Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Płatny parking przy urzędzie już niedługo

  • 19.02.2018, 19:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Płatny parking przy urzędzie już niedługo
Dzisiaj 19 lutego 2018 r. opublikowano zamówienie na dostawę i montaż samoobsługowego płatnego systemu parkingowego zlokalizowanego przy ul. 1 Maja w Gryfinie. System ten ma obsługiwać parking przed Urzędem Miasta i Gminy.

Samoobsługowy system parkingowy składać się ma z:

- bileterki wjazdowej wydającej bilety z kodem kreskowym,

- terminalu wyjazdowego wyposażonego w skaner kodów kreskowych,

- szlabanów wjazdowego i wyjazdowego,

- kasy parkingowej zamontowanej na wyjeździe (przyjmującej monety od 10 gr do 5 zł, wydającej do 5 różnych nominałów),

- pętli indukcyjnej,

- dekodera pętli indukcyjnej (modułu zabezpieczenia i zamknięcia szlabanu po przejechaniu pojazdu),

- programu Total Control Parking: wbudowana obsługa dowolnego cennika w 3 językach: polskim, angielskim i niemieckim, program sporządzający raporty, statystyki, zestawienia).

Jeżeli w pierwszym przetargu zostanie wyłoniony wykonawca, samoobsługowy płatny parking może zostać zamontowany na przełomie kwietnia i maja 2018 r.

 

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/21946,zrobia-platny-parking-pod-urzedem-to-czesc-zintegr

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (160)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr K.
Piotr K. 27.03.2018, 17:40
Rozumiem, że władze gminy wprowadzą ulgę podatkową dla nas w wysokości zapłaconych biletów za ten parking ??? Płacę podatki do gminy, za co mam płacić na tym parkingu? Przecież to jawne okradanie obywateli!!! To, że władza miasta nie potrafi zadbać o większą ilość miejsc parkingowych to tylko ich nieudacznictwo, które chcą przykryć wyciągając łapy po nasze pieniądze, a po wszystkim ogłoszą sukces w rozwiązywaniu problemów parkingowych. Pobieranie tych opłat to będzie zwykła kradzież i dziadostwo!!! Wystarczy żeby urzędnicy z gminy parkowali np. nad Odrą, to będą wolne miejsca dla mieszkańców, a i urzędnikom spacer wyjdzie na zdrowie.
TAŃSZY
TAŃSZY 27.02.2018, 15:57
i bardziej korzystny sposób dla mieszkanicow, zwykła tabliczka:
"W godzinach od 07:00 - 15:00 MAXYMALNY postój 2 godz"

BRAK kosztów utrzymania: bileterki, terminalu, szlabanów, kasy parkingowej, pętli indukcyjnej itp, itd...
roszczeniowa klientela - do listopada poczeka
roszczeniowa klientela - do listopada poczeka 22.02.2018, 08:45
Urzędnicze traktowanie mieszkańców jak durniów "głupich i śmiesznych" bo się czepiają kochaniutkiej władzy za likwidację miejsc parkingowych świadczy o głębokiej pogardzie wobec mieszkańców!
Tej władzy trzeba podziękować, niech się już nie męczy z "głupią roszczeniową klientelą"

idiotów nie sieją Wczoraj, 08:04 Zrzędzenie frustrata w internecie

wystarczy Wczoraj, 12:37 Mozna cię podsumować jednym slowem: bredzisz

hehe Dzisiaj, 07:14 Sam się ogarnij - zrobili tam gdzie była budowana droga ale najpierw trzeba ruszyć dupę sprzed komuptera, żeby takie rzeczy wiedzieć. Co do Szczecina to mogę się tylko roześmiać. Znowu, bo oprócz tego, że głupia jesteś to śmieszna od samego początku.
hehe
hehe 22.02.2018, 10:26
Kolejna hipoteza nietrafiona. Ze mnie żaden urzędnik. Zapamiętaj - nie wszystko co widzisz jest czołgiem wroga.
czołg wroga
czołg wroga 22.02.2018, 14:41
Nie każdy biorący pensję urzędniczą jest urzędnikiem. SĄ JESZCZE URZĘDASY:)
Leki weź!!
Leki weź!! 22.02.2018, 15:41
Wbrew pozorom to najmądrzejsza rzecz jaką napisałaś w tym temacie.
jaki pan taki kram
jaki pan taki kram 22.02.2018, 15:49
Tylko gdzie prawdziwych urzędników znaleźć jak co awans, to zaskoczenie...
:):):)
:):):) 22.02.2018, 14:12
No chyba że we wrześniu na moście:):):)
Kot
Kot 21.02.2018, 22:34
A co z targowiskiem miejskim?
ksantypa
ksantypa 21.02.2018, 08:20
koncepcja tego parkingu jest prosta parking wyłącznie dla urzędników i niech nie ściemniają
Kot
Kot 20.02.2018, 21:01
Mam wrażenie, ze miejsc parkingowych raczej ubyło. Czy tak miało być?
organizacja gminna
organizacja gminna 20.02.2018, 21:47
Nie umieją się dogadać z powiatem i dyrekcją dróg – to i miejsca znikają. Przecież tyle miejsc mogło powstać na remontowanej Chrobrego i Kolejowej – a oni pozwolili na likwidację tych istniejących...
Olo
Olo 21.02.2018, 19:18
W innych miastach po prostu planują. W Gryfinie burmistrz dofinansował jedną ulicę powiatową – trzeba trafu na Szczawno...
idiotów nie sieją
idiotów nie sieją 21.02.2018, 08:04
Zrzędzenie frustrata w internecie to jedno. Życie, czyli chociażby przepisy umożliwiające sytuowanie parkingów lub faktyczny właściciel drogi, na której jest realizowana inwestycja to drugie.
Olo
Olo 21.02.2018, 19:19
Można było zaplanować nowe miejsca – jak są w innych miastach przy głównych trasach. I jakoś przepisy tego nie bronią...
bo to jest frustrujące!
bo to jest frustrujące! 21.02.2018, 09:56
Na całej głównej ulicy od początku do końca w ponad 20 tysięcznym mieście DWA miejsca parkingowe!!!
Masz rację - trzeba być frustratem, żeby bronić drogi szybkiego ruchu (z ograniczeniem prędkości bo to przecież środek miasta)!

I trzeba być totalnym nieudacznikiem, jeśli przy okazji remontu tej drogi zlikwidowano kilkadziesiąt miejsc parkingowych a nie powstało ani jedno nowe!!!
faktycznie
faktycznie 21.02.2018, 10:09
od straży pożarnej do sądu - DWA MIEJSCA PARKINGOWE!!! W środku miasta według przepisów dla autostrady budowali? Cała Chrobrego bez możliwości zaparkowania?

W którym mieście główna ulica jest traktowana jak jakaś ekspresówka?
idiotów nie sieją, poszli do urzędu:)
idiotów nie sieją, poszli do urzędu:) 21.02.2018, 09:17
Na pomorskiej przy cmentarzu parking mógł powstać? Na 9 maja mógł powstać? A na Chrobrego leniom się nie chciało uzgadniać...
brak słów
brak słów 21.02.2018, 09:31
Zapytaj w GDDKiA jak podeszli do kwestii parkingu na rondzie :) Albo w okolicy kościoła, przy 10 tysiącach dziennie podjazdów poruszajacych się tą drogą. Ale najpierw weź leki!
"zapytaj burmistrza":)
"zapytaj burmistrza":) 22.02.2018, 14:44
"zapytaj" - nie wykorzystuj burmistrza, sam dogaduj sprawy miasta z dyrekcją autostrad...
twoje leki ci nie bardzo pomagają...
twoje leki ci nie bardzo pomagają... 21.02.2018, 09:51
Mam wrażenie, że Wojska Polskiego czy Wyzwolenia w Szczecinie jest nieco bardziej uczęszczana. A miejsc parkingowych dużo więcej niż w Gryfinie
faktycznie
faktycznie 21.02.2018, 10:10
Bo Szczecin to inny świat - niż zapyziałe "wybitne negocjatory" z gminy...
Olo
Olo 21.02.2018, 19:20
Nie porównuj ze Szczecinem. Tam myślą... I przy ulicach można zaparkować. Ale w Gryfinie na Chrobrego za duży ruch... TAKA METROPOLIA, ŻE SZCZECIN SIĘ CHOWA...
Ochlon
Ochlon 21.02.2018, 09:59
Urządzanie miejsc parkingowych nie polega na posiadaniu wrażenia na ich temat. A WP i Wyzwolenia nie są w gestii GDDKiA.
urzędowanie nie polega na posiadaniu "wrażenia niemocy"...
urzędowanie nie polega na posiadaniu "wrażenia niemocy"... 21.02.2018, 10:07
Tak - w Szczecinie inne przepisy obowiązują, więc można parkowac na Niepodległości, Wyzwolenia, Wojska Polskiego - BO TAM INNY GOSPODARZ JEST PO PROSTU!!!
(przy wszystkich swoich wadach i zaletach - dba bardziej o mieszkańców niż "władcy Gryfina")
wystarczy
wystarczy 21.02.2018, 12:37
Mozna cię podsumować jednym slowem: bredzisz. Nie wiesz, kto i w jakim zakresie robił remont krajowki. Nie masz pojęcia kto, co i z kim uzgadnial. Nie masz pojęcia o przepisach na podstawie których można cokolwiek zrobisz. Ale bredzisz, bo wiesz lepiej, że burmistrz nie zrobił. Bo w Szczecinie jest Wojska Polskiego. I to wszystko w temacie o szlabanie na 1 Maja. Tu nie pomogą nawet leki...
Olo
Olo 21.02.2018, 19:21
Nie mędrkuj - bilans miejsc parkingowych w tej kadencji ujemny - POKAŻ INNE MIASTO Z TAKIM WYNIKIEM!!!
...
... 21.02.2018, 20:23
a ty pokaz miasto gdzie w ostatnich latach zmienilo się na lepsze w kwestii parkingow :) pomin szczecin bo tam w polu wybudowali 450 miejsc.
gorzej być nie może!
gorzej być nie może! 21.02.2018, 20:59
Najpierw pokaż drugie takie miasto, w którym przez 4 lata ZMNIEJSZYŁA SIĘ LICZBA MIEJSC PARKINGOWYCH!!!
Mi na Flisaczej zrobili
Mi na Flisaczej zrobili 21.02.2018, 22:44
Najbliżęj to chyba Szczecin. Dalej mi się nie chce szukać.
"ci" na Flisaczej?
"ci" na Flisaczej? 22.02.2018, 00:03
„Ci” na Flisaczej? Pod marketem? W Szczecinie to nawet za dużo zrobili – w Gryfinie polikwidowali... Więc ogarnij się, bo coś za mało się orientujesz...
hehe
hehe 22.02.2018, 07:14
Sam się ogarnij - zrobili tam gdzie była budowana droga ale najpierw trzeba ruszyć dupę sprzed komuptera, żeby takie rzeczy wiedzieć. Co do Szczecina to mogę się tylko roześmiać. Znowu, bo oprócz tego, że głupia jesteś to śmieszna od samego początku.
brawo urzędas - co za kultura!!!
brawo urzędas - co za kultura!!! 22.02.2018, 08:39
"dupę" to durniu rusz sam z urzędu - nie będziesz się chwalił "NOWYMI PARKINGAMI NA FLISACZEJ"!!!
Wyzywaj od głupich i śmiesznych ludzi narzekających na likwidację miejsc parkingowych w mieście wyzywaj!

Ta władza ani szacunku do innych ani rozeznania co się dzieje w mieście nie ma!

hehe Dzisiaj, 07:14 ale najpierw trzeba ruszyć dupę sprzed komuptera,
weź leki!!
weź leki!! 22.02.2018, 10:27
Nie pracuję w urzędzie. A kultura wypowiedzi dostosowana do twojego poziomu.
:):):)
:):):) 22.02.2018, 14:13
A co, w banku pod platanem, w bibliotece?:):):)

weź leki!! Dzisiaj, 10:27 Nie pracuję w urzędzie.
jedna kadencja wystarczy...
jedna kadencja wystarczy... 21.02.2018, 13:33
„ludzi nie obchodzi, kto jest zarządcą drogi, to burmistrz jest gospodarzem miasta” – grzmiał RADNY SAWARYN – ZANIM ZOSTAŁ BURMISTRZEM...
Olo
Olo 21.02.2018, 19:28
Tak mówił, ale potem mu przeszło - i teraz zapytany o uzgodnienia mówi "to nie moja kompetencja"...
a niby kim jesteś, żeby mówić mieszkańcom "wystarczy"?
a niby kim jesteś, żeby mówić mieszkańcom "wystarczy"? 21.02.2018, 13:20
To nie jest temat "szlabanu na 1 maja" - chyba że masz prowizję od jego ustawienia - tylko POLITYKI WŁADZ GMINY W SPRAWIE PARKINGÓW W MIEŚCIE!
Bredzisz o "przepisach" zabraniających więcej niż DWA miejsca parkingowe na całej głównej ulicy 20 tysięcznego miasta - od straży do sądu!
Zarzucasz że przykład innych miast, w których przy głównych ulicach MOGĄ PARKOWAĆ SAMOCHODY to "brednia"
Zarzucasz brak WEWNĘTRZNEJ TAJEMNEJ WIEDZY CO ROBILI A CZEGO NIE ROBILI BURMISTRZOWIE - a niby skąd mam wiedzieć - było pokazane pismo w sprawie negocjacji z inwestorem?
MOŻNA SPRAWDZIĆ NA BIP URZĘDU?
siostro - basen!
siostro - basen! 21.02.2018, 13:59
Jeżeli uważasz, że coś jest nie tak - idź z tym na policję albo napisz zawiadomienie do prokuratury. Opisz sprawę, jesteś przekonany, ze masz rację więc inni na pewno przychylą się do twojej miażdżących argumentów.

Na pewno będzie wnikliwie zbadane, dlaczego GDDKiA przebudowując kanalizację na Szczecińskiej i dzięki staraniom pewnych osób rozszerzyła swoją inwestycję o remont nawierzchni nie zrobiła miejsc parkingowych przy rondzie oraz przy zatoce autobusowej. Na pewno zbadają zasadność inwestycji GDDKiA dlaczego nie wyznaczyli miejsc parkingowych na przykład na przeciwko Placu Barnima, ewentualnie w rejonie Biedronki. Jak wiadomo, na CAŁYM ODCINKU są tylko dwa miejsca parkingowe i nigdzie indziej nie da się zaparkować a nikt w Gryfinie nie zna się na przepisach bo w Szczecinie na Wojska Polskiego miejsca parkingowe są.

Atakuj śmiało, bo od pisania głupot na forum tylko pogłębiasz swój kiepski stan...



do "siostry Basen"
do "siostry Basen" 22.02.2018, 00:06
świateł na niebezpiecznym skrzyżowaniu z Piastów też "przepisy zabraniają"?
Olo
Olo 21.02.2018, 19:29
Od donosów specjaliści to siedzą w fotelach burmistrzowych – i jakoś żadnego zawiadomienia nie złożyli od czterech lat...

A „niedopełnienie obowiązków burmistrza” i ujemny bilans parkingów w mieście to rozliczymy w listopadzie!
do urzędasa
do urzędasa 21.02.2018, 15:14
coś ci się pomieszało - dyrekcja od autostrad wymienia kanalizację w mieście?
Poza tym - wstyd, że zarozumialstwo tak ci rozum odbiera, że pogardzasz każdym mieszkańcem, który "ośmiela się krytykować twoją pracę"!
Olo
Olo 21.02.2018, 19:32
"daj piątaka" - to propozycja? Ale za co - za odpowiadanie grzecznie i na temat?

Ale czego oczekiwać po zarozumialcu, który nie potrafi odpowiedzieć konkretnie poza udawaniem "wtajemniczonego" - wy nie wiecie a ja wiem...
daj piątaka
daj piątaka 21.02.2018, 17:57
Wiadomo - nie wiesz ale wiesz i to innym się znowu coś pomieszało. Piszesz już donos do prokuratury z powodu niedopełnienia obowiązków przez burmistrza i likwidacji miejsc postojowych? Czy tylko dalej będziesz zrzędziła w komentarzach?
nie dam nawet piątaka:)
nie dam nawet piątaka:) 21.02.2018, 19:51
tylko piątaka?
Zbierasz na ciężkie czasy po listopadzie?
dwa miejsca parkingowe na całej Chrobrego!!!
dwa miejsca parkingowe na całej Chrobrego!!! 21.02.2018, 14:46
Twój stan się poprawi w listopadzie. Mieszkańcy zostaną z rozwaloną Łużycką (kanalizacja gminna), z BRAKIEM parkingów.

Warszawa ma na celu zapewnienie tranzytu. I to zrobiła. A gmina dała ciała - nie walcząc o więcej niż DWA MIEJSCA PARKINGOWE NA CAŁEJ ULICY CHROBREGO!!!
Olo
Olo 21.02.2018, 19:51
Z ulicą Chrobrego, na której są dwa miejsca parkingowe to naprawdę skandal!
Jeszcze żeby nie było wcale – ale DWA – I TO NA SKRZYŻOWANIU Z KOŚCIUSZKI????
"to burmistrz jest gospodarzem miasta" mówił M. Sawaryn
"to burmistrz jest gospodarzem miasta" mówił M. Sawaryn 21.02.2018, 15:11
Zarozumiałość „wtajemniczonego” urzędasa pogardzającego mieszkańcami, którzy „się nie znają”! A dwa miejsca parkingowe na całej Chrobrego to skandal!
I to nie ze strony inwestora (bo co go obchodzą problemy jakiegoś miasteczka przy jego drodze, jak siedzi w Warszawie), tylko GOSPODARZA MIASTA!!!
jedna kadencja wystarczy!!!
jedna kadencja wystarczy!!! 21.02.2018, 13:34
Jakie negocjacje - jak pewnie nie wiedzieli, że mają remontować główną ulicę miasta!
gdyby każdy robił, za co mu płacą...
gdyby każdy robił, za co mu płacą... 21.02.2018, 15:32
Celem burmistrza jako gospodarza miasta ma być zapewnienie łatwiejszego życia mieszkańców. CELEM GDDKIA JEST ZAPEWNIENIE TRANZYTU. JAK BURMISTRZ OLAŁ DOGADANIE SPRAWY TO I TAK WYGLĄDA CHROBREGO Z DWOMA MIEJSCAMI PARKINGOWYMI – NA CAŁEJ ULICY!!!
podsumowanie kadencji
podsumowanie kadencji 20.02.2018, 23:18
w tej kadencji bilans miejsc parkingowych w mieście - UJEMNY...
idiotów nie sieją poszli do urzędu
idiotów nie sieją poszli do urzędu 21.02.2018, 09:19
najgłupsze to magiczne tłumaczenie "przepisy" - jak z przejściem przez przejazd kolejowy do parku - jedno pismo i przez dwa lata "czekanie na odpowiedź"
I burmistrz który mówi "nie chce mi się podpiąć pisma przewodniego do interpelacji radnych"
władza kocha szlabany
władza kocha szlabany 20.02.2018, 20:34
Ta władza uwielbia szlabany. Przy wjeździe na parking za urzędem postawili szlaban zaraz za bramą. Całkiem jak w Wąchocku. Geniusze!
idiotów nie sieją, poszli do urzędu:)
idiotów nie sieją, poszli do urzędu:) 21.02.2018, 09:25
Na przejeździe kolejowym postawili barierki równolegle do szlabanów - żeby zagrodzić przejście, które było zawsze - co więcej przejście bezkolizyjne z parku na Górny Taras. A teraz trzeba wyjść z parku, zejść kawałek w dół, przejść przez Armii Krajowej, przejść przez przejazd, podejść kawałek w górę, przejść przez Armii Krajowej....

Blokując dwa razy drogę. I to jest zwiększenie bezpieczeństwa?

A radni nie dostali nawet pisma przewodniego z pieczątką burmistrza, jak chcieli interweniować na kolei.

Podczas gdy dla kolei w Warszawie radny gminy Gryfino jest zwykłym obywatelem a nie osobą urzędową...
Barierki
Barierki 21.02.2018, 10:17
Bo my mamy chodzić jak te szczury w labiryncie. Chodniki z barierkami dla pieszych? Nieee... dla szczurów! Ważniejsza są ulice i aby tyłeczek wygodnie wozić autem.

Ja jestem szczurem który jak w labiryncie musi trafić na około do celu.
chomik w labiryncie brzmi lepiej:(
chomik w labiryncie brzmi lepiej:( 21.02.2018, 12:21
Przejście z parku na Górny Taras przez przejazd to obraz tej ekipy - barierki przed szlabanami i labirynt dla szczurów...
do przemyślenia
do przemyślenia 20.02.2018, 19:27
Jak się siedzi w dołku to nie wzywa się spychacza do pomocy.
ocena
ocena 20.02.2018, 17:47
Tam gdzie gminne to przeważnie jest burdel jeśli chodzi o porządek.
Układ
Układ 20.02.2018, 15:35
Ogólnie jeżeli ten parking ma być dla wygody i ułatwienia mieszkańców którzy odwiedzja w pobliżu urząd, pocztę czy bank to po JAKI KIJ są potrzene: bileterki, terminalu, szlabanów, kasy parkingowej, pętli indukcyjnej ?

Czy nie lepiej zwykła tabliczka:
"W godzinach od 07:00 - 15:00 MAXYMALNY postuj 2 godz"

Czy to nie jest TAŃSZY i bardziej korzystny sposób dla mieszkanicow?
Koszty utrzymania: bileterki, terminalu, szlabanów, kasy parkingowej, pętli indukcyjnej itp będą wyższe niż przychody z parkingu.

UWAŻAM, jeżeli nie widać LOGIKI w zarządzaniu/administrowaniu gminą to jest to efekt tzw KARUZELI i gdzie łapka-łapkę myje. I tyle!
iq taboretu
iq taboretu 20.02.2018, 18:13
A jak będziesz egzekwował czas, przez który odbywał się ten "postuj"? Postawisz strażnika ze stoperem i bloczkiem mandatowym?
haiku
haiku 20.02.2018, 20:04
Rozumiem, że "znakowy miejski" teraz pod każdym znakiem będzie stał z bloczkiem mandatowym?
Jak postawisz znak - to jak każdy obowiązuje.
No chyba że nie ogarniasz...
znakowy miejski:)
znakowy miejski:) 20.02.2018, 20:42
Żebyś tego w złą godzinę nie powiedział z tym znakowym miejskim!
Znaku strefa czasowego postoju postawić nie mogą - "BO NIE MAJĄ STRAŻNIKA DO STANIA POD ZNAKIEM ZE STOPEREM"!!!
taboret inteligentniejszy od władz miasta:)
taboret inteligentniejszy od władz miasta:) 20.02.2018, 19:04
Pod oknami straży - ale dla ciebie tylko regulaminy, mandaty, etaty. Bo wszędzie w Polsce i na świecie są takie strefy - tylko w Gryfinie bez trzech etatów i pięciu szlabanów ani rusz...
iq taboretu to jednak był komplement
iq taboretu to jednak był komplement 20.02.2018, 19:56
To, że Ty siedzisz w oknie i z nudów liczysz psie kupy nie znaczy, że wszyscy tak mają...
haiku
haiku 20.02.2018, 20:02
Wypisz wymaluj opisałeś burmistrzów, którym się nudzi i muszą mieć kolorowe zabawki pod oknami - za grubą kasę...
z urzędu nie widać...
z urzędu nie widać... 20.02.2018, 23:46
Z okien urzędu burmistrze psich kup nie widzą. Inaczej pojemniki na woreczki albo by zdjęli całkiem albo uzupełniali...
proste jest mało zabawne
proste jest mało zabawne 20.02.2018, 15:58
Ale widać dzieci lubią zabawki i jeszcze bardziej przetargi. Ograniczenie postoju do jednej godziny na DZIESIĘCIU MIEJSCACH OD STRONY PARKOWEJ - i wystarczyłoby w zupełności. Bo nawet w kasie rzadko więcej niż kilka osób jednocześnie stoi w kolejce...
zabawki i przetargi
zabawki i przetargi 20.02.2018, 18:18
Kilka miejsc rotacyjnych ze strefą postoju pół godziny do godziny - i wszyscy zadowoleni, tanio...
Ale za to przetargu na zabawki by nie było. I poczucia władzy dzieciaka rozdającego karty do podnoszenia szlabanów...
Brunchilda
Brunchilda 20.02.2018, 15:29
To będzie robiony w końcu ten parking nad zakopanym ciepłociągiem przy Parkowej na 60 aut czy nie? Nikitiński odpowiadać!
proste jest mało zabawne
proste jest mało zabawne 20.02.2018, 16:00
Razem z kiblem - na zasadzie "wybierzcie nas jeszcze raz - a my wam wszystko obiecamy"
alibaba
alibaba 20.02.2018, 15:09
była okazja aby po drugiej stronie dworca zrobić parking daleko większy niż teraz to nasadzono szpaler drzewek...
proste jest mało zabawne
proste jest mało zabawne 20.02.2018, 15:59
bo gmina musiałaby uzgadniać - a jak oni trzy lata przejmowali od starostwa parking (nie wiadomo po co brać koszty utrzymania, sprzątania, łatania) - to co się dziwić...
podatnik
podatnik 20.02.2018, 14:47
Nie ogarniają nawet kolejności, że najpierw zrobić parking dla pasażerów, potem blokować dla nich parking z tej strony dworca...
,mmms
,mmms 20.02.2018, 13:14
Dobrze bo czasem jest pilna sprawa w urzędzie i nie ma gdzie zaparkować a się śpieszy, miejsce na parking dla osób które zajmują cały dzień parking koło umig powinno być na ul. kolejowej - wy dojeżdżający macie rozkłady a my przedsiębiorcy nie mamy.
tak tak
tak tak 20.02.2018, 14:44
Tobie się spieszy, ale ci co codziennie na pociąg to się nie spieszą? A urzędniczka pół minuty później już nie przyjmie?
kij
kij 20.02.2018, 16:06
jak ma się elastyczny grafik i trzeba wskoczyć do urzędu to jest problem, a jak ktoś ma taki sam rozkład jazdy codziennie to może ruszyć swoje 4 litery 4 minuty wcześcniej
patyk
patyk 20.02.2018, 16:12
A ile razy w roku zwykły człowiek chodzi do urzędu?
kondor
kondor 20.02.2018, 11:12
Nieudacznicy 4 lata potrzebowali i jeszcze nie zrobili
rata
rata 20.02.2018, 12:03
To rok wyborczy, poczekaj ile zrobią w ciągu najbliższych miesięcy. Aż będzie furczeć.
furkot uciekającej wstążki
furkot uciekającej wstążki 20.02.2018, 15:09
Na Łużyckiej nie będzie "furczeć" - bo dokumentacji nie przygotowali i głupio tłumaczą że specjalnie przerwali w trakcie remontu
waszka
waszka 20.02.2018, 10:34
parking potrzebny jest dla osob do banku lub urzedu a te osoby na pociag to niech sobe parkuja z drugiej strony od schodow i przychodni gorny taras
?
? 20.02.2018, 13:17
A czemu ty tam nie chcesz parkować?
Wyborca
Wyborca 20.02.2018, 09:37
Nie będę głosował na tego burmistrza.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.02.2018, 09:16
Fakt w mieście miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Widzę w komentarzach arg. NR1. ale to że będzie płatnym nie spowoduje zmniejszenia ilości miejsc. A czy to PARKING PKP to nie wiem...
Nie mam nic przeciwko Płatnemu Parkingowi w tym miejscu w godzinach 8-18 żeby mieszkańcy mogli w nocy gdzie auto zostawić za darmo.
empatia
empatia 20.02.2018, 09:44
A pomyślał ktoś o całej rzeszy podatników płacących tutaj podatki a dojeżdżających do pracy do Szczecina? To gorszy sort czy "roszczeniowa klientela"?

Podróżny jak się spóźni minutę nie dojedzie do pracy. Interesant do urzędu jak przyjdzie minutę później - nic się nie stanie...
Ivan
Ivan 20.02.2018, 09:11
Polski, niemiecki i angielski, a ROSYJSKI??? A co będzie jak przyjedzie delegacja z Soczi?
waszka
waszka 20.02.2018, 10:35
na lotnisko do Chojny bedziemy kierowac
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.02.2018, 09:08
Popieram pomysl z platnymi miejscami. Wielokrotnie jezdzilem kilkanascie minut szukajac miejsca aby zalatwic cos w gminie. Ludzie przyjezdzaja rano zostawiaja auta i na pociag lub autobus. Po poludniu parking pusty ale co z tego jak gmina zamknieta. To nie jest parking tylko i wylacznie dla pasazerow pkp i pks. A mowienie komus zeby zaparkowac auto dalej i sie przejsc jest bez sensu bo dziala to w dwie strony. Naturalnym jest ze kazdy chce stanac jak najblizej. A tak nawiasem na lotniskach, dworcach itp sa platne parkingi. Szanujmy sie. Miasto choruje na deficyt miejsc parkingowych. Mam nadzieje ze nie skonczy sie ta cala akcja z parkingiem, rozdajac karty wjazdowe swoim pupilom z gminy. Wtedy nie ma to sensu bo parking znowu bedzie pelny przez co najmniej 8 godzin.
empatia
empatia 20.02.2018, 09:50
Właśnie - szanujmy się, to znaczy popatrzmy komu jest bardziej potrzebny - czy ludziom jadącym pociągiem do pracy, czy interesantom raz na jakiś czas przyjeżdżającym na pocztę czy do urzędu?

Pociągi jadą według rozkładów. Urzędnicy siedzą niezależnie czy przyjdziesz do nich o 9,47, czy 9.49.

Z pociągiem tak nie działa - tym bardziej, jeśli ktoś dojeżdża codziennie.

Przy okazji - urzędnicy UMIGu czy banku, notariusza, komornika to tacy sami podatnicy - też muszą dojechać do pracy. Gdzie oni mają parkować?

Co do płatnych parkingów - nie do końca prawda. Przy szczecińskich dworcach są też bezpłatne.

Poza tym, że są! A w Gryfinie nie ma.
I jest ich coraz mniej - w tym się zgadzamy.
:)
:) 20.02.2018, 10:11
dlatego to najlepsze rozwiązanie. wezmie się pod uwagę wszystkich kierowcow. powinni na kolejowej zrobić duzy parking wzdloz drogi dla pasazerow pkp i pks i by było uczciwie.
piaskownica
piaskownica 20.02.2018, 13:20
Tylko te gminne duże dzieciaki bardzo chętnie kupują gadżety do szlabanów - ale NAJPIERW ROZWIĄZAĆ PROBLEMU DOJEŻDŻAJĄCYCH DO SZCZECINA NIE POTRAFIĄ...

Gdyby przy dworcu był parking dla podróżnych - OK. Ale utrudniać ludziom codzienny dojazd do pracy - nie OK
haha
haha 20.02.2018, 16:38
to napisz do pkp swoje zale. w innych miastach pod pkp taki piękny dostep do wolnych miejsc ? miasto ma budowac pkp parkingi. spoldzielnia place zabaw...
zasadniczy problem
zasadniczy problem 20.02.2018, 16:54
jak parkingi i place zabaw to "nie jest kompetencja burmistrza" - to po co taki burmistrz?
haha
haha 20.02.2018, 19:51
wg twojego toku myslenia trzeba parking postawić lidlowi. pkp to spolka i sama powinna za swoje ogarniać teren który do niej należy. to samo place zabaw regalicy, czemu miasto ma dokladac spolce ?
organizacja gminna
organizacja gminna 20.02.2018, 21:51
„burmistrz nie moja kompetencja” nie będzie budował parkingów dla mieszkańców dojeżdżających do pracy do Szczecina?

A w innych miastach zachęcają do przesiadania się w komunikację zbiorową...
jogi
jogi 20.02.2018, 22:26
możesz jezdzic 1
sam sobie pojedź - miejsce pod urzędem ci nie będzie potrzebne
sam sobie pojedź - miejsce pod urzędem ci nie będzie potrzebne 20.02.2018, 23:17
a przy którym przystanku jedynki można zostawić samochód? Poza tym, sam pojedź choć raz...
jogi
jogi 21.02.2018, 20:27
Miałem ta przyjemność. Każdy wie ze to dramatyczny srodek komunikacji...
haiku
haiku 20.02.2018, 20:06
A który teren na parking przy dworcu należy do kolei? Może w Podjuchach?
głupi rechot
głupi rechot 20.02.2018, 16:49
Czyli gminie nie zależy na mieszkańcach wyjeżdżających do pracy do Szczecina a płacących podatki w Gryfinie? Dobrze wiedzieć!

Co do parkingów budowanych przez kolej - a niby dlaczego kolej ma budować parkingi miastu?

Pozostałe