Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Rok Akademii Piłkarskiej Reissa w Gryfinie

  • 21.02.2018, 11:20 (aktualizacja 21.02.2018, 12:25)
  • Magdalena Rychlik
Rok Akademii Piłkarskiej Reissa w Gryfinie fot. dost.
Już od roku młodzi mieszkańcy Gryfina i okolic mają okazję brać udział w profesjonalnych treningach pod egidą Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Reissa. Niegasnące zaangażowanie dzieci, rodziców, trenerów, a także lokalnych władz w rozwój inicjatywy widać od samego startu. – W działalność naszego klubu od jego początków włączyło się prawie 200 osób – mówi Maciej Niski, koordynator Akademii w Gryfinie.

Trenerzy Akademii, pochodzący z Kępna i okolic, doskonale znają lokalną specyfikę. Obecnie pod swoją opieką mają około 50 dzieci (w tym także dziewczynek), które regularnie uczęszczają na piłkarskie zajęcia. Każde z nich ubezpieczone jest od wypadków na boisku, a także w drodze na turnieje, np. w ramach jednych z największych rozgrywek dla najmłodszych w Europie Środkowo-Wschodniej: Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich czy Reiss Cup. Jak mówią szkoleniowcy, ta liczba nie jest żadną przeszkodą w efektywnym i atrakcyjnym prowadzeniu zajęć dla najmłodszych.

W naszym klubie przygotowujemy konspekty treningowe dedykowane pod każdą kategorię wiekową. Inny sprzęt przydaje się dla 4-latków, a inny dla dzieci starszych. Najmłodsi nie mogą uczyć się gry zbyt dużymi piłkami czy rozgrywać swoich meczów na bramki przeznaczone dla seniorów. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się na zachodzie, z którego czerpiemy najlepsze wzorce, a co najważniejsze, wprowadzamy je z sukcesem także w Akademii w Gryfinie stwierdza Maciej Niski. Warto dodać, że w Akademii wszystkie grupy wiekowe mają przydzielonego trenera oraz asystenta, którzy wspólnie prowadzą zajęcia i dbają o rozwój każdego zawodnika.

Już za kilka dni startują wiosenne nabory. Każdy młody pasjonat piłki nożnej, który jeszcze nie trenuje w Akademii, może wziąć udział w darmowych treningach zapoznawczych. Ich celem jest przede wszystkim możliwość zaadaptowania się nowych zawodników w grupie oraz przekonanie się, czy piłka nożna to prawdziwa pasja naszej pociechy.

Magdalena Rychlik

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

taka prawda
taka prawda 21.02.2018, 21:09
To burmsitrz zmarnował pieniądze na Energetyka i kolejna etykieta Gryfina (III liga) padła!
Robin Hood
Robin Hood 21.02.2018, 19:43
Prezes Energetyka wyłudził dotację na pierwszy zespół w III lidze bo zadanie nie jest realizowane. Burmistrz zapewne jako prawnik pilnuje tego i zażądał zwrotu dotacji celowej z odsetkami. Powinien też powiadomić prokuraturę i CBA. Ustawa przewiduje kary dla stowarzyszenia. To wieloletnie zakazy dotowania przestępczej organizacji. Co oni zrobili z tymi pieniędzmi ? Panie burmistrzu działaj pan, nie daj okradać gminy przez cwaniaczków. Pewnie już pan zażądał zwrotu pieniędzy z odsetkami. Dosyć złodziejstwa.
śmiech na sali
śmiech na sali 21.02.2018, 18:48
popelina,nic z tego nie będzie!
abc
abc 21.02.2018, 15:50
Plotka głosi, że fachowiec z PGE zarządzający Energetykiem z zaoszczędzonej dotacji na rozwiązanego Energetyka przymierza się do wyjazdu szkoleniowo treningowo wydolnościowego w Alpy i do nagrody.. A burmiszcz też z PGE -z władz najwyższych. Toż on w radzie nadzorczej koncernu. Ciekawe co on na to. Podobno lubi narty. Za nasze pieniądze w nagrodę za oszczędności w wydatkowaniu pieniędzy w klubie? A w Alby niech jadą za swoje. Dotację już przelano. I znów plotka głosi, że prezes Energetyka czekał z podjęciem decyzji i podaniem informacji o rozwiązaniu Energetyka I - specjalnie aby zagarnąć dotację na zadanie, które nie jest realizowane. No i czemu gmina tak szybko zrobiła przelew. Innym też tak szybko przelano dotacje?
Pytanie brzmi: Co zrobiła gmina w kierunku odzyskania dotacji przyznanej na zadanie, które nie jest realizowane i nie było realizowane w tym roku ? Czy burmistrz wezwał prezesa Energetyka do zwrotu dotacji (wyłudzonej ?) z odsetkami ???!!! Jedno jest pewne. Gmina o tym, że zadanie nie jest realizowane wie od dawna. Pisała o tym nawet gazeta brata wicka a prezes spotykał się z burmistrzem w sprawie dotacji i jej wysokości. Energetyk moim zdaniem powinien zostać pozbawiony dotacji gminnych na określony w ustawie czas kilku lat. A zatrzymanie budżetowej dotacji na cel, który nie jest realizowany to przestępstwo . Moim zdaniem przeciwko prezesowi klubu powinno trafić do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wyłudzenia.
fryzjer
fryzjer 21.02.2018, 13:35
zamieszany w korupcje ma akademię u nas
różnica
różnica 21.02.2018, 13:44
Zamieszany to nie znaczy winny!
szkoda
szkoda 21.02.2018, 12:55
Ale na III ligę nie mają co liczyć, bo to za wysokie progi jak na gryfińskie warunki.
Śmierdzi korupcją
Śmierdzi korupcją 21.02.2018, 15:53
Przecież nie ma już trzeciej ligi. Zespół rozwiązany. Ale Energetyk dostał na niego gruba dotację.
Bolek
Bolek 21.02.2018, 14:53
Przyjdzie czas to pokaza swoje możliwości. Jak jest napisane w tytule "Rok Akademii..." enetgetyk ze wsparciem finansowym, tyle lat juz dziala, a efektow nie ma...
Abc
Abc 21.02.2018, 12:34
Zajecia sa prowadzone rewelacyjne, dzieci zadowolone, efekty widoczne. oby tak dalej
Old boy
Old boy 21.02.2018, 15:56
Dobrze, że prezes Energetyka nie pcha swoich klejących paluchów.

Pozostałe