Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Śledztwo w Zespole Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie. Kolejni zatrzymani: Jan S., Wojciech O. i Ryszard M.

  • 14.02.2018, 14:32 (aktualizacja 14.02.2018, 14:38)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Śledztwo w Zespole Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie. Kolejni zatrzymani: Jan S., Wojciech O. i Ryszard M.
Na polecenie prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie 1 lutego 2018 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 3 osoby: Jana S., Wojciecha O. i Ryszarda M. Zatrzymanie przeprowadzono w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby zatrudnione w PGE GiEK S.A Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień lub niedopełnienie ciążących obowiązków tj. o czyn z art. 296a §1 kk.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw: podżegania do poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych i poświadczenia nieprawdy w tych dokumentach, powoływania się na wpływy w instytucji państwowej oraz udzielenia i przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w Komisji Kwalifikacyjnej przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej oraz podżegania świadków do składania fałszywych zeznań

Na wniosek prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie 2 lutego 2018 r. zastosował wobec Jana S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W stosunku do pozostałych zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – informuje p.o. rzecznika prasowego Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Iwona Chrobak Farquharson.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (167)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ściema!
ściema! 17.02.2018, 18:46
Na sport Gryfino nie ma, na drogi i kanalizację nie ma a na prezenty dla hektarowych właścicieli ma?
A kto utrzyma te nowe tereny przyłączone do miasta?
To jakaś ściema!
Meg
Meg 16.02.2018, 23:30
Pomijam już wątek „usłużności” gminy wobec handlarzy hektarami, którzy od 2016 byli zablokowani przez rząd. Ale ILE BĘDZIE KOSZTOWAĆ INFRASTRUKTURA? Drogi dojazdowe, instalacje? Ile będzie kosztować obsługa, sprzątanie nowych ulic?

To już inne ulice zrobione? I to w mieście i na wioskach?
styropianowa żenada
styropianowa żenada 17.02.2018, 10:02
W styczniu było zdjęcie „ulicy” w mieście – czyli bajoro z latarnią uliczną w środku kałuży. I zamiast uporządkować – tworzą nowe bajora?
:):):)
:):):) 17.02.2018, 12:13
Gmina usłużna "hektarowym spekulantom" a z dotychczasową infrastrukturą sobie nie radzi?
styropian w sali ślubów
styropian w sali ślubów 17.02.2018, 13:06
Jak w środku miasta władcom nie przeszkadzają bajora to i przyłączenie pól nie zmieni ich poglądu na wygląd miasta:)
organizacja gminna
organizacja gminna 17.02.2018, 14:15
Po co przyłączać nowe tereny do miasta jak z infrastrukturą sobie nie radzą tego, co jest?
żałosne krętactwa
żałosne krętactwa 16.02.2018, 10:38
Tak, tak, oczywiście. Tylko spekulanci zostali z gruntami ornymi w 2016 roku i nie mogli ich sprzedać. Więc tradycyjne ONI TEŻ KRADLI - tutaj jest wyjątkowo żałosne!!!
ciekawe
ciekawe 16.02.2018, 15:17
Bardzo ciekawy wątek, tym bardziej że wbrew programowi PiS odnośnie ochrony ziemi przed handlarzami...
????
???? 16.02.2018, 16:39
To kto jest tym "rolnikiem" z hektarami, który skorzysta na przyłączeniu swoich gruntów do miasta?
rozum
rozum 16.02.2018, 20:04
Lista osób, które skorzystały na zmianie granic miasta. I hektarów, które posiadają...
Angielskie drogi
Angielskie drogi 16.02.2018, 10:32
Sugerowanie że radni POprzednich kadencji obłowili się na spekulacjach gruntami rolnymi zakupionymi w porozumieniu z Heniem i maciusiem którzy mieli "wizję" zabudowania pobliskich terenów rolniczych są bardzo słabo uzasadnione.
żałosne krętactwa
żałosne krętactwa 16.02.2018, 10:39
Pawełku, odlatujesz - to TERAZ przyłączacie pola do miasta. A rząd zablokował spekulacje ziemią w 2016 - JUŻ ZA TEJ KADENCJI...
Lokis
Lokis 16.02.2018, 12:00
To minister infrastruktury podejmuje decyzję w kwestii zmiany granic miasta. Działka budowlana nadal pozostanie działką budowlaną bez względu na to czy znajduje się w mieście czy na wsi. ;-)
rozum
rozum 16.02.2018, 20:03
Ile hektarów pól zostanie przyłączonych do miasta? Jakie są REALNE POTRZEBY? Przecież nowe dzielnice gmina musi utrzymać!!!
burmistrz nie moja kompetencja
burmistrz nie moja kompetencja 16.02.2018, 13:17
rada winna, burmistrz nie. minister winien, burmistrz nie. A hektary pól, których spekulanci od 2016 nie mogli ruszyć - będą teraz działkami budowlanymi...
to po co zmieniać, jak nie ma różnicy?
to po co zmieniać, jak nie ma różnicy? 16.02.2018, 12:05
Ale to gmina występuje. I nie kręć, że przyłączany jest pas 15 metrów "działek budowlanych" wzdłuż ulicy...

Lokis Dzisiaj, 12:00 Działka budowlana nadal pozostanie działką budowlaną bez względu na to czy znajduje się w mieście czy na wsi. ;-)
uorkiestra:)
uorkiestra:) 16.02.2018, 13:19
Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco, a tu gdzie to kartoflisko będę miał swój bank...
Lokis
Lokis 16.02.2018, 12:57
Nie kręć Maciusiu że nie rozumiesz tak prostych rzeczy - gmina nie zmienia przeznaczenia działek lecz jedynie zmienia granice administracyjne miasta jedynie po to aby ujednolicić stan faktyczny ze stanem prawnym
kręcisz!
kręcisz! 16.02.2018, 13:14
Czyli Pawełku w granice miasta wpisane są TYLKO DZIAŁKI BUDOWLANE A NIE GRUNTY ROLNE????
???
??? 16.02.2018, 10:44
To komu gmina chce pomóc pozbyć się hektarów pól w cenie działek budowlanych w obrębie miasta? Który taki "lobbysta"?
znudzone dzieciaczki z piaskownicy
znudzone dzieciaczki z piaskownicy 16.02.2018, 16:46
A co, gmina już wszystkie działki w gminie uzbroiła i zaopatrzyła w infrastrukturę?

CZY JAK Z ŁUŻYCKĄ - POBAWILI SIĘ, ZNUDZILI - I PRZENOSZĄ DO INNEJ "PIASKOWNICY"?
rozum
rozum 16.02.2018, 20:02
Skoro gmina nie radzi sobie z infrastrukturą już istniejących terenów budowlanych w gminie – to po co przyłączać nowe tereny do miasta?
szeptuch
szeptuch 16.02.2018, 10:06
Spekulanci w UMIGU?
spekulacja ziemią rolną
spekulacja ziemią rolną 17.02.2018, 10:41
A ktoś z UMiGu ma tam hektary? Ale lista "rolników", którzy posiadają pola to się mieszkańcom należy - w końcu wszyscy się składamy na ten ich "złoty interes"
nie do wiary
nie do wiary 16.02.2018, 08:52
PiS ukrócił handel ziemią rolną i handlarze zgodnie z nową ustawą mogli sprzedać swoją ziemię tylko rolnikom - prawdziwym. I za cenę "rolniczą".
Jeśli gmina przyłączając hektary do miasta próbuje "wyzwolić" spekulantów - to grubo...
sprawiedliwość
sprawiedliwość 16.02.2018, 09:58
No tak, do 2016 roku rolnik nie miał szans kupić ziemi, bo spekulanci windowali ceny. A rząd pozwolił ziemię rolniczą sprzedawać tylko rolnikom. Że też gmina idzie pod prąd rządowi...
do wiary
do wiary 16.02.2018, 09:44
A po co rolnikom kupować działki budowlane pod miastem?
spekulacja ziemią rolną
spekulacja ziemią rolną 17.02.2018, 10:43
To, że masz tam hektary, nie znaczy, że możesz budować na polu...
sprawiedliwość
sprawiedliwość 16.02.2018, 09:59
Od 2016 roku grunt rolny jest pod ochroną. Widać gmina idzie na rękę komuś, kto kupił w celu sprzedaży na działki budowlane i został z niczym...
rozum
rozum 16.02.2018, 09:47
Jakie działki budowlane? Mało ich w gminie, żeby pola przyłączać do miasta i sprzedawać bez infrastruktury?
Może czas zadbać o to, co już jest?
oliwa  prawa i sprawiedliwa
oliwa prawa i sprawiedliwa 16.02.2018, 01:12
Próba wmówienia, że przyłączanie terenów wiejskich do miasta, które miało miejsce miesiąc temu to WINA POPRZEDNIKA tylko potwierdza, że tu nie o pojedynczych właścicieli domków chodzi, tylko o grube hektary...

I teraz panika, bo to wbrew intencjom rządu obecnej kadencji, który wprowadził zakaz spekulacji ziemią rolniczą...
sprawiedliwość
sprawiedliwość 16.02.2018, 10:00
Któż w takim razie będzie szczęśliwym posiadaczem hektarów w granicy miasta? I już nie będzie musiał udawać "rolnika"?
Jaja jak berety
Jaja jak berety 15.02.2018, 22:23
Heniek z Maćkiem jak "kupowali" tam w 2008 roku od byłej radnej, nieużytek rolny za 1 200 000 złotych, to tłumaczyli to bebeesowskim radnym że ta mała działka w obrębie Żurawie jest tyle warta gdyż jej wartość wzrosła 50 krotnie przez to że (między innymi ta właśnie zaradna radna) zaplanowała w pobliżu nowy cmentarz komunalny bez jakiejkolwiek drogi dojazdowej
???
??? 16.02.2018, 08:57
A w zeszłym roku obecne władze nie kupowały działki na parking? Chociaż drogi dojazdowej nadal nie ma?
Lulek
Lulek 16.02.2018, 08:47
Taka prawda!
Heniek
Heniek 16.02.2018, 00:39
Kłamiesz.
ten typ tak ma...
ten typ tak ma... 16.02.2018, 06:04
Przecież robi tak fake niewsiarz od 2012 roku. Opluwa, insynuuje, szarpie. Tylko jakoś dowodów nie przedstawia, kłamca i oszust nie raz przyłapany na własnym krętactwie...
tak, tak - wszystko robi poprzednik:)
tak, tak - wszystko robi poprzednik:) 15.02.2018, 22:48
Ty zacznij żyć we współczesnym świecie - ktoś kupił hektary PiS zablokował handel ziemią a gmina ratuje "biedaczków", co zostali rolnikami i nie mogli spekulować ziemią rolniczą!!!
obronca
obronca 01.03.2018, 15:50
komu chcesz to sprzedac idioto jaki PIS jestes zalosny imbecyl















pis
paranoja
paranoja 15.02.2018, 23:49
Paranoicy chcą zwalić winę na Poprzednika za decyzję z zeszłego miesiąca, która jest wbrew intencjom rządu? Paranoja...

Albo panika...
cba
cba 16.02.2018, 00:40
Wbrew intencjom rządu i gminy.
Krzysiek Cebula
Krzysiek Cebula 15.02.2018, 23:21
Gmina nie ratuje biedaczków lecz Heniowych wspólników którzy wiedzieli na kilka lat wcześniej w jakie grunty rolne "zainwestować". A frajerom nic dzisiaj do tego
cba
cba 16.02.2018, 00:44
A kto ma pola w Szczawnie ? To tam jest ten kumpel Henia ? A radni ? A uchwały były podejmowane w grudniu i styczniu.
ale jaja!
ale jaja! 16.02.2018, 00:12
To Sawaryn z Nikityńskim (i tym trzecim) rządzili gminą, jak PiS wprowadzał zakaz handlu ziemią rolną. I to oni teraz zmieniali granice miasta, żeby tą ziemią na powrót można było handlować!!!
Paweł Kita
Paweł Kita 15.02.2018, 23:45
O czym ty mówisz, paranoiku? Sawaryn z Piłatem razem kupowali hektary które teraz przyłączają do miasta? Z duchami gadasz, czy jak?
ale jaja!
ale jaja! 16.02.2018, 00:12
Rząd PiS popsuł komuś interesik i obecna władza stara się wyłączyć ziemię rolną spod ochrony ustawy?
Ktoś utopił kasę a teraz
z" mniasta"
z" mniasta" 15.02.2018, 22:11
Też cos ? Sprawdż ile ziemi i gdzie ma Sawaryn? Przecie to "rolnik" całą gębą łech,łech
rozum
rozum 16.02.2018, 20:03
Sugerujesz, że "rolnik" na stanowisku zostanie miastowym hektarowcem? No mimo wszystko nie wierzę...
Tubylec czt tambylec
Tubylec czt tambylec 15.02.2018, 18:46
A czy to te ziemie , przez które ma biec obwodnica mają się stać działkami miejskimi ? To ich wartość znacznie, nawet wielokrotnie by wzrosła. To i wzrosną ceny wykupu. Czy remont Łużyckiej przerwano aby przyśpieszyć budowę obwodnicy ? To by nie było śmieszne ale przebiegłe.
A co na to wojewoda z PiS, który walczy ze spekulacją ziemią i takimi różnymi operacjami ? Niby czemu Żórawie włączać do miasta ? Same nie mogą się rozwijać ?
Goń się ćwoku
Goń się ćwoku 15.02.2018, 19:23
Wszytkie działki potrzebne a nawet niepotrzebne (nowy cmentarz i jego "otulina") do budowy obwodnicy zostały od naszych radnych zakupione jeszcze za czasów ŚP. Pana Piłata burmistrza
ziemia rolna nie do handlu!
ziemia rolna nie do handlu! 15.02.2018, 20:45
Nieważne, kiedy kupione. Ważne kto jedną decyzją podwyższył wartość i uwolnił ziemię od zakazu handlu...
do "ćwoka"
do "ćwoka" 15.02.2018, 20:36
Wtedy prawo pozwalało na kupowanie gruntów ornych. Teraz PiS zastopował wykup spekulacyjny. A GMINA OMIJA RZĄDOWE ZAKAZY WŁĄCZAJĄC TERENY DO MIASTA?
Lex retro non agit
Lex retro non agit 15.02.2018, 20:49
Skoro wiele lat temu zakupiono te grunty rolne i przekształcono je na tereny zabudowy mieszkaniowej to ozbacza że nikt nie ma tu nic do blokowania ani do omijania ;-)

Zainwestuj lepiej w zakup piątej klepki bo ten przekręt Henia i Macieja od wielu lat objęło przedawnienie
Rysiek
Rysiek 16.02.2018, 01:00
Pól nie przekształcano w tereny zabudowy mieszkaniowej. Od grudnia trwa proces włączenia terenów trzech czy nawet czterech wsi do miasta. To Żórawie, Szczawno, Czepino, Wełtyń. Po co podwyższać kilkunastokrotnie wartość terenów, po których ma biec obwodnica ? A kto tam ma pola wszyscy wiedzą. Dziwię się, że służby nie interesują się tym. Wszystko jest do sprawdzenia czy u geodety powiatowego czy w nieruchomościach w gminie czy też w księgach wieczystych. Sprytny numer.
A co na to wojewoda z PiS, od którego należy decyzja ostateczna. Kto nie wytrzyma i poda numery działek i właścicieli ? Może czeka na kampanię wyborczą i ujawnienie numeru jako elementu do tryumfu.
oliwa prawa i sprawiedliwa
oliwa prawa i sprawiedliwa 16.02.2018, 01:16
wojewody chwilowo chyba nie ma nie ma, poszedł do ministerstwa...
Ale nowy zostanie powołany....
Kazik
Kazik 16.02.2018, 08:06
Wicewojewoda Subocz teraz załatwia wszelkie sprawy.
agit agit:)
agit agit:) 15.02.2018, 21:46
Czyżby? Prawo nie działa wstecz, ale iluś spekulantom rząd dał po łapkach blokując handel ziemią rolną!
KUPILI, TYLKO SPRZEDAĆ NIE MOGLI. A GMINA POMOGŁA...
przekręt?
przekręt? 15.02.2018, 22:18
No to zobaczymy, co na to wojewoda - tak "pomagać" "biednym rolnikom" - co ugrzęźli z hektarami i nie mogli sprzedać...
retro to ty działasz,"mecenasie"...
retro to ty działasz,"mecenasie"... 15.02.2018, 21:19
Przekręt to jest teraz - prawo zabrania obrotu ziemią rolną, stąd handlarze zostali zablokowani ze swoimi hektarami:)
ziemia rolna nie do handlu!!!
ziemia rolna nie do handlu!!! 15.02.2018, 20:43
che, che - ale pewnie wśród właścicieli gruntów włączonych do miasta nie ma ani jednego rolnika - za to handlarze się wyswobodzą z gruntów... I to po lepszej cenie!
gmina powinna to wyjaśnić...
gmina powinna to wyjaśnić... 15.02.2018, 13:01
Na forum zawsze interesujące są wątki poboczne - tak jak tutaj. Rząd PiS uniemożliwił handel ziemią rolną przez spekulantów. Czym zamroził wiele hektarów już wykupionej przez nich ziemi.
Którą w myśl obecnego prawa mogli sprzedać tylko rolnikom i tylko za określoną stawkę - jak za działki rolne.
Czy obecne władze gminy decydując o poszerzeniu granic miasta POMOGŁY SPEKULANTOM ZIEMIĄ UWOLNIĆ SIĘ OD KŁOPOTU?

Ilu z nowych właścicieli terenów w mieście jest faktycznymi rolnikami a ilu okaże się "szczęśliwymi przypadkowymi" posiadaczami działek w mieście?

To dopiero ciekawe pytanie, prawda?

gmina pomocnikiem handlu ziemią? Dzisiaj, 11:26 Sugerujesz, że ktoś kupił pola przy mieście a jak PiS zmienił ustawę o obrocie ziemią został zablokowany – WIĘC GMINA POMOGŁA SIĘ UWOLNIĆ SPEKULANTOWI OD KŁOPOTU?

Bo PiS wprowadził praktycznie zakaz sprzedaży ziemi rolnej – więc ktoś bał się umoczenia w polach forsy?

ROBI SIĘ CORAZ CIEKAWIEJ – KTO BYŁ TYM „ROLNIKIEM” Z KAWAŁKIEM POLA? A "brzydki" PiS zablokował handel ziemią?


Teresa Wczoraj, 23:26 Właściel gruntu ma największe prawa do swobodnego dysponowania nim

gruuuubo! Dzisiaj, 11:59 Grubo - ktoś kupił grunty rolne na handel, PiS zablokował, a gmina Gryfino pomogła handlarzom uwolnić grunty rolne i kasę?
brawo!
brawo! 15.02.2018, 22:50
Brawo PiS - gonić spekulantów ziemi!!! I pomagających im urzędników!!!
Cha,cha, cha,
Cha,cha, cha, 16.02.2018, 01:02
No to trzeba szykować nowe wybory przedterminowe w Gryfinie.
rolnik
rolnik 15.02.2018, 15:35
Ciekawe ile tych pól przyłączonych do miasta jest własnością rolników a ile wykupionych przez handlarzy ziemią i czekających na uwolnienie z zakazu ustawowego...
oliwa prawa i sprawiedliwa
oliwa prawa i sprawiedliwa 16.02.2018, 01:18
Skoro tłumaczyli, że mieszkańców wiosek to nie dotyczy, to pewnie hektary mają handlarze nieruchomości...
Teresa
Teresa 15.02.2018, 14:03
Przypominam że plany miejscowe dla tych terenów zostały uchwalone przez Radę Miejską dwie/ trzy kadencje temu. Konsekwencją ich powstania była zabudowa i uzbrojenie tych terenów a proces ten jest (z mocy obowiązującego prawa) kontynuowany przez obecny zarząd miasta. Nie ma tu żadnych niejasności
Ja mam studnię i szambo
Ja mam studnię i szambo 15.02.2018, 18:51
To gmina uzbroiła już tereny (pola) w Czepinie, Szczawnie, Żórawiach i pod lasem do Wełtynia ? Nie słyszałem i nie widziałem ? Coś kręcisz mała.
poszli do innej piaskownicy...
poszli do innej piaskownicy... 15.02.2018, 19:19
Che, che - ale im się nie podoba zabawa tymi zabawkami i poszli do innej piaskownicy - jak z Łużycką, którą zostawili rozbabraną...
????
???? 15.02.2018, 20:46
To już biedactwa w gminie wszystko uzbroiły i wyposażyły, że muszą wioski przyłączać do miasta? Kanalizacja zrobiona?
Konduktor
Konduktor 15.02.2018, 18:35
Żórawie ? Toż gdzie Gryfino a gdzie Żórawie czy Szczawno. Kiedyś tam pociąg jeździł.
aferka?
aferka? 15.02.2018, 18:52
czy ktoś kupił hektary, PiS zablokował obrót ziemią i gmina usiłuje "uwolnić" handlarzy? Czyja ziemia weszła w granice miasta?
Ilu z właścicieli jest faktycznie rolnikami?
prawo
prawo 15.02.2018, 15:54
mylisz się są zmiany dokonywane w planie i to sie dzieje, np Żórawie
gryfiniusie
gryfiniusie 15.02.2018, 16:57
Tu chodzi o handlarzy ziemią, którzy nie będąc rolnikami skupowali hektary, PiS zablokował obrót i zostali z polem. A gmina im „pomogła” włączając grunty w granicę miasta...
Teresa
Teresa 15.02.2018, 16:04
Wprowadzane zmiany związane z realuzacją inwestycji nie mają żadnego wpływu na ustalenia dokonane już dawno w studium i miejscowych planach. To Rada Miejska z woli mieszkańców dba o rozwój naszej gminy
:):):)
:):):) 15.02.2018, 18:51
rada miejska dba? A burmistrz to malowana lala, która tylko robi to, co mu rada każe? dobry żart...
Fakycznie dobry żart
Fakycznie dobry żart 15.02.2018, 19:35
Wg. ciebie taki Mietek czy Pawełek to potrafią zrobić coś z własnej inicjatywy?
z inicjatywy
z inicjatywy 15.02.2018, 21:39
Pawełek i Miecio z własnej inicjatywy potrafią podłubać tylko w nosie.
gryfiniusie
gryfiniusie 15.02.2018, 16:58
to teraz winni radni? burmistrz "nie moja kompetencja"?
Teresa
Teresa 15.02.2018, 17:20
Zarząd miasta i podlegli im urzędnicy robią tylko to co nakazuje im Rada Miejska oczywiście w granicach obowiązującego prawa. Oświadczenia majątkowe są jawne i każdy może zweryfikować ich prawdziwość w BIPie
burmistrz niewiniątko:) i "nic nie mogie"
burmistrz niewiniątko:) i "nic nie mogie" 15.02.2018, 18:50
Już ty lepiej do gryfińskiego BIPa nie odsyłaj. Zresztą jakby umieszczenia oświadczenia było równoznaczne z prawdą, to policji i CBA nie byłoby sensu utrzymywać...
rolnik
rolnik 15.02.2018, 15:29
A ja przypominam, że rząd PiS zyskał poparcie wśród mieszkańców wsi (i nie tylko) obietnicą (zrealizowaną) zatrzymania handlu ziemią rolną przez handlarzy nieruchomości i innych cwaniaków.

Poza tym, nikt nie broni budowy domku na wsi - ALE DZIAŁKA W OBRĘBIE MIASTA MOMENTALNIE ZYSKUJE NA WARTOŚCI...
emago
emago 15.02.2018, 13:24
Robi się to coraz ciekawsze. i faktycznie wymaga wyjaśnienia przez władze Gryfina.
rolnik
rolnik 15.02.2018, 15:34
Oczywiście - grunty rolne dzięki obecnej ustawie nie podlegają swobodnemu handlowi. I niektórzy kupując zostali z ręką w nocniku. A władze gminy chyłkiem przepychają im metodę na uwolnienie od balastu...
energetyk
energetyk 15.02.2018, 08:23
normalni pracownicy dużo nie zarabiają,ale pseudo-specjaliści , to dużo -za dużo
chech
chech 15.02.2018, 10:13
to spróbuj się zatrudnić nie mając w dojnej rodziny albo dobrych znajomych...
gabarytowy
gabarytowy 15.02.2018, 13:25
Albo partii patronki - ostatnio PiS!
nie dla każdego...
nie dla każdego... 15.02.2018, 13:51
w tej aktualnej partii patronce też trzeba mieć "znajomych"...
dojna odja:)
dojna odja:) 15.02.2018, 13:45
partie patronki się zmieniają, ale kto już wlazł, to rzadko wyłazi - co najwyżej stołki zmienia...
Jola
Jola 14.02.2018, 22:48
Jak by na to nie patrzeć, przy ich zarobkach jeszcze kraść.
knagulec
knagulec 14.02.2018, 21:31
Złodziejom tylko całkowita konfiskata mienia blokada kont bankowych dobra pajda i do kamieniołomów banda złodziejska w garniturach
macius wykopany
macius wykopany 15.02.2018, 18:52
tysie odwal odemnie knagulcu jeden jak niemasz dowoduf
Knagulec
Knagulec 15.02.2018, 19:11
Maciuś wykopany zamknij tam jape bo dekiel ci poderwie łajzo
Pawcio najarany?
Pawcio najarany? 15.02.2018, 19:07
Pawcio najarany? Czas mija...
wysoka pensja przyćmiła wzrok?
wysoka pensja przyćmiła wzrok? 14.02.2018, 21:48
To bardzo uproszczone myślenie. Nie usprawiedliwiam „garniturowców” ale tu od kierowców przez dozorców – przecież to nie „garniturowcy” wrzucali mokre trociny do pieca, prawda?
heh
heh 14.02.2018, 21:56
Jeszcze się okaże, jak poszpera, że młody nawiedzony swoją rodzinę umieści w "kamieniołamach".
CBA  proszę zamykać nieuczciwych!!!
CBA proszę zamykać nieuczciwych!!! 14.02.2018, 19:50
Działać,działać CBA i wszystkich umoczonych z dojnej pozamykać ,jak najszybciej-normalni pracownicy,którzy ciężko pracują w elektrowni są bardzo źli na tych przekrętasów,
"normalny" - czyli kto?
"normalny" - czyli kto? 14.02.2018, 20:20
Tak - nikt nic do tej pory nie widział, nie brał udziału, pobierał pensję (dużo wyższą niż przeciętna w Gryfinie) i siedział cicho...
malamut
malamut 14.02.2018, 20:05
Problem w tym, że krąg powiązań tych podejrzanych się powiększa i powiększa...
kra, kra, kra
kra, kra, kra 14.02.2018, 19:00
Ja bym sprawdził temat nieruchomości w gminie.
1) Czemu i czyje nieruchomości mają być włączone do miasta Gryfino ?
2) Czy obiecana, wymarzona obwodnica miała przebiegać po terenach wiejskich a po włączeniu tych gruntów pobiegnie przez miasto z 25 krotnie droższymi nieruchomościami ?
Redaktorze masz duże możliwości sprawdź to w księgach wieczystych lub w urzędzie w nieruchomościach ewentualnie w starostwie u geodety powiatowego. Powiedz : sprawdzam was.
Juzer
Juzer 15.02.2018, 14:14
Ej pieniacze. A czy wiecie, że domy po wschodniej stronie ul. Jana Pawła II oraz domy przy ul. Armii Krajowej na południe od Pogodnej i Artyleryjskiej nie znajdują się w administracyjnych granicach Gryfina? Może to planowane rozszerzenie Gryfina o ,,wiejskie tereny" to tak naprawdę przyłączenie do Gryfina tych domów i i okolicznych działek przeznaczonych pod zabudowę?
rolnik
rolnik 15.02.2018, 15:32
Ej pieniaczu - a w czym mieszkańcy Szczawna czy Żórawek są gorsi? Ale tu nie chodzi o już mieszkających tylko CENY GRUNTÓW!
szczeciniak
szczeciniak 15.02.2018, 19:08
Połowa nowych osiedli „w Szczecinie” to w rzeczywistości Dobra, Kołbaskowo, Police. I co to zmienia?

Tym bardziej, że tu ten sam powiat, gmina, nawet kod pocztowy...
Juzer
Juzer 15.02.2018, 17:59
http://www.igryfino.pl/wiadomo…
,,Konsultacje odbyły się w miejscowości Żórawie, natomiast tak jak państwo widzicie na załączniku graficznym jest propozycja włączenia w granice administracyjne miasta terenu obrębu geodezyjnego Żórawie, który położony jest przy ul. Armii Krajowej natomiast sprzeciw co do włączenia tego obszaru w granice miasta złożyli mieszkańcy wsi Żórawie, która jest oddalona o kilka kilometrów. Tłumaczyliśmy tym mieszkańcom, że dla nich nic się nie zmienia po zmianie tych granic "

Z tego fragmentu można wywnioskować, że przyłączona zostanie część terenów z obrębu geodezyjnego Żórawie, konkretnie działki przy ul. Armii Krajowej, a nie wszystko razem z wsią Żórawie.
szczeciniak
szczeciniak 15.02.2018, 19:09
Jak się nic nie zmienia, jak część gruntów rolnych wchodzi do miasta? CZY WŁAŚCICIELAMI TYCH GRUNTÓW NIE SĄ ROLNICY?
Juzer
Juzer 15.02.2018, 20:37
,,Połowa nowych osiedli „w Szczecinie” to w rzeczywistości Dobra, Kołbaskowo, Police. I co to zmienia?"
Tyle, że mieszańcy wschodniej strony ul. Jana Pawła II czy ul. Armii Krajowej na południe od Pogodnej i domu nr 69 formalnie nie są mieszkańcami żadnej miejscowości.
,,Jak się nic nie zmienia, jak część gruntów rolnych wchodzi do miasta?"
Dla mieszkańców Żórawii nic się zmienia bo ich wieś nie jest przyłączana do Gryfina tylko parcele przy ul. Armii Krajowej, które jak na razie są w obrębie geodezyjnym Żórawie.
,,CZY WŁAŚCICIELAMI TYCH GRUNTÓW NIE SĄ ROLNICY?"
A niby czemu właścicielami domków jednorodzinnych przy Armii krajowej od 82 do 110 powinni być rolnicy?

gonić spekulantów!
gonić spekulantów! 15.02.2018, 22:53
jakoś się wybudowali - starostwo pozwoliło, gmina przyznała adres - nie czaruj, że to o to chodzi!
Hektarowy interes a nie nędzne pojedyncze działeczki!!!
tłumaczenie jak z przerwaniem remontu Łużyckiej...
tłumaczenie jak z przerwaniem remontu Łużyckiej... 15.02.2018, 21:50
to ile hektarów przyłączono i jacy "rolnicy" są ich właścicielami?

???
??? 15.02.2018, 20:49
i co? do domu nie mogą trafić? Czy podatku od nich nie mogą ściągnąć? Tu nie o kilku właścicieli domków chodzi, nie kręć...
tłumaczenie jak z przerwaniem remontu Łużyckiej
tłumaczenie jak z przerwaniem remontu Łużyckiej 15.02.2018, 21:48
To ile metrów kwadratowych przyłączyli, żeby „ulżyć cierpieniom mieszkańców domków” „bez adresu”?
Czy może „przy okazji” ileś hektarów gruntów kupionych nie przez rolników?
Logika jest nieubłagana.
Logika jest nieubłagana. 15.02.2018, 12:44
To niedługo Szczawno, Żórawie, Wełtyń, Czepino będą Gryfinem. A mówicie , że burmistrz nie dba o rozwój miasta. Jest wręcz przeciwnie.
OD MIESZANIA WODA NIE STAJE SIĘ SŁODSZA -JEDYNIE MĘTY WYPŁYWAJĄ:)
OD MIESZANIA WODA NIE STAJE SIĘ SŁODSZA -JEDYNIE MĘTY WYPŁYWAJĄ:) 15.02.2018, 12:54
To może ustal z burmistrzem, że miasto się zaczyna w Radziszewie a kończy w Steklnie - I DOPIERO BĘDZIE ROZWÓJ:)
mieszacz mętnej wody:)
mieszacz mętnej wody:) 15.02.2018, 13:48
No - do obsługi tak wielkiego terenu "miejskiego" to szkołę na Iwaszkiewicza trzeba będzie przerobić na urząd - tyle etatów "koniecznych"...
przekręt?
przekręt? 15.02.2018, 22:20
mieszanie mętnej wody to raczej zły pomysł...
szczeciniak
szczeciniak 15.02.2018, 19:11
Takie duże "miasto" to jedna szkoła na urząd nie wystarczy. Trzeba przerobić jeszcze przychodnię na biura urzędu...
Jazda
Jazda 15.02.2018, 09:57
To czyje w końcu te działki? Burmistrza czy kogos z rady? Skoro coś wiecie to piszcie otwarcie i odwaznie, a nie czaicie się po krzakach.
transparencja
transparencja 15.02.2018, 10:14
Decyzja o przyłączeniu pól do miasta (wbrew opinii mieszkańców wioski) to konkretna korzyść - i WZBOGACENI właściciele powinni być jawni...
Jazda
Jazda 15.02.2018, 10:25
Jak ktoś kreci prywatne lody korzystając z pelnionej funkcji to miech zajmie się tym prokurator albo inny organ. Takie gadanie po cichu na forum nic nie zmieni.
prawda
prawda 15.02.2018, 10:37
czas najwyższy...
zasadne pytanie
zasadne pytanie 14.02.2018, 19:15
Tereny zostały włączone do Gryfina wbrew opinii mieszkańców wiosek! Pytanie, komu zależało na tym jest zasadne....
Teresa
Teresa 14.02.2018, 19:21
Bardzo proszę uważać ze publikowaniem swoich pomówień i insynuacji bo od wielu lat gospodarka nieruchomościami w naszej gminie prowadzona jest wzorowo. Nic mi nie wiadomo aby moja długoletnia sąsiadka z Wirowa zajmowała się sporządzaniem wycen i operatów szacunkowych dla naszego urzędu.
szczeciniak
szczeciniak 15.02.2018, 19:12
nie strasz, nie strasz - pytanie kto skorzystał na decyzji gminy nie jest ani pomówieniem ani insynuacją!

BO PRZECIEŻ NIKT NIE STRACIŁ, PRAWDA?
nie tylko jedna...
nie tylko jedna... 14.02.2018, 20:22
Ależ to nie pomówienie stwierdzenie, że na włączeniu terenów wiejskich w obręb Gryfina ktoś baaardzo dużo skorzystał!

I pytanie - kto jest tym szczęśliwcem, który rok temu miał pola a dzisiaj działki w mieście...
Teresa
Teresa 14.02.2018, 21:58
Nasze działki rolne jeszcze nie są gruntami w mieście bo nastąpi to dopiero z chwilą uprawomicnienia się decyzji ministra w tej sprawie. Pomówienia są więc tutaj bezzasadne
to nie pomówienia, to fakty!
to nie pomówienia, to fakty! 14.02.2018, 23:09
Działka na terenie miasta – nawet chwilowo rolna też zwiększa swoją wartość. Bardzo ciekawe, kto na tym skorzystał...

Tym bardziej, że mieszkańcy wiosek byli przeciw...
Teresa
Teresa 14.02.2018, 23:26
Właściel gruntu ma największe prawa do swobodnego dysponowania nim i wnioskowania o zmianę przeznaczenia posiadanych nieruchmości. Fakt sprawowania funkcji publicznych czy protesty sąsiadów nie mają wpływu na wykonywanir prawa własności
nie
nie 15.02.2018, 15:58
niestety nie. To teoria
szczeciniak
szczeciniak 15.02.2018, 19:14
w przypadku obrotu ziemią rolną rząd wprowadził ograniczenia żeby rolnicy mieli szansę z handlarzami nieruchomości...
gmina pomocnikiem handlu ziemią?
gmina pomocnikiem handlu ziemią? 15.02.2018, 11:26
Sugerujesz, że ktoś kupił pola przy mieście a jak PiS zmienił ustawę o obrocie ziemią został zablokowany – WIĘC GMINA POMOGŁA SIĘ UWOLNIĆ SPEKULANTOWI OD KŁOPOTU?

Bo PiS wprowadził praktycznie zakaz sprzedaży ziemi rolnej – więc ktoś bał się umoczenia w polach forsy?

ROBI SIĘ CORAZ CIEKAWIEJ – KTO BYŁ TYM „ROLNIKIEM” Z KAWAŁKIEM POLA? A "brzydki" PiS zablokował handel ziemią?


Teresa Wczoraj, 23:26 Właściel gruntu ma największe prawa do swobodnego dysponowania nim
gruuuubo!
gruuuubo! 15.02.2018, 11:59
Grubo - ktoś kupił grunty rolne na handel, PiS zablokował, a gmina Gryfino pomogła handlarzom uwolnić grunty rolne i kasę?
ale kto skorzystał?
ale kto skorzystał? 14.02.2018, 23:34
Ale granice miasta przesuwają władze gminy. I działki w granicy miasta Z DNIA NA DZIEŃ zmieniają swoją wartość...
transparencja
transparencja 15.02.2018, 10:19
Podwyższanie wartości WYBRANYCH działek decyzją administracyjną gminy jest no najmniej wątpliwe...

Kto na tym skorzystał?
Teresa
Teresa 15.02.2018, 09:33
Skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy gdyż miasto się rozwija a zmiana jego granic oznacza że za byłe działki rolne Z DNIA NA DZIEŃ wzrosną znacząco wpływy podatkowe do budżetu. Zwiększona ilość działek budowlanych spowoduje zaś znaczący spadek ich cen na wolnym rynku.
nie
nie 15.02.2018, 15:59
akurat! ich wzrost wartości to przede wszystkim zysk dla wlaściciela
transparencja
transparencja 15.02.2018, 10:16
toś wymyśliła - ty masz z pola działkę budowlaną a ja mam się szczerzyć, że mi od tego będzie lepiej:)
ambro
ambro 14.02.2018, 19:19
Jak to komu? Władzom!
!
! 14.02.2018, 21:50
Pytanie, kto dzięki decyzji gminy stał się posiadaczem działek w mieście jest bardzo ciekawe...
??
?? 14.02.2018, 21:58
Sugerujesz, że to ktoś z kręgu elektrownianego?
dojna
dojna 14.02.2018, 23:07
A kto w Gryfinie z bardziej majętnych nie jest z „kręgu elektrownianego”????

Jak nie rodzice, to rodzina żony czy męża...
Knagulec
Knagulec 15.02.2018, 07:20
Dobrze gadasz
przedsiębiorsca
przedsiębiorsca 14.02.2018, 23:57
Ja nie jestem. Niektórzy sami zasuwają na swoje wynagrodzenie
i daj ci Boże zostać bogatym:)
i daj ci Boże zostać bogatym:) 15.02.2018, 10:21
i dlatego na bank nie jesteś "bardziej majętnym" gryfinianinem...
Faktycznie tak jakoś się składa, że co bogatsi mają/mieli powiązania rodzinne z elektrownią...
temida
temida 14.02.2018, 18:51
Do zobaczenia o 6 rano,przyjde napewno
MPO
MPO 14.02.2018, 23:13
Taaaa, chyba wywieźć śmieci.
podrzutek:)
podrzutek:) 15.02.2018, 10:22
podwórko urzędu otwierają dużo później niż o 6 rano:)
Obserwator.
Obserwator. 14.02.2018, 18:40
Co za korupcyjna firma . Czy burmistrz był tam prezesem i członkiem zarządu ? A czy teraz jest w radzie nadzorczej PGE ?
zasadne pytanie
zasadne pytanie 14.02.2018, 19:15
wicek też...
wkrótce
wkrótce 14.02.2018, 18:37
Wnet i w urzędzie zacznie się popłoch. Koledzy z dolnej z zarzutami, więc pójdzie pewnie dalej.
makao
makao 14.02.2018, 23:07
To może podpowiesz, jacy koledzy? Bo o ile wiem, to żaden z nich w dolnej nie pracuje, a sama sprawa też nie ma z dolną związku, poza tym że jeden z wymienionych był zamieszany w ubiegłoroczną aferę korupcyjną. To jak teraz taki gość kogoś przejedzie na pasach samochodem, to też będzie się pisać o aferze w dolnej odrze? Ludzie, zacznijcie myśleć. To naprawdę nie boli!
fakt - oni nie mogą mieć kolegów:)???
fakt - oni nie mogą mieć kolegów:)??? 14.02.2018, 23:36
"śledztwo prowadzone w sprawie zatrudnionych w elektrowni..."
Jurek
Jurek 14.02.2018, 18:32
CBA proszę działać i nie przejmować się. Jak można krytykować takie działania? Przecież to nasze pieniądze. Nas wszystkich.

Pozostałe