedzący:)
duduś wszechwiedzący:) 14.02.2018, 20:37
duduś znowu "WIDZI głosy" - BEZ ŻADNYCH KONSULTACJI TWIERDZI, ŻE WSZYSCY SĄ SZCZĘŚLIWI Z ZOSTAWIENIA ROZWALONEJ ŁUŻYCKIEJ!

Duduś Dzisiaj, 19:44 A ja wiem że mieszkańcy i przedsiębiorcy cieszą się z podjęcia takiej decyzji.
jaśniepaństwo w beretce z antenką
jaśniepaństwo w beretce z antenką 14.02.2018, 23:18
bo tercet WIDZI głosy - a ci krytykujący to "roszczeniowa klientela" - zamiast po rękach całować jaśnie panów burmistrzów...
bat
bat 14.02.2018, 18:22
Och jacy niektórzy są naiwni i prostaczkowi. Każdy pcha się do władzy a nie do czynienia dobra. Czynienie dobra jest tylko po to, aby utrzymać się u władzy.
do Tomasza M.
do Tomasza M. 14.02.2018, 18:20
Na ruchy przedwyborcze nie za wcześnie?
chętny spoza układu
chętny spoza układu 14.02.2018, 18:01
A ja mam mizerne wykształcenie, nie znam osobiście córki leśnika. Za to biegle znam obsługę komputera. 135 x min. potrafię nacisnąć przycisk Enter. Myślicie że mam jakiekolwiek szansę na koordynatrora ds. komunikacji?
rozczeniowa klientela
rozczeniowa klientela 14.02.2018, 16:57
Ja tylko czekam do listopada aż ta roszczeniowa ekipa z UMiG odejdzie w niebyt.
"roszczeniowa klientela"
"roszczeniowa klientela" 14.02.2018, 16:45
Tercet w ogóle uważa wszystkich mieszkańców za „roszczeniową klientelę” co im przeszkadza.
Widać to po kompletnym braku komunikacji ze społeczeństwem, braku konsultacji społecznych.
Po podejmowanych ZŁYCH decyzjach w sprawie przerwania remontu Łużyckiej czy tępego parcia do budowy hali w tej postaci wbrew wszelkim argumentom.
Widać to po sposobach reakcji na krytykę – nawet najdrobniejsza uwaga to ślepy psychopatyczny atak, obelgi i wyzwiska.


Bo obecny tercet jest doskonały, wspaniały, nieomylny, boski - a kto myśli inaczej albo czegokolwiek ośmiela się wymagać - to "roszczeniowa klientela"
po 5 latach wróciłem i już  żałuję
po 5 latach wróciłem i już żałuję 14.02.2018, 17:27
Przepraszam , a ten wielki ,łysy i brzuchaty,to jest ten "najważniejszy"? co tak bardzo chciał być burmistrzem i przegrywał do tej pory ? Jednak wybraliście gościa? No i widzę,że to był zły pomysł ,oj aż z mózgu kora odpada jak to wszystko się czyta !!
"roszczeniowa klientela"
"roszczeniowa klientela" 14.02.2018, 18:20
I teraz już mu się znudziło. Pobawił się na Łużyckiej - zostawia rozbabraną. I będzie w innym miejscu rozkopywał Gryfino. PO CO? NIKT NIE WIE...
Bo z nikim nie konsultował...
skrót
skrót 14.02.2018, 13:32
To tzw. KKK- Krajowy Komercyjny Kapitalizm [bez granic]
gryfino
gryfino 14.02.2018, 11:35
czekam na mieszkanie 4 lata i ni rozdają swoim
market garden
market garden 14.02.2018, 15:44
Milionerzy buńczucznie zapowiedzieli, że nie będą po kawałku remontować, tylko "po wielkopańsku" z rozmachem albo wcale - to i normalnego czlowieka, którego nie stać na takie wielkie inwestycje nie rozumieją...
waliza
waliza 14.02.2018, 10:54
Nie trzeba być zgredem i starym ramolem żeby umieć liczyć, aby policzyć, że nie opłaca się budować mieszkań przez gminę.
ramol i zgred
ramol i zgred 14.02.2018, 11:27
Nie na darmo Sawaryn przed czterema laty wypisał się z PiS - "mieszkanie plus" wymyślił według niego "ramol i zgred"?
market garden
market garden 14.02.2018, 15:42
Nazwać prezesa partii wprowadzającej "Mieszkanie plus" RAMOLEM I ZGREDEM? To już nie głupota.... to skierowanie do psychiatry...
ksantypa