Jeśli umie się patrzeć, piękno można zobaczyć niemal na każdym kroku

  • 21.02.2018, 23:12 (aktualizacja 22.02.2018, 00:42)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jeśli umie się patrzeć, piękno można zobaczyć niemal na każdym kroku fot. TWS
Biel, czerń oraz inne kolory można zobaczyć na wystawie fotografii Renaty Lis w Bibliotece Publicznej w Gryfinie. Wernisaż zgromadził przyjaciół i znajomych artystki. Renata Lis w fotografii zaklęła swoją pasję, ciekawość świata i tego, co ją otacza.

- W aparacie fotograficznym i tym, co można przy jego pomocy pokazać, zakochana jestem od dziecka. Fotografia to umiejętność patrzenia i widzenia tego, co jest nie tylko przed nami, ale również tego, co jest za nami i obok. To zauważanie także czegoś, z czego wyobraźnia i aparat fotograficzny mogą stworzyć zupełnie inny - piękny kawałek świata. Jeśli umie się patrzeć, otaczające nas piękno można zobaczyć niemal na każdym kroku. Nie tylko zobaczyć, ale również zatrzymać tak długo, jak długo przetrwa dyskietka, płyta czy karta, na których zamknęła się jakaś historia, czyjś kawałek życia - opowiada Renata Lis.

Sama pani Renata jakby „składała się” z tajemnic, słońca i uczucia, które widać w jej fotografiach. Trudno sobie wyobrazić tę artystkę bez aparatu. Aparatu, dzięki któremu żółte kwiaty na zawsze pozostaną żółte, a fale Bałyku niezmiennie będą chwytały ostatnie promienie słońca.

Zapatrzyli się uczestnicy spotkania, zasłuchali...

Wystawa Renaty Lis otwarta będzie do 4 marca 2018 r. w godzinach pracy gryfińskiej biblioteki. Drodzy Państwo, proszę przyjść. Patrzenia na piękno nigdy za wiele.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Turysta
Turysta 22.02.2018, 08:50
Każdy mieszkaniec naszego miasta powinien zrobić wystawę fotografii ze swoich wakacji i wycieczek w bibliotece,a biblioteka czeka na to!zrób zdjęcie mewie na kominie i pokaż w bibliotece!
amy
amy 22.02.2018, 01:20
Miłe to...

Pozostałe