Spotkali się tylko w jednej sprawie

  • 21.02.2018, 23:50 (aktualizacja 22.02.2018, 02:12)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Spotkali się tylko w jednej sprawie
Choć punktów było 8, to w sumie spotkali się w jednym celu. Radni w środę 21 lutego 2018 r. przyjęli program rewitalizacji dla części gminy. Wszyscy radni byli za, czyli 10 – tylu przyszło na szybko zwołaną sesję.

-Zawarliśmy w tym programie głównie projekty gminy i przedsiębiorców, które wpływają na infrastrukturę i mają też znaczenie dla rozwoju społecznego – tłumaczy Sławomir Jasek. –Najpierw jednak przeprowadziliśmy diagnozę. Okazało się, że problemem jest bezrobocie. Wiele osób korzysta z opieki społecznej. Okazało się, że obiekty zabytkowe wymagają renowacji. Ludzie życzyli sobie większej dostępności do oferty kulturalnej - dodaje Sławomir Jasek.

Lokalny Program Rewitalizacji gminy Moryń na lata 2017 -2023 przeprowadzono dla Bielina, Klępicza, Mirowa i części Witnicy oraz Wisławia. Projekt przygotowywała firma 4C Centrum Ekonomii Społecznej.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hubert
Hubert 26.02.2018, 07:34
Cała gmina huczy, że ekipa Piątka i władzy nie odda i ma już plan jak wygrać wybory.
JanekM
JanekM 24.02.2018, 18:43
Piątek pokazuje jak sprawnie rządzi w gminie same sukcesy przez 4 lata, plany inwestycyjne realizuje gmina się rozwija i kolejna kadencja jest pewna.
wyborowytrunek
wyborowytrunek 24.02.2018, 00:14
maszynka do głosowania działa sprawnie, pstryk i już klepnięty temat i tak 3mać panie władzo!
hycel
hycel 23.02.2018, 22:49
patrząc na poczynania radnych, burmistrza to idą drogą Trzcińska i za rok dwa gmina będzie w finansowej zapaści, po 2020 finansowej wegetacji i do likwidacji.
potravka
potravka 23.02.2018, 11:57
A czy jest gdzieś na stronie aby można się było z nim zapoznać?
ulica
ulica 23.02.2018, 22:47
nie bo i po co
babajaga
babajaga 22.02.2018, 23:53
A czy wpisali do planu rewitalizacji mur kościelny, który nagle został wpisany na listę zabytków i remont drogi w Klępiczu zaczyna się oddalać.
bajabongo
bajabongo 23.02.2018, 01:07
Jak można coś wpisać co zabytkiem formalnie wtedy nie było?
Typ4
Typ4 23.02.2018, 08:08
Dobre pytanie, czy kosiarkę można wpisać , a mur musi być zabytkiem w rewitalizacji?
xD
xD 22.02.2018, 23:41
Moryniowi przyda się nie rewitalizacja, a wymiana władzy!
Anonim
Anonim 22.02.2018, 20:29
Jedna wielka ściema

exradny
exradny 22.02.2018, 21:53
Celnie i dosadnie, ale tak jest i to wszystko na ostatnią chwilę przyjęte na specjalnej sesji rady i chyba o to chodziło burmistrzowi.
Jolka
Jolka 22.02.2018, 19:28
Mieszkańcy Starego Objezierza aktywność szkodzi, zostaliście wyłączeni z rewitalizacji gminy, po co wam aktywny radny i sołectwo z pomysłami, granty sołeckie, społecznik, biegi integracyjne, remonty kościoła i drogi, nie jesteście w myśl słów S. Jaska osobami z problemami i potrzebami. Wnioski wyciągnijcie sami!
mieszkaniec.
mieszkaniec. 25.02.2018, 11:44
Aktywny radny chyba śmieszna jesteś p. Jolka. Ten radny D.J. nie wie co dla w wiosce jest naprawdę potrzebne, nie mówiąc o potrzebach gminy.
Xero
Xero 22.02.2018, 17:15
Diognoza pan eksperta z urzędu powal z nóg, problemem jest bezrobocie! Polecam spotkanie z mieszkańcami Starego Objezierza zamieszkujących bloki popegerowskie, oni zostali przez pana ekspertra wykluczeni na lata!
Kogut
Kogut 22.02.2018, 16:57
Czy prawdą jest, że cytowany Pan współ-pracował z firmą wykonującą plan rewitalizacji gminy moryń i miejscowość,w której mieszka w całości została objęta rewitalizacją?
ono69.pl
ono69.pl 22.02.2018, 12:32
Sławomir, Sławomir, Sławomir..... na prezydenta Klępicza!!!
Jaro
Jaro 22.02.2018, 10:56
cytowany Pan Sławomir i jego sołectwo jest beneficjentem tego programu, tylko 4 sołectwa są wyjątkowi, reszta może zapomnieć na długie lata o korzystanie ze środków zewnętrznych na rewitalizację.
babajaga
babajaga 22.02.2018, 23:51
to i kosiarkę do trawy kupili już w Klępiczu z rewitalizacji.
Do euzebio
Do euzebio 22.02.2018, 09:06
Bo wszystkie inne sołectwa zrobili w bambuko. Zamiast dać program rewitalizacji obszarowo to podzielili między swoich.
Wyborca
Wyborca 22.02.2018, 17:00
Podziękujmy władzy za sprytny nr z rewitalizacją, nie załapały się Nowe i Stare Objezierze, Dolsko, Gądno, Przyjezierze ale za to kluczowe dla burmistrza i urzędników miejscowości będę korzystały przez kilka lat z funduszy krajowych i unijnych. Radni zostali ograni koncertowo.
Kaja
Kaja 22.02.2018, 09:22
Taki odgórny program!
inka
inka 22.02.2018, 10:57
Takie życie Pan ?Burmistrz ustalił na kim mu zależy i temat ładnie poszedł
Euzebio
Euzebio 22.02.2018, 02:12
A sołtyski co się tak namawiają?
babajaga
babajaga 22.02.2018, 23:50
jak podzielić kasę z rewitalizacji

Pozostałe