Plotka wróblem wyleci, a wróci wołem!

  • 22.02.2018, 18:58 (aktualizacja 22.02.2018, 19:45)
  • dost.
Plotka wróblem wyleci, a wróci wołem! fot. ZS Nowe Czarnowo
W Czytelni dla Dzieci i Młodzieży w Gryfinie 22 lutego 2017 r. odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne pt. Po co komu plotka? dla młodzieży w wieku 13-16 lat z Zespołu Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie. Tematem wiodącym był problem plotkowania czyli tzw. informacji w ruchu. Celem zajęć było uświadomienie uczestnikom siły wypowiadanych słów, które mogą wspierać, leczyć, ale też dotkliwie zranić i zasmucić.

Zajęcia pt. „Po co komu plotka?” przeprowadził Mariusz Kiełtyka. Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem piosenki „Ludzkie gadanie”. Następnie uczniowie tłumaczyli słowo „plotka”, podawali przykłady synonimów. Pan Kiełtyka przeczytał książkę Madonny „Jabłka pana Peabody’ego”.

Dzieci dyskutowały na temat plotki w utworze. Próbowały dojść do tego, jak powstaje plotka i ile może wyrządzić szkody drugiemu człowiekowi. Podsumowaniem zajęć były wnioski, w których uczniowie stwierdzili, że plotka jest złem i może czasami zniszczyć człowiekowi reputację. Zajęcia bardzo się podobały i zostały wysoko ocenione przez uczniów.

dost.

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gołdap
gołdap 23.02.2018, 01:11
Dla napoleona a zwłaszcza dla małego Tomusia plotka to ważny oręż.

Pozostałe