Nie wykorzystujcie burmistrza – apeluje Mieczysław Sawaryn

  • 18.02.2018, 10:30 (aktualizacja 18.02.2018, 12:28)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie wykorzystujcie burmistrza – apeluje Mieczysław Sawaryn
-Apeluję, aby nie zarządzać czasem burmistrza i żeby odnieść się do obowiązków, które również ciążą na radnych i żeby nie próbować wykorzystywać burmistrza do zastępowania radnych w ich obowiązkach – powiedział na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie burmistrz Mieczysław Sawaryn.

Burmistrzowi Gryfina nie podobało się, że radni poprosili go aby uczestniczył w rozmowach ze starostą.

-Jeśli pan ma takie poczucie potrzeby, żeby rozmawiać z panem starostą, to ma pan jako obywatel gminy Gryfino, obywatel powiatu gryfińskiego i radny Rady Miejskiej w Gryfinie mandat do takich działań, do czego zachęcam, bo wielu radnych korzysta z tej praktyki. Ja oczywiście mogę być przekaźnikiem państwa interpelacji pomiędzy różnymi organami i wykonuję ten obowiązek. Natomiast zachęcam do działania w takich sprawach osobiście w interesie współmieszkańców, którzy udzielili państwu mandatu do reprezentowania ich spraw – powiedział Mieczysław Sawaryn.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (191)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

class
class 21.02.2018, 21:47
Po niektórych wpisach widać, cytując klasyka, że miejsce i miasto piękne tylko ludzie k***wy!
dziwnych masz klasyków
dziwnych masz klasyków 21.02.2018, 23:18
Ta władza od dawna zachowuje się tak, jakby najbardziej w gminie przeszkadzali im mieszkańcy...
ciekawość
ciekawość 21.02.2018, 09:48
To jak z przyłączaniem hektarów do miasta - wiadomo kto wzbogaci się jedną decyzją administracyjną?

Bo większości mieszkańcom przyjdzie utrzymywać ze swoich podatków miasto o 20 większe...
kasandra
kasandra 21.02.2018, 08:33
w gminie panuje nepotyzm potwierdza to głos osoby polemizującej ze mną ,i odbierający mi prawa wypowiedzi wiem jedno że daliście się poznać jako nie ludzki urząd więc nie wróżę wam zwycięstwa
wyborca
wyborca 20.02.2018, 20:46
Wykorzystał mnie to ja teraz wykorzystam jego ;)
obiecuję
obiecuję 20.02.2018, 11:05
O listopada zero wykorzystywania!
POP
POP 20.02.2018, 09:33
Głosuję na kogoś innego, zawiodłem się na tym burmistrzu.
Leniuszek
Leniuszek 19.02.2018, 17:17
No Mieciu nie spoć się od tej harówki.
kawusia
kawusia 19.02.2018, 19:07
Wypije kawusię to jakoś do listopada dociągnie...
40 kawuś dziennie
40 kawuś dziennie 19.02.2018, 19:23
7890 kawuś ze śmietanką!!!
absurd
absurd 19.02.2018, 20:55
40 kawuś ze śmietanką dziennie jakby był 200 dni w roku w urzędzie....
Ambafatima
Ambafatima 19.02.2018, 21:56
No ale go NIGDY ni ma to ani sie nie narobi ani kawy ni napije. Ot urzędnik :D
ksantypa
ksantypa 19.02.2018, 10:45
czas się skończył pora się zbierać szukajcie zatrudnienia bo mandatu wy już od mieszkańców nie otrzymacie
Do ksantupy
Do ksantupy 19.02.2018, 12:36
Ksantypa a dlaczego wypowiadasz się w imieniu mieszkańców??
Ja ci swojego pełnomocnictwa nie udzielałem. I mało tego burmistrz Sawaryn ma.mój głos i całej mojej rodziny.
statystyka
statystyka 19.02.2018, 13:22
A jakie masz prawo do odbierania prawa do wypowiadania się? Z tego co pamiętam, na Sawaryna w pierwszej turze głosowało dwadzieścia procent GŁOSUJĄCYCH - więc nie jest prawdą, że nawet najliczniejsza twoja rodzina jest reprezentatywna dla opinii mieszkańców!
Dudus
Dudus 19.02.2018, 14:06
Statystyka daruj sobie bo aż mnie rozbawiłes:))))
do dudusia
do dudusia 19.02.2018, 15:13
No tak - ciebie faktycznie nikt nie wybierał - miałeś 100 % poparcia jedynego ELEKTORA:):):)
alfabety:)
alfabety:) 19.02.2018, 11:11
Tylko trzeba przypilnować różnych hektarowych dziwnych machinacji z powiększaniem granic miasta NIE WIADOMO PO CO (z punktu widzenia zwykłych mieszkańców)
kawusia
kawusia 19.02.2018, 19:12
Ten interes Mietkowi nie wyjdzie - podwyższenie wartości pól do wykupu na obwodnicę i uwolnienie od zakazu handlu ziemią rolną!!!
absurd
absurd 19.02.2018, 20:56
HEKTARY PÓL PRZYŁĄCZANE DO MIASTA - PO CO I KOMU TO SŁUŻY!
liczykrupa
liczykrupa 19.02.2018, 22:49
Wzrost wartości tych działek dla właścicieli... Koszty utrzymania dodatkowych hektarów „miasta”, ponosić będziemy wszyscy...
Oko
Oko 19.02.2018, 21:59
Miasto bedzie "zielone" bo statystycznie na mieszkanca bedzie wiecej "natury". Taka tam papierkowa głupota którą stworzył człowiek.
liczykrupa
liczykrupa 19.02.2018, 22:48
Mylisz się – to bardzo gruba sprawa – hektary pól stają się „miastem” – i omijają rządowy zakaz handlu ziemią rolną!!!
do kawusi
do kawusi 19.02.2018, 19:46
Wszystko już napisałaś ? To pisz wolniej i dużymi literami :))
absurd
absurd 19.02.2018, 20:56
i co - wystarczająco duże litery?
do leniwca
do leniwca 19.02.2018, 20:21
Przecież i tak leń burmistrz nie czyta choćby było literami jak woły napisane!!!
statystyka
statystyka 19.02.2018, 13:31
Wzrosną koszty utrzymania powiększonego o 20% miasta. No i korzyści handlarzy hektarami ziemi rolnej!
Orfeusz
Orfeusz 19.02.2018, 10:45
Jakbym był nie z tej gminy to może i bym w te wasze sensacje uwierzył. Ale to na co wy sobie pozwalające w stosunku do burmistrza przechodzi ludzkie pojęcia. Wiem że kampania za pasem ale darujcie sobie takie teksty. Kto wam w te bajki uwierzy. No chyba ślepy i głuchy. To za Sawaryna ta gmina poszła wreszcie do przodu można rzec ruszyła z kopyta bo przez 12 poprzednich lat była uśpiona i to w każdej dziedzinie. To za Sawaryna ruszyla strefa ktora owszem byla ale tylko po niej wiatr hulal. To za Sawaryna ruszyły roboty drogowe a proszę pamiętać że gmina w kazdej takiej inwestycji ma swój udział bo bez operatywnosci i dobrej skuteczności burmistrza byłoby jak 4 lata temu. Nie będę tu wymieniał wszystkich jego zasług bo znacie je doskonale i nie nabijajcie ludzi w butelkę. Wyszukujecie wszędzie jak można mu tylko dowalić. Jakby tak pod adresem wszystkich burmistrzów padały takie "oskarżenia" to wierzcie mi byliby szczęśliwi. Prowadzcie sobie tą waszą kampanię ale na kłamstwie i manipulacji daleko nie dojdziecie.
Kupiec
Kupiec 21.02.2018, 01:23
No widzę jak czwarty rok nad koncepcja zagospodarowania nabrzeża pracuję lenie.
nie tylko
nie tylko 21.02.2018, 09:42
czwarty rok "analizują potrzeby cmentarza"...
OPO
OPO 20.02.2018, 09:27
Zmarnowane 4 lata, głosuję na kogoś innego.
do kłamcy i oszusta:)
do kłamcy i oszusta:) 19.02.2018, 10:59
Podobne teksty już umieszczałeś. Ale jak mówisz o "ruszaniu z kopyta" to jeszcze trzeba wiedzieć - W KTÓRYM KIERUNKU!!!

Reszta twoich kłamstw dotyczących "operatywności, obudzenia itp" to cytując ciebie "nie będę wymieniał, znacie je doskonale"
Do do kłamcy i oszusta:)
Do do kłamcy i oszusta:) 19.02.2018, 12:41
Co zabolało no wiem że prawda boli ale trudno musisz się z tym jakoś pogodzić.
statystyka
statystyka 19.02.2018, 13:24
Niektórych myślenie boli. Ciebie niestety nie ma szans nawet zaboleć. Z czym się pogodzić? Z istnieniem ogłupiałych fanatyków? No są. Niestety.
Mówienie, że gospodarka gminna wygląda lepiej a wstrzymana Łużycka to osiągnięcie burmistrza nie mieści się w żadnym logicznym schemacie...
Do statystyki
Do statystyki 19.02.2018, 14:09
A ja miszkam na Łużyckiej i uważam ze to dobra decyzja. I co ty na to?
ty "miszkasz" a ja mieszkam:)
ty "miszkasz" a ja mieszkam:) 19.02.2018, 15:49
Przerwanie złożonego remontu Łużyckiej, bo geniusze zapomnieli przygotować dokumenty kanalizacji TO DEBILIZM!!!

Rozwalona od trzech lat ulica mogła być zrobiona w tym roku. Ale nie będzie...
!!!
!!! 19.02.2018, 20:22
Chwalić burmistrza za zostawienie rozbabranej Łużyckiej to już szczyt fanatyzmu!!!
do do...
do do... 19.02.2018, 15:15
Jak napisała statystyka - ogłupiali fanatycy nie potrzebują żadnych argumentów...
....
.... 19.02.2018, 11:37
szkoda ze nie pamiętacie jak Pilat walczyl z elekrownia. i co przegral. a dlaczego ? bo nie ogarnal tematu podnosząc im podatek. nie pomyslal ze w gminie jest jeszcze inna malutka elektrownia której tez powinien podnieść podatek. ale co tam kilka milionow w plecy co to dla nas prawda ?
ja z mną:)
ja z mną:) 19.02.2018, 12:06
Nie było słychać, żeby Sawaryn podwyższał podatki elektrowni w ostatnich czterech latach:)
ty z tobą:)
ty z tobą:) 19.02.2018, 15:50
a jako kto miał podwyższać? Jako członek rady nadzorczej czy jako burmistrz?
kasandra
kasandra 19.02.2018, 10:13
panu kto udzielił mandat króliki koty czy mieszkańcy wycofaj się pan wstydu oszczędzi
Do kasandry
Do kasandry 19.02.2018, 12:48
A tobie kto kazał tu pisac te bzdury?
Nie obrażając zwierzęcia kaczki indyki :)))
statystyka
statystyka 19.02.2018, 13:25
No właśnie burmistrz bierze pensję z podatków WSZYSTKICH mieszkańców - więc jego słowa "każdy obywatel gminy niech sobie załatwia sam ze starostą" to skandal!!!
do do...
do do... 19.02.2018, 15:19
no ale widać propagandziści zaczynają przekonywać, że burmistrz mówiący o tym, że każdy obywatel może iść do starosty - mówi o czym innym, niż wszyscy czytają...
Do statystyki
Do statystyki 19.02.2018, 14:11
Slowa wyrwane z kontekstu i nie pomawiaj!!
kontekst
kontekst 19.02.2018, 15:51
"nie organizujcie czasu burmistrzowi, każdy obywatel może iść do starosty" - to ty nie rozumiesz burmistrza czy BURMISTRZ GADA CO MU ŚLINA NA JĘZYK PRZYNIESIE?
do do...
do do... 19.02.2018, 15:16
Jak wyrwane z kontekstu - jak KAŻDY MOŻE PRZECZYTAĆ ZDANIE BURMISTRZA - "każdy obywatel może sobie sam pójść do starosty - odczepta się od burmistrza"
czarny
czarny 19.02.2018, 10:50
Widać jak na dłoni , że pani kasandrze ciąży wygrana Pana Burmistrza w poprzednich wyborach ..I muszę p. zasmucić - w tych wyborach ani p. sama ani nikt z pani środowiska nie otrzyma mandatu Burmistrza !
czołobitność
czołobitność 19.02.2018, 11:09
Jeszcze dopisz wielkimi literami Jaśnie Wielmożnego Pana Burmistrza:)
puk w czoło
puk w czoło 19.02.2018, 18:00
no i po takim wpisie właśnie jesteś sam(a) bardzo malutka(i) i próżna(y)
Jaśnie Wielmożny Panie:)
Jaśnie Wielmożny Panie:) 19.02.2018, 19:10
Może malutka, może próżna - ale za to z opiętą bluzką i na kierowniczym stanowisku:)
cz
cz 19.02.2018, 21:12
Chyba w burdelu ...
Do kasandry
Do kasandry 19.02.2018, 10:27
Ty kasandra weź się ogarnij bo walnęłas jak łysy grzywką o kant koła.
:):):)
:):):) 19.02.2018, 11:01
Z tym "łysym kanciastym z grzywką" to lepiej pod tym zdjęciem swojego powiedzonka nie umieszczaj:):):)
Pp
Pp 19.02.2018, 10:58
wie co pisze, bo napisał ten post - ŁYSY
krach
krach 19.02.2018, 09:54
A Piłatowi śmiał mówić, że ma służyć społeczeństwu, a on sam panuje!
zapominajek
zapominajek 19.02.2018, 10:13
"ludzi nie obchodzi, kto odpowiada, to burmistrz jest gospodarzem miasta" - tak mówił radny Sawaryn. Jak widać, zapomniał...
kasandra
kasandra 19.02.2018, 09:40
p.burmistrzowi naprawdę ten urząd ciąży
Do kasandry
Do kasandry 19.02.2018, 12:51
Co tobie ciąży?? Ach powiedz wszyscy jakoś to zrozumiemy. Nie wstydź się tu sami swoi przecie:)))
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.02.2018, 09:31
Andrzej na Burmistrza Gryfina !!
i na pewno będzie lepiej :D
Pozdrawiam ;)
gorzej niż teraz być nie może!
gorzej niż teraz być nie może! 19.02.2018, 09:49
W obecnym tercecie mamy dwóch dziennikarzy. GORZEJ nie będzie, choćby kuna ze strychu burmistrzem została!!!
NUMER?
NUMER? 19.02.2018, 09:15
P burmistrzu, czy w Gryfinie nie ma punktów nieruchomości? Czy to jest legalne? Zaczął pan od wręczania prywatnych kwot ( różnych nie zawsze 1000 zł) w urzędzie podczas godzin pracy.Pokazywał pan swoją hojność na str gminnych portali. Teraz sprzedaż nieruchomosci? Też na urzędowych stronach? Czy aż tak czuje się pan bezpieczny?
obrót nieruchomościami gminy
obrót nieruchomościami gminy 18.02.2018, 21:35
z ogłoszenia w BIP- Nieruchomości
Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości lokalowej niemieszkalnej
położonej w mieście Gryfino-Lokal użytkowy nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej 10

Czy to zbieg okoliczności czy gruba sprawa? Info z internetu- wcześniejszy adres kancelarii obecnego burmistrza Sawaryna: ul.Grunwaldzka 10, 74-100 Gryfino

O co chodzi? Najemca przestał płacić czy może złożył wniosek o kupno? Skąd pomysł na pozbycie się przez gminę tej nieruchomości?
Wyborca
Wyborca 18.02.2018, 22:04
Jezeli to prawda to jest grubo.
czytelnik
czytelnik 18.02.2018, 22:19
Sprawdź Bip. Jest ogłoszenie rzeczywiście.
jak z Orwella
jak z Orwella 18.02.2018, 21:17
To się nazywa Orwell w praktyce, jak czerepach usiłuje wmówić, że to co czytamy w artykule to jest o radnym a nie burmistrzu leniu!!!
folwark zwierzęcy
folwark zwierzęcy 18.02.2018, 22:17
Gryfino 20 procent powiększone, żeby zrobić prezent i uwolnić handlarzy nieruchomości. Ziemia rolnicza teraz może być tylko sprzedana rolnikom, więc trzeba było pomóc w odrolnieniu...
hektar gruntu w mieście - ho, ho...
hektar gruntu w mieście - ho, ho... 18.02.2018, 22:59
PiS sobie, gmina sobie. A kasa? We właściwym kierunku...
kontekst
kontekst 19.02.2018, 15:54
Kto wzbogaci się na decyzji o powiększeniu granic miasta? I ile to będzie kosztować nas mieszkańców?
Śmiechu
Śmiechu 18.02.2018, 20:24
Jakie wy tu pierdoły popychacie to głowa boli łącznie z redaktorem na czele, jak czytam to łzy mi oczy zalewają ze śmiechu. Toż to tematy wagi państwowej :)) Jaki ten Sawaryn jest nie dobry czepia się biednego radnego, co to życie poświęcił dla swoich wyborców :)) Tak się biedny poświęca, tyle czasu marnuje na tych sesjach i jeszcze na komisje mu każą chodzić.No to to jakoś biedaczysko wytrzyma ale do starosty ooo nie on tam nie pójdzie bo i droga daleka a i czasu za mało. Za taką małą dietę nie będzie tego robił. Jak podwyższą to się zastanowi :)) I jak tu się nie śmiać samo życie.
Magda
Magda 19.02.2018, 03:08
Twoja działka (pole) też będzie do wykupu pod obwodnicę czy sprzedasz jako budowlaną ? Co dopiero Miler w gadzinówce opowiadał, że nie będzie zbrojenia terenów pod budownictwo jednorodzinne bo za dużo terenów. A tu się okazuje, że nie za dużo a za mało.
stop handlarzom ziemią!
stop handlarzom ziemią! 19.02.2018, 09:48
Przyłączanie hektarów do Gryfina i zwiększanie powierzchni miasta o 20% to mega przekręt!
PO CO NOWE TERENY W MIEŚCIE, JAK ZE STARYMI SOBIE NIE RADZĄ?
zapominajek
zapominajek 19.02.2018, 10:15
Od 2016 rząd wprowadził zakaz handlu ziemią rolniczą, którą można było sprzedać tylko rolnikom.
I trzeba pomóc cwaniakom, którzy zostali ze swoimi hektarami...
kontekst
kontekst 19.02.2018, 15:55
Od 2016 handlarze mieli zablokowane hektary, gmina pomaga wbrew intencjom rządu...
wcale nie do śmiechu!
wcale nie do śmiechu! 18.02.2018, 21:13
Burmistrz reprezentuje mieszkańców na zewnątrz a nie bezczelnie mówi - "każdy obywatel może sobie sam załatwiać u starosty"!

Bo PO CO TAKI BURMISTRZ?
ciekawy wątek
ciekawy wątek 18.02.2018, 20:01
Forsowanie zwiększenia Gryfina o hektary zablokowane handlarzom ziemi przez PiS to faktycznie ciekawy wątek "wybroco" co ci paluszki się plączą na klawiaturze!!!
rejestr korzyści:)
rejestr korzyści:) 18.02.2018, 21:22
To kto zyskał hektary gruntów w granicach miasta i uciekł od blokady handlu ziemią rolną?
Wyborca
Wyborca 18.02.2018, 20:10
"wybroco" co ci paluszki się plączą na klawiaturze!!!

No raczej chyba tobie.
splątane paluszki i rozumek:)
splątane paluszki i rozumek:) 18.02.2018, 21:15
wybroca Dzisiaj, 19:39

NIE PISZ PRZED LEKAMI I PO LEKACH, TO BĘDZIESZ JARZYŁ :):):)
Fakt
Fakt 18.02.2018, 22:25
Pasuje do ciebie ten nick-podpis
chichot
chichot 18.02.2018, 23:00
Bo to taka rzeczywistość. Pisze "wybroca" a po lekach zapomina, że tak napisał...
bubu marzyciel
bubu marzyciel 18.02.2018, 19:49
buuu, chcą ode mnie, żebym załatwiał sprawy mieszkańców, a przecież każdy może sobie sam iść do starosty, buuuu
wybroca
wybroca 18.02.2018, 19:39
Dziękuję Panie redaktorze wreszcie Pan prawdę napisał o pracy radnego. Tylko trzeba było to bardziej dokładnie opisać o jakiego to radnego chodzi? Mogę się tylko domyślać że o tego geniusza wszystkowiedzącego.I pięknie mu burmistrz powiedział i tak bardzo delikatnie bo ja na miejscu burmistrza to bym załatwił inaczej. Niech sobie szanowny pan przypomni co obiecywał swoim wyborcą w kampanii jak łaził z ulotkami. Musze kiedyś na tą sesję wybrać bo to mój okręg wyborczy.
bubu marzyciel
bubu marzyciel 18.02.2018, 19:51
I tyle wyczytałeś? Nic dziwnego, że w urzędzie potrzebują urzędnika od tłumaczenia burmistrza na ludzki...

wybroca Dzisiaj, 19:39
Niech sobie szanowny pan przypomni co obiecywał swoim wyborcą w kampanii jak łaził z ulotkami.
mieszkaniec
mieszkaniec 18.02.2018, 19:49
Czy Sawaryn zapomniał co sądził o zadaniach burmistrza gdy sam był radnym. Przecież wykonywanie zadań na rzecz mieszkańców to zadanie burmistrza i jego służb- tak kiedy trąbił na sesjach. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia panie Sawaryn? Leń sam palcem nie chce kiwnąć, a bierze co miesiąc wielką kasę. Wynajęty jesteś do pracy panie Sawarynie, więc zacznij w końcu coś robić dla gminy, a nie dla siebie.

Pozostałe