Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Wójt Bań sąd warunkowo umorzył wyrok. Teresa Sadowska zostaje więc na stanowisku. Czytaj tylko na igryfino!

  • 28.02.2018, 15:38 (aktualizacja 28.02.2018, 16:12)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wójt Bań sąd warunkowo umorzył wyrok. Teresa Sadowska zostaje więc na stanowisku. Czytaj tylko na igryfino!
Sąd Okręgowy w Szczecinie dzisiaj 28 lutego 2018 r. warunkowo umorzył wyrok, jaki zapadł przed Sądem Rejonowym w Gryfinie w stosunku do wójt Bań oraz urzędniczki gminy. Tę informację podajemy jako pierwsi. Przypomnijmy, na ławie oskarżonych zasiadły wójt Teresa S. oraz inspektor do spraw inwestycji i budownictwa w Urzędzie Gminy Banie Katarzyna K. Sąd Rejonowy w Gryfinie obie panie uznał za winne niedopełnienia obowiązków służbowych. Nieprawomocnym wyrokiem skazane zostały wówczas na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.
-Apelacja od wyroku I instancji rozpatrywana była na dzisiejszym (28 lutego 2018 r.) posiedzeniu Sądu Okręgowego w Szczecinie. Warunkowe umorzenie postępowania karnego oznacza, że wójt Bań oraz urzędniczkę Katarzynę K. nie uznaje się za skazane i w związku z tym dalej mogą pełnić swoje funkcje. Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał co prawda, że obie panie dopuściły się zarzucanego im czynu, jednak wziął po uwagę sytuację osobistą oskarżonych, ich dotychczasową niekaralność i oraz stopień szkodliwości tego czynu – informuje portal igryfino rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Tomasz Szaj.
Chodzi o sprawę dotyczącą pożaru budynku gminnego sprzed dwóch lat. 24 stycznia 2016 r. na poddaszu komunalnego budynku mieszkalnego w miejscowości Sosnowo w gminie Banie pojawił się ogień. Na szczęście wówczas nikt nie ucierpiał. W trakcie śledztwa okazało się, że mimo negatywnej ekspertyzy, która wykryła niesprawność instalacji kominowej, obiekt w Sosnowie został udostępniony do użytkowania decyzją władz gminy. Przed sądem pierwszej instancji mieszkańcy zeznawali, że monitowali w tej sprawie do gminy, ale nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Doszło do pożaru. I dlatego prokuratura postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków, a Sąd Rejonowy w Gryfinie wydał nieprawomocny wyrok skazujący na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.
- Dzisiejsze warunkowe umorzenie postępowania karnego oznacza, że jeżeli w ciągu roku Teresa Sadowska oraz urzędniczka gminy Banie nie popełnią już żadnego przestępstwa, postępowanie karne dotyczące niedopełnienia obowiązków służbowych, umorzone 28 lutego 2018 r., nie zostanie już wznowione – wyjaśnia sędzia Tomasz Szaj.
W ten sposób dzisiejsze postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie kończy toczące się od paru miesięcy spekulacje na temat ewentualnego wyznaczenia przez premiera Mateusza Morawieckiego komisarza do zarządzania gminą Banie.
 
Wójt Bań podczas pierwszej rozprawy pozwoliła ujawniać mediom swój wizerunek oraz dane osobowe.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (74)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gabi
Gabi 04.03.2018, 22:20
Sądy mają znane tylko sobie myślenie.
kaz
kaz 04.03.2018, 20:07
Jak to mówią: więcej szczęścia niż rozumu!
M
M 03.03.2018, 15:06
Prawda duzo zrobola ale gro dla swoich jak potrzebuje pomocy i nie nalezy do kliki to nic nie mozna mic sie nie da zrobic wiem cos o tym
pomroczność jasna
pomroczność jasna 03.03.2018, 11:29
Widac po tym, ze na sprawiedliwość sądów nie ma co liczyć. Nawet jak wina oczywista to potrafią zrobić task,z e niby nie wina.
jan
jan 03.03.2018, 09:39
Ja jestem zadowolony że pani Wójt zostaje ale pytam Radnych i panią Wójt dlaczego w gminie nie ma środków na wymian pieców co i utylizacje eternitu czy może w gminie jest za mało pracowników żeby taki sprawy załatwić to czy pani Wójt będzie pracować czy nie to jest dla mieszkańców mało ważne
Andrzej
Andrzej 03.03.2018, 00:09
Ależ wy jesteście żałośni, jadem tylko pluć umiecie, a w niedziele zapier... do plebana po rozgrzeszenie. A do tego każdy z Was pajace odwagi ma tyle co gówno w szambie, łatwo pluć pod jakimś lewy nickiem, czemu się nie przedstawicie?
Zmęczona
Zmęczona 02.03.2018, 23:34
A czy pan bankowiec nie czuje, jaki jest żenujacy w tym swoim gajerku, z tą swoją polityczną gwarą..? Miej pan litosc chociaż dla nas sołtysów..
rześki
rześki 02.03.2018, 23:38
Dla mnie spoko człowiek, a że drażni Tereskę i jej dwór to wasz problem.
zb.t.
zb.t. 02.03.2018, 20:35
Przynajmniej pan bankowiec ?? nie kryje się ze swoimi zamiarami na przyszłość
Xxx
Xxx 02.03.2018, 13:01
Jakie układy musi mieć teresa, żeby wyjść z wyroku sądu w Gryfinie. Bardzo ma złe warunki 12 tys. zł /mis
Jeszcze się taki nie urodził...
Jeszcze się taki nie urodził... 02.03.2018, 11:56
Następca wójtowej napewno wszystkim dogodzi i będzie miał samych zwolenników..
już od listopada
już od listopada 02.03.2018, 12:58
Oby!
zb.t.
zb.t. 02.03.2018, 11:49
do lesia nie trudno się domyślić geniuszu intelektu
rozczarowany
rozczarowany 02.03.2018, 11:03
Za dużo ta pani zrobiła złych rzeczy żebym ją jeszcze szanował....
Ela
Ela 02.03.2018, 11:14
Dużo osób ma inne zdanie. Wójtowa pomogła nie jednemu. Jest w porządku babką. Ale każdy ma swoje zdanie.
durex
durex 02.03.2018, 12:59
Pomaga swoim!
Apolityczna
Apolityczna 02.03.2018, 10:34
Ludzie, skad w was tyle jadu??? Wokol tyle nieszczesc, a niektorzy zywia sie glownie nienawiscia.. Nie szkoda zycia? Ta polityka jest obrzydliwa, bo tylko poroznia i sieje niezgode w Widuchowej, Baniach, Chojnie. Blee.
Lucjan
Lucjan 02.03.2018, 11:40
Dobrze gada dać jej wódki! Z daleka od polityki, żyje się spokojnie i bez nerw.
bankowiec
bankowiec 01.03.2018, 23:37
Brawo lokator popieramy Cię i jej przewały wyciągniemy jak rozliczymy urlopy i delegację wójtowej które podpisywała Siwek
lokator
lokator 01.03.2018, 23:10
Przecież ona nie ma honoru i dziś to pokazała...
lektor
lektor 01.03.2018, 23:31
A co takiego dziś zrobiła?
wspólnota mieszkaniowa
wspólnota mieszkaniowa 01.03.2018, 22:53
Anka, nie wstyd Ci.... wstydzisz się już przed lokatorami, ale ten temat będzie później, a teraz skoro tak jest to jesteś żałosna
czarni
czarni 01.03.2018, 22:27
widzę, że rączka rączkę myje, trzeba przewietrzyć to towarzystwo wzajemnej adoracji,nie dajmy się ogłupić
Armagedon
Armagedon 01.03.2018, 22:04
żenada, człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nie pani przewodnicząca
zuzia
zuzia 01.03.2018, 21:52
Jeżeli tak było to przewodniczącej wazelinującej słoma z butów wystaje-wstyd!
petent
petent 01.03.2018, 21:43
Byłam dziś w urzędzie i widziałam jak przewodnicząca Siwek niosła wójtowej kwiaty pewnie za warunkowe umorzenie, śmiech na sali.....

Pozostałe